GAUJOS NACIONALINIO PARKO GROŽYBĖS !!!!! Latvijos etnografinis buities muziejus – Ligatnė – sovietinis bunkeris – Cėsis – Araišių archeologijos muziejus – Sigulda – Turaidos pilis – Gutmanio ola

birželio 13 – birželio 14
Kaina asmeniui 92€
  • Pradžia
  • Kelionės
  • GAUJOS NACIONALINIO PARKO GROŽYBĖS !!!!! Latvijos etnografinis buities muziejus – Ligatnė – sovietinis bunkeris – Cėsis – Araišių archeologijos muziejus – Sigulda – Turaidos pilis – Gutmanio ola
Grupė jau pilna. Dėl registracijos į rezervą, ar kitų klausimų rašykite - [email protected].

Išvykimas
2020 m. birželio 13 d. 06:00

Kelionės programa

Aplankysime Gaujos nacionaliniame parke ramiai snaudžiantį Lygatnės kaimelį, kurio istorija jau beveik du šimtus metų neatsiejama nuo popieriaus fabriko. Gyvenvietę garsina ir joje esantis Lustūžis (uolų kopleksas/skardis). Nuostabus, jaukus žemės gabalėlis, kuriame pabuvę drąsiai galėsite pasakyti „Mažasis Rojus“.

Aplankysime vieną iš geriausiai išsilaikiusių sovietinių bunkerių, kuriame išliko visa autentika, kaip ir buvo įkūrimo metu.

Vyksime į Cesį,  vieną iš seniausių miestų Latvijoje, buvusią Livonijos magistro rezidenciją. Miestas taip pat priklausė senajai Hanzos Sąjungai. Dalyvausime ekskursijoje Cesio pilyje.

Aplankysime Turaidos pilį. Viduramžiais Turaidos tvirtovė buvo palyginti didelė, čia stūksojo 21 įtvirtinimas, taip pat bokštas ir gyvenamieji korpusai. Turaidoje taipogi galima apžiūrėti viduramžius menančią medinę liuteronų bažnyčią. Ši bažnyčia, iškilusi 1750 m., yra viena seniausių medinių bažnyčių Latvijoje. 
1 diena.

Išvykimo laikas gali keistis

6.00 val. iš Klaipėdos, nuo Akropolio (nuo Dubysos gatvės pusės)

6.20 val. iš Gargždų (Klaipėdos g. 15-17, bankas- Kultūros centras).

7.05 val. Plungė (prie LDL, J.Tumo-Vaižganto 110 d. Plungė).

7.40 val. Telšiai, Baltic Petroleum, Šiaulių pl. 12.

8.25 val. Mažeikiai (degalinė Orlen, Žemaitijos g. 42, Mažeikiai)

Vyksime į gražų Gaujos nacionalinio parko gyvenvietę-miestelį – Ligatnę.

Mūsų lauks ekskursija su vietiniu gidu, kuris (-i) papasakos įdomią mietselio istoriją, o Jūs galėsite įsiamžinti prie uolų, Gaujos upės, nuostabiame gamtovaizdyje. Ligatne – unikali 20 a. pradžioje pastatyta darbininkų gyvenvietė, kurioje popieriaus fabriko vadovybė savo metu darė viską, kad darbininkams sukurtų geras gyvenimo sąlygas. Lygatnė išsidėsčiusi prie 6 kalvų. Kartu su fabriku išsivystė jo kaimas, kurio istorinis centras išliko iki šių dienų ir yra valstybinės reikšmės miesto plėtros paminklas. Sukurtas XIX amžiuje, vienintelis medinės architektūros ir pramoninės konstrukcijos ansamblis, harmoningai derinamas su vaizdinga gamta - kalnuotu reljefu, Ligatnės upe, Lustužo ir Anfabriko uolomis, kuriose yra urvų rūsiai.

 Vėliau čia papietausime (sriuba+karštas patiekalas (paukštiena) +gaivinantis gėrimas. Vegetarai, arba jeigu atsisakote pietų registruojantis prašome parašyti.

Toliau vyksime į slaptą tarybinių laikų bunkerį Ligatnėje. Bunkeris įrengtas devynių metrų gylyje po žeme. Baiminantis branduolinio karo čia buvo paruošta slėptuvė vietos Latvijos komunistų valdžios elitui. Po apokalipsės jie iš čia būtų bandę vadovauti gyvenimui sugriautame ir radioaktyviai užterštame krašte. Jis unikalus, nes buvusioje TSRS ir net pasaulyje yra mažai taip gerai išsilaikiusių branduolinių slėptuvių ir dar su autentiškais to laikmečio eksponatais. Ši vieta buvo paruošta taip, kad joje būtų galima išgyventi kelis mėnesius po branduolinio karo. Joje buvo oro valymo įrenginiai, deguonies atsargos, įrengta vandentiekio bei kanalizacijos sistema, tiesioginis ryšys su Kremliumi, tarybiniams laikams būdinga valgykla ir miegamieji. Dėmesio verti ant sienų kabantys galimų įvykių planai ir žemėlapiai, vaizduojantys, kas atsitiktųsugriuvus Latvijos hidroelektrinių užtvankoms. Šiandien Lygatnės bunkeris – populiarus turizmo objektas.

Vyksime į Cesį, kur dalyvausime ekskursijoje ir iš arčiau susipažinsime su šiuo Latvijos miesteliu. Vaikščiodami Cēsį, atrasite jo žavesį. Klausydami legendų, padavimų ir senovės pasakojimų, atskleisite miesto istorijos šydą. Eisime  akmenimis grįstomis miesto gatvėmis, gražiais parkais ir aikštėmis. Paslaptingas, žavus vietinio gido pasakojimas paliks įspūdį.

Nakvynė viešbutyje

2 diena

Pusryčiai viešbutyje.

 Aplankysime Cesio pilį, kur su gidu pasivaikščiosite po Pilies sodą, pamatysite pilies kontūrus iš kiemo pusės, pakilsite į Vakarinį bokštą, bei aplankysite senajį pietinį bokštą – buvusį kalėjimą. Muziejaus gidas papasakos įdomią pilies istoriją, legendas.

    Toliau aplankysime Araišių archeologijos muziejų. Archeologijos muziejų-parką sudaro IX-X a. įtvirtinta latgalių gyvenvietė, viduramžių pilies griuvėsiai ir Meitu sala su rekonstruotais bronzos amžiaus gyvenamaisiais namais. Muziejus apima 12 ha teritoriją Araišių ežero pakrantėje. Iš kitų panašių Europos muziejų Araišių archeologinis muziejus-parkas išsiskiria unikaliais archeologiniais radiniais, originalia rekonstrukcijų aplinka ir gerai išsilaikiusiu kultūriniu istoriniu Vidžemės kraštovaizdžiu. Čia galima apžiūrėti daugiau kaip 20 medinių namelių, esančių Araišių ežero salelėje, bei daugybę kultūrinių istorinių paminklų, įskaitant ir olandiško tipo vėjo malūną, pastatytą iš tinkuoto riedulių mūro, kurio skersmuo ties pagrindu yra 11 m, o viršūnėje – 6 m.Statinio aukštis – 12 m.Malūnas veikė iki pat I-ojo pasaulinio karo.

Pietūs Siguldoje. (sriuba+karštas patiekalas (mėsa). Vegetarai, arba jeigu atsisakote pietų registruojantis prašome parašyti.

Vėliau, aplankysime Siguldos Livonijos ordino pilies , kuri buvo pastatyta 1207 m, liekanas.  Pabuvę pajaustite kaip likusios sienos dvelkia viduramžiais. Kelsimės į bokštą, iš kur atsiveria puikus vaizdas į Gaujos nacionalinio parko slėnį.  Pilies liekanų centre įrengta šiuolaikiška scena, kur po atviru dangumi čia vyksta koncertai ir festivaliai, įskaitant Tarptautinį Siguldos operos muzikos festivalį.

Dar gilesnią pažintį su Gaujos nacionalinio parko grožybėmis patirsime aplankę Turaidos pilį. Tai – gotikinė pilis Gaujos nacionaliniame parke, ir dalis visame pasaulyje žinomo Turaidos muziejaus-rezervato (vienintelis toks muziejus Latvijoje). Apsilankę čia turistai visada pasijaučia lyg nukeliavę atgal į praeitį – unikalūs istoriniai statiniai ir nepaprastai graži gamta sukuria itin realistinį praeities atspindį. Muziejaus-rezervato 43,63 ha teritorijoje yra Turaidos mūrinė pilis, Turaidos Rožės atminimui skirta vieta, bažnyčia ir Bažnytkalnis, Liaudies dainų parkas ir dvaro ūkio centro statiniai. Pasivaikščiosite Liaudies dainų parke ir Dainų kalne, kur pastatytos skulptoriaus Indulio Rankos sukurtos skulptūros latvių tautinių dainų temomis. Nueisite iki prie senos liepos įrengtos atminimo vietos, kurioje pagerbiama Turaidos Rožė, mergina, kuri paaukojo savo gyvybę dėl meilės ir tapo legenda, įkūnijančia garbę, orumą ir ištikimybę. Ekskursiją ves pilies gidas rusų kalba.

Grįžtant link namų stabtelsime prie Gutmanio olos - unikalios senais užrašais ant sienų, kuriuos paliko senieji keliautojai. Šiuo metu seniausias matomas užrašas – iš 1667 metų. Ola pradėjo formuotis prieš 10 000 metų, poledynmečio vandenims graužiantis į smiltainio uolas. Gūtmanio ola – išvertus iš vokiečių kalbos reiškia gero vyro olą.  Gutmanio ola asocijuojasi su tikra, 410 metų senumo meilės legenda apie Turaidos rožę, kurią papasakos lydinti gidė.

Kupini įspūdžių keliausime namų link.

Vėlyvas grįžimas (į Klaipėdą apie 00.00 -00.30 val.)

Kelionės kaina –  92 € asmeniui.

Į kelionės kainą įskaičiuota: nakvynė su pusryčiais, kelionė autobusu, kelionės vadovo - gido paslaugos, kelionės programos rengimas ir derinimas.

Neįskaičiuota - kelionės sveikatos draudimas.

Papildomiems mokamiems objektams:

Ekskursija Lygatnėje –  6 € asmeniui.

Pietūs pirmą dieną – 7 € asmeniui.

Ekskursija Cesio pilyje + įėjimas į pilį – 11 € asmeniui, senjorams – 6,5 asmeniui.

Ekskursija sovietiniame bunkeryje – 11 € suaugusiam asmeniui, 4,60 € vaikams, senjorams

Antros dienos pietūs – 9,5 € asmeniui

Turaidos pilis + gido paslaugos  – 9 € suaugusiam asmeniui, 7,50 € senjorams, 4,50 € moksleiviams

Ekskursija po Cesio miestą – 2-3 € asmeniui.

Senoji Siguldos pilis (įėjimas) – 2 € asmeniui;  senjorams, studentams, vaikams – 1 € asmeniui.

Araišių archeologijos muziejus – 4 € suaugusiam asmeniui, 3 € vaikams ir senjorams.

Pastaba. Ekskursinių objektų lankymo tvarka ir mokamų objektų bilietų kainos gali nežymiai keistis.

Kelionės maršrutą parengė: UAB Ingrida tours.

Pasiteiravimui apie kelionę tel. 8677 27036, 865556313 Facebook – Ingrida tours, el.paštas –  [email protected] arba [email protected].

Ingrida Pociutė

Keliauti kviečia kelionių žinovė Ingrida Pociutė

  • Tik asmeniškai išbandytos turiningos kelionės
  • Kruopščiai parinkti, iki detalumo suplanuoti maršrutai
  • 98% visų klientų liko patenkinti arba labai patenkinti kelionėmis

Norėtumėte individualaus pasiūlymo ar papildomų paslaugų?

Peržiūrėjote pasiūlymus ir neradote tinkamo? Kreipkitės į mūsų konsultantą, kuris pagal Jūsų poreikius pateiks asmeninį pasiūlymą.

Parašykite mums


Daugiau kelionių

Šilko keliu per Uzbekistaną (Uzbekiją). VIP turas (10d/9n)

Pažintinė verslo kelionė autobusu kolektyvams - Pėsčiųjų žygis – teatralizuota ekskursija – muziejus

Kvalifikacijos tobulinimo programa pedagogams: Rojaus keliu su dvaro vaistinėle ir medaus degustacija

Kvalifikacijos tobulinimo programa pedagogams: “Milžinų pėdsakai Jurbarko krašte”

Kelionė į Latviją: Salaspilis – vikingų laivas – Motor muziejus – Bauskės pilis – shitaki grybai

Pažintinė verslo kelionė autobusu: Kintai – Vydūno muziejus – apyrankės edukacija – vikingų laikų maistas – vyno degustacija

Kvalifikacijos tobulinimo programa pedagogams: Unikalus Žemaičių Kalvarijos istorinis paveldas.

Kelionė kolektyvams autobusu – pažintis su Žemaitija bei edukacija ir bandelių su lašinukais degustacija

Pažintinė - degustacinė kelionė kolektyvams autobusu – Napoleono lobio paieška – dvariška puota – Teatralizuota ekskursija