Kryžių kalnas – Centų kambarys – Frenkelio vila – Gubernijos alaus degustacija

kovo 18
Kaina asmeniui 40€
 • Pradžia
 • Kelionės
 • Kryžių kalnas – Centų kambarys – Frenkelio vila – Gubernijos alaus degustacija
Grupė jau pilna. Dėl registracijos į rezervą, ar kitų klausimų rašykite - [email protected].

Pažintinės savaitgalio kelionės autobusu metu vyksite į Šiaulius, čia aplankysite garsųjį Kryžių kalną, toliau vyksite į vienintelį Lietuvoje – centų kambarį, kuriame sienos ir lubos išklijuotos centais, susipažinsite su pirklių Frenkelių istorija bei sudalyvausite alaus degustacijoje.


Išvykimas
2023 m. kovo 18 d. 07:30

Kelionės programa

 • 2023 m. kovo 18 d. (šeštadienis)

  Šioje pažintinėje kelionėje autobusu vyksite aplankyti unikalųjį Kryžių kalną, kuriame yra apie 200 tūkst. kryžių, atvežtų ne tik iš įvairių Lietuvos vietų, bet ir iš užsienio.  Vieta pasaulyje labiausiai išgarsėjo, kai 1993 m. čia atvykęs popiežius Jonas Paulius II laikė Šv. Mišias. Čia esantys kryžiai simbolizuoja ne tik žmonių tikėjimą, bet dalis jų pripažinti net kaip kultūrinės reikšmės objektai. Aplankę šią unikalią sakralinę vietą pajusite ramybę ir aplinkoje tvyrantį dvasingumą. Lydinti gidė papasakos Kryžių kalno istoriją, turėsite 20 minučių laisvo laiko pasivaikščioti.

  Vėliau aplankysite vienintelį Centų kambarį Lietuvoje. Artėjant euro įvedimui, gimė paminklo lietuviškai valiutai – Centų kambario – idėja. 2014 m. rugpjūčio 29–30 d. per „Šiaulių naktų“ ir rugsėjo 12–13 d. per „Šiaulių dienų“ renginius rinkosi šiauliečiai, nešini centais ir litais bei kupini idėjų, kaip išradingai galima būtų tuos pinigus panaudoti. Kiekvienas, atnešęs bet kokio nominalo centą ar litą ir prisidėjęs prie akcijos, buvo įrašytas į knygą. Apipavidalinta knyga palikta ateities kartoms Centų kambaryje – joje pasirašė apie 2500 šiauliečių ir miesto svečių iš kitų Lietuvos miestų, užsienio šalių: Latvijos, Vokietijos, Portugalijos, Lenkijos, Kinijos ir kt. Kambario sienos ir lubos išklijuotos centais, pastatytas ir simbolinis sostas, virš kurio pakabinta didžiulė vieno lito moneta ir Lietuvos žemėlapis. Visas žemėlapio plotas išklijuotas baltais centais, gyvenvietės – 10-ies, 20-ies ir 50-ies centų monetomis, o didieji miestai pažymėti metaliniais litais. Centų kambariui įrengti panaudota 157 130 monetų. Lydinti gidė trumpai papasakos.

  Pietūs grupei: sriuba + karštas mėsos patiekalas. (Jeigu yra vegetarų arba pietų atsisakote, prašome registruojantis pažymėti).

  Po pietų vyksite į Frenkelio vilą, kur muziejaus gidas (-ė) papasakos apie pirklius Frenkelius, tai yra buvusius vilos šeimininkus, sužinosite jų gyvenimo ir veiklos istoriją bei palikimą. apie Ch. Frenkelio karjerą nuo eilinio odų išdirbėjo iki fabrikanto milijonieriaus, apie nepaprastą jo sukurto Ch. Frenklelio odų fabriko sėkmę ir populiarumą. Įspūdį sustiprina ir informacijos fone matomi autentiški lubų lipdinių fragmentai, ekspozicijos koloritas priderintas prie autentiškos interjero polichromijos, kurioje dominuoja prigesinti rusvi ir rožiniai atspalviai.

  Kelionę vainikuos Gubernijos alaus degustacija. Charizmatiškas gidas pakvies susipažinti su seniausia alaus darykla Lietuvoje, jos istorija, išgirsite pasakojimų apie garsiausių čia gaminamų gėrimų kilmę, sužinosite kokias istorines sąsajas darykla turi su aristokratija, pasivaikščiosite senuose gamyklos rūsiuose (pritaikyta turistams, viskas švaru, tvarkinga), turėsite progą paragauti populiariausių produktų. Degustuosite: 5 rūšis alkoholinio alaus + 1 nealkoholinio alaus rūšį + 1 rūšies girą.

  Planuojamas grįžimas į Klaipėdą apie 20:30 val.

Papildoma informacija


Vienos dienos pažintinės kelionės kaina  -  40  € asmeniui.

Į pažintinės kelionės autobusu kainą įskaičiuota: kelionė autobusu;  kelionės vadovo-gido paslaugos, kelionės programos kūrimas, rengimas ir derinimas, objektų apžiūra, darbuotojų pagalba kuriant ir įgyvendinant programą.

 

Papildomiems pažintinės savaitgalio kelionės objektams:

 • Apsilankymas centų kambaryje – 1 € suaugusiems, 0,5 € senjorams;
 • Pietūs - 10 € asmeniui;
 • Įėjimo bilietai į Frenkelio vilą + muziejaus gido paslauga – 6,5 € suaugusiems, 4 € senjorams;
 • Alus degustacija Gubernijos alaus darykloje - 15 € asmeniui.

 

Pastabos. Ekskursinių objektų lankymo tvarka ir mokamų objektų bilietų kainos gali nežymiai keistis. Nesusirinkus turistų grupei (40 asmenų), vienos dienos kelionė gali būti atšaukiama 2 dienas prieš išvykimą. Turistui atšaukus vienos dienos kelionę likus 3 dienoms ir mažiau iki išvykimo, pinigai negrąžinami. Kelionė gali būti komfortabiliu 20 arba 49 vietų autobusu.

Vienos dienos pažintinės kelionės autobusu programą parengė: UAB Ingrida tours. Be autorių sutikimo, kelionės programą naudoti ar platinti draudžiama.

Pasiteiravimui apie vienos dienos pažintinę kelionę autobusu tel.: +37064442909 arba +37067727036, el.paštas – [email protected] arba [email protected].

Išvykimas


 • 07.30 val. iš Klaipėdos, nuo Akropolio iš Dubysos gatvės.
 • 07:50 val. iš Gargždų, nuo autobusų stoties, Klaipėdos g. 35, Gargždai
 • 08:30 val. iš Plungės (LDL parduotuvė, J. Tumo-Vaižganto g. 110 Plungė)
 • 09:30 val. iš Telšių (Baltic Petroleum degalinė prie Telšių, Šiaulių pl. 12, Telšiai)
Ingrida Pociutė

Keliauti kviečia kelionių žinovė Ingrida Pociutė

 • Tik asmeniškai išbandytos turiningos kelionės
 • Kruopščiai parinkti, iki detalumo suplanuoti maršrutai
 • 98% visų klientų liko patenkinti arba labai patenkinti kelionėmis

Norėtumėte individualaus pasiūlymo ar papildomų paslaugų?

Peržiūrėjote pasiūlymus ir neradote tinkamo? Kreipkitės į mūsų konsultantą, kuris pagal Jūsų poreikius pateiks asmeninį pasiūlymą.

Parašykite mums


Daugiau kelionių

GURMANIŠKOJI SLOVĖNIJA. Pažintinė kelionė į Liublijaną – Bledą – Postoiną urvus – alyvuogių ūkį 4d./3n.

Ogrodzieniec pilis - Tatrų kalnai - Zakopanė – Kelcai

Energylandia – Ojcovo parkas - Pieskowa skala pilis – Koperniko muziejus

Kvalifikacijos tobulinimo programa pedagogams: Rojaus keliu su sūrio degustacija

Kvalifikacijos tobulinimo programa pedagogams: Hortenzijos, dvarai ir vienuolynas

Pažintinė kelionė po Platelių kraštą: Bičių ūkis su degustacija – energetinių labirintų parkas – žemaitiški patiekalai – plaukimas katamaranu

Savaitgalio kolektyvinė kelionė autobusu: Rojaus keliu - pilys - dvariškas pyragas + meilės arbata

Vienos dienos kolektyvinė kelionė autobusu: sūrio degustacija – ekskursija – Žemaitiški patiekalai