Margučio marginimo edukacija – privati automobilių kolekcija - ekskursija Marijampolėje

balandžio 2
Kaina asmeniui 36€
  • Pradžia
  • Kelionės
  • Margučio marginimo edukacija – privati automobilių kolekcija - ekskursija Marijampolėje
Grupė jau pilna. Dėl registracijos į rezervą, ar kitų klausimų rašykite - [email protected].

Šioje kelionėje lankysite savo gatvės menu garsėjančioje Marijampolėje. Čia dalyvausite edukacijoje, kurios metu mokysitės vašku marginti margučius, susipažinsite su marginimo technikomis ir padekoruosite patys. Lankysite išskirtinę privačią istorinių automobilių kolekciją, kur jus sužavės ne tik patys automobiliai, bet ir savininko pasakojimas apie juos. Laukia pažintis su Marijampole ir jos gatvės menu, geriausiai su miestu supažindins vietinė gidė.


Išvykimas
2022 m. balandžio 2 d. 06:30

Kelionės programa

Pažintinėje dienos kelionėje autobusu vyksite į Marijampolę, kur dalyvausite edukaciniame užsiėmime “Margučio marginimas”

Pažymėtina, kad esant daugiau kaip 20 žmonių grupei, margučių marginimo edukacijoje keliautojai bus dalinami į dvi grupes. Pirmieji (16-20 turistų)  užsiregistravusių dalyvaus margučio marginimo vašku edukacijoje, likusieji kiti margučio marginimo augaliniais dažais edukacijoje. Kiekvienas dalyvis margins po 2 kiaušinius.

Pažintinės kelionės užsiėmimo metu papasakos apie margučio marginimo tradicijas, šiuolaikinius ir tradicinius margučių marginimo būdus, minėta, pirmieji (16-20 turistų) užsiregistravusieji  gilinsis į marginimo karštu vašku subtilybes: susipažins su marginimo priemonėmis, sužinosite kaip jas pasigaminti; kokius kiaušinius geriausiai marginti, kaip juos paruošti. Edukacijos metu pristatys pagrindinius ornamentų elementus, kompozicijas ir simbolius. Vašku išraižyti kiaušiniai bus merkiami į dažus, o belaukiant kol jie įgaus spalvą, muziejaus darbuotojai supažindins su saugomomų margučių ekspozicija, galėsite palyginti su savo išpieštais.

Kita grupės dalis tuo pačiu metu susipažins su marginimo augalo atspaudo technika ir dažymu natūraliais, augaliniais dažais. Pradėsite nuo praktinės veiklos, kai kiekvienas mokinsitės teisingai užkloti kiaušinio paviršių augalų šakelėmis, sėklomis, žiedais, įvynioti į audinį ir apsukti siūlu, tam, kad išgauti aiškesnį ir gražesnį augalo atspaudą. Kiaušiniai dažomi muziejuje pagamintuose juodalksnio žievės dažuose. Edukatorė pasakos, o ir patys galėsite pasidalinti savo patirtimi, apie tai  kokiais augalais dažydavo ir kokias spalvas išgaudavo senoliai; mokinsitės, kaip pasiruošti augalinį nuovirą, kokias medžiagas naudoti papildomai;  kuo skiriasi ištrauka, nuoviras ir rauginimas, ir daug kitų įdomybių. Ir pabaigoje įdomiausias momentas – margučių perkėlimas iš mirkalo į šaltą vandenį ir išvyniojimas.

Pažintinės vienos dienos kelionės autobusu metu pietausite (sriuba + karštas vištienos patiekalas) (Jeigu pietų atsisakote, arba pageidaujate vegetariško patiekalo, registruojantis pažymėkite, kitaip užsakoma bendra tvarka). 

     Pažintinės dienos kelionės metu aplankysite įspūdingą Senų transporto priemonių kolekciją kauptą ketvirtį amžiaus, kurioje tikrai atrasite ir Jūsų prisiminimuose išlikusius automobilius ar motociklus. Tai unikalus ir turtingas eksponatų gausa muziejus, kuris įsikūręs senos kepyklos pastate. Jame be motociklų ir automobilių demonstruojami šimtai įvairių senienų: įrankių, rakandų, prietaisų…  Muziejuje eksponuojami skirtingų metų automobiliai VAZ, Moskvič, GAZ, ZAZ, neįgaliojo automobilis SZD Invalido ir dar daugiau. Čia galima apžiūrėti automobilius, kuriuos žmonės mato važiuojančius įvairių miestų šventėse: 1948 m. pagamintą šarvuotą automobilį ZIM, 1958 metų medinį „Moskvič“ arba įvairių markių motociklus, kurių amžius siekia daugiau kaip 60 metų: IŽ, JAWA, Ural, Dnepr ir kitus eksponatus. Garantuoju, kad ir mažai besidominčius technika, muziejaus savininkas sudomins savo paskaojimais ir skirto laiko pritrūks. 

 Pažintinėje dienos kelionėje autobusu su vietine gide pasižvalgysite po Suvalkijos sostinę – Marijampolę. Marijampolė visada buvo ir yra kultūros lopšys. Miestą garsina ir penki Nepriklausomybės akto signatarai baigę Marijampolės Rygiškių Jono gimnaziją.

Marijampolėje jau keli metai vyksta tarptautinis meno simpoziumas „Malonny - Marijampolė, Niujorkas, Londonas“. Vienas garsiausių kūrinių - R. Bartkaus „Tekantis gyvenimas“, pateko ant „National Geographic Lietuva“ žurnalo priedo viršelio.  Garantuotai parsivešite įdomių nuotraukų galeriją. O koks puikus jausmas lankantis Poezijos parke, įrengtame miesto centre, Jevonio ir Šešupės santakoje. Parke įamžinta skulptūrinė kompozicija, atliekamai Vytauto Kernagio dainai „Kai sirpsta vyšnios Suvalkijoj“. Gidė papasakos ir apie Marijampolės miesto įkūrėją grafienę Prancišką Butlerienę, labai mylėjusę kates. Jas sutiksite ekskursijos metu, o sugalvojus norą ir paglosčius visas tris kates, jis tikrai išsipildo. Aplankysite ir Marijampolės Šv. Arkangelo Mykolo baziliką, apžiūrėsite ir kitus miestą garsinančius objektus, ir tikrai grįšite atradę naujų dalykų, kurie tarsi atvers naują vidinį pažinimą, suvokimą.

Turėsite laisvo laiko nusipirkti lauktuvėms ar išgerti puodelį arbatos, pasivaikščioti po miestą.

Pažintinės dienos kelionės autobusu kaina –  36 € asmeniui.

Į pažintinės dienos kelionės kainą įskaičiuota: kelionė autobusu, kelionės vadovo-gido paslaugos, kelionės programos kūrimas, rengimas ir derinimas, objektų apžiūra, darbuotojų pagalba kuriant ir įgyvendinant programą.

Vienos dienos kelionės autobusu papildomiems mokamiems objektams:

  • Edukacija su margučiais –  5 € asmeniui;
  • Pietūs (sriuba + karštas mėsos patiekalas) – 7 € asmeniui;
  • Senovinių transporto priemonių muziejus + pasakojmas - 5 € asmeniui;
  • Vietinio gido ekskursija Marijampolėje – 3 - 4 € asmeniui  (priklausomai nuo grupės dydžio).

Pastaba. Pažintinės kelionės autobusu ekskursinių objektų lankymo tvarka ir mokamų objektų bilietų kainos gali nežymiai keistis.

Pažintinės vienos dienos kelionės autobusu programą parengė: UAB Ingrida tours. Be autorių sutikimo, kelionės programą  naudoti ar platinti draudžiama.

Pasiteiravimui apie pažintinę dienos kelionę autobusu tel. 865556313 arba 867727036, el.paštas – [email protected] arba [email protected]

Išvykimas


6.30 val.  išvykimas iš Klaipėdos, nuo Akropolio iš Dubysos gatvės pusės.

6.50 val. iš Gargždų,  Klaipėdos g. 15-17 (tarp banko ir kultūros namų).

7.20 val. iš degalinės Trevena, prie kelio į Rietavą-Kvėdarną. Autostrados 57 kilometras.

7.50  val. sustojimas Kryžkalnyje, degalinėje Orlen.

Planuojamas grįžimas į Klaipėdą apie 22.00 val.

Ingrida Pociutė

Keliauti kviečia kelionių žinovė Ingrida Pociutė

  • Tik asmeniškai išbandytos turiningos kelionės
  • Kruopščiai parinkti, iki detalumo suplanuoti maršrutai
  • 98% visų klientų liko patenkinti arba labai patenkinti kelionėmis

Norėtumėte individualaus pasiūlymo ar papildomų paslaugų?

Peržiūrėjote pasiūlymus ir neradote tinkamo? Kreipkitės į mūsų konsultantą, kuris pagal Jūsų poreikius pateiks asmeninį pasiūlymą.

Parašykite mums


Daugiau kelionių

Šilko keliu per Uzbekistaną (Uzbekiją). VIP turas (10d/9n)

Kvalifikacijos tobulinimo programa pedagogams: Unikalus Žemaičių Kalvarijos istorinis paveldas.

Pažintinė – degustacinė kelionė kolektyvams: Pajauskime Paprūsės istoriją su folkloro kolektyvu – Žemaitiškų patiekalų degustacija

Pažintinė verslo kelionė autobusu kolektyvams po Zarasų kraštą

Sveikuoliškas žygis (pasivaikščiojimas) kolektyvams: gamtos perliukai

Pažintinė verslo kelionė kolektyvams po Latviją: Nacionalinis parkas - Rododendrų žiedai - plaukimas upe

Pažintinė kelionė kolektyvams autobusu ir pėsčiomis – "Karinis turas"

Kvalifikacijos tobulinimo programa pedagogams: Ekskursija Žemaitijos sostinėje - žemaitiški patiekalai - dvarai ir parkas

Intriguojanti pramoga kolektyvams - stalo žaidimų vakaras