Gruzija - Sakartvelas - vynuogių derlius - kalnai - Svanetija - Kutaisis

rugsėjo 19 – rugsėjo 28
Kaina asmeniui 500€
  • Pradžia
  • Kelionės
  • Gruzija - Sakartvelas - vynuogių derlius - kalnai - Svanetija - Kutaisis
Grupė jau pilna. Dėl registracijos į rezervą, ar kitų klausimų rašykite - [email protected].

Tbilisis - Msheta –Džvaris - Kakheti – Signagi - Bodbe - Rtveli - Kahetija - Nekresi - Gremi – Kvareli - Prometėjo urvas - Gelati – Motsameta vienuolynas – Kutaisis - Svanetija - Arbatos degustacija - Uplicihė


Išvykimas
2021 m. rugsėjo 19 d. 02:00

Kelionės programa

2021 m. rugsėjos  19 d. ( sekmadienis       naktis). Atsižvelgiant į dabartinę situaciją skrydžio datos gali keistis.

prieš vidurnaktį skrydis Ryga- Tbilisis. Grupės pageidavimu už papildomą mokestį organizuosime paėmimą iš namų ir nuvežimą iki oro uosto. Skrydžio kaina nuo  270 eurų, įskaičiuotas 8 kg. Rankinis bagažas.

1 diena Tbilisis –Msheta- Džvaris

Atskrendame į Tbilisį. Keičiame pinigus ir vykstame trumpam poilsiui į viešbutį.

Apie 12:00 pietūs ir ekskursijos Tbilisyje pradžia.  Pradėsime nuo Europos aikštės ir Meidano aikštės - vienos iš centrinės senamiesčio aikštės. Tada funikulieriumi pakilsime ant kalno, kuriame yra Narikala tvirtovė, senoji citadelė ir pagrindinė tvirtovė. Čia atsiveria gražus vaizdas į miestą. Toliau einame žemyn pėsčiomis Abanotubani (unikalus sieros vonių rajonas) – kur vonios, pastatytos ant natūralaus karšto vandens. Sieros vonios minimos šaltiniuose  XVII – XIX a. Pasivaikščiosime Šardeni gatve, kur yra daugybė kavinių ir suvenyrų parduotuvių. Pasivaikščiosime viena iš senųjų gatvių - Leselidze, pajusime senamiesčio skonį. Aplankykite seniausią Tbilisio šventykla „ Anchiskhati Šv. Marijos baziliką “ ir „Sioni“ katedrą –XII a., Pastarojoje saugomas Šventosios Nino kryžius. Mes vaikščiosime Shavteli gatve senamiestyje, kur yra Mažasis lėlių teatras, kuriame yra tik 80 vietų. Jį pastatė Rezo Gabriadzė, 1981 m.

Vėliau vyksime į  vieną seniausių Grusijos miestų -  Mtskhetą. Mtskheta yra senovės miestas. Pakilsime į Džvari vienuolyną, iš kurio atsiveria nuostabi senovės sostinės panorama. Aplankysime Svetitskhoveli katedrą (XI a.), kurią saugo „Unesco“. Joje ilsisi Šventasis Andrius, du Gruzijos karaliai - Heraklijus ir Vakhtang Gorgasali, taip pat yra  Šventojo kapo kopija. Katedroje praves labia įdomią ekskursiją. Eisime į Samtavro vienuolyną, įsikūręs  labai gražioje vietoje - prie Aragvi ir Mtkvari upių santakos. Vienuolyno teritorijos rytuose stovi nedidelė cerkvė, pagal legendą, pastatyta šaltalankio krūmo, po kuriuo gyveno Šv.Nino, vietoje. Pagal architektūrinę analizę, cerkvė, senesnės vietoje, pastatyta XI amžiaus 30-aisiais. 1283 metais, žemės drebėjimo metu, nugriuvo cerkvės kupolas, kuris atstatytas XIII-XIV amžiuje. XVII ir XIX amžiaus antrojoje pusėje cerkvė kapitaliai suremontuota.

 Grįžimas į Tbilisį.  Nakvynė Tbilisyje.

2 diena

Kakhetijos regionas – Signagis - Bodbe - Rtvelis

Vyksime į Kakheti - Gruzijos vyno regioną. Apžvalginė ekskursija - Meilės mieste Signagyje. Pamatysime Sighnaghi tvirtovę ir grožėsimės Alazani  slėnių vaizdais. Toliau apžiūrėsime Bodbe vienuolyną. Aplankysime Vakerelebi šeimos namaus, kur dalyvausime vynuogių skinsime. Apžiūrėsime vyno rūsius, kuriuose degustuosime vyną, taip pat bus suteikta galimybė dalyvauti gaminant Churčela. Ir

pagaliau rasite tikrą gruziniška „supra“ su tamados tostais ir skaniais patiekalais. Supra ir jos eiga – Gruzijos istorijos ir kultūros atspindys, todėl jos taisyklių ir papročių laikomąsi net šiuolaikinėje modernioje visuomenėje. Yra apie 300 skirtingų tostų, pritaikomų skirtingoms suproms, priklausomai nuo jų paskirties ir trukmės.

  Po vakarienės vyksime į nakvynė svečių namus nakvynei

Nakvynė Telavi mieste. 

3 diena

Nekresi vienuolynas – cerkvių kompleksas ir tvirtovė- Gremi – Kvareli-trepeklis-Kidzmarauli

Pusryčiai viešbutyje. Vyksime į Nekresi, istorinė ir archeologinė vietovė rytiniame Gruzijos Kakheti regione, tarp Qvareli miesto ir Shilda kaimo, Didžiojo Kaukazo kalnų papėdėje. Čia įsikūręs vis dar veikiantis Nekresi vienuolynas, įkurtas VI a.. Vėliau aplankysime  tvirtovę ir cerkvių kompleksas Greimi. Gremi konkuruoja su Ananuri dėl garsiausios Gruzijos pilies vardo.  Šiandien apsilankysime ir žaliajame Chalsky tarpeklyje, kur yra dirbtinis ežeras, o po juo - viena didžiausių vyno saugyklų pasaulyje.  Po Kahetijos saulės čia atsidursite tarsi šaldytuve. Čia temperatūra žiemą ir vasarą + 14, t.y. tokia prie kurios puikiai išsilaiko raudonas vynas. Eidami tuneliu degustuosime vyną. Apžiūrėsime vyno fabriką „Kindzmarauli“ + vyno degustacija. Tai pasaulinio lygio vynas.

Grįžimas į Tbilisį per Gomborio kalnagūbrį.

Nakvynė viešbutyje.

4 diena

Tbilisis - Prometėjo urvas - Gelati – Motsameta vienuolunas -Kutaisis

Po pusryčių vyksime į Prometėjo urvą, tai vieną didžiausių urvų Gruzijoje. Vaikštant grožėsimės daugiaspalviais stalaktitai. Kita apsilankymo vieta yra legendinis vienuolynas  - Motsameta vienuolynų kompleksą, įsikūrusįnt kyšančios uolos Ckalcitela upės vingyje, kuris yra Rionių intakas. Ši vieta siejamas su kilmingų Argweti šeimos broliais - Deividu ir Konstantinu, kurie aštuntajame amžiuje surengė sukilimą prieš Imereti okupavusius arabus.  Gelati vienuolynas yra glaudžiai susijęs su Dovydo statytojo gyvenimu, kurio pelenai palaidoti, prie pietinių vartų įėjimo. Kai Dovydas buvo vienuolyne buvo atidaryta ir veikė akademija. Nuo 1994 m. Vienuolynas įtrauktas į paveldo sąrašą UNESCO.

Nakvynė viešbutyje.

5 diena

Kutaisis – nuostabiausios vietos Svanetijos regione (kalnai)

Po pusryčių išsiruošime į gražiausią Gruzijos kampelį - Račos regioną. Galima sakyti, kad šis regionas yra gruzinų Šveicarija. Pirmasis sustojimas bus Šaori – tai nuostabaus grožio rezervuaras, esantis 1100 metrų aukštyje virš jūros lygio. Apsuptas laukinių miškų ir alpinės pievos. Apžiūrėsime senovės architektūros paminklą Nikortsminda – svarbiausią 11a. šventykla, kuri įtraukta į UNESCO paveldo sąrašą. Taip pat aplankysime miestelio „Royal Khvanchkara“ gamyklą Ambrolauri, ekskursija ir garsiojo vyno degustacija - Chvančkara.

Nakvynė Oni savivaldybėje.

6 diena

Grožimės kalnais, jų gyvenvietėmis Svanetijos regione. Tai pats gražiausias Gruzijos kalnuotas regionas. Dar ten mažai turistų, daug autentinkos.

Po pusryčių vyksime apžiūrėti vietinio grožio. Viena pagrindinių Onis miesto pramogų yra vietinė sinagoga. Onio žydų bendruomenė buvo trečia pagal dydį po Tbilisio ir Kutaisio.  Važiuodami keliu į kalnus, sustosime ties Uceros kurortu. Tai yra balneologinis kurortas ant Rioni upės kranto. Kurorto oras ypač sveikas, taip pat yra mineralinis vanduo su gydomosiomis savybemis. Toliau eisime apžiūrėti Mravaldzali bažnyčios. Ramybė, gamta paliks ilgaamžį prisiminimą mūsų sieloje. Iš čia mes pasieksime aukščiausią vietovę -  Gebi, kur tikrai atsivers rojaus peizažai.

Po to vyksime į kalnų kurortą Šovi.  Nakvynė viešbutyje.

7 diena

Martvili ir Okace kanjonai

 Po pusryčių viešbutyje vyksime link Kutaisio. Pakeliui aplankysime vieną įspūdingiausių ir gražiausių lankytinų kanjonų šalyje. Abaša upės kanjonas dar vadinamas Gačedili arba Martvili kanjonu, prasideda Gačedili kaime, toje vietoje, kur Abašos upė kerta kalvą, už jos suformuodama 2400 m ilgio ir 20–40 m gylio kanjoną. Manoma, jog šio kanjono amžius siekia apie 100 mln. metų: žemutinėje kanjono dalyje rasti prieš 75 milijonus metų gyvenusių dinozaurų suakmenėję kaulai. 2011 metais mokslininkai kanjono esančioje oloje rado vienas seniausių žmonių kaulų nuolaužas, taip pat senai išnykusių gyvūnų kaulus, jų tarpe urvinio lokio ir bizono. Martvili kanjone įrengti pėsčiųjų takai, bei apžvalginės aikštelės šniokšiantis vanduo, nematyto grožio samanomis apkerpėję medžiai, uolos, skaisčiai neonines smaragdo spalvos upė, visa tai matydamas jautiesi tarytum kitoje šalyje.

Toliau mūsų laukia Okace kanjonas yra apie 3 km ilgio, iki jo vidurio nutiestas pakabinamas metalinis takas, pastatyta apžvalgos aikštelė. Čia pereisite tiltą nuo kurio matosi apačioje, tarp baltų kanjono akmenų tekanti upė.  Čia atsiveriantis vaizdas neapsakomo grožio!

Nakvynė gruziniškame kaime (su patogumais).

8 diena

Upliscichė – arbatos fabrikas

Po pusryčių vyksime į urvų miestą Upliscichė -   vienas iš pirmųjų miestų Gruzijoje. Upliscichė yra išskaptuotas uoloje. Vieta buvo įkurta vėlyvajame bronzos amžiuje, apie 1000 m. Pr. Kr., ir buvo apgyvendinta iki XIII a. Urvų miestą galima suskirstyti į apatinę, centrinę ir viršutinę zonas, užimančias beveik 40 000 kvadratinių metrų plotą.

Šiandien dar apsilankysime arbatos fabrike. Per ekskursiją, susipažinsime su gruziniškos arbatos istorija, fabriko veikla, arbatų gamyba, degustuosite apie 5 skirtingas rūšis arbatos. O kas norės galės įsigyti.

Nakvynė viešbutyje Tbilisyje.

9 diena

Pervežimas į oro uostą

Labai ankstyvas išskridimas

Grupės pageidavimu už papildomą mokestį organizuosime pervežimą iš Rygos oro uosto iki namų.

Kelionės kaina –  500 € asmeniui gyvenant dviese dviviečiame kambaryje

Vienviečio kambario priemoka apie 160 € asmeniui.

Į kelionės kainą įskaičiuota:
Viešbučiai su pusryčiais.
Visi pervežimai Gruzijoje
Vietinio rusakalbio gido paslaugos. 
Vykstant 14 asmenų ir daugiau -lydinčio iš Lietuvos vadovo paslaugos. 
Vakerebli pietūs po vynuogių skynimo
Ekskusija ir degustacija arbatos fabrike
Ekskursija ir degustacija Kidzmarauli fabrike
Ekskursija, degustacija ir lengvi pietūs Chvančarkoje
Kelionės programos rengimas, derinimas
Į kelionės kainą neįskaičiuota
Avia bilietai (tiesioginis skrydis Ryga-Tbilisis)  - nuo 270 € asmeniui, įskaičiuotas 8 kg rankinio bagažas. 
Medicininių išlaidų draudimas.
pietūs ir vakarienės nenumatyti programoje.
Įėjimai į lankytinus objektus apie apie 50 € asmeniui.
Asmeninės išlaidos

Kelionės maršrutą parengė: UAB Ingrida tours. Be autorių sutikimo, kelionės programą naudoti ar platinti draudžiama.

Pasiteiravimui apie kelionę tel. 8677 27036, 865556313 Facebook – Ingrida tours, el.paštas [email protected]. arba  [email protected]

Reikalavimai atvykstant į Gruziją (Sakartvelą) (Gali bet kada pasikeisti, atsižvelgiant į situaciją jų ir mūsų šalyje):

  • Reikalinga pažymą apie skiepus nuo Covid-19 (abiem dozėmis).
  • Neturint pažymos apie skiepus, reikalingas PGR testo neigiamas rezultatas atliktas ne ankščiau nei 72 val. iki atvykimo į šalį. Taip pat reikės atlikti pakartotinį PGR testą savo lėšomis trečią dieną nuo atvykimo į Sakartvelą;
  • Visi atvykstantys į Sakartvelą turės užpildyti specialią elektroninę formą, kurioje turi pateikti informaciją apie savo keliavimo istoriją per paskutines 14 dienų. Forma čia: https://registration.gov.ge/pub/form/8_protocol_for_arrivals_in_georgia/tk6157/
  • Siekiant valdyti COVID-19 (koronaviruso) paplitimą, Sakartvele galioja reikalavimas dėvėti apsaugines veido kaukes tiek uždarose patalpose (viešuose liftuose, prekybos centruose, grožio salonuose, švietimo institucijose, viešajame transporte, įskaitant taksi, autobusus ir metro), tiek ir viešose atvirose erdvėse. Už taisyklių nesilaikymą numatytos baudos.
Ingrida Pociutė

Keliauti kviečia kelionių žinovė Ingrida Pociutė

  • Tik asmeniškai išbandytos turiningos kelionės
  • Kruopščiai parinkti, iki detalumo suplanuoti maršrutai
  • 98% visų klientų liko patenkinti arba labai patenkinti kelionėmis

Norėtumėte individualaus pasiūlymo ar papildomų paslaugų?

Peržiūrėjote pasiūlymus ir neradote tinkamo? Kreipkitės į mūsų konsultantą, kuris pagal Jūsų poreikius pateiks asmeninį pasiūlymą.

Parašykite mums


Daugiau kelionių

IŠSKIRTINIS VIETNAMAS (nuo šiaurės iki pietų) + POILSIS PRIE JŪROS (14d/13n)

Pažintinė-edukacinė kelionė kolektyvams autobusu – po Pamario kraštą su žuvies degustacija

Kvalifikacijos tobulinimo programa pedagogams: “Milžinų pėdsakai Jurbarko krašte”

Pažintinė – degustacinė kelionė kolektyvams autobusu – Rojaus keliu su žiobrių kepimu + dvariškas pyragas + meilės arbata

Degustacinė kelionė kolektyvams ir jų vaikams autobusu į Latviją – Saldi kelionė

Savaitgalio verslo kelionė kolektyvui autobusu – Panemunės keliu

Savaitgalio kelionė kolektyvui autobusu: vaistinės muziejus – Marso kanjonai - cepelinai

Visokie nutikimai prie caro, tarpukariu ir pokariu – Arbatgėris su Kuršėnų vyniotiniu – alaus degustacija

Degustacinė kelionė kolektyvams autobusu – Medaus degustacija – Sūrio degustacija – Vyno degustacija