Vienos dienos kelionė autobusu: Muziejus - mineralinis šaltinis - Kardinolo tėviškė

spalio 23
Kaina asmeniui 34€
  • Pradžia
  • Kelionės
  • Vienos dienos kelionė autobusu: Muziejus - mineralinis šaltinis - Kardinolo tėviškė
Grupė jau pilna. Dėl registracijos į rezervą, ar kitų klausimų rašykite - [email protected].

Šios pažintinės kelionės metu su vietiniu gidu aplankysime įdomiausias Kaišiadorių krašto vietas: susipažinsime su poeto Aisčio gyvenimu ir kūryba. Gėrėsimės įspūdingais Kauno marių vaizdais. Ragausime mineralinio šaltinio vandens. Nuvažiuosime prie vienos iš 14 medinių sinagogų , kurios salę apšviečia net 18 langų.  Aplankysime Kardinolo Vincento Sladkevičiaus tėviškėje, Dalyvausime edukacijoje ir ragausime krosnyje keptų cepelinų.


Išvykimas
2021 m. spalio 23 d. 07:00

Kelionės programa

Pirmiausia šioje pažintinėje dienos kelionėje autobusu aplankysime Jono Aisčio-Aleksandravičiaus muziejų, kurio ekspozicija supažindina su poeto gyvenimu (gimė ir vaikystę praleido Rumšiškių apylinkėse), pristatoma jo kūryba Lietuvoje bei kitose šalyse. Už eilėraščių rinkinį "Užgesę chimeros akys" 1937 m.  poetas gavo valstybinę premiją. Muziejuje kaupiama  medžiaga apie poetą, jo gimines, draugus, pažįstamus.

Vėliau šioje dienos kelionėje gėrėsimės  įspūdingu vaizdu į Kauno marių atodangą, mariose stūksančias salas nuo apžvalgos aikštelės. Kauno marios  užima 63, 5 kv. km teritoriją. Apžvalgos aikštelė yra aukščiausioje Kauno marių pakrantės vietoje, iškilusi virš vandens apie  47 metrus. 2004 metais, respublikinės rekreacinių objektų apžiūros metu Mergakalnio aikštelė užėmė antrąją vietą regyklų ir atokvėpio vietų kategorijoje.

Pažintinėje kelionėje autobusu vyksime prie mineralinio šaltinio, dar kitaip vadinamo Liutikos šaltiniu. Tai  unikalus šaltinis, turintis  mineraliniam vandeniui būdingą anijonų ir katijonų sudėtį. Vanduo labai mažai mineralizuotas, šaltinio vandenyje gausu chlorido, natrio ir kalio,taip pat aptinkama ir nedaug gamtinio chromo bei alavo.  Vieta  pritaikyta lankymui, įrengta atokvėpio vieta. Įsidėkite taros mineraliniam vandeniui.

Po to, šioje pažintinėje dienos kelionėje autobusu, važiuosime į maldos namus - sinagogą, pastatytus iš medžio, – retas išlikęs pavyzdys Europoje.  Ji yra viena iš keturiolikos medinių sinagogų Lietuvoje. Salę apšviečia net 18 langų – jų netgi daugiau, nei reikalauja judaizmo religiniai įstatymai (halacha). Šiandien sinagoga įgauna buvusį vaizdą: atkuriamas fasadas, dedami nauji langai, jau sutvarkytas stogas.  Jeigu pavyks užsuksime ir į vidų.

Šioje pažintinėje dienos kelionėje autobusu dalyvausime edukacijoje bei ragausime krosnyje keptus cepelinus (Jeigu atsisakote būtina nurodyti registruojantis, kitu atveju užsakoma bendra tvarka). Iš paruoštų produktų bus ruošiama masė, formuojami cepelinai (didžkukuliai), kurie pašaunami į iškūrentą krosnį. Kol cepelinai keps, išgirsime pasakojimą apie tradicinius lietuvių patiekalus, cepelinų kilmę ir raidą lietuviškoje virtuvėje, sužinosime, kodėl svarbu perduoti cepelinų gaminimo tradicijas ir kodėl pasirinktas toks jų ruošimo būdas. 

Dar šioje pažintinėje dienos kelionėje aplankysime kardinolo Vincento Sladkevičiaus gimtinę. Kardinolas gimė 1920 metų rugpjūčio 20 d. dabartiniame Kaišiadorių rajone, Kardinolas labai mėgo rožinį, todėl jo sodybos vietoje įkurta koplyčia apsuptą Rožinio keliui skirtomis penkiomis koplytėlėmis. Jos papuoštos  vaizduojančiomis scenas iš Biblijos bei Lietuvos katalikų gyvenimo istorinius įvykius, Švč. Mergelės Marijos statula, koplyčia.

Pažintinės dienos kelionės pabaigoje vietinis gidas trumpai supažindins su Kaišiadorių miestu. Per miestą eina geležinkelis Vilnius-Kaunas (senojo geležinkelio Sankt Peterburgas-Varšuva atšaka iš Lentvario į Virbalį), taip pat atsišakoja kelias į Klaipėdą Vilnius-Klaipėda. Kaišiadorių vardas savotiškas savo arabiška kilme. Miesto vardas kildinamas iš kilmingo totoriaus, gyvenusio šiose vietose dar XVI amžiuje, vardo Chaišadaras. Palaipsniui gyvenvietė įgavo Kaišiadorių pavadinimą.

Pilni įspūdžių  keliausime namo.

Pažintinės kelionės autobusu kaina  –   34 € asmeniui

Į pažintinės kelionės autobusu kainą įskaičiuota: kelionė autobusu;  kelionės vadovo-gido paslaugos, kelionės programos kūrimas, rengimas ir derinimas, objektų apžiūra, darbuotojų pagalba kuriant ir įgyvendinant programą.

Pažintinės dienos kelionės autobusu papildomos išlaidos (neprivalu į visus objektus eiti ar pietauti, tik registruojantis apie tai reikia pranešti, kitu atveju bus užsakoma ir Jūsų vardu):

Krosnyje keptų cepelinų edukacija–  8 € asmeniui.

Jono Aisčio-Aleksandravičiaus muziejus – 1 € asmeniui.

Sinagoga – kaina tikslinama.

Vietinio gido paslaugos – 5-6 € asmeniui.

Pastaba. Ekskursinių pažintinės dienos kelionės autobusu objektų lankymo tvarka ir mokamų objektų bilietų kainos gali nežymiai keistis.

Pažintinės dienos kelionės autobusu maršrutą sudarė: UAB Ingrida tours. Be autorių sutikimo, kelionės programą  naudoti ar platinti draudžiama.

Nuotraukos priklauso: Andrejui Tomenko, Sauliui Jankauskui, Giedrei Streikauskaitei ir Kaišiadorių turizmo ir verslo informacijos centrui. Be autorių sutikimo naudoti ar platinti draudžiama.

Pasiteiravimui apie pažintinės dienos kelionę autobusu tel. 8677 27036, 865556313, el.paštas –  [email protected] arba [email protected].

Išvykimas


Dienos pažintinės kelionės autobusu išvykimo vietos ir laikai prieš kelionę gali būti patikslinti :

7.00 val.  išvykimas iš Klaipėdos, nuo Akropolio iš Dubysos gatvės pusės.

7.20val. išvykimas iš Gargždų,  Klaipėdos g. 15-17 (tarp banko ir kultūros namų).

7.50 val. iš Trevena, ties Rietavo-Kvėdarnos sankryža, autostrados 57km.

8.20 val. iš Kryžkalnio (degalinė Orlean).

9.35 val. iš Kauno Circle degalinės (Vakarų aplinkelis 10, Kaunas)

Ingrida Pociutė

Keliauti kviečia kelionių žinovė Ingrida Pociutė

  • Tik asmeniškai išbandytos turiningos kelionės
  • Kruopščiai parinkti, iki detalumo suplanuoti maršrutai
  • 98% visų klientų liko patenkinti arba labai patenkinti kelionėmis

Norėtumėte individualaus pasiūlymo ar papildomų paslaugų?

Peržiūrėjote pasiūlymus ir neradote tinkamo? Kreipkitės į mūsų konsultantą, kuris pagal Jūsų poreikius pateiks asmeninį pasiūlymą.

Parašykite mums


Daugiau kelionių

Savaitgalio degustacinė verslo kelionė kolektyvams į Latviją: Latviški sūriai - česnakų pasaulis - karamelė

Vienos dienos pažintinė-degustacinė kelionė kolektyvams: vienuolynas – ekskursija Kaune – pietūs - vienintelis alkoholio muziejus su degustacija

Šilko keliu po Uzbekistaną 8d./7 n.

Pažintinė vienos dienos kelionė kolektyvams: kvepiantys kunigaikštienės pyragai ir dvarai

Nuotaikinga kelionė autobusu kolektyvams ir jų vaikams

Savaitgalio verslo kelionė autobusu: Rojaus keliu – pilys – teminė ekskursija

Savaitgalio kolektyvinė verslo kelionė: Naktinis Kalėdinių eglučių turas autobusu iš Vilniaus

Pažintinė-degustacinė kelionė kolektyvams autobusu – po Rokiškio kraštą su sūrio degustacija

Kvalifikacijos tobulinimo programa pedagogams: Ekskursija Žemaitijos sostinėje - žemaitiški patiekalai - muziejus