Pažintinė – degustacinė kelionė iš Vilniaus ir Kauno: Varniai - žemaitiški pietūs - Telšiai

rugpjūčio 7
Kaina asmeniui 37€
  • Pradžia
  • Kelionės
  • Pažintinė – degustacinė kelionė iš Vilniaus ir Kauno: Varniai - žemaitiški pietūs - Telšiai
Grupė jau pilna. Dėl registracijos į rezerervą, ar kitų klausimų rašykite - [email protected]

 Šios pažintinės kelionės metu aplankysime unikalias Žemaitijos vietas:  piliakalnį, spėjama, kad čia galėjo būti svarbiausia Žemaitijos šventvietė-žynyčia, tikima, kad ši vieta iki šiol skleidžia ypatingą energiją. Susipažinsime su Žemaitijos širdimi vadinamais Varniais, aplankysime Varnių katedrą, Žemaičių vyskupystės muziejų. Pietų metu ragausime žemaitiškus patiekalus bei išgirsime pasakojimą apie juos. Ir kelionę vainikuos ekskursija po Žemaitijos sostinę -Telšius. 


Išvykimas
2021 m. rugpjūčio 7 d. 06:00

Kelionės programa

Pažintinės kelionės pradžioje vyksime į legendomis ir pasakojimais apipasakotą vietą –piliakalnį, kur vietinis gidas papasakos labai įdomias istorijas, įvykius. Žmonės iš įvairiausių Lietuvos vietų čia vyksta vedini skirtingų tikslų. Vieniems rūpi pasigrožėti nuo piliakalnio atsiveriančiais Žemaitijos vaizdais, kiti čia atvažiuoja vien dėl to, kad į įvairiausias taras prisipiltų, sakoma, gydančių savybių turinčio šaltinio vandens. Tretiems rūpi pamatyti kai kuriuose šaltiniuose įvardijamą vienintelį Lietuvoje dolmeną, prie kurio neva galima pasisemti jėgų ir išminties. Sklinda legenda, kad atsisėdus ant ovalo formą primenančio akmens ir karštai paprašius vaikelio, net nevaisinga moteris gali susilaukti kūdikio. Ši vieta iki šiol skleidžianti ypatingą energiją ir slepianti atsakymus į klausimus apie mūsų protėvius. 1251 metais Tveruose lankėsi pats karalius Mindaugas, kvietęs žemaičius jungtis prie Lietuvos.

Po įdomaus pasakojimo, atsigėrę tyro šaltinio vandenėlio  šioje pažintinėje kelionėje vyksime į Žemaitijos širdimi vadinamus – Varnius. Ten su vietiniu gidu aplankysime Žemaičių vyskupystės muziejų, įsikūrusiame buvusiuose Varnių Žemaičių kunigų seminarijos rūmuose, pastatytuose 1770 metais vyskupo Jono Dominyko Lopacinskio pastangomis. Taip pat lankysimės Varnių katedroje (dabartinėje Šv.Petro ir Pauliaus parapinėje bažnyčioje), kurioje iki šių dienų yra išlikęs iš vyskupo M.Valančiaus laikų raudonu aksomu dengtas Vyskupo sostas-krėslas.

Vėliau šioje pažintinėje kelionėje autobusu keliausime, pasiklausyti pasakojimų apie žemaitiškus patiekalus, ir juos paragauti: pusmarškonė košė su kresnikėmis, šiupinys, kruopos su kiaulės uodega, kastinys, sporginė, silkė, cibulynė (arba šmakalas), gira, šmotas arba šonkauliukai. (Jeigu pietų atsisakote registruojantis būtina tai nurodyti, kitu atveju užsakoma bendra tvarka).

Pažintinę kelionę tęsime mieste, įsikūrusiame ant septynių kalvų – Telšiuose. Legenda pasakoja, kad Telšius įkūrė karžygys Džiugas, dar vadinamas Telšiu. Ekskursijos su vietiniu gidu, po Žemaitijos sostinę, metu surasime nuostabiausias Telšių miesto puošmenas, galėsime paglostyti meškutę, pakeliui paieškosime išsislapsčiusių „žydukų“.  Miesto centre ant kalvos esanti 1794 metai statyta Telšių šv. Antano Paduviečio katedra, kurios rūsiuose – trys vyskupų kriptos – Justino Staugaičio, Vincento Borisevičiaus ir Pranciškaus Ramanausko.  Pačiame mieste meno – gausybė: nuo tektoninių žemėlapių, laikrodžių, fontanų, meškų skulptūrų, unikalių architektūros šedevrų, kas valandą skambančių karilionų, šalia Katedros esančio Žemaitės teatro, amfiteatro, muziejų, bibliotekų.

Pažintinės vienos dienos kelionės autobusu kaina –  37 € asmeniui.

Į pažintinės vienos dienos kelionės autobusu kainą įskaičiuota: kelionė autobusu;  kelionės vadovo-gido paslaugos, kelionės programos kūrimas, rengimas ir derinimas, objektų apžiūra, darbuotojų pagalba kuriant ir įgyvendinant programą.

Papildomiems mokamiems objektams (neprivalu į visus objektus eiti ar pietauti, tik registruojantis apie tai reikia pranešti, kitu atveju bus užsakoma ir Jūsų vardu):

  • Lopaičių piliakalnio gidės paslaugos – 1,5 -2 € asmeniui.
  • Žemaičių vyskupystės muziejaus įėjimas –2,50 € suaugusiems,  1,5 € senjorams + auka Varnių katedrai.  
  • Žemaitiški pietūs su pasakojimu – 13 € asmeniui.
  • Ekskursija Telšiuose  su vietiniu gidu – apie 2,5 -3  € asmeniui.

Pastabos: Vienos dienos pažintinės kelionės autobusu ekskursinių objektų lankymo tvarka ir mokamų objektų bilietų kainos gali nežymiai keistis.

Vienos dienos pažintinės kelionės autobusu programą parengė: UAB Ingrida tours. Be autorių sutikimo, kelionės programą naudoti ar platinti draudžiama.

Pasiteiravimui apie vienos dienos pažintinę kelionę autobusu tel.: +37065556313 arba +37067727036, el.paštas – [email protected] arba [email protected]

Išvykimas

06.00 val Vilnius, Lukiškių a. prie šv. Apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčios.

07.30 val. Kaunas, Kauno pilis, automobilių stovėjimo aikštelė.

09.00 val. Kryžkalnis, nuo autobusų stoties.

Transportas Autobusas
Organizatorius UAB „Ingrida Tours“

Daugiau kelionių

Virtuali alaus degustacija su pristatymu į namus

Pažintinė dienos kelionė iš Klaipėdos: Molėtų observatorija-Etnokosmologijos muziejus – žvaigždžių stebėjimas

Pažintinė kelionė Panemunės (Rojaus) keliu su sūrio degustacija

Arbatgėris su vyniotiniu - Malūnas – Žibintų festivalis “Stebuklų šalyje”

Vienos dienos kelionė iš Klaipėdos: Asmenybių kelias palei Nemuną

Savaitgalio kelionė: Naktinis Kalėdinių eglučių turas autobusu iš Vilniaus

Kvalifikacijos tobulinimo programa pedagogams: Kūno kalba

Alaus degustacija – Žibintų festivalis “Stebuklų šalyje”

Naktinis Kalėdinių eglučių turas