Latvijos etnografinis buities muziejus – Lygatnė – vyno degustacija – Cėsis –– Sigulda – Turaidos pilis 2d./1n.

rugsėjo 30 – spalio 1
Kaina asmeniui 130€
 • Pradžia
 • Kelionės
 • Latvijos etnografinis buities muziejus – Lygatnė – vyno degustacija – Cėsis –– Sigulda – Turaidos pilis 2d./1n.
Grupė jau pilna. Dėl registracijos į rezervą, ar kitų klausimų rašykite - [email protected].

Pažintinės savaitgalio kelionės autobusu į Latviją metu stabtelsite Latvijos liaudies buities muziejuje, įsikūrusio miškingoje vietovėje, kur įrengta per 100 etnografinių sodybų, menančių dar 17 amžių. Toliau kelionę tęsite link Gaujos nacionalinio parko - didžiausio ir seniausio nacionalinio parko Latvijoje.  Aplankysite Lygatnės kaimelį, kurio istorija jau beveik du šimtus metų neatsiejama nuo popieriaus fabriko. Gyvenvietę garsina ir joje esantis Lustūžis (uolų kopleksas/skardis). Nuostabus, jaukus žemės gabalėlis, kuriame pabuvę drąsiai galėsite pasakyti „Mažasis Rojus“. Dalyvausite pažintinėje ekskursijoje po Cėsio miestą bei Cesio pilį. Atvykę į Siguldą aplankysite Turaidos pilį bei Livonijos Ordino pilį.


Išvykimas
2023 m. rugsėjo 30 d. 06:30

Kelionės programa

 • 2023 m. rugsėjo 30 d. (šeštadienis)

  Pirmasis pažintinės savaitgalio kelionės autobusu į Latviją lankomas objektas - Latvijos etnografinis buities muziejus. Muziejus po atviru dangumi yra vienas seniausių ir didžiausių tokio tipo Europos muziejų. Į muziejų atvežta ir jame pastatyta bei įrengta 118 senų statinių iš visų Latvijos regionų – Kuržemės, Vidžemės, Žemgalos bei Latgalos, statytų tarp XVII a. pabaigos ir XX a. ketvirtojo dešimtmečio antros pusės. Muziejuje įrengtos latvių valstiečių, amatininkų ir žvejų sodybos. Visose veikia nuolatinė ekspozicija – buityje ir darbe naudoti daiktai, interjeras, bylojantis apie tam tikrą laikotarpį, regioną ir namų šeimininkų užsiėmimą. Lankytojai supažindinami su Kuržemėje gyvenusių lyvių žvejų ir Latgalos rusų sentikių ūkiais.

  Vyksite į gražų Gaujos nacionalinio parko gyvenvietę-miestelį – Lygatnę.

  Pirmiausia čia papietausite (sriuba+karštas patiekalas (paukštiena) +gaivinantis gėrimas. Vegetarai, arba jeigu atsisakote pietų registruojantis prašome parašyti.

  Toliau pažintinės savaitgalio kelionės metu Jūsų lauks ekskursija su vietiniu gidu, kuris papasakos įdomią miestelio istoriją, o Jūs galėsite įsiamžinti nuostabiame gamtovaizdyje prie uolų bei Gaujos upės. Lygatnė – unikali 20 a. pradžioje pastatyta darbininkų gyvenvietė, kurioje popieriaus fabriko vadovybė savo metu darė viską, kad darbininkams sukurtų geras gyvenimo sąlygas. Lygatnė išsidėsčiusi prie 6 kalvų. Kartu su fabriku išsivystė jo kaimas, kurio istorinis centras išliko iki šių dienų ir yra valstybinės reikšmės miesto plėtros paminklas. Sukurtas XIX amžiuje, vienintelis medinės architektūros ir pramoninės konstrukcijos ansamblis, harmoningai derinamas su vaizdinga gamta - kalnuotu reljefu, Lygatnės upe, Lustužo ir Anfabriko uolomis, kuriose yra urvų rūsiai.

  Po ekskursijos viename iš Lustūžio (uolos) rūsių Jūsų lauks vyno degustacija. Esant grupei virš 20 asmenų, bus dalinama pusiau. Vieni degustuos vienoje uoloje, kiti – kitoje. Vyno degustacija vyks romantiškoje aplinkoje, žvakių šviesoje. Papasakos vyninės istoriją ir pristatys gaminius. Ragausite 5  skirtingų rūšių vyną +  vietinės karvės sūrio + paragauti pasirinkto vyno. Jeigu kam norėsis nealkoholinių gėrimų, vyndarys gali ir tai pasiūlyti, tik reikia iš anksto informuoti.

  Nakvynė viešbutyje.

 • 2023 m. spalio 1 d. (sekmadienis)

  Pusryčiai viešbutyje.

  Antrąją pažintinės savaitgalio kelionės autobusu dieną pradėsite pažintimi su viduramžių Cėsiais, pasivaikščiosite akmenimis grįstomis Cesio gatvėmis, susipažinsite su istorija apie mažą viduramžių Livonijos miestelį, kuris tapo triukšmingu prekybos miestu ir tapo vienos žymiausių viduramžių Europos prekybos sąjungų – Hanzos – nariu. Apžiūrėsite viduramžių turgavietę, sandėlius ir miesto vartus. Sužinosite, kokie įstatymai buvo taikomi užsienio ir vietiniams prekybininkams, norintiems užsiimti prekyba. Vietinis gidas papasakos daugelio miesto namų istorijas, apžiūrėsite miesto parkus ir bažnyčias bei pasimėgausite mažo miestelio žavesiu.

  Po ekskursijos, čia taip pat aplankysite ir Cėsio pilį, kur su gidu pasivaikščiosite po Pilies sodą, pamatysite pilies kontūrus iš kiemo pusės, pakilsite į Vakarinį bokštą, bei aplankysite senajį pietinį bokštą – buvusį kalėjimą. Muziejaus gidas papasakos įdomią pilies istoriją, legendas.

  Vėliau pažintinės savaitgalio kelionės į Latviją metu vyksite į Siguldą. Dar vadinamą „Latvijos Šveicarija“, įsikūrusią Gaujos nacionalinio parko slėniuose. Sigulda taip pat garsėja kaip Latvijos žiemos sporto sostinė: čia yra įrengta bobslėjaus trasa, įvairios sportinės bazės, yra kalnų slidinėjimo trasos su keltuvais. Gaujos upės apylinkės – vienas iš pagrindinių Latvijos traukos centrų. Žaliomis medžių viršūnėmis kiek akis užmato banguojantis Gaujos upės slėnis vilioja ne tik gamtos grožybėmis.

  Pietūs Siguldoje. (sriuba+karštas patiekalas (mėsa). Vegetarai, arba jeigu atsisakote pietų registruojantis prašome parašyti.

  Pažintinės savaitgalio kelionės autobusu į Latviją metu taip pat aplankysite Siguldos Livonijos ordino pilies griūvėsius, kuri buvo pastatyta dar 1207 m..  Pajaustite kaip likusios sienos dvelkia viduramžiais. Kelsitės į bokštą, iš kur atsiveria puikus vaizdas į Gaujos nacionalinio parko slėnį.  Pilies griūvėsių centre įrengta šiuolaikiška scena, kur po atviru dangumi čia vyksta koncertai ir festivaliai, įskaitant Tarptautinį Siguldos operos muzikos festivalį.

  Pažintį su Siguldos apylinkėmis tęsite Turaidos pilyje. Tai – gotikinė pilis Gaujos nacionaliniame parke, ir dalis visame pasaulyje žinomo Turaidos muziejaus-rezervato (vienintelis toks muziejus Latvijoje). Apsilankę čia turistai visada pasijaučia lyg nukeliavę atgal į praeitį – unikalūs istoriniai statiniai ir nepaprastai graži gamta sukuria itin realistinį praeities atspindį. Muziejaus-rezervato 43,63 ha teritorijoje yra Turaidos mūrinė pilis, Turaidos Rožės atminimui skirta vieta, bažnyčia ir Bažnytkalnis, Liaudies dainų parkas ir dvaro ūkio centro statiniai. Pasivaikščiosite Liaudies dainų parke ir Dainų kalne, kur pastatytos skulptoriaus Indulio Rankos sukurtos skulptūros latvių tautinių dainų temomis. Nueisite iki prie senos liepos įrengtos atminimo vietos, kurioje pagerbiama Turaidos Rožė, mergina, kuri paaukojo savo gyvybę dėl meilės ir tapo legenda, įkūnijančia garbę, orumą ir ištikimybę. Ekskursiją ves pilies gidas rusų kalba.

  Grįžtant link namų stabtelsite prie Gutmanio olos – unikalaus urvo, išraižyto senais užrašais ant sienų, kuriuos paliko senieji keliautojai. Šiuo metu seniausias matomas užrašas – iš 1667 metų. Ola pradėjo formuotis prieš 10 000 metų, poledynmečio vandenims graužiantis į smiltainio uolas. Gūtmanio ola – išvertus iš vokiečių kalbos reiškia gero vyro olą.  Gutmanio ola asocijuojasi su tikra, 410 metų senumo meilės legenda apie Turaidos rožę.

  Kupini įspūdžių keliausite namų link.

  Vėlyvas grįžimas į Klaipėdą apie 23.30 - 00.00 val.

Į kainą įskaičiuota


 • Nakvynė viešbutyje su pusryčiais
 • Kelionė autobusu
 • Kelionės vadovo - gido paslaugos
 • Kelionės programos kūrimas ir derinimas
 • Kelionės dokumentų tvarkymas

Į kainą neįskaičiuota


 • Asmeninės išlaidos
 • Kelionės draudimas
 • Jeigu pageidaujate gyventi vienas, priemoka už vienvietį kambarį - 20 €
 • Papildomiems mokamiems objektams: Suaugusiems apie 73 €, vaikams ir senjorams apie 67 €

Papildoma informacija


Pažintinės savaitgalio kelionės kaina – 130 € asmeniui (gyvenant dviese dviviečiame kambaryje).

Papildomiems mokamiems objektams:

Suaugusiam asmeniui apie 73 €, vaikams ir senjorams apie 67 € (muziejus po atviru dangumi ir gido paslauga, ekskursija Ligatnės mieste rusų kalba, pietūs pirmąją ir antrąją dieną, vyno degustacija, ekskursija rusų kalba Cėsio mieste ir Cėsio pilies bilietai bei gido paslauga, bilietai ir ekskursija Siguldos senojoje pilyje, Turaidos pilies bilietai ir gido paslauga rusų kalba)

Jeigu pageidaujate gyventi vienas, priemoka už vienvietį kambarį - 20 €.

Reikalingi dokumentai:

 • LR piliečio pasas arba asmens tapatybės kortelė. Jų galiojimo laikas iki kelionės pabaigos turi būti ne trumpesnis nei 3 mėn.

Pastabos. Ekskursinių objektų lankymo tvarka ir mokamų objektų bilietų kainos gali nežymiai keistis. Nesusirinkus turistų grupei (40 asmenų), 2 dienų ir ilgesnės kelionės gali būti atšaukiamos 10 dienų prieš išvykimą. Turistui atšaukus užsakymą, likus mažiau kaip 28 kalendorinėms dienoms iki kelionės, avansas negrąžinamas. Kelionė gali būti komfortabiliu 20 arba 49 vietų autobusu.

* Paskaičiuoti ir įsigyti kelionės draudimą galite čia: kelionių draudimas.

Kelionės maršrutą į Latviją  parengė: UAB Ingrida tours. Be autorių sutikimo, kelionės programą naudoti ar platinti draudžiama.

Pasiteiravimui apie pažintinę kelionę tel. 8677 27036, 865556313, el.paštas –  [email protected] arba [email protected].

Išvykimas


 • 6:30 val. iš Klaipėdos, nuo Akropolio (nuo Dubysos gatvės pusės)
 • 6.50 val. iš Gargždų, nuo autobusų stoties, Klaipėdos g. 35, Gargždai
 • 7.30 val. iš Plungės (Circle degalinė prie žiedo, Truikiai, Trukių km., Plungė )
 • 8.00 val. iš Telšių, Baltic Petroleum, Šiaulių pl. 12, Telšiai
 • 9.20 val. iš Šiaulių, Šiaulių Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus katedra ( Aušros takas 3, Šiauliai)
Ingrida Pociutė

Keliauti kviečia kelionių žinovė Ingrida Pociutė

 • Tik asmeniškai išbandytos turiningos kelionės
 • Kruopščiai parinkti, iki detalumo suplanuoti maršrutai
 • 98% visų klientų liko patenkinti arba labai patenkinti kelionėmis

Norėtumėte individualaus pasiūlymo ar papildomų paslaugų?

Peržiūrėjote pasiūlymus ir neradote tinkamo? Kreipkitės į mūsų konsultantą, kuris pagal Jūsų poreikius pateiks asmeninį pasiūlymą.

Parašykite mums


Daugiau kelionių

Šilko keliu per Uzbekistaną (Uzbekiją). VIP turas (10d/9n)

Intriguojanti pramoga kolektyvams - stalo žaidimų vakaras

Pažintinė kelionė kolektyvams autobusu ir pėsčiomis – "Karinis turas"

Kvalifikacijos tobulinimo programa pedagogams: Ekskursija Žemaitijos sostinėje - žemaitiški patiekalai - dvarai ir parkas

Sveikuoliškas žygis (pasivaikščiojimas) kolektyvams: gamtos perliukai

Kvalifikacijos tobulinimo programa pedagogams: Unikalus Žemaičių Kalvarijos istorinis paveldas.

Pažintinė – degustacinė kelionė kolektyvams: Pajauskime Paprūsės istoriją su folkloro kolektyvu – Žemaitiškų patiekalų degustacija

Pažintinė verslo kelionė kolektyvams po Latviją: Nacionalinis parkas - Rododendrų žiedai - plaukimas upe

Pažintinė verslo kelionė autobusu kolektyvams po Zarasų kraštą