Savaitgalio kelionė: Pažintis su dangaus žvaigždynais –Kernave – pelkių vaišės

rugsėjo 18 – rugsėjo 19
Kaina asmeniui 95€
  • Pradžia
  • Kelionės
  • Savaitgalio kelionė: Pažintis su dangaus žvaigždynais –Kernave – pelkių vaišės
Grupė jau pilna. Dėl registracijos į rezervą, ar kitų klausimų rašykite - [email protected].

Šios savaitgalio kelionės metu leisimės į pažintį su kosminiu pasauliu. Stebėsime dangų ir jo objektus, aptarsime ateities perspektyvas šiame moksle, gilinsimės į žvaigždynus. Antrą dieną lankysimės nuostabaus grožio regioniniame parke, kur mus pasitiks laumės ir pasakos savo istorijas bei vaišins “pelkainiais”. Pažintinės kelionės pabaigoje, aplankysime Kernavę su nuostabiais piliakalniais.


Išvykimas
2021 m. rugsėjo 18 d. 08:00

Kelionės programa

  Šios savaitgalio kelionės autobusu, vykstant į Molėtus sustosime papietauti. Pietums: sriuba + karštas patiekalas (paukštiena). (Jeigu pageidaujate vegetariško patiekalo arba pietų atsisakote, registruojantis praneškite, kitu atveju užsakoma bendra tvarka).

Šios kelionės, autobusu, pažintį su Dangaus kūnais pradėsime  Dangaus šviesulių stebykloje. Rato iš dešimties medinių šventyklos stulpų su kalendoriniais ženklais viduryje įrengtas akmeninis Saulės-ugnies aukuras. Stulpai žymi šešias pasaulio šalis ir Saulės tekėjimo bei laidos azimutus svarbiausių kalendorinių švenčių dienomis. Čia etnologas Jonas Vaiškūnas supažindins su etnoastronomijos ir archeoastronomijos paslaptimis, papasakos, kaip senovėje buvo stebimi dangaus šviesuliai, atliekami kalendorinio laiko skaičiavimai. Susipažinsite ir su senovės baltų Zodiaku.

Vėliau kelionėje aplankysime vienintelį pasaulyje Etnokosmologijos muziejų. Žodis „etnokosmologija“ reiškia ryšį su kosminiu pasauliu.  Muziejuje pristatomi skirtingi žmogaus, žmonijos ryšiai su Kosminiu pasauliu (senieji etniniai ryšiai, pasaulio matavimai, kalendoriai, astronomija, kosmonautika, nežemiškos gyvybės paieška, mūsų civilizacijos ateities galimybės). Susipažinsite su kosmoso paslaptimis etnologiniu, mokslo istorijos, filosofiniu bei astronominiu požiūriais. Jau pačioje muziejaus pastato architektūroje atsispindi kosminio pasaulio medžio įvaizdis. Į kalvą kylančioje požeminėje galerijoje – muziejaus ekspozicijos. Ekspozicijos pabaigoje kilsite į dangų — 30 m aukščio bokštą

Susipažinti su Lietuvos ir pasaulio astronomijos naujienomis, teleskopais, nuostabaus grožio spalvotomis planetų, žvaigždžių, ūkų, spiečių, galaktikų nuotraukomis keliausime į Observatoriją. Ekskursijos metu pamatysite 165 cm skersmens teleskopą – didžiausią mokslinės paskirties įrenginį Šiaurės Europoje.

Esant palankiam orui ir giedram dangui, pasižvalgysime po naktinį dangų observatorijos ekskursiniu teleskopu. Stebėsime įdomiausius tą naktį matomus dangaus objektus. Naktinės ekskursijos dalyviai taip pat supažindinami su naktiniu dangaus vaizdu, žvaigždynais ir ryškiausiomis žvaigždėmis specialaus astronominio lazerio pagalba. 

Nakvynė viešbutyje.

2 diena:

 Šio savaitgalio kelionėje mūsų laukia pažintis su vienu iš gražiausiu Aukštaitijos regioniniu parku. Čia ne tik pasigrožėsime parko gamta, bet ir dalyvausime edukacinėje programoje, kurioje susitiksime su laume, kuri supažindins mus su pažintiniu taku. Jos papasakos mums apie paslaptingą gyvenimą pelkėse, miškuose, apie tai, kaip sutaria su žmonėmis. Kvies išbandyti kiminų švelnumą basomis kojomis ir pažinti skonį uogų bei pačių gamintų šiltų, skanių “Pelkainių”.

Šio savaitgalio kelionę autobusu tęsime į pirmąją istorijos metraščiuose minimą Lietuvos kunigaikštystės sostinę (XIII a. antra pusė)  - Kernavę. Čia yra vienintelis Baltijos regione penkių piliakalnių kompleksas, kuriems XIX a. sugalvoti vardai – Pilies kalnas, Aukuro kalnas, Mindaugo kalnas (arba Mindaugo sosto piliakalnis), Lizdeikos kalnas ir Kriveikiškio piliakalnis. Nuo jų atsiveria įspūdingas vaizdas į Neries vingius, upės salą ir pakrantes. 1989 m. įsteigtas Valstybinis Kernavės kultūrinis rezervatas. Nuo 2004 m. Kernavės archeologinė vietovė – UNESCO Pasaulio paveldo objektas. Pasivaikščiosime po piliakalnius, pasigrožėsime vaizdais ir žinoma sužinosite įdomių faktų.

 Kernavėje veikia istorijos ir archeologijos muziejus, kuriame sukaupti per kelis dešimtmečius trukusius kasinėjimus rasti praeities ženklai. Atnaujintoje modernioje Kernavės archeologinės vietovės muziejaus ekspozicijoje gidas susipažindins su Kernavės priešistore ir viduramžiais.

Pilni įspūdžių vyksime atgal į Klaipėdą.

Pažintinės savaitgalio kelionės autobusu kaina – 95 € asmeniui (gyvenant dviese dviviečiame kambaryje).

Į pažintinės savaitgalio kelionės kainą įskaičiuota: nakvynė su pusryčiais, kelionė autobusu;  kelionės vadovo-gido paslaugos, kelionės vadovo, vairuotojo nakvynės išlaidos, kelionės programos kūrimas, rengimas ir derinimas, objektų apžiūra, darbuotojų pagalba kuriant ir įgyvendinant programą.

Savaitgalio kelionės autobusu papildomiems mokamiems objektams:

Įėjimas į Dangaus šviesulių stebykla + gido paslauga  – 6 € suaugusiam asmeniui; studentams, moksleiviams, senjoramas – 5 €

Įėjimas į Etnokosmologijos muziejų + gido paslauga   -  6 € asmeniui, studentams, senjorams – 3 € asmeniui;

Ekskursija Molėtų observatorijoje – 5 € suaugusiam asmeniui; 4 € - senjorams, mokiniams, studentams; 2 € - neįgaliems asmenims ir juos lydintiems.

Esant giedram orui, naktinis stebėjimas – 7 € suaugusiam asmeniui; 6 € -  studentams, senjorams; 4 € - neįgaliems.

Pietūs pirmą dieną – 7 € asmeniui (Jeigu pageidaujate vegetariško patiekalo arba pietų atsisakote, registruojantis praneškite, kitu atveju užsakoma bendra tvarka).

Laumių ekskursija – apie 3 – 4 € asmeniui (priklauso nuo grupės dydžio)

Įėjimas į Kernavės muziejų ir gido paslaugos: suaugusiems  - 4 € asmeniui, moksleiviams – 3 € asmeniui

Pastaba. Savaitgalio pažintinės kelionės autobusu ekskursinių objektų lankymo tvarka ir mokamų objektų bilietų kainos gali nežymiai keistis.

Rekomenduojama. Turėti patogią avalynę, vandens, apsaugą nuo miško vabaliukų.

Pažintinės savaitgalio kelionės programą parengė: UAB Ingrida tours. Be autorių sutikimo, kelionės programą  naudoti ar platinti draudžiama.

Pasiteiravimui apie pažintinę savaitgalio kelionę autobusu tel. 865556313 arba 867727036, el.paštas – [email protected] arba [email protected]

Išvykimas


8.00 val. išvykimas iš Klaipėdos,  nuo Akropolio iš Dubysos gatvės.

8.20 val. Gargždų ( Klaipėdos g. 15-17, Gargždai,  tarp Kultūros namų ir banko).

8.50 val. Degalinė Trevena, prie kelio į Rietavą – Kvėdarną, automagistralės 57 kilometras.

9.20 val. Kryžkalnis, Orlean degalinė,

10.50 val. Kaunas, Kauno pilis, automobilių stovėjimo aištelė

Pagal atskirą susitarimą, galimi kiti sustojimai pakeliui į Molėtus

Ingrida Pociutė

Keliauti kviečia kelionių žinovė Ingrida Pociutė

  • Tik asmeniškai išbandytos turiningos kelionės
  • Kruopščiai parinkti, iki detalumo suplanuoti maršrutai
  • 98% visų klientų liko patenkinti arba labai patenkinti kelionėmis

Norėtumėte individualaus pasiūlymo ar papildomų paslaugų?

Peržiūrėjote pasiūlymus ir neradote tinkamo? Kreipkitės į mūsų konsultantą, kuris pagal Jūsų poreikius pateiks asmeninį pasiūlymą.

Parašykite mums


Daugiau kelionių

IŠSKIRTINIS VIETNAMAS (nuo šiaurės iki pietų) + POILSIS PRIE JŪROS (14d/13n)

Degustacinė kelionė kolektyvams autobusu – Medaus degustacija – Sūrio degustacija – Vyno degustacija

Savaitgalio kelionė kolektyvui autobusu: vaistinės muziejus – Marso kanjonai - cepelinai

Kvalifikacijos tobulinimo programa pedagogams: “Milžinų pėdsakai Jurbarko krašte”

Degustacinė kelionė kolektyvams ir jų vaikams autobusu į Latviją – Saldi kelionė

Pažintinė – degustacinė kelionė kolektyvams autobusu – Rojaus keliu su žiobrių kepimu + dvariškas pyragas + meilės arbata

Visokie nutikimai prie caro, tarpukariu ir pokariu – Arbatgėris su Kuršėnų vyniotiniu – alaus degustacija

Pažintinė-edukacinė kelionė kolektyvams autobusu – po Pamario kraštą su žuvies degustacija

Savaitgalio verslo kelionė kolektyvui autobusu – Panemunės keliu