Pažintinė vienos dienos kelionė iš Klaipėdos į Latviją: Suitų tradicijos - smėlio urvai - Kuldyga

birželio 11
Kaina asmeniui 39€
 • Pradžia
 • Kelionės
 • Pažintinė vienos dienos kelionė iš Klaipėdos į Latviją: Suitų tradicijos - smėlio urvai - Kuldyga
Grupė jau pilna. Dėl registracijos į rezervą, ar kitų klausimų rašykite - [email protected].

Šioje pažintinėje vienos dienos kelionėje į Latviją susipažinsite su Suitais, jų tradicijomis ir dainomis, kurios įtrauktos net į Unesco nematerialųjį kultūros paveldą. Pasivaikščiosite su vietine gide po senas ir siauras miestelio gatveles. Bei apsilankysite nuostabiuose smėlio urvuose, kuriuos žmonės kasė rankomis.Šioje pažintinėje vienos dienos kelionėje į Latviją susipažinsite su Suitais, jų tradicijomis ir dainomis, kurios įtrauktos net į Unesco nematerialųjį kultūros paveldą. Pasivaikščiosite su vietine gide po senas ir siauras miestelio gatveles. Bei apsilankysite nuostabiuose smėlio urvuose, kuriuos žmonės kasė rankomis.


Išvykimas
2022 m. birželio 11 d. 07:30

Kelionės programa

Pažintinės savaitgalio kelionės autobusu metu vyskite į nedidelį miestelį, kuriame gyvena apie 1500 gyventojų. Kaip vietovė, pirmą kartą paminėta 1231 metais. Livonijos ordinas šiose žemėse gyvavo iki XVI amžiaus, vėliau kryžiuočių pilis perėjo Šverinų šeimai, kilusiai iš Pomeranijos. Šverino valdymo laikotarpiu buvo pastatyta akmeninė bažnyčia (cerkvė) šventam arkangelui Mykolui. Vietinė gidė papasakos įdomią miestelio istoriją, aprodys muziejų bei pilį.

Toliau pažintinėje vienos dienos kelionėje susipažinsite su latvių etnine grupe gyvenančia šiame mieste. Šis miestas jau daugiau nei 400 metų yra istorinis Suitų centras.  Ši latvių etninė grupė žinoma savo išskirtinėmis dainomis, ryškiais kitoniškais kostiumais, kalbos dialektu. Suitų tradicijos, dainos yra įrašytos į Unesco nematerialųjį kultūros paveldą. Tad šios pažintinės kelionės metu paklausysite išskirtinių suitų dainų, paragausite sklandraušų. Tai senovinis Kuržemės gyventojų maistas - saldus pyragas, pagamintas iš neraugintų rugių tešlos ir įdarytas su kmynais, arba/ir bulvių ir morkų įdaru.

Vėliau pažintinės-patyriminės kelionės autobusu metu aplankysite unikalius smėlius urvus. Juos kasė trys kartos žmonių, visi labirintai yra žmogaus rankų darbas. Urvai yra privati nuosavybė, jų savininkė Inesa, yra ketvirtos kartos paveldėtoja. Oro temperatūra urvuose yra - + 8 laipsnių ištisus metus. Vietinis gidas papasakos šių urvų istoriją, pasibursite ir gerų emocijų kupini vėl sugrįšite ant žemės.

Pažintinės savaitgalio kelionės pabaigoje vyksite į Latvijos Veneciją. Palei daugelio pastatų pamatus teka upelis, todėl šis miestas ir vadinamas Latvijos Venecija. Senamiesčio centre pastatai iš pradžių buvo statomi kaip pilies priemiestis. 1701 m. Šiaurės karo metu į pilį įsiveržė švedų karinės pajėgos, 1709 m. ji tapo negyvenama, o XIX a. pradžioje pilies griuvėsiai buvo perkelti. Viena iš svarbiausių miesto vertybių yra XIII a. nereguliarus miesto išplanavimas su siauromis gatvelėmis ir XVII-XIX a. senamiesčio užstatymu - tikra retenybe, neretai vadinama "paskutiniuoju miestelių perlu Baltijos šalyse". Pasivaikščiosite po senamiestį, kuriame iki šiol filmuojamos viduramžių scenos. Ekskursijos metu praeisite pro ilgiausią Europos plytinių arkų tiltą, statytą 1974 r yra ilgiausias (164 m) tokio tipo automobilių tiltas Europoje. Pastatytas pagal XIX a. kelių standartus – 500 pėdų ilgio ir 26 pėdų pločio, kad juo galėtų prasilenkti dvi karietos. 

TURĖKITE ŠILTESNĮ RŪBĄ, nes oro temperatūra urvuose yra  nuo – 8 iki + 8 laipsnių ištisus metus.

Patyriminės vienos dienos kelionės autobusu kaina – 39 € asmeniui.

Į pažintinės savaitgalio kelionės autobusu kainą įskaičiuota: kelionė autobusu; kelionės vadovo-gido paslaugos, kelionės programos kūrimas, rengimas ir derinimas, objektų apžiūra, darbuotojų pagalba kuriant ir įgyvendinant programą.

Pažintinės - Patyriminės kelionės autobusu papildomos išlaidos (priklausys nuo grupės dydžio):

 • Suitų bendruomenės dainų koncertas – 4 € asmeniui.
 • Ekskursija po Alsungą, taip pat aplankysite pilį bei muziejų + vietinis gidas – 6 € asmeniui.
 • Sklandraušai – 3 € asmeniui.
 • Smėlio urvai – 6 € asmeniui.

PASTABOS:

 • Vienos dienos pažintinės kelionės autobusu ekskursinių objektų lankymo tvarka ir mokamų objektų bilietų kainos gali nežymiai keistis.
 • Lankomuose objektuose ekskursijos bus vedamos rusų kalba.
 • Šios savaitgalio kelionės metu – pietūs nėra numatyti. Įsidėkite užkąsti, atsigerti (vandenuko, kavos, arbatos).

SVARBI INFORMACIJA:

* Su savimi turėkite pasą arba asmens tapatybės kortelę.

* Nuo 2022 m. balandžio 1 d. vykstant iš Lietuvos į Latviją nebelieka apribojimų. Kaukių devėjimas taip pat atšauktas šioje šalyje. Bet reikalavimai gali keistis.

* Būtinai prieš vykdami į kelionę pasiskaitykite apie keliamus reikalavimus: Informacija vykstantiems į Latviją

Patyriminės - pažintinės kelionės autobusu ir pėsčiomis kelionės maršrutą sudarė: UAB Ingrida tours. Be autorių sutikimo, kelionės programą naudoti ar platinti draudžiama.

Pasiteiravimui apie pažintinę – patyrimine kelione autobusu tel.: +37064442909, +37067727036 arba +37065556313, el.paštas – [email protected], [email protected] arba [email protected] .

 

Išvykimas


Išvykimas (laikas gali keistis):

7.30 val. Klaipėdoje, Akropolis, iš Dubysos gatvės.

8.00 val. Palanga (prie „Iki“ parduotuvės – Klaipėdos g. 62a).

Planuojamas grįžimas į Klaipėdą apie 21:00 val.

Ingrida Pociutė

Keliauti kviečia kelionių žinovė Ingrida Pociutė

 • Tik asmeniškai išbandytos turiningos kelionės
 • Kruopščiai parinkti, iki detalumo suplanuoti maršrutai
 • 98% visų klientų liko patenkinti arba labai patenkinti kelionėmis

Norėtumėte individualaus pasiūlymo ar papildomų paslaugų?

Peržiūrėjote pasiūlymus ir neradote tinkamo? Kreipkitės į mūsų konsultantą, kuris pagal Jūsų poreikius pateiks asmeninį pasiūlymą.

Parašykite mums


Daugiau kelionių

Šilko keliu per Uzbekistaną (Uzbekiją). VIP turas (10d/9n)

Kvalifikacijos tobulinimo programa pedagogams: Ekskursija Žemaitijos sostinėje - žemaitiški patiekalai - dvarai ir parkas

Sveikuoliškas žygis (pasivaikščiojimas) kolektyvams: gamtos perliukai

Pažintinė kelionė kolektyvams autobusu ir pėsčiomis – "Karinis turas"

Pažintinė verslo kelionė autobusu kolektyvams po Zarasų kraštą

Pažintinė – degustacinė kelionė kolektyvams: Pajauskime Paprūsės istoriją su folkloro kolektyvu – Žemaitiškų patiekalų degustacija

Pažintinė verslo kelionė kolektyvams po Latviją: Nacionalinis parkas - Rododendrų žiedai - plaukimas upe

Intriguojanti pramoga kolektyvams - stalo žaidimų vakaras

Kvalifikacijos tobulinimo programa pedagogams: Unikalus Žemaičių Kalvarijos istorinis paveldas.