Kelionė po Kapadokiją ir pažintis su Stambulu

rugsėjo 19 – rugsėjo 27
Kaina asmeniui 1020€
Grupė jau pilna. Dėl registracijos į rezervą, ar kitų klausimų rašykite - [email protected].

Išvykimas
2020 m. rugsėjo 19 d. 14:00

Kelionės programa

Turkija – didžiulė ir kontrastų kupina šalis, kurią dažniausiai siejame tik su poilsiu prie jūros. Tačiau šios kelionės žemėlapis drieksis per du labai skirtingus Turkijos regionus – paslaptingąją Kapadokiją ir Keturių imperijų miestu vadinamą Stambulą. Kapadokija yra unikali vieta, susiformavusi po ugnikalnių išsiveržimų prieš 3 milijonus metų, tačiau iki šiol stabinanti net viso mačiusius keliautojus. Stambulas – didžiausias Turkijos miestas, vartai tarp Europos ir Azijos, įsikūręs abipus Bosforo sąsiaurio. Liksite sužavėti abiejų!

 

Kodėl verta rinktis šią kelionę į Stambulą ir Kapadokiją?

 • Aplankysite Gioreme slėnį,  įtrauktą į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą.
 • Žygiuosite Fėjų kaminų, Įsimylėjėlių ir Balandžių slėniais bei pamatysite požeminį miestą.
 • Galėsite skristi oro balionu ir grožėtis nepakartojamais gamtos vaizdais iš paukščio skrydžio (už papildomą mokestį).
 • Stambule nepraleisite įspūdingiausių miesto objektų – Sofijos soboro, Topkapi rūmų, Sultono Ahmedo mečetės, Bazilikos cisternos ir kitų.
 • Skonių, kvapų, tekstūrų ir spalvų pasisemsite didžiajame Stambulo turguje – Grand Bazaar.
 • Maža ir jauki grupė iki 12 keliautojų – galimybė geriau pažinti šalį.
 • Dovanojame kompleksinį kelionių draudimą: medicininių išlaidų, nelaimingų atsitikimų, kelionės atšaukimų, bagažo vėlavimo ir kt.

1 diena.

Skrydis Vilnius – Nevšehiras. Pervežimas į Urgupą.

Skrydis Vilnius – Nevšehiras su persėdimu Stambule. Pervežimas į viešbutį Urgupe. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje.

2 diena.

Urgupas – Učhisaras – Gioreme.

Po pusryčių viešbutyje pradėsite pažintį su Centrine Anatolija. Keliausite į vieną iš 36 šiame regione esančių požeminių miestų (kadaise miestai buvo puikiai įrengti ir pritaikyti ne tik slėptis nuo priešų, bet ir gyventi). Požeminiame mieste tilpo apie 20 tūkstančių žmonių, miestas driekiasi 20 aukštų po žeme, iš kurių šiuo metu galima apžiūrėti 8. Paklaidžioję miesto požemiais keliausite į Učhisarą.

Učhisaro pilis – aukščiausias taškas Gioreme slėnyje. Šis 25 aukštų urvas-pilis atrodo tarsi akmeninis avilys ir mena pačius įvairiausius istorinius periodus: nuo romėniškojo, bizantiškojo, seldžiukų iki osmanų. Kitas sustojimas – Balandžių slėnis,  pavadinimą gavęs dėl gausybės uolose išskaptuotų karvelidžių. Pasidarę puikių nuotraukų ir palesinę balandžius keliausite į Gioreme slėnį. Ir nors išvertus iš turkų kalbos šis žodis reiškia „negaliu matyti, nematau“, tai yra  vieta, kurioje galite pamatyti viską: gražuolį slėnį, daugybę nepakartojamų formų, unikalų kaimą tarp Fėjų kaminų, ugnikalnio suformuotose uolose išskobtus namus. Esant galimybei apsilankysite viename iš tokių namų. Pasivaikščioję po slėnį grįšite į viešbutį Urgupe. Dienos pabaigai pakviesime apsilankyti pas vietinius vyndarius ir paragauti vietinės gamybos vaisinių vynų. Laisvas laikas. Nakvynė viešbutyje Urgupe.

3 diena.

Urgupas – Zelve – Čavušinas – Urgupas.

Pusryčiai viešbutyje. Tęsite pažintį su regionu ir keliausite į mėnulio reljefą primenantį Raudonąjį slėnį, gėrėsitės įspūdingais Fėjų kaminais, sustosite ir pasivaikščiosite siurrealistiniame Dervento slėnyje, kuriame susipažinsite su didžiausios menininkės – gamtos – kūriniais. Tūkstančius metų veikiamos vėjo, lietaus ir ekstremalių temperatūros pokyčių uolos pamažu virto į keistas, modernaus skulptoriaus darbus primenančias žmonių bei gyvūnų figūras – tereikia pasitelkti fantaziją.

Kitas sustojimas – Zelve kaimas, muziejus po atviru dangumi. Šis kaimas – puikus tradicinės akmeninės gyvenvietės pavyzdys, kuriame taikiai sugyveno musulmonai ir krikščionys. Mečetė ir bažnyčia čia stovi greta ir šiandien. Akmeniniame Zelve kaime žmonės gyveno iki 1960-ųjų. Kelionę tęsite ramiame Pašos (vienuolių) vynuogynų slėnyje. Vynuogynai aplink šiuos gamtos stebuklus vis dar auginami, o jauno vyno galima paragauti atvykus rudenį. Vietos pažiba – trigalviai Fėjų kaminai. Užsuksite ir į Čavušino kaimą pasigrožėti Čavušin uola-pilimi. Užkopus galima pamatyti didžiulės bizantiškos Šv. Jono Krikštytojo bažnyčios griuvėsius.

Vakarienė viešbutyje. Po vakarienės vyksite stebėti Semos – sufijų arba besisukančių dervišų, sukimosi ritualo-šokio. Jo metu groja sakralinė muzika ir skaitomos eilės.

Nakvynė viešbutyje Urgupe.

4 diena.

Urgupas – Avanos.

Šiandien keliausite į Avanos – keramikų sostinę. Pakeliui pamatysite ilgiausią Turkijos upę Kizilirmak, dovanojančią savo vandenis viso regiono keramikams. Apsilankysite vienoje iš šeimyninių keramikos dirbtuvių.  Dirbiniai iš geležies rūda praturtinto molio, naudojant specialią techniką gaminami jau tūkstančius metų ir garsėja toli už Turkijos ribų. Išbandę jėgas keramikos dirbtuvėse, keliausite į Įsimylėjėlių slėnį, sulaukiantį daugybės lankytojų. Jį sunku apibūdinti, reikia tiesiog pamatyti. Netoli nuo pagrindinio kelio, pakilus kiek aukščiau, atsiveria nuostabus panoraminis vaizdas.

Po gausių įspūdžių pagaliau užsuksite į virtuvę ir turėsite galimybę sužinoti daugiau apie turkiškos virtuvės ypatumus, mokysitės gaminti, o drąsiausi – ragauti tai, ką pagamino arba tai, ką pasiūlys vietinės virtuvės žinovai. Po „sočios pamokos“ – laisvas laikas, kurio metu galėsite pasivaikščioti po jaukų Urgupo senamiestį, įsigyti lauktuvių ir suvenyrų, būdingų tik šiam regionui, arba išbandyti turkišką pirtį (už papildomą mokestį). Nakvynė viešbutyje Urgupe.

5 diena.

Skrydis Nevšehiras – Stambulas.

Pusryčiai viešbutyje. Pervežimas į Nevšehiro oro uostą. Skrydis Nevšehiras – Stambulas. Atskridus į Stambulą pervežimas į viešbutį. Įsikursite ir keliausite vakarieniauti. Nakvynė viešbutyje.

6 diena.

Stambulas.

Pusryčiai viešbutyje. Laukia pažintis su istoriniu Stambulu – ekskursija pėsčiomis po senamiestį. Aplankysite Žydrąją mečetę, Hipodromą, Sofijos soborą, požemines Cisternas ir, žinoma, Topkapi rūmus – Osmanų imperijos palikimą. Pažintis su miestu  nebūtų pilna be Grand Bazaar – Didžiojo turgaus, tikro miesto mieste, kuriame vilioja ir galvą apsuka spalvų, kvapų ir skonių margumynas. Maždaug 64 gatvelėse telpa viskas, pradedant nesuskaičiuojamais prekeiviais, parduotuvėlėmis, baigiant restoranėliais ir mečetėmis. Susipažinę su rytietiško turgaus ypatumais grįšite į viešbutį. Laisvas laikas. Nakvynė viešbutyje.

7 diena.

Stambulas.

Po pusryčių viešbutyje keliausite į prieplauką, kurioje sėsite į laivą ir leisitės į kelionę Bosforo sąsiauriu. Plauksite iki antrojo tilto per Bosforą, pavadinto sultono Mehmeto vardu. Pakeliui grožėsitės prabangiausiomis „nėriniuotomis“ vilomis, Dolmabachče, Beilerbeji rūmais ir kitais įmantriais pastatais, stovinčiais krantuose. Kadaise šiose pakrantėse buvo įsikūrę prabangiausi Stambulo rajonai, vasaros rezidencijos. Pasiplaukioję ir pasimėgavę pakrančių vaizdais grįšite į krantą ir aplankysite Dolmabachče rūmus,  važiuosite į Azijinę Stambulo dalį. Pakeliui sustosite pasigrožėti Ortakioj mečete ir kilsite į Čamlidžos kalvą, nuo kurios atsiveria puikus panoraminis vaizdas į sąsiaurį ir miestą. Nakvynė viešbutyje.

8 diena.

Stambulas

Pusryčiai viešbutyje. Tęsite pažintį su senuoju Stambulu ir susipažinsite su naujuoju. Pasivaikščiosite istoriniu Galatos tiltu, o norintys galės paragauti čia pat žvejų paruoštų sumuštinių su žuvimi. Pakilsite į Galatos bokštą, aplankysite Šv. Antonijaus bažnyčią ir eisite toliau, Istiklal gatve. Tai maždaug 3 km ilgio pėsčiųjų gatvė, garsėjusi turtuolių ir garsenybių namais ir buvusi jų pramogų centru. Visais laikais šią gatvę mėgo ir joje lankėsi įvairausi menininkai, čia apsistodavo visi į Konstantinopolį atvykdavę užsieniečiai. Istiklalyje rasite seniausią kino teatrą, garsųjį gėlių pasažą, „Pera Palace“ viešbutį, kuriame apsistodavo tokie garsūs rašytojai kaip Agata Kristi, Ernestas Hemingvėjus ir daugelis kitų įžymybių.
Pabendrausite su žymiosiomis Stambulo katėmis, apie kurias kuriami net filmai. Jaukiai įsitaisiusios ant specialiai patiestų šildomų kilmėlių jos mėgaujasi praeivių dėmesiu ir mielai, kaip tikros miesto šeimininkės, pozuoja fotografams. Istiklal ir šiandien yra viena svarbiausių Stambulo gatvių. Joje gausų kavinukių, restoranų, barų, parduotuvių, meno galerijų ir visko kiekvieno keliautojo skoniui. Laisvas laikas pažinčiai su Istiklal gatve. Trumpam poilsiui grįšite į viešbutį. Vakarienei pakviesime paragauti žuvies. Nakvynė viešbutyje.

9 diena.

 

Skrydis namo.

Pusryčiai viešbutyje. Laisvas laikas paskutinėms lauktuvėms, puodeliui turkiškos kavos, nuotraukoms ir atsisveikinimui su Stambulu. Pervežimas į oro uostą. Skrydis namo.

Kelionės kaina: 1020 € asmeniui + aviabilietas

Į kelionės kainą įskaičiuota:

 • 4 nakvynės 4* viešbutyje Kapadokijoje;
 • 4 nakvynės 4* viešbutyje Stambule;
 • Visi pervežimai pagal programą;
 • Įėjimo bilietai į lankomus objektus;
 • Vietinių gidų paslaugos;
 • Lydintis grupės vadovas iš Lietuvos;
 • 5 vakarienės;
 • Maisto gaminimo pamoka (1 pietūs);
 • Vyno degustacija.

Papildomos išlaidos:

 • Tarptautiniai skrydžių bilietai (nuo 420 EUR);
 • Skrydis oro balionu. Būtina išankstinė rezervacija;
 • Maitinimas nenurodytas programoje;
 • Papildomos pramogos;
 • Asmeninės išlaidos;
 • Arbatpinigiai vietiniams gidams, vairuotojams.

Svarbu: 

 • Skrydį oro balionu reikia rezervuoti prieš kelionę. Skrydžio diena gali keistis priklausomai nuo oro sąlygų;
 • Galimi individualūs turai jums priimtinomis datomis.

Kelionės organizatorius UAB "Travel Planet"

Travel Planet kelionių organizatoriaus atsakomybė užtikrinama Laidavimo draudimo liudijimu LD 113425644 (Lietuvos draudimas). Draudimo suma 150 000 eur. Galioja iki 2020-04-30.    

Ingrida Pociutė

Keliauti kviečia kelionių žinovė Ingrida Pociutė

 • Tik asmeniškai išbandytos turiningos kelionės
 • Kruopščiai parinkti, iki detalumo suplanuoti maršrutai
 • 98% visų klientų liko patenkinti arba labai patenkinti kelionėmis

Norėtumėte individualaus pasiūlymo ar papildomų paslaugų?

Peržiūrėjote pasiūlymus ir neradote tinkamo? Kreipkitės į mūsų konsultantą, kuris pagal Jūsų poreikius pateiks asmeninį pasiūlymą.

Parašykite mums


Daugiau kelionių

IŠSKIRTINIS VIETNAMAS (nuo šiaurės iki pietų) + POILSIS PRIE JŪROS (14d/13n)

Pažintinė – degustacinė kelionė kolektyvams autobusu – Rojaus keliu su žiobrių kepimu + dvariškas pyragas + meilės arbata

Pažintinė-edukacinė kelionė kolektyvams autobusu – po Pamario kraštą su žuvies degustacija

Savaitgalio kelionė kolektyvui autobusu: vaistinės muziejus – Marso kanjonai - cepelinai

Savaitgalio verslo kelionė kolektyvui autobusu – Panemunės keliu

Kvalifikacijos tobulinimo programa pedagogams: “Milžinų pėdsakai Jurbarko krašte”

Degustacinė kelionė kolektyvams ir jų vaikams autobusu į Latviją – Saldi kelionė

Degustacinė kelionė kolektyvams autobusu – Medaus degustacija – Sūrio degustacija – Vyno degustacija

Visokie nutikimai prie caro, tarpukariu ir pokariu – Arbatgėris su Kuršėnų vyniotiniu – alaus degustacija