Veličkų druskų kasyklos-Krokuva- Čenstakavos vienuolynas

spalio 6 – spalio 9
Kaina asmeniui 210€
Grupė jau pilna. Dėl registracijos į rezervą, ar kitų klausimų rašykite - [email protected].

Aplankysite Čenstakavos vienuolyną, Krokuvą. Garsiąsias Veličkų druskų kasyklas. Dvi nakvynės viešbutyje.


Išvykimas
2022 m. spalio 6 d. 23:30

Kelionės programa

Kelionė per Lietuvą, Lenkiją su trumpais sustojimais. Taip pat pagal galimybę sustosite pavalgyti savitarnos kavinėje.

Aplankysime nedidelį miestelį pietų Lenkijoje, Silezijoje, prie Vartos upės – Čenstakava. Miestelis įkurtas 1220 m. ant švelnių Jansa Goros, „Šviesiosios kalvos“, atšlaičių. Vakarinėje miesto dalyje stovi Čenstakavos Dievo Motinos šventovė - vadinama Juodąja Madona.  Lenkai yra pripratę sieti šią šventovę su visais svarbiais gyvenimo momentais, linksmais ir liūdnais, priimdami svarbius sprendimus – pasirinkdami gyvenimo kelią, vienuolinį pašaukimą ar santuoką,  gimus vaikams, laikydami brandos egzaminus – vis užsuka čia.

Pagal galimybę vakare ekskursija po požeminę Krokuvą. Bus dalinama į dvi grupes, gidai rusų kalba. Bilietai jau rezervuoti. 

Kelių metrų gylyje po pagrindine turgaus aikštės paviršiumi, nuo Audinių salės iki Šv. Marijos bažnyčios, laukia tikras informacijos apie Krokuvos praeitį lobynas. 2005 m. įkūrus požeminį muziejų, buvo atlikti archeologiniai tyrimai, atnešę daug naujų atradimų ir istorinių eksponatų. Vaikščiodami požeminiu turistiniu maršrutu Krokuvos europietiškojo identiteto pėdsakais pajusite kadaise viduramžių turgaus aikštėje tvyrojusią atmosferą ir atrasite sąsajas tarp buvusios Lenkijos sostinės ir svarbiausių viduramžių Europos prekybos ir kultūros centrų. Bėgant amžiams Krokuvos turgaus lygis ženkliai išaugo, todėl nusileidę į požemį nusikelisite kelis šimtus metų atgal, į laikus iki miesto įkūrimo 1257 metais. Šioje kelionėje laiku vaizduotę, be kita ko, palaiko atidengti XII–XIII amžių sandūros trobesių pamatai, senų pastatų mūrinės sienos, kasinėjimų ar amatų dirbtuvių rekonstrukcijų metu rasti originalūs objektai, taip pat moderni multimedija. Jauniausiųjų laukia specialus žaidimų kambarys ir mechaninis teatras „Legenda apie buvusią Krokuvą“.

Nakvynė viešbutyje Krokuvoje, 900 metų iki senamiesčio.

 Galima vakarienė viešbutyje, reikia užsakyti iš anksto – registruojantis. Vakarienei - Burokėlių sriuba; Vištienos krūtinėlė patiekiama su petražolių padažu, bulvėmis folijoje ir ant grotelių keptomis daržovėmis; Persikų putėsiai.

2022 m. spalio 8 d. (šeštadienis)

Po skanių pusryčių vyksite į vienintelę pasaulyje Veličkų druskų kasyklą, veikiančią  nuo viduramžių. Jos iškastos 9 lygiais iki 327 metrų, o bendras tunelių ilgis sudaro net apie 300 km. Veličkos kasyklos atspindi kalnakasybos technologijų pažangą ir vystymąsi, darbo organizavimo ir vadybos plėtrą. 1980 m. rugsėjo 8 d. šis „požeminis pasaulis“ buvo įtrauktas į UNESCO Pasaulio kultūros ir gamtos paveldo pirmojo sąrašo vienuoliktuką. Kasyklų gidas rusų kalba papasakos ir parodys naudotus kasimo mechanizmus ir mašinas, įrankius, pirmojo turistinio maršruto lokomotyvo keleivinius karučius, iškasenų pavyzdžius, demonstracinius kasyklų lygių skerspjūvio modelius. Aplankysite skirtingas kameras, kuriose pamatysite Veličkos druskos klodų formavimąsi, seniausią šiose kasyklose  Šv. Antano koplyčią, pamatysite įvairias skulptūras iš druskų, išgirsite įvairių legendų susijusių su Veličkų druskų kasyklomis.  Kasyklose yra suvenyrų parduotuvė todėl norintys galės jų įsigyti.

 apie 13.00 val. Pietūs Veličkose: sriuba – agurkienė, šonkauliukai, ledai.

Po pietų važiuosite į Krokuvą.  Ekskursija prasidės Vavelyje, buvusioje Lenkijos karalių rezidencijoje. Vavelyje ves vietinė gidė rusų kalba gidė, kuri papasakos apie čia palaidotus Lenkijos ir Lietuvos vadovus, žymius poetus, politinius veikėjus.

Vėliau lankysite Krokuvos senamiestį. Krokuva – vienas seniausių ir didžiausių Lenkijos miestų, dažnai vadinamas „Lenkijos deimantu“. Šis istorinis ir kosmopolitiškas miestas iškilo 4-ame amžiuje, XI-XVI a. buvo įsikūrusi Lenkijos sostinė, virš senamiesčio iškilusi Vavelio kalva, kurioje kadaise gyveno Lenkijos karaliai, o visame mieste priskaičiuojama apie 40 bažnyčių. Krokuvoje buvo vainikuotas Lenkijos karaliumi -  Jogaila. Miestas įsikūręs šalia Vyslos upės, iki 1596-ųjų buvo Lenkijos sostinė.  Krokuvos istorinį centrą, kurį sudaro Senamiestis, Vavelio kalva ir Kazimiero kvartalas, yra įtraukti į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Labiau pažinti šį miestą padės gidas (-ė).

Apie 19 val. Po ekskursijos laisvas laikas. 

Nakvynė viešbutyje Krokuvoje, tame pačiame viešbutyje.

2022 m. spalio 9 d.  (sekmadienis)

Papusryčiaujame ir keliausime link namų.   Kelio apie 15 val.  Preliminarus grįžimo laikas apie vidurnaktį (apie 00.30 val).

Kelionės kaina 210 € asmeniui (kai gyvena dviese dviviečiame kambaryje).

  Į kelionės kainą įskaičiuota: kelionė patogiu autobusu; kuro ir kelių mokesčiai, kelionės vadovo-gido paslaugos, kelionės programos rengimas ir derinimas, išlaidos susijusios su kelionės organizavimu.

Papildomiems mokamiems objektams (įėjimas į Druskų kasyklas, kasyklų gido paslaugos, įėjimas į Vavelio katedrą, įėjimas į Krokuvos požeminį muziejų, požeminio muziejaus gido paslaugos,  autobuso parkingai prie lankomų objektų Krokuvoje): apie 180 PLN  ( apie 40 € suaugusiam asmeniui), 170 PLN (apie 38 € senjorui)  +  vietinio gido rusų kalba Vavelyje  5-6 € asmeniui.

Papildomos išlaidos:

Vakarienė viešbutyje pirmą vakarą -   13 € asmeniui (Burokėlių sriuba; Vištienos krūtinėlė patiekiama su petražolių padažu, bulvėmis folijoje ir ant grotelių keptomis daržovėmis; Persikų putėsiai). Registruojantis prašome pasirinkti ar vakarieniausite.

Pietūs antra dieną po Druskų kasyklų – 50 PLN (apie 12 € asmeniui): sriuba – agurkienė, šonkauliukai, ledai.

 Registruojantis prašome pasirinkti ar pietausite. Pietums bus skirta 1 valanda. Po to iškarto važiuojama į Krokuvą.  

Asmeninės išlaidos – pagal poreikį.

Išsikeisti pinigus galite Lietuvoje valiutos keitykloje, arba pasienyje ,

PASTABA: Ekskursinių objektų lankymo tvarka ir mokamų objektų bilietų kainos gali nežymiai keistis.

Priemoka už vienvietį kambarį jeigu kas norėtų gyventi vienas:  58 € asmeniui.

Medicininių išlaidų draudimas apie 5 -7 € asmeniui.

Einant į druskų kasyklas TURĖKITE šiltų rūbų, nes jose +14 - +1 6 .  Apsimaukite patogią avalynę, nes reikės praeiti apie 800 laiptelių. Ekskursijos Veličkos druskų kasyklose visada vyksta tik su jų užsakytu gidu.

Pasiteirauti apie kelionę: +370 6555 6313, el.paštas – [email protected]

Kelionės programą parengė: kelionių organizatorius UAB Ingrida tours, licencijos Nr. 16832

Išvykimas


Išvykimo laikas gali būti patikslintas priklausomai nuo naujai atsiradusių kelių remonto darbų ar kitų situacijų turinčių įtakos kelionės trukmei:

Išvykimas iš spalio 6 į  7 d. (iš ketvirtadienio į penktadienis).

23.30 val. iš Klaipėdos, nuo Akropolio (iš Dubysos gatvės pusės),

23.55 val. iš Gargždų, Klaipėdos g. 15-17 (tarp banko ir kultūros namų).

00.30 val. nuo degalinės Trevena, prie kelio į Rietavą-Kvėdarną. Autostrados 57 kilometras. 

00.40 val. iš Kryžkalnio, Orlean degalinė

2.00  val. iš Kauno Circle degalinės (Vakarų aplinkelis 10, Kaunas)

Ingrida Pociutė

Keliauti kviečia kelionių žinovė Ingrida Pociutė

  • Tik asmeniškai išbandytos turiningos kelionės
  • Kruopščiai parinkti, iki detalumo suplanuoti maršrutai
  • 98% visų klientų liko patenkinti arba labai patenkinti kelionėmis

Norėtumėte individualaus pasiūlymo ar papildomų paslaugų?

Peržiūrėjote pasiūlymus ir neradote tinkamo? Kreipkitės į mūsų konsultantą, kuris pagal Jūsų poreikius pateiks asmeninį pasiūlymą.

Parašykite mums


Daugiau kelionių

Pažintinė-edukacinė kelionė kolektyvams autobusu po Žagarės kraštą

Savaitgalio pažintinė verslo kelionė kolektyvams: Viduramžių pilis - Viduramžių laikų pietūs - rododendrai – pasivaikščiojimas basomis

Pažintinė-gamtinė kelionė kolektyvams autobusu ir pėsčiomis – Marso kanjonai

Kauno požemiai – alaus degustacija – slaptas bunkeris

Kvalifikacijos tobulinimo programa pedagogams: Rojaus keliu su žiobrių kepimu + dvariškas pyragas + meilės arbata

Pažintinė verslo kelionė autobusu kolektyvams: Maironio tėviškė - dvaras - saulėgrąžų laukas - medinės tulpės dekoravimas

Savaitgalio pažintinė verslo kelionė kolektyvams: Viduramžių pilis - Viduramžių laikų pietūs – vyno degustacija

Saremo salos – Anglos vėjo malūnai – pilis - Talinas

Pažintinė verslo kelionė autobusu: Kintai – Vydūno muziejus – apyrankės edukacija – vikingų laikų maistas – vyno degustacija