Iš Vilniaus: Paežerių dvaras – Zanavykiškas ragaučius (maistas) – Zyplių dvaras – Dvariški šokiai

birželio 6
Kaina asmeniui 29€
  • Pradžia
  • Kelionės
  • Iš Vilniaus: Paežerių dvaras – Zanavykiškas ragaučius (maistas) – Zyplių dvaras – Dvariški šokiai
Grupė jau pilna. Dėl registracijos į rezerervą, ar kitų klausimų rašykite - [email protected]

Išvykimas
2020 m. birželio 6 d. 07:00

Kelionės programa

7.00 val. išvykimas iš Vilniaus nuo „Forum Palace“ automobilių stovėjimo a. (Konstitucijos pr. 26, prie upės)

08.30 val Kaunas (Kauno pilis, automobilių stovėjimo a.)
Galimi sustojimai autostrados sutartoje vietoje.

Ekskursiją pradėsime, viename gražiausių išlikusių rezidencijų Lietuvoje  - Paežerių dvare. Tai  klasicizmo epochos kūrinys, prancūzų turisto lūpomis įvardintas, kaip mažasis Paryžius. Tai Sūduvos regiono puošmena ir pasididžiavimas.  Paežeriai nuo XV a. vid.priklausė Glinskiams, o XVIIa. – Zabieloms. 1750 m. Paežerių dvaras atiteko Simonui Zabielai, kuris pastatė dvaro rūmus ir kitus ansamblio statinius, išlikusius iki šių dienų.

Vėliau aplankysite ir vieną jauniausių dvarų Lietuvoje – Zyplių dvarą,  dalyvausite teatralizuotoje ekskursijoje „Kai pono nėra namie...“. Norint nusikelti į paskutiniojo Zyplių dvaro šeimininko, grafo T. Potockio, laikotarpį, yra galimybė užsakyti teatralizuotą ekskursiją su grafo dukterėčia.  Dvaro istorija pateikiama persikeliant į paskutiniojo grafo Tomo Potockio vadovavimo laikmetį, o dvaro  dabartis pristatoma, kaip „ateities paranašystė“. Lankytojai pasitinkami grafo dukterėčios, apsirengusios dvariškais rūbais, o dvaro tarnaitė visus vaišina arbata ir sausainiais. Kad visi pasijustų dvaro ponais, ekskursijos dalyviai kviečiami pasipuošti dvariškais akcentais... 

Po ekskursijos apsilankysime Lietuvos didikų virtuvės paveldą puoselėjančiame restorane, kur  svečius pasitiks gaspadinė ir jos „mergučės“, kurios susodins už stalo pagal unikalias krašto tradicijas. Tada vaišinsimės ir klausysimės pasakojimų apie zanavykiškų patiekalų bei gėrimų istoriją, pamokys vietinės šnektos. Žadins vaizduotę negirdėta košeliena, vinigretas ar krosnyje kepta kopūsto galva. Sužinosime, kodėl zanavykai taip didžiuojasi iš senolių paveldėtais abriedukais, švilpikais, sausgare ir duonzupe. Sužinosite su kuo geriausiai tinka silkė, kada skaniausia naminė gira ir nuo kokių ligų saugo naminukė. Tad įdomybių netruks iki pat edukacijos pabaigos. Vieni braukia ašarą sujaudinti tikrumo ir istorijos gyvumo, kiti fotografuoja patiekalus ir džiaugiasi atradę tokią šarmingą Lietuvą. Geriau vieną kartą paragauti, nei vėl ir vėl išgirsti!

Kelionės pabaigoje aplankysime vieną originaliausių Lietuvos dvarų Gelgaudiškio dvare, dalyvausime teatralizuotoje ekskursijoje, kurioje pabendrausite su medžiotojais, paragausite žvėrienos vaišių, galėsite papūsti į medžioklinį ragą, vėliau sutiksite baudžiauninkes, būsite pavaišinti iš dvaro virtuvės nugvelbtu sūriu… Dar jūsų lauks gyva muzika, išsipustę ponai, naminė gira ir kropeliai. Trukmė 3 val.   

Kelionės kaina –  29 € asmeniui.

Papildomos išlaidos:

Įėjimo į Paežerių dvaro rūmus, bokštą, oficiną ir ledainę  -  6 € suagusiam asmeniui,  3 € moksleiviams, studentams, senjorams.

Ekskursija Zyplių dvare -  5 € asmeniui (visiems).

Zanavykiškas ragaučius -  12 € asmeniui.

Teatralizuota programa Gelgaudiškio dvare - 12 € asmeniui (visiems).

Į kelionės kainą įskaičiuota: kelionė autobusu, kelionės vadovo-gido paslaugos, kelionės programos rengimas ir derinimas.

Pastaba. Ekskursinių objektų lankymo tvarka ir mokamų objektų bilietų kainos gali nežymiai keistis.

Kelionės maršrutą parengė UAB Ingrida tours

Pasiteiravimui apie kelionę tel.  865556313 el.paštas –  [email protected].

Transportas Autobusas
Organizatorius UAB „Ingrida Tours“

Daugiau kelionių

Lenkija: Jotvingių prūsų gyvenvietė –vienuolynas Vygriuose– Seinai – Vilanovo rūmai – Karalių rūmai – plaukimas Augustavo kanalu

Edolės pilis - ekskursija Kuldygoje - vyno degustacija Aizputėje

Vienos dienos pažintinė kelionė: šokoladas – tulpių žydėjimas Burbiškio dvare