2023 m. kovo 18 d. (šeštadienis)
Šioje pažintinėje kelionėje autobusu vyksite aplankyti unikalųjį Kryžių kalną, kuriame yra apie 200 tūkst. kryžių, atvežtų ne tik iš įvairių Lietuvos vietų, bet ir iš užsienio. Vieta pasaulyje labiausiai išgarsėjo, kai 1993 m. čia atvykęs popiežius Jonas Paulius II laikė Šv. Mišias. Čia esantys kryžiai simbolizuoja ne tik žmonių tikėjimą, bet dalis jų pripažinti net kaip kultūrinės reikšmės objektai. Aplankę šią unikalią sakralinę vietą pajusite ramybę ir aplinkoje tvyrantį dvasingumą. Lydinti gidė papasakos Kryžių kalno istoriją, turėsite 20 minučių laisvo laiko pasivaikščioti.
Vėliau aplankysite vienintelį Centų kambarį Lietuvoje. Artėjant euro įvedimui, gimė paminklo lietuviškai valiutai – Centų kambario – idėja. 2014 m. rugpjūčio 29–30 d. per „Šiaulių naktų“ ir rugsėjo 12–13 d. per „Šiaulių dienų“ renginius rinkosi šiauliečiai, nešini centais ir litais bei kupini idėjų, kaip išradingai galima būtų tuos pinigus panaudoti. Kiekvienas, atnešęs bet kokio nominalo centą ar litą ir prisidėjęs prie akcijos, buvo įrašytas į knygą. Apipavidalinta knyga palikta ateities kartoms Centų kambaryje – joje pasirašė apie 2500 šiauliečių ir miesto svečių iš kitų Lietuvos miestų, užsienio šalių: Latvijos, Vokietijos, Portugalijos, Lenkijos, Kinijos ir kt. Kambario sienos ir lubos išklijuotos centais, pastatytas ir simbolinis sostas, virš kurio pakabinta didžiulė vieno lito moneta ir Lietuvos žemėlapis. Visas žemėlapio plotas išklijuotas baltais centais, gyvenvietės – 10-ies, 20-ies ir 50-ies centų monetomis, o didieji miestai pažymėti metaliniais litais. Centų kambariui įrengti panaudota 157 130 monetų. Lydinti gidė trumpai papasakos.
Pietūs grupei: sriuba + karštas mėsos patiekalas. (Jeigu yra vegetarų arba pietų atsisakote, prašome registruojantis pažymėti).
Po pietų vyksite į Frenkelio vilą, kur muziejaus gidas (-ė) papasakos apie pirklius Frenkelius, tai yra buvusius vilos šeimininkus, sužinosite jų gyvenimo ir veiklos istoriją bei palikimą. apie Ch. Frenkelio karjerą nuo eilinio odų išdirbėjo iki fabrikanto milijonieriaus, apie nepaprastą jo sukurto Ch. Frenklelio odų fabriko sėkmę ir populiarumą. Įspūdį sustiprina ir informacijos fone matomi autentiški lubų lipdinių fragmentai, ekspozicijos koloritas priderintas prie autentiškos interjero polichromijos, kurioje dominuoja prigesinti rusvi ir rožiniai atspalviai.
Kelionę vainikuos Gubernijos alaus degustacija. Charizmatiškas gidas pakvies susipažinti su seniausia alaus darykla Lietuvoje, jos istorija, išgirsite pasakojimų apie garsiausių čia gaminamų gėrimų kilmę, sužinosite kokias istorines sąsajas darykla turi su aristokratija, pasivaikščiosite senuose gamyklos rūsiuose (pritaikyta turistams, viskas švaru, tvarkinga), turėsite progą paragauti populiariausių produktų. Degustuosite: 5 rūšis alkoholinio alaus + 1 nealkoholinio alaus rūšį + 1 rūšies girą.
Planuojamas grįžimas į Klaipėdą apie 20:30 val.