Dienos išvyka: Jaunmokų pilis – Pure šokoladas – Rožių daigynas

Liepos 18
Kaina asmeniui 28€
 • Pradžia
 • Kelionės
 • Dienos išvyka: Jaunmokų pilis – Pure šokoladas – Rožių daigynas
 • Pilis
 • Architektūra
 • Gamta
 • Kultūros objektai
 • Lankytini ūkiai ir sodybos
 • Edukacija

Informacija

Išvykimas 2020 m. Liepos 18 06:30
Transportas Autobusas
Organizatorius UAB „Ingrida Tours“

Išvykimo vietos

 • Gargždai, Klaipėdos g. 15-17 (tarp banko ir kultūros namų)
 • Klaipėda, nuo Akropolio iš Dubysos gatvės
 • Mažeikiai, Circle K, Žemaitijos g. 57
 • Plungė, (LDL parduotuvė, J. Tumo-Vaižganto g. 110)

Aprašymas

6.30 val. Išvykimas iš Klaipėdos, nuo Akropolio (iš Dubysos gatvės pusės)

6.45 val. Gargždų (Klaipėdos g. 15-17, bankas- Kultūros centras).

7.30 val. Plungė (prie Lidl parduotuvė, Tumo-Vaižganto g. 110, Plungė ).

8.30 val. iš Mažeikių (Circle K, Žemaitijos g. 57, Mažeikiai)

Galimas išvykimas iš Palangos, Kretingos, jeigu susidarytų grupė virš 14 asmenų.

Aplankysime Jaunmuokų pilį, buvusią tuometinio Rygos miesto mero Dž. Armitstedo medžioklės pilį, pastatytą 1901 m. pagal architekto V. Bokslafo projektą. Pilies interjeras sukurtas XX a. pabaigoje, dvelkiantis medžiokle, o vienomis iš originaliausių interjero detalių laikomos pilies koklių krosnys. Ant vienos iš jų matomi paveikslai  su ši laikotarpio Rygos ir apylinkės vaizdais. Antrojo pasaulinio karo metais pilimi naudojosi tiek rusų, tiek vokiečių armijos. Karo pradžioje pilyje buvo įrengta seržantų mokykla, po to – vokiečių radijo stotis, o karo pabaigoje – vokiečių karo ligoninė. Pokario metais pilyje prasidėjo kontorų, kino, parduotuvių ir butų laikotarpis. Pilyje galima pamatysite ekspoziciją apie Latvijos Miškų ūkį ir medžioklę Latvijoje, susipažinti su miškų gyvenimu ir praeito šimtmečio miško darbininkų kasdienybe. Pilyje išlikusi krosnis su unikaliais Rygos vaizdų piešiniais. Arklidėse įrengtas viešbutis ir patalpos renginiams. Su pilies istorija supažindins pilies gidas.

Apžiūrėję pilį, išgirdę įdomių pasakojimų vyksime į Pure šokolado muziejų. Šokoladas – karališkas skanumynas, kartu su kakavos pupelėmis atkeliavęs iš Centrinės Amerikos ir paplitęs po visą pasaulį. Pirmieji gaminti šokoladą pradėjo Amerikos indėnai. Jie kakavos pupeles maišydavo su įvairiais prieskoniais ir iš gauto mišinio gamindavo gėrimą – šokoladą. Toks šokoladas, kokį valgome šiandien, yra apie 200 metų eksperimentų Europoje ir Šiaurės Amerikoje rezultatas. Pure šokolado muziejuje išgirsite šokolado istoriją, leidžianti sužinoti apie  procesą, nuo žaliavų iki gatavų produktų. Muziejaus gidė papasakos apie Pure šokolado gamybą.  Kūrybinėje dirbtuvėje paruošime ir paragausime  savo paruoštą saldainuką ir čiupa čiups.

Ekskursijos pabaigoje aplankysime rožių daigyną. Gėlynų karalienė – rožė – laikoma dieviškumo, tobulo grožio ir meilės simboliu. Apie jas parašyta daugybę eilių. Jos puošia ne tik aplinką, tačiau naudojamos ir parfumerijoje, gaminant smilkalus ir net maistą. Rožių kvapas veikia kaip antidepresantas, šalina melancholiją, skatina susikaupti. Seniausia pasaulyje rožė auga Vokietijoje, ant Hildesheimo katedros sienos. Pirmąkart paminėta 815 metais. Pasak legendos, šis rožių krūmas simbolizuoja Heldesheimo miesto klestėjimą. Nors per 1945 m. sukilimą katedra buvo sunaikinta, krūmas vis tiek išliko ir netrukus vėl augo. Brangiausia pasaulyje rožė ‘Džiuljeta’ buvo parduota už 5 mln. dolerių. Ji buvo išvesta Davido Ostino veislyne, darbas truko 15 metų.  Ekskursijos metu sužinosite apie rožių rūšis, jų auginimo ypatumus, paragausite uogienės iš rožių žiedlapių bei lašelį rožių vyno.

Kelionės kaina – 28 € asmeniui.

Į kelionės kainą įskaičiuota: kelionė patogiu autobusu; kelionės vadovo paslaugos, kelionės programos rengimas ir derinimas.

Neįskaičiuota: medicininių išlaidų draudimas.

Papildomos išlaidos:

 Įėjimas į  pilį + pilies gido paslaugos -   5.00 € suaugusiam asmeniui;  senjorams – studentams - 4 € asmeniui; vaikams -  3.00 € asmeniui.

Pure šokolado muziejus – 5 € suaugusiam asmeniui; 4 € - vaikams, senjorams, neįgaliems, studentams; vaikams nuo 3-6 metų – 2,5 € asmeniui.

Įėjimas į rožių daigyną - 3 € asmeniui (nepriklausomai nuo amžiaus).

Pastaba !!!!! Ekskursinių objektų lankymo tvarka ir mokamų objektų bilietų kainos gali nežymiai keistis, kadangi programa parengta daugiau nei prieš 4 mėnesius iki ekskursijos pradžios.

Kelionės maršrutą parengė UAB „Ingrida tours“  

Pasiteiravimui apie kelionę tel. 865556313 arba 867727036, el.paštas – [email protected]  arba [email protected]

Žymės


Kelionių pasiūlymai


Pažaislio vienuolynas – Kauno pilis – Tiškevičių koldūnai su antiena – teminė ekskursija su grafiene Rozalija

Dienos kelionė: Vintažinių automobilių ir mašinų muziejus – Bauskės pilis – Bauskės alus

Pažintinė – pramoginė kelionė Lajų takas – A.Baranausko klėtelė – Siauruko muziejus – Natūralių kvepalų gamyba

Savaitgalis Varšuvoje prabangiame 5* viešbutyje „InterContinental Warsaw“

Vienos dienos kelionė: Žavingoji Kuršių Nerija

Vienos dienos kelionė: Suvalkiečio sodyba – Sudargo piliakalniai – Gelgaudiškio dvaras – Kidulių vynas