Vienos dienos kelionė autobusu po Kaišiadorių kraštą

spalio 23
Kaina asmeniui 34€

Šios pažintinės kelionės metu su vietiniu gidu aplankysime įdomiausias Kaišiadorių krašto vietas: susipažinsime su poeto Aisčio gyvenimu ir kūryba. Gėrėsimės įspūdingais Kauno marių vaizdais. Ragausime mineralinio šaltinio vandens. Nuvažiuosime prie vienos iš 14 medinių sinagogų , kurios salę apšviečia net 18 langų.  Aplankysime Kardinolo Vincento Sladkevičiaus tėviškėje, Dalyvausime edukacijoje ir ragausime krosnyje keptų cepelinų.


Išvykimas
2021 m. spalio 23 d. 07:00
Kaina asmeniui 34€

Garantuojame įspūdingą pažintinę kelionę ir dar nematytus vaizdus.

Kelionės programa

Pirmiausia šioje pažintinėje dienos kelionėje autobusu aplankysime Jono Aisčio-Aleksandravičiaus muziejų, kurio ekspozicija supažindina su poeto gyvenimu (gimė ir vaikystę praleido Rumšiškių apylinkėse), pristatoma jo kūryba Lietuvoje bei kitose šalyse. Už eilėraščių rinkinį "Užgesę chimeros akys" 1937 m.  poetas gavo valstybinę premiją. Muziejuje kaupiama  medžiaga apie poetą, jo gimines, draugus, pažįstamus.

Vėliau šioje dienos kelionėje gėrėsimės  įspūdingu vaizdu į Kauno marių atodangą, mariose stūksančias salas nuo apžvalgos aikštelės. Kauno marios  užima 63, 5 kv. km teritoriją. Apžvalgos aikštelė yra aukščiausioje Kauno marių pakrantės vietoje, iškilusi virš vandens apie  47 metrus. 2004 metais, respublikinės rekreacinių objektų apžiūros metu Mergakalnio aikštelė užėmė antrąją vietą regyklų ir atokvėpio vietų kategorijoje.

Pažintinėje kelionėje autobusu vyksime prie mineralinio šaltinio, dar kitaip vadinamo Liutikos šaltiniu. Tai  unikalus šaltinis, turintis  mineraliniam vandeniui būdingą anijonų ir katijonų sudėtį. Vanduo labai mažai mineralizuotas, šaltinio vandenyje gausu chlorido, natrio ir kalio,taip pat aptinkama ir nedaug gamtinio chromo bei alavo.  Vieta  pritaikyta lankymui, įrengta atokvėpio vieta. Įsidėkite taros mineraliniam vandeniui.

Po to, šioje pažintinėje dienos kelionėje autobusu, važiuosime į maldos namus - sinagogą, pastatytus iš medžio, – retas išlikęs pavyzdys Europoje.  Ji yra viena iš keturiolikos medinių sinagogų Lietuvoje. Salę apšviečia net 18 langų – jų netgi daugiau, nei reikalauja judaizmo religiniai įstatymai (halacha). Šiandien sinagoga įgauna buvusį vaizdą: atkuriamas fasadas, dedami nauji langai, jau sutvarkytas stogas.  Jeigu pavyks užsuksime ir į vidų.

Šioje pažintinėje dienos kelionėje autobusu dalyvausime edukacijoje bei ragausime krosnyje keptus cepelinus (Jeigu atsisakote būtina nurodyti registruojantis, kitu atveju užsakoma bendra tvarka). Iš paruoštų produktų bus ruošiama masė, formuojami cepelinai (didžkukuliai), kurie pašaunami į iškūrentą krosnį. Kol cepelinai keps, išgirsime pasakojimą apie tradicinius lietuvių patiekalus, cepelinų kilmę ir raidą lietuviškoje virtuvėje, sužinosime, kodėl svarbu perduoti cepelinų gaminimo tradicijas ir kodėl pasirinktas toks jų ruošimo būdas. 

Dar šioje pažintinėje dienos kelionėje aplankysime kardinolo Vincento Sladkevičiaus gimtinę. Kardinolas gimė 1920 metų rugpjūčio 20 d. dabartiniame Kaišiadorių rajone, Kardinolas labai mėgo rožinį, todėl jo sodybos vietoje įkurta koplyčia apsuptą Rožinio keliui skirtomis penkiomis koplytėlėmis. Jos papuoštos  vaizduojančiomis scenas iš Biblijos bei Lietuvos katalikų gyvenimo istorinius įvykius, Švč. Mergelės Marijos statula, koplyčia.

Pažintinės dienos kelionės pabaigoje vietinis gidas trumpai supažindins su Kaišiadorių miestu. Per miestą eina geležinkelis Vilnius-Kaunas (senojo geležinkelio Sankt Peterburgas-Varšuva atšaka iš Lentvario į Virbalį), taip pat atsišakoja kelias į Klaipėdą Vilnius-Klaipėda. Kaišiadorių vardas savotiškas savo arabiška kilme. Miesto vardas kildinamas iš kilmingo totoriaus, gyvenusio šiose vietose dar XVI amžiuje, vardo Chaišadaras. Palaipsniui gyvenvietė įgavo Kaišiadorių pavadinimą.

Pilni įspūdžių  keliausime namo.

Pažintinės kelionės autobusu kaina  –   34 € asmeniui

Į pažintinės kelionės autobusu kainą įskaičiuota: kelionė autobusu;  kelionės vadovo-gido paslaugos, kelionės programos kūrimas, rengimas ir derinimas, objektų apžiūra, darbuotojų pagalba kuriant ir įgyvendinant programą.

Pažintinės dienos kelionės autobusu papildomos išlaidos (neprivalu į visus objektus eiti ar pietauti, tik registruojantis apie tai reikia pranešti, kitu atveju bus užsakoma ir Jūsų vardu):

Krosnyje keptų cepelinų edukacija–  8 € asmeniui.

Jono Aisčio-Aleksandravičiaus muziejus – 1 € asmeniui.

Sinagoga – kaina tikslinama.

Vietinio gido paslaugos – 5-6 € asmeniui.

Pastaba. Ekskursinių pažintinės dienos kelionės autobusu objektų lankymo tvarka ir mokamų objektų bilietų kainos gali nežymiai keistis.

Pažintinės dienos kelionės autobusu maršrutą sudarė: UAB Ingrida tours. Be autorių sutikimo, kelionės programą  naudoti ar platinti draudžiama.

Nuotraukos priklauso: Andrejui Tomenko, Sauliui Jankauskui, Giedrei Streikauskaitei ir Kaišiadorių turizmo ir verslo informacijos centrui. Be autorių sutikimo naudoti ar platinti draudžiama.

Pasiteiravimui apie pažintinės dienos kelionę autobusu tel. 8677 27036, 865556313, el.paštas –  [email protected] arba [email protected].

Išvykimas

Dienos pažintinės kelionės autobusu išvykimo vietos ir laikai prieš kelionę gali būti patikslinti :

7.00 val.  išvykimas iš Klaipėdos, nuo Akropolio iš Dubysos gatvės pusės.

7.20val. išvykimas iš Gargždų,  Klaipėdos g. 15-17 (tarp banko ir kultūros namų).

7.50 val. iš Trevena, ties Rietavo-Kvėdarnos sankryža, autostrados 57km.

8.20 val. iš Kryžkalnio (degalinė Orlean).

9.35 val. iš Kauno Circle degalinės (Vakarų aplinkelis 10, Kaunas)

Transportas Autobusas
Organizatorius UAB „Ingrida Tours“

Daugiau kelionių

Gamtinė vienos dienos kelionė po Žemaitijos piliakalnius ir kūlgrindą (MAX 18 keliautojų)

Vienos dienos pažintinė-degustacinė kelionė iš Vilniaus į Kaišiadorių kraštą.

Pažintinė degustacinė kelionė iš Vilniaus: bandos - šampanas - dzūkiški pietūs

Pažintinė dienos kelionė autobusu iš Klaipėdos į didžiausią gėlių parką Pakruojo dvare

Pažintinė dienos kelionė: Baubliai - Girėno gimtinė - Medvėgalis

Pažintinė vienos dienos kelionė po Kurtuvėnus ir Kelmę

Degustacinė kelionė iš Vilniaus – Alaus turas

Savaitgalio kelionė: Pažintis su dangaus žvaigždynais –Kernave – pelkių vaišės

Pažintinė dienos kelionė autobusu iš Klaipėdos: Palendrių vienuolynas - didžiausias gėlių parkas Pakruojo dvare