Savaitgalio pažintinė kelionė autobusu po Pasvalio ir Biržų kraštą

spalio 9 – spalio 10
Kaina asmeniui 95€
 • Pradžia
 • Kelionės
 • Savaitgalio pažintinė kelionė autobusu po Pasvalio ir Biržų kraštą
Grupė jau pilna. Dėl registracijos į rezervą, ar kitų klausimų rašykite - [email protected].

Šioje savaitgalio kelionėje autobusu, susipažinsite su Pasvalio ir Biržų kraštais iš arčiau. Ragausite šio krašto patiekalą - virtienius, dalyvausite alaus degustacijoje. Lankysite unikalius objektus: sinagogą, kalbančią skulptūrą, Girnų muziejų, vilnos karšyklą, nuostabų dvarą, žymią Biržų pilį, smegduobę – “Karvės ola”, Kirkilų apžvalgos bokštą.


Išvykimas
2021 m. spalio 9 d. 07:00

Kelionės programa

Pirmiausia savaitgalio pažintinėje kelionėje autobusu aplankysime pačią seniausią medinę sinagogą Lietuvoje. Šiuo metu sinagogoje įsikūrusi viešoji biblioteka. Apie šio krašto žydų istoriją bei kultūrą primins restauruotos sinagogos moterų balkone įkurta nuolat veikianti ekspozicija. Dalyvausime ekskursijoje, kurios metu sužinosime įdomių istorinių faktų tiek apie sinagogą, tiek apie čia gyvenusius žydus.

Pietūs: Sriuba + karštas mėsiškas patiekalas. (Jeigu pietų atsisakote registruojantis praneškite, kitu atveju bus užsakoma bendra tvarka. JEIGU reikalingas vegetariškas patiekalas taip prašome nurodyti registruojantis).

Pažintinėje savaitgalio kelionėje autobusu, dalyvausime ekskursijoje po Pasvalio miestą. Aplankysime gražiausias ir įdomiausias šio miesto vietas. Sužinosime miesto istoriją. Taip pat,  aplankysime Interaktyviąją skulptūrą “Antanėlis”.  Skulptūra – tai ne tik forma, bet ir turinys. Jos turinį sukūrė kraštiečiai – aktorė Olita Dautartaitė, televizijos ir radijo laidų vedėjas Jonas Nainys ir poetas bei Pasvalio krašto garbės pilietis Vladas Braziūnas. Šių asmenybių įrašytais tekstais prabyla Antanėlis.  

Savaitgalio pažintinė kelionės autobusu, metu gidas mus nuves į Girnų muziejų. Muziejus įkurtas prie sodybos, užimanti 16 arų lauko ekspozicijos. Iš senųjų lietuviškų sodybų į vieną vietą surinktoje kolekcijoje sukaupta apie 400 eksponatų. Eksponatai pradėti rinkti 1979 m., kai į tuščią sklypą namų pašonėje buvo parsigabentas pirmasis eksponatas. Akmenis, vienus pirktus, kitus dovanų gautus, pasvalietis vežė, kaupė, rinko tris dešimtmečius.

Pažintinėje savaitgalio pažintinėje kelionėje autobusu vyksime į Rinkuškių alaus daryklą, kur papasakos, kaip, laikantis senųjų tradicijų, šiandien verdamas tikras lietuviškas alus. Gidas aprodys alaus daryklą, muziejų, prie autentiškos senovinės klėties sužinosite, kaip lietuviai čia darė alų prieš daugelį metų.  Vėliau ragausime  6 skirtingas alaus rūšis, jas derindami  su autentiškais, pagal šeimos receptus pagamintais užkandžiais.

Nakvynė viešbutyje.

 

2 diena:

Pusryčiai viešbutyje.

Pažintinėje savaitgalio kelionėje autobusu vyksime į Kirkilų apžvalgos bokštą, kurio forma primena kanoją arba grimztančią valtį. Bokšto aukštis beveik 32 metrai. Užlipus į apžvalgos bokštą atsiveria nuostabūs vaizdai – 30 vandens pilnų smegduobių, vadinamų Kirkilų draustinio ežerėliais, kurių skersmuo – apie 35 m  ir daugiau.

Savaitgalio pažintinėje kelionėje dar apžiūrėsime “Karvės olą”. Tai karstinė smegduobė su ola, žinomiausias ir geriausiai ištirtas geologinis gamtos paminklas Šiaurės Lietuvoje. Manoma, kad jai – apie 200 metų. 9 m gylio karstinės įgriuvos dugne yra 5 atšakos (Šlapioji ola, Siauroji landa, Šikšnosparnių landa, Rupūžės ola) ir 1,5 m gylio požeminis ežeriukas. Šnekama, kad dabartinėje įgriuvos vietoje kažkada yra prasmegusi karvė, o prie uolos likęs tik grandinės galas (nuo šio įvykio ir dabartinis giliosios karstinės įgriuvos pavadinimas kildinamas).

Šio savaitgalio pažintinėje kelionėje lankysimės legendomis apipintoje garsiojoje Radvilų giminės statytoje Biržų pilyje. Tuo metu tai buvo didžiausia bastioninio tipo tvirtovė Lietuvoje.  Joje įsikūręs krašto muziejus „Sėla“. Be reprezentacinių rūmų yra atstatytos dvi parakinės, tiltas, atkurtas arsenalo pastatas. Profesionalus gidas supažindins su muziejaus  ekspozicija: krašto istorija, religinių konfesijų raštija, įskaitant ir turtingą reformacijos ekspoziciją, menas. O Biržų tvirtovės arsenalo ekspozicija interaktyviai pristato XVI-XVIII a. karybą o kartu ir parodo Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės kariuomenės etmonų – kunigaikščių Radvilų – arsenalo svarbą ir didybę. Apie visą pilies istoriją ir ekspoziciją mums papasakos gidė ekskursijos metu.

Savaitgalio pažintinėje kelionėje autobusu su Biržų miestu susipažinds iš arčiau gidė ekskursijos metu. Pamatysime  ilgiausią Lietuvoje pėsčiųjų tiltą jungiantį Biržų miestą su Astravo dvaru. Taip pat pasivaikščiosime po Astravo dvaro teritoriją ir apžiūrėsime jį iš lauko.

Vėliau pažintinėje savaitgalio kelionėje autobusu dalyvausime edukacinėje programoje, kurios metu supažindins mus su savo krašto tradiciniu patiekalu – virtieniais. Tai aukštaitiški virtiniai, nuo seno verdami sočiai pamaitinti šeimą ar svečius. Visų mėgstami, nes gaminami su įvairiais įdarais: bulvėmis, varške, grybais, mėsa, plaučiais. Visi sužinosime kuo šie virtieniai įpatingi Pasvalio kraštui, kaip jie gaminami parodys šeimininkės ir pasidalins savo paslaptimis apie jų gamybą. Taip pat sočiai pavalgysime. Laukia trijų rūšių virtieniai – su varške, su bulvių įdaru, ir su plaučių įdaru, taip pat skanausime naminius žagarėlius su arbata/kava (Jeigu pietų atsisakote registruojantis praneškite, kitu atveju bus užsakoma bendra tvarka. JEIGU reikalingas vegetariškas patiekalas taip prašome nurodyti registruojantis).

Savaitgalio pažintinėje kelionėje autobusu pabaigoje aplankysime vandens malūną, kuriame nuo seno veikė vilnų karšykla – verpykla. Funkcionuojant malūnui buvo suformuotas kompleksas, susidedantis iš tvenkinio, vandens kanalo ir pastato, kuriame buvo sukomponuoti malūno, karšyklos bei verpyklos įrengimai. Iki šių dienų yra išsaugota senoji karšyklos ir verpimo technika. Ir ji vis dar veikia. Ekskursijoe metu sužinosime visa karšyklos istoriją, apžiūrėsime įrenginius ir kaip vyksta visas procesas pamatysie patys.

Pilni įspūdžių ir geros nuotaikos, leisimės namo!

      

Pažintinės savaitgalio kelionės autobusu kaina –  95 € asmeniui (gyvenant dviese dviviečiame kambaryje)

Į pažintinės savaitgalio kelionės autobusu kainą įskaičiuota: kelionė autobusu; nakvynė viešbutyje su pusryčiais, kelionės vadovo-gido paslaugos, kelionės programos kūrimas, rengimas ir derinimas, objektų apžiūra, darbuotojų pagalba kuriant ir įgyvendinant programą.

 

Savaitgalio kelionėje autobusu papildomiems mokamiems objektams:

 • Pietūs (Sriuba + karštas patiekalas) – 7 € asmeniui (Jeigu pietų atsisakote registruojantis praneškite, kitu atveju bus užsakoma bendra tvarka. JEIGU reikalingas vegetariškas patiekalas taip prašome nurodyti registruojantis.)
 • Ekskursija Pasvalio mieste  –  2 € asmeniui
 • Alaus degustacija – 13 € asmeniui;
 • Biržų pilies lankymas ir gido paslauga – 5 € asmeniui, senjorams – 3 asmeniui.    
 • Ekskursija Biržuose – 2 € asmeniui;
 • Edukacinė programa apie virtienius ir 3 rūšių ragavimas– 10 € asmeniui;
 • Karšykla – 3 € asmeniui;
 • Ekskursija  sinagogoje – 2 € suaugusiam asmeniui, 1 € vaikams ir senjorams.

 

 

Pastaba. Savaitgalio pažintinės kelionės autobusu ekskursinių objektų lankymo tvarka ir mokamų objektų bilietų kainos gali nežymiai keistis.

Savaitgalio pažintinės kelionės autobusu maršrutą parengė: UAB Ingrida tours. Be autorių sutikimo, kelionės programą  naudoti ar platinti draudžiama.

Išvykimas


Savaitgalio pažintinės kelionės autobusu išvykimo laikai gali keistis

7.00 val.  išvykimas iš Klaipėdos, nuo Akropolio iš Dubysos gatvės pusės.

7.20 val. iš Gargždų,  Klaipėdos g. 15-17 (tarp banko ir kultūros namų).

8.00 val. iš Plungės (LDL parduotuvė,  J. Tumo-Vaižganto g. 110, Plungė )

8.30 val. iš Telšių (Baltic Petroleum degalinė prie Telšių, Šiaulių pl. 12, Telšiai)

9.15 val. Išvykimas iš Kuršėnų,  (Cirkle degalinė, Gaudžių k. 9, prie Kuršėnų aplinkelio, kelio Nr. 203 ).

9.50 val. Išvykimas iš Šiaulių (Šiaulių Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus katedra, Aušros tak. 3).

Ingrida Pociutė

Keliauti kviečia kelionių žinovė Ingrida Pociutė

 • Tik asmeniškai išbandytos turiningos kelionės
 • Kruopščiai parinkti, iki detalumo suplanuoti maršrutai
 • 98% visų klientų liko patenkinti arba labai patenkinti kelionėmis

Norėtumėte individualaus pasiūlymo ar papildomų paslaugų?

Peržiūrėjote pasiūlymus ir neradote tinkamo? Kreipkitės į mūsų konsultantą, kuris pagal Jūsų poreikius pateiks asmeninį pasiūlymą.

Parašykite mums


Daugiau kelionių

Šilko keliu per Uzbekistaną (Uzbekiją). VIP turas (10d/9n)

Pažintinė verslo kelionė kolektyvams po Latviją: Nacionalinis parkas - Rododendrų žiedai - plaukimas upe

Kvalifikacijos tobulinimo programa pedagogams: Unikalus Žemaičių Kalvarijos istorinis paveldas.

Sveikuoliškas žygis (pasivaikščiojimas) kolektyvams: gamtos perliukai

Pažintinė kelionė kolektyvams autobusu ir pėsčiomis – "Karinis turas"

Pažintinė – degustacinė kelionė kolektyvams: Pajauskime Paprūsės istoriją su folkloro kolektyvu – Žemaitiškų patiekalų degustacija

Intriguojanti pramoga kolektyvams - stalo žaidimų vakaras

Pažintinė verslo kelionė autobusu kolektyvams po Zarasų kraštą

Kvalifikacijos tobulinimo programa pedagogams: Ekskursija Žemaitijos sostinėje - žemaitiški patiekalai - dvarai ir parkas