Pažintinė-degustacinė dienos kelionė autobusu į Biržus su avienos degustacija ir girnų muziejumi

spalio 8
Kaina asmeniui 37€
  • Pradžia
  • Kelionės
  • Pažintinė-degustacinė dienos kelionė autobusu į Biržus su avienos degustacija ir girnų muziejumi
Grupė jau pilna. Dėl registracijos į rezervą, ar kitų klausimų rašykite - [email protected].

Pažintinės vienos dienos kelionės autobusu metu vyksime į unikalų kraštą - Biržus, kuriame žemės paviršius nuolat keičiasi ir formuoja naują kraštovaizdį. Gruntiniam vandeniui išplovus gelmėje esančius gipso klodus, įgriūva žemė. Susidaro paslaptingos smegduobės. Kraštovaizdį stebėsime iš Kirkilų apžvalgos bokšto, kurio aukštis – beveik 32 metrai. Lankysimės legendomis apipintoje garsiojoje Radvilų giminės statytoje Biržų pilyje. Iš Išorės apžiūrėsime Astravo dvaro rūmus, raiškiausią XIX a. romantizmo architektūros sodybą Lietuvoje.  Pamatysime  ilgiausią Lietuvoje pėsčiųjų tiltą jungiantį Biržų miestą su Astravo dvaru. Lankysite avių ūkį, kuriame degustuosite avienos troškinį ir apžiūrėsite jurtas.


Išvykimas
2022 m. spalio 8 d. 07:00

Kelionės programa

Savaitgalio pažintinės kelionės autobusu, metu gidas mus nuves į Girnų muziejų. Muziejus įkurtas prie sodybos, užimanti 16 arų lauko ekspozicijos. Iš senųjų lietuviškų sodybų į vieną vietą surinktoje kolekcijoje sukaupta apie 400 eksponatų. Eksponatai pradėti rinkti 1979 m., kai į tuščią sklypą namų pašonėje buvo parsigabentas pirmasis eksponatas. Akmenis, vienus pirktus, kitus dovanų gautus, pasvalietis vežė, kaupė, rinko tris dešimtmečius.

 Pažintinę vienos dienos kelionę autobusu pradėsime legendomis apipintoje garsiojoje Radvilų giminės statytoje Biržų pilyje. Tuo metu tai buvo didžiausia bastioninio tipo tvirtovė Lietuvoje.  Joje įsikūręs krašto muziejus „Sėla“ ir mus pasitiks muziejaus gidas. Be reprezentacinių rūmų yra atstatytos dvi parakinės, tiltas, atkurtas arsenalo pastatas. Muziejaus  ekspozicijose – krašto istorija, religinių konfesijų raštija, įskaitant ir turtingą reformacijos ekspoziciją, menas. O Biržų tvirtovės arsenalo ekspozicija interaktyviai pristato XVI-XVIII a. karybą o kartu ir parodo Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės kariuomenės etmonų – kunigaikščių Radvilų – arsenalo svarbą ir didybę.

Po pilies lankymo pažintinę vienos dienos kelionę tęsime pažintimi su Biržais ekskursijos metu. Pamatysime  ilgiausią Lietuvoje pėsčiųjų tiltą jungiantį Biržų miestą su Astravo dvaru. Taip pat pasivaikščiosime po Astravo dvaro teritoriją ir apžiūrėsime jį iš lauko. Be rūmų, dvaro kompleksą sudarė arklidės, šunininko namelis, malūnas, ūkiniai pastatai, užtvanka-tiltas. Rūmus supo jaukus parkas su tvenkiniais. 

  Toliau pažintinės vienos dienos kelionės autobusu metu vyksime į Kirkilų apžvalgos bokštą, kurio forma primena kanoją arba grimztančią valtį. Bokšto aukštis beveik 32 metrai. Užlipus į apžvalgos bokštą atsiveria nuostabūs vaizdai – 30 vandens pilnų smegduobių, vadinamų Kirkilų draustinio ežerėliais, kurių skersmuo – apie 35 m  ir daugiau. Stabtelsime prie “Karvės olos”. Tai žinomiausias ir geriausiai ištirtas geologinis gamtos paminklas Šiaurės Lietuvoje. Manoma, kad jai – apie 200 metų. 9 m gylio karstinės įgriuvos dugne yra 5 atšakos (Šlapioji ola, Siauroji landa, Šikšnosparnių landa, Rupūžės ola) ir 1,5 m gylio požeminis ežeriukas. Šnekama, kad dabartinėje įgriuvos vietoje kažkada yra prasmegusi karvė, o prie uolos likęs tik grandinės galas (nuo šio įvykio ir dabartinis giliosios karstinės įgriuvos pavadinimas kildinamas)

 Vėliau, savaitgalio kelionėje vyksite į avių ūkį, kuriame dalyvausite edukacijoje. Šios edukacijos metu šeimininkė jus supažindins su savo ūkio veikla, su šio kaimo istorija, aprodys namelius iš vilnos – Jurtas. Taip pat degustuosite 2 rūšių avių pieno sūrius, avių pieną, šaltus užkandžius, bei pasistiprinsite avienos troškiniu. (Vegetariško varianto nėra). 

Pažintinė vienos dienos kelionės autobusu kaina – 37 € asmeniui.

Į pažintinės vienos dienos kelionės autobusu kainą įskaičiuota: kelionė autobusu;  kelionės vadovo-gido paslaugos, kelionės programos kūrimas, rengimas ir derinimas, objektų apžiūra, darbuotojų pagalba kuriant ir įgyvendinant programą.

Papildomiems mokamiems objektams:

  • Biržų pilies lankymas ir gido paslauga – 6 € asmeniui, senjorams – 3,5 € asmeniui 
  • Ekskursija Girnų muziejuje – 1 € asmeniui;
  • Vietinio gido paslaugos – 3 - 4 € asmeniui.
  • Edukacinė programa su avienos troškinio degustacija – 11 €

Pastabos: Vienos dienos pažintinės kelionės autobusu ekskursinių objektų lankymo tvarka ir mokamų objektų bilietų kainos gali nežymiai keistis.

Vienos dienos pažintinės kelionės autobusu programą parengė: UAB Ingrida tours. Be autorių sutikimo, kelionės programą naudoti ar platinti draudžiama.

Pasiteiravimui apie vienos dienos pažintinę kelionę autobusu tel.: +37065556313 arba +37067727036, el.paštas – [email protected] arba [email protected]

Išvykimas


7.00 val.  išvykimas iš Klaipėdos, nuo Akropolio iš Dubysos gatvės pusės.

7.15 val. iš Gargždų,  Klaipėdos g. 15-17 (tarp banko ir kultūros namų).

8.00 val. iš Plungės (LDL parduotuvė,  J. Tumo-Vaižganto g. 110, Plungė ).

8.30 val. iš Telšių (Baltic petroleum degalinė, prie Telšių, Šiaulių pl. 12,)

10.00 val. iš Šiaulių (Šiaulių Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus katedra, Aušros tak. 3)

Planuojamas grįžimas į Klaipėdą apie 22.30 – 23.00 val.

Ingrida Pociutė

Keliauti kviečia kelionių žinovė Ingrida Pociutė

  • Tik asmeniškai išbandytos turiningos kelionės
  • Kruopščiai parinkti, iki detalumo suplanuoti maršrutai
  • 98% visų klientų liko patenkinti arba labai patenkinti kelionėmis

Norėtumėte individualaus pasiūlymo ar papildomų paslaugų?

Peržiūrėjote pasiūlymus ir neradote tinkamo? Kreipkitės į mūsų konsultantą, kuris pagal Jūsų poreikius pateiks asmeninį pasiūlymą.

Parašykite mums


Daugiau kelionių

Šilko keliu per Uzbekistaną (VIP turas) 10d/9n.

Iš Palangos ir Klaipėdos: Mini kruizas į Karlshamną ir pažintis su Karlskrona

Savaitgalio verslo kelionė po Platelių kraštą: plaukimas katamaranu – žemaitiški patiekalai – energetinių labirintų parkas

Kvalifikacijos tobulinimo programa pedagogams: pažintis su Kaunu

Degustacinė verslo kelionė - “Lietuviški gėrimai” – “Nuodėmingasis Kaunas”

Kvalifikacijos tobulinimo programa pedagogams: Ekskursija Žemaitijos sostinėje - žemaitiški patiekalai - muziejus

Kelionė kolektyvams autobusu – pažintis su Žemaitija bei edukacija ir bandelių su lašinukais degustacija

Savaitgalio verslo kelionė autobusu kolektyvams: Kėdainiai - pietūs - apsilankymas dvare - didžiausias gėlių parkas

Bohemijos ir Saksonijos Šveicarijos gamta ir Kioningšteino tvirtovė