GAUJOS NACIONALINIO PARKO GROŽYBĖS !!!!! Latvijos etnografinis buities muziejus – Ligatnė – vyno degustacija – Cėsis – naktinė ekskursija su žibintais – Sigulda – Turaidos pilis

rugsėjo 12 – rugsėjo 13
Kaina asmeniui 95€
  • Pradžia
  • Kelionės
  • GAUJOS NACIONALINIO PARKO GROŽYBĖS !!!!! Latvijos etnografinis buities muziejus – Ligatnė – vyno degustacija – Cėsis – naktinė ekskursija su žibintais – Sigulda – Turaidos pilis
Atsiprašome, dėl COVID-19 apribojimų kelionė nėra galima.

Išvykimas
2020 m. rugsėjo 12 d. 06:30

Aprašymas

Stabtelsime prie Latvijos liaudies buities muziejaus, įsikūrusio miškingoje vietovėje. Įrengta per 100 etnografiių sodybų, kai kurie pastatai mena 17 amžių, Ekskursiją praves vietinis gidas.

Toliau kelionę tęsimę link Gaujos nacionalinio parko - didžiausio ir seniausio nacionalinio parko Latvijoje. Vienas didžiausių parko pasididžiavimų yra nuostabios smiltainio atodangos, atsivėrusios uolienos, uolos ir urvai. Čia yra pagal talpą didžiausia Baltijos šalyse ola – Gutmanio ola.

Aplankysime Gaujos nacionaliniame parke ramiai snaudžiantį Lygatnės kaimelį, kurio istorija jau beveik du šimtus metų neatsiejama nuo popieriaus fabriko. Gyvenvietę garsina ir joje esantis Lustūžis (uolų kopleksas/skardis). Nuostabus, jaukus žemės gabalėlis, kuriame pabuvę drąsiai galėsite pasakyti „Mažasis Rojus“.

Vakarėjant atvyksime į Cesį,  vieną iš seniausių miestų Latvijoje, buvusią Livonijos magistro rezidenciją. Miestas taip pat priklausė senajai Hanzos Sąjungai. Dalyvausime naktinėje eksursijoje su žibintais. O sekančios dienos rytą, ekskursijoje Cesio pilyje.

Aplankysime Turaidos pilį. Viduramžiais Turaidos tvirtovė buvo palyginti didelė, čia stūksojo 21 įtvirtinimas, taip pat bokštas ir gyvenamieji korpusai. Turaidoje taipogi galima apžiūrėti viduramžius menančią medinę liuteronų bažnyčią. Ši bažnyčia, iškilusi 1750 m., yra viena seniausių medinių bažnyčių Latvijoje. 

Pasikelsime į Senosios Siguldos pilies bokštą.
1 diena.

Išvykimo laikas gali keistis

6.30 val. iš Klaipėdos, nuo Akropolio (nuo Dubysos gatvės pusės)

7.00 val. iš Palangos (prie „Iki“ parduotuvės – Klaipėdos g. 62a, Palanga (buvęs Centas).

7.20 val. Kretingos, nuo parduotuvės LIDL Žemaitės al. 12, Kretinga

8.00 val. iš Plungės (Circle degalinė prie žiedo, Truikiai, Trukių km., Plungė )

8.25 val. iš Telšių, Baltic Petroleum, Šiaulių pl. 12, Telšiai

9.25 val. iš Šiaulių, Šiaulių Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus katedra ( Aušros takas 3, Šiauliai)

Pirmasis šios kelionės Kelionę pradėsime Latvijos etnografiniame buities muziejuje. Muziejus po atviru dangumi yra vienas seniausių ir didžiausių tokio tipo Europos muziejų. Į muziejų atvežta ir jame pastatyta bei įrengta 118 senų statinių iš visų Latvijos regionų – Kuržemės, Vidžemės, Žemgalos bei Latgalos, statytų tarp XVII a. pabaigos ir XX a. ketvirtojo dešimtmečio antros pusės. Muziejuje įrengtos latvių valstiečių, amatininkų ir žvejų sodybos. Visose veikia nuolatinė ekspozicija – buityje ir darbe naudoti daiktai, interjeras, bylojantis apie tam tikrą laikotarpį, regioną ir namų šeimininkų užsiėmimą. Lankytojai supažindinami su Kuržemėje gyvenusių lyvių žvejų ir Latgalos rusų sentikių ūkiais. Su muziejumi supažindins muziejaus gidė (rusų kalba).

Vyksime į gražų Gaujos nacionalinio parko gyvenvietę-miestelį – Ligatnę.

Pirmiausia čia papietausime (sriuba+karštas patiekalas (paukštiena) +gaivinantis gėrimas. Vegetarai, arba jeigu atsisakote pietų registruojantis prašome parašyti.

Tada mūsų lauks ekskursija su vietiniu gidu, kuris (-i) papasakos įdomią mietselio istoriją, o Jūs galėsite įsiamžinti prie uolų, Gaujos upės, nuostabiame gamtovaizdyje. Ligatne – unikali 20 a. pradžioje pastatyta darbininkų gyvenvietė, kurioje popieriaus fabriko vadovybė savo metu darė viską, kad darbininkams sukurtų geras gyvenimo sąlygas. Lygatnė išsidėsčiusi prie 6 kalvų. Kartu su fabriku išsivystė jo kaimas, kurio istorinis centras išliko iki šių dienų ir yra valstybinės reikšmės miesto plėtros paminklas. Sukurtas XIX amžiuje, vienintelis medinės architektūros ir pramoninės konstrukcijos ansamblis, harmoningai derinamas su vaizdinga gamta - kalnuotu reljefu, Ligatnės upe, Lustužo ir Anfabriko uolomis, kuriose yra urvų rūsiai.

Po ekskursijos viename iš Lustūžio (uolos) rūsių laukia vyno degustacija. Esant grupei virš 20 asmenų, bus dalinama pusiau. Vieni degustuos vienoje uoloje, kiti – kitoje. Vyno degustacija vyks romantiškoje aplinkoje, žvakių šviesoje. Papasakos vyninės istoriją ir pristatys gaminius. Ragausite 5  skirtingų rūšių vyną +  vietinės karvės sūrio + paragauti pasirinkto vyno. Jeigu kam norėsis nealkoholinių gėrimų, vyndarys gali ir tai pasiūlyti, tik reikia iš anksto informuoti.

Toliau vyksime į viešbutį, įsikursime, ir po trumpos pertraukos vyksime į Cesį, kur dalyvausime naktinėje ekskursijoje su žibintais. Vaikščiodami po naktinį Cēsį, atrasite jo raganišką  žavesį. Klausydami legendų, padavimų ir senovės pasakojimų, atskleisite miesto istorijos šydą.  Nešini viduramžių laikų žibintus, eisime  akmenimis grįstomis miesto gatvėmis, apšviestais parkais ir aikštėmis. Paslaptingas, žavus vietinio gido pasakojimas paliks įspūdį.

Nakvynė viešbutyje.

2 diena

Vėlyvi pusryčiai, vykstame į Cesį. Čia aplankysme Cesio pilį, kur su gidu pasivaikščiosite po Pilies sodą, pamatysite pilies kontūrus iš kiemo pusės, pakilsite į Vakarinį bokštą, bei aplankysite senajį pietinį bokštą – buvusį kalėjimą. Muziejaus gidas papasakos įdomią pilies istoriją, legendas.

Laisvas laikas Cesyje.

Vėliau vyksime į Siguldą. Dar vadinamą „Latvijos Šveicarija“, įsikūrusią Gaujos nacionalinio parko slėniuose. Sigulda taip pat garsėja kaip Latvijos žiemos sporto sostinė: čia yra įrengta bobslėjaus trasa, įvairios sportinės bazės, yra kalnų slidinėjimo trasos su keltuvais. Gaujos upės apylinkės – vienas iš pagrindinių Latvijos traukos centrų. Žaliomis medžių viršūnėmis kiek akis užmato banguojantis Gaujos upės slėnis vilioja ne tik gamtos grožybėmis. Miesto istoriją papasakos lydinti gidė.

Pietūs Siguldoje. (sriuba+karštas patiekalas (mėsa). Vegetarai, arba jeigu atsisakote pietų registruojantis prašome parašyti.

Vėliau, aplankysime Siguldos Livonijos ordino pilies , kuri buvo pastatyta 1207 m, liekanas.  Pabuvę pajaustite kaip likusios sienos dvelkia viduramžiais. Kelsimės į bokštą, iš kur atsiveria puikus vaizdas į Gaujos nacionalinio parko slėnį.  Pilies liekanų centre įrengta šiuolaikiška scena, kur po atviru dangumi čia vyksta koncertai ir festivaliai, įskaitant Tarptautinį Siguldos operos muzikos festivalį.

Dar gilesnią pažintį su Gaujos nacionalinio parko grožybėmis patirsime aplankę Turaidos pilį. Tai – gotikinė pilis Gaujos nacionaliniame parke, ir dalis visame pasaulyje žinomo Turaidos muziejaus-rezervato (vienintelis toks muziejus Latvijoje). Apsilankę čia turistai visada pasijaučia lyg nukeliavę atgal į praeitį – unikalūs istoriniai statiniai ir nepaprastai graži gamta sukuria itin realistinį praeities atspindį. Muziejaus-rezervato 43,63 ha teritorijoje yra Turaidos mūrinė pilis, Turaidos Rožės atminimui skirta vieta, bažnyčia ir Bažnytkalnis, Liaudies dainų parkas ir dvaro ūkio centro statiniai. Pasivaikščiosite Liaudies dainų parke ir Dainų kalne, kur pastatytos skulptoriaus Indulio Rankos sukurtos skulptūros latvių tautinių dainų temomis. Nueisite iki prie senos liepos įrengtos atminimo vietos, kurioje pagerbiama Turaidos Rožė, mergina, kuri paaukojo savo gyvybę dėl meilės ir tapo legenda, įkūnijančia garbę, orumą ir ištikimybę. Ekskursiją ves pilies gidas rusų kalba.

Grįžtant link namų stabtelsime prie Gutmanio olos - unikalios senais užrašais ant sienų, kuriuos paliko senieji keliautojai. Šiuo metu seniausias matomas užrašas – iš 1667 metų. Ola pradėjo formuotis prieš 10 000 metų, poledynmečio vandenims graužiantis į smiltainio uolas. Gūtmanio ola – išvertus iš vokiečių kalbos reiškia gero vyro olą.  Gutmanio ola asocijuojasi su tikra, 410 metų senumo meilės legenda apie Turaidos rožę, kurią papasakos lydinti gidė.

Kupini įspūdžių keliausime namų link.

Vėlyvas grįžimas (į Klaipėdą apie 00.00 -00.30 val.)

Kelionės kaina –  95 € asmeniui.

Į kelionės kainą įskaičiuota: nakvynė su pusryčiais, kelionė autobusu, kelionės vadovo - gido paslaugos, kelionės programos rengimas ir derinimas.

Neįskaičiuota - kelionės sveikatos draudimas.

Papildomiems mokamiems objektams:

Latvijos etnografinis buities muziejus + gido paslaugos – 5 € suaugusiam asmeniui, 4 € senjorams, 2,4 € moksleiviams.

Ekskursija Lygatnėje –  6 € asmeniui.

Pietūs pirmą dieną – 7 € asmeniui.

Vyno degustacija – 10 € asmeniui

Ekskursija su žibintuvėliais po naktinį Cesio miestą – 2-3 € asmeniui.

Ekskursija Cesio pilyje + įėjimas į pilį – 11 € asmeniui, senjorams – 6,5 asmeniui.

Antros dienos pietūs – 9,5 € asmeniui

Senoji Siguldos pilis (įėjimas) – 2,00 asmeniui, senjorams, studentams, vaikams – 1,00 asmeniui.

Turaidos pilis + gido paslaugos  – 9 € suaugusiam asmeniui, 7,50 € senjorams, 4,50 € moksleiviams

Pastaba. Ekskursinių objektų lankymo tvarka ir mokamų objektų bilietų kainos gali nežymiai keistis.

Kelionės maršrutą parengė: UAB Ingrida tours.

Pasiteiravimui apie kelionę tel. 8677 27036, 865556313 Facebook – Ingrida tours, el.paštas –  [email protected] arba [email protected].

Transportas Autobusas
Organizatorius UAB „Ingrida Tours“

Daugiau kelionių

Pažintis su dangaus objektais ir žvaigždynais. Molėtų observatorija – Dangaus šviesulių stebykla – Etnokosmologijos muziejus

Savaitgalio kelionė: Saaremo sala - Talinas

Ryga iš aukštai – Pirklių brolijos namai – Rygos senamiestis – Plaukimas laivu

Medaus degustacija – Teatralizuota ekskursija Panemunės pilyje – Raudonės pilis – Veliuona – ekskursija Raudondvario dvare su Rozalija

Vienos dienos išvyka: Edolės pilis – Ventspilio pilis – VENTSTPILIS

Išskirtinė Kuršių Nerija: Juodkrantė – Nidos švyturys – Šokio spektaklis-ekskursija “Užpustyti” Parnidžio kopose

Vienos dienos išvyka: Cinevilla kino miestelis – Ekskursija Jūrmaloje – Moderniausias Baltijos šalyse išparduotuvių miestelis “Via Jurmala outlet village”

Dienos kelionė: Švelnūs ir inteligentiški gyvūnai Alpakų ūkyje – Žolinių šventė Naisiuose

Linksmas laikas radio imtuvų muziejuje – Salako bažnyčia – Gražutės regioninis parkas – Šlyninkų vandens malūnas su blynų ragavimu – Zarasuose ekskursija su apžvalgos ratu

Ryga iš aukštai – Pirklių brolijos namai – Rygos senamiestis – Plaukimas laivu

Vienos dienos kelionė: Rundalės dvaras – Vynuogių uogų degustacija –Vyno degutacija

Savaitgalio kelionė: Saaremo sala - Talinas

Dienos kelionė: Ekskursija Birštone – Apžvalgos bokštas – Plaukimas Nemunu – Dzūkiškos bandos

Degustacinė kelionė: latviški sūriai – shitake grybai – česnakų gaminiai

GAUJOS NACIONALINIO PARKO GROŽYBĖS !!!!! Latvijos etnografinis buities muziejus – Ligatnė – vyno degustacija – Cėsis – naktinė ekskursija su žibintais – Sigulda – Turaidos pilis

Savaitgalio kelionė: Vyno turas Latvijoje per Gargždus, Plungę ir Mažeikius

Aštuonračio muziejus – Stanevičiaus sodyba – Viduklės koldūnai – Lyduvėnų tiltas – Atlaidai Šiluvoje (Šilinės)

Rokiškio dvaras – Mato bažnyčia – edukacija „sūrio kelias“ – Ilzenbergo dvaras

Pažintis su dangaus objektais ir žvaigždynais. Molėtų observatorija – Dangaus šviesulių stebykla – Etnokosmologijos muziejus

Dienos kelionė: Kirkilų apžvalgos bokštas – Biržų pilis – Alaus degustacija Butautų dvare

Vienos dienos kelionė: Kernavė – Trakai – Trakų pilis

2-jų dienų kelionė į Anykščius (max keliautojų skaičius - 16); Lajų takas – A.Baranausko klėtelė – Siauruko muziejus – Laimės žiburys – Arklio muziejus – Siesikų pilis (tinka ir medikams)

Pažaislio vienuolynas – Kauno pilis – Tiškevičių koldūnai su antiena – teminė ekskursija su grafiene Rozalija

Pažintinė – pramoginė kelionė Lajų takas – A.Baranausko klėtelė – Siauruko muziejus – Natūralių kvepalų gamyba

Pažintis su dangaus objektais ir žvaigždynais. Molėtų observatorija – Dangaus šviesulių stebykla – Etnokosmologijos muziejus

Kalėdų žaisliuko gamyba - Frenkelio vila – Žibintų festivalis “Stebuklų šalyje” Pakruojo dvare iš MAŽEIKIŲ, PLUNGĖS, TELŠIŲ

Žibintų festivalis "Stebuklų šalyje" - Pramoginė ekskursija “Kultūrinis musgaudis” Šiauliuose, IŠ PALANGOS, KRETINGOS, PLUNGĖS, TELŠIŲ

Naktinis Kalėdinių eglučių turas

Экскурсия по старому городу Клайпеды и мемелианский обед (rusų kalba)

Naktinis Kalėdinių eglučių turas

Naujųjų Metų sutikimas Maskvoje

Kalėdinė kelionė į Etiopiją: egzotiškos gentys

Pažintinė kelionė su poilsiu į Filipinus

...