Dienos kelionė: Lopaičių piliakalnis – Varniai – žemaitiški pietūs – ekskursija Telšiuose

birželio 27
Kaina asmeniui 23€
  • Pradžia
  • Kelionės
  • Dienos kelionė: Lopaičių piliakalnis – Varniai – žemaitiški pietūs – ekskursija Telšiuose
Grupė jau pilna. Dėl registracijos į rezerervą, ar kitų klausimų rašykite - [email protected]

Išvykimas
2020 m. birželio 27 d. 09:00

Kelionės programa

Išvykimo laikai gali keistis:

9.00 val. iš Klaipėdos,  nuo Akropolio iš Dubysos gatvės.

9.20 val. Gargždų, Klaipėdos g. 15-17 (tarp banko ir kultūros namų).

9.45 val. nuo degalinės Trevena, prie kelio į Rietavą-Kvėdarną. Autostrados 57 kilometras. 

10.00 val. iš Rietavo, Laisvės a. 2, Rietavas, prie Rietavo Šv.arkangelo Mylo bažnyčios

Vyksime į legendomis, pasakojimais apipasakotą vietą – Lopaičių piliakalnį. Žmonės iš įvairiausių Lietuvos vietų čia vyksta vedini skirtingų tikslų. Vieniems rūpi pasigrožėti nuo Lopaičių piliakalnio atsiveriančiais Žemaitijos vaizdais, kiti čia atvažiuoja vien dėl to, kad į įvairiausias taras prisipiltų, sakoma, gydančių savybių turinčio šaltinio vandens. Tretiems rūpi pamatyti kai kuriuose šaltiniuose įvardijamą vienintelį Lietuvoje dolmeną, prie kurio neva galima pasisemti jėgų ir išminties. Sklinda legenda, kad atsisėdus ant falo formą primenančio akmens ir karštai paprašius vaikelio, net nevaisinga moteris gali susilaukti kūdikio. Daug žmonių į Lopaičius atvilioja spėlionės, kad čia galėjusi būti svarbiausia Žemaitijos šventvietė - žynyčia, iki šiol skleidžianti ypatingą energiją ir slepianti atsakymus į klausimus apie mūsų protėvius. 1251 metais Tveruose lankėsi pats karalius Mindaugas, kvietęs žemaičius jungtis prie Lietuvos. Tačiau sulaukė pasipriešinimo, buvo sužeistas ir spruko. Spėjama, kad kitais - 1252 metais su kryžiuočių pagalba jam pavyko laimėti mūšį prieš žemaičius, nes nuo to laiko kronikose nebeminimas, matyt, mūšyje žuvusio Didžiojo Žemaičių kunigaikščio Vykinto vardas. Čia nuolat atostogaudavo Maironis. Jis neretai užklysdavo ir į Lopaičių piliakalnį.  Pagal galimybę vietinės gidės pasakojimas.

Po įdomaus pasakojimo, atsigėrę tyro šaltinio vandenėlio  vyksime į Žemaitijos širdimi vadinamus – Varnius. Česlovas Kudaba rašė „Būtent šioje vietoje aptūpė mažą Varnelę Varniai. Seniai jau. Spėjo čia per tą laiką sugriūti kelios bažnyčios, miestas ne kartą degė ir vėl iškilo, medžiais sužaliavo. O Varnelė teka.” (...) Aplankysime Žemaičių vyskupystės muziejų, įsikūrusiame buvusiuose Varnių Žemaičių kunigų seminarijos rūmuose, pastatytuose 1770 metais vyskupo Jono Dominyko Lopacinskio pastangomis. Taip pat lankysimės Varnių katedroje (dabartinėje Šv.Petro ir Pauliaus parapinėje bažnyčioje), kurioje iki šių dienų yra išlikęs iš vyskupo M.Valančiaus laikų raudonu aksomu dengtas Vyskupo sostas-krėslas.

     Vėliau keliausime, kur mums pasakos apie žemaitiškus patiekalus, ir juos ragausime: pusmarškonė košė su kresnikėmis, šiupinys, kruopos su kiaulės uodega, kastinys, sporginė, silkė, cibulynė (arba šmakalas), gira, šmotas arba šonkauliukaiiiii

Kelionę tęsime mieste, įsikūrusiame ant septynių kalvų – Telšiuose. Legenda pasakoja, kad Telšius įkūrė karžygys Džiugas, dar vadinamas Telšiu. Ekskursijos, po Žemaitijos sostinę, metu surasime nuostabiausias Telšių miesto puošmenas, galėsime paglostyti meškutę, pakeiliui paieškosime išsislapsčiusių „žydukų“. Ekskursiją ves vietinis Telšių miesto gidas (-ė).

„Telšiai – tai ir sakrali erdvė – Žemaitijos religinis centras, senosios vyskupystės reliktas. Svarbiausios religinės vietos yra labai panašiu atstumu nuo Telšių – pavyzdžiui, Kretingos vienuolyno ir bažnyčios ansamblis, Žemaičių Kalvarija, Tytuvėnai, Varniai, Kražiai“.

Miesto centre ant kalvos esanti 1794 metai statyta Telšių šv. Antano Paduviečio katedra, kurios rūsiuose – trys vyskupų kriptos – Justino Staugaičio, Vincento Borisevičiaus ir Pranciškaus Ramanausko.  Šiuo metu katedra restauruojama pasitelkiant ir vietos meno žmonių pastangas.

O ir pačiame mieste meno – gausybė: nuo tektoninių žemėlapių, laikrodžių, fontanų, meškų skulptūrų, unikalių architektūros šedevrų, kas valandą skambančių karilionų, šalia Katedros esančio Žemaitės teatro, amfiteatro, muziejų, bibliotekų.

Kelionės kaina –  23 €  asmeniui

Lopaičių piliakalnio gidės paslaugos – 1-1,5 € asmeniui.

Žemaičių vyskupystės muziejaus įėjimas –2,50 € suaugusiems,  1,5 € senjorams  + auka Varnių katedrai.  

Žemaitiški pietūs su pasakojimu – 12 € asmeniui.

Ekskursija Telšiuose  su vietiniu gidu – apie 2,5  € asmeniui.

Kelionės maršrutą sudarė: UAB Ingrida tours.

Pasiteiravimui apie kelionę tel. 865556313, 8677 27036 el.paštas –  [email protected], [email protected].

Transportas Autobusas
Organizatorius UAB „Ingrida Tours“

Daugiau kelionių

Savaitgalio pažintinė kelionė autobusu – Kuršių pėdsakais Lietuvoje

Pažintinės ekskursijos po Klaipėdos senamiestį

Pažintinė kelionė į Latviją: Kazdangos pilis - sapnų gaudyklės gamyba - šitakė grybų sriuba

Savaitgalio pažintinė kelionė autobusu į Anykščius

Pažintinė kelionė iš Klaipėdos: Rusnės sala – Uostadvario švyturys – Šilutė

Kelionė iš Vilniaus: Šviesų festivalis ir šokolado gaminimas - pažintinė vienos dienos kelionė autobusu

Kelionė į Latviją: Renavo dvaras – Salaspilis – vikingų laivas – Motor muziejus – Bauskės pilis – shitaki grybai

Pažintinė dienos kelionė autobusu: Tėvo Stanislovo saugotuvės –– Kėdainiai–vaišės

Marso kanjonai: Menčių klinčių karjeras - Šaltiškių molio karjeras - Papilės apžvalgos bokštas – Renavo dvaras