Veličkų druskų kasyklos-Krokuva- Čenstakavos vienuolynas

liepos 14 – liepos 16
Kaina asmeniui 210€
Grupė jau pilna. Dėl registracijos į rezervą, ar kitų klausimų rašykite - [email protected].

Šioje kelionėje į Lenkiją aplankysite vieną gražiausių vidurio Europos miestų – Krokuvą. Jus sužavės miesto architektūra ir grožis. Aplankysite Vavelį, kur palaidoti visi garsieji Lenkijos karaliai, Lietuvos kunigaikščiai. Pagal galimybę turėsite galimybę „nusileisti“ į požeminę Krokuvą ir pajausti, kaip miestas pakilo. Trumpą sustojimą turėsite vienoje lankomiausių vietų Čenstakavoje, kurią lanko ir piligrimai, ir jaunimas, ir tie kurie netiki stebuklais. Dar vienas šios kelionės perliukas – Veličkų druskų kasyklos – pamatysite kokius šedevrus iš druskos sukūrė kalnakasiai.


 


Išvykimas
2023 m. liepos 14 d. 00:10

Kelionės programa

 • 2023 m. liepos 14 d. (penktadienis)

  Kelionė per Lietuvą, Lenkiją su trumpais sustojimais. Taip pat pagal galimybę sustosite pavalgyti savitarnos kavinėje. Kelionė užtrunka apie 14-15 val., su sustojimais kas 2-3 val., taip pat su sustojimu papietauti. Kelionės laikas preliminarus, priklausomai nuo kelio remontų darbų ar kitų nenumatytų situacijų kelyje.

  Kelionėje į Krokuvą, aplankysite nedidelį miestelį pietų Lenkijoje, Silezijoje, prie Vartos upės – Čenstakavą. Miestelis įkurtas 1220 m. ant švelnių Jansa Goros, „Šviesiosios kalvos“, atšlaičių. Vakarinėje miesto dalyje stovi Čenstakavos Dievo Motinos šventovė - vadinama Juodąja Madona.  Lenkai yra pripratę sieti šią šventovę su visais svarbiais gyvenimo momentais, linksmais ir liūdnais, priimdami svarbius sprendimus – pasirinkdami gyvenimo kelią, vienuolinį pašaukimą ar santuoką,  gimus vaikams, laikydami brandos egzaminus – vis užsuka čia.

  Kelionėje į Lenkiją,  pagal galimybę, vakare ekskursija po požeminę Krokuvą. Bus dalinama į dvi grupes, gidai rusų kalba. Kelių metrų gylyje po pagrindinės turgaus aikštės paviršiumi, nuo Audinių salės iki Šv. Marijos bažnyčios, laukia tikras informacijos apie Krokuvos praeitį lobynas. 2005 m. įkūrus požeminį muziejų, buvo atlikti archeologiniai tyrimai, atnešę daug naujų atradimų ir istorinių eksponatų. Vaikščiodami požeminiu turistiniu maršrutu Krokuvos europietiškojo identiteto pėdsakais pajusite kadaise viduramžių turgaus aikštėje tvyrojusią atmosferą ir atrasite sąsajas tarp buvusios Lenkijos sostinės ir svarbiausių viduramžių Europos prekybos ir kultūros centrų. Bėgant amžiams Krokuvos turgaus lygis ženkliai išaugo, todėl nusileidę į požemį nusikelsite kelis šimtus metų atgal, į laikus iki miesto įkūrimo 1257 metais. Šioje kelionėje laiku vaizduotę, be kita ko, palaiko atidengti XII–XIII amžių sandūros trobesių pamatai, senų pastatų mūrinės sienos, kasinėjimų ar amatų dirbtuvių rekonstrukcijų metu rasti originalūs objektai, taip pat moderni multimedija.

  Po ekskursijos laisvas laikas pavalgyti vakarienei, pasigrožėti Krokuva.

  Nakvynė viešbutyje Krokuvoje, 900 metų iki senamiesčio.

 • 2023 m. liepos 15 d. (šeštadienis)

  Šioje kelionėje į Lenkiją, po skanių pusryčių vyksite į vienintelę pasaulyje Veličkų druskų kasyklą, veikiančią  nuo viduramžių. Jos iškastos 9 lygiais iki 327 metrų, o bendras tunelių ilgis sudaro net apie 300 km. Veličkos kasyklos atspindi kalnakasybos technologijų pažangą ir vystymąsi, darbo organizavimo ir vadybos plėtrą. 1980 m. rugsėjo 8 d. šis „požeminis pasaulis“ buvo įtrauktas į UNESCO Pasaulio kultūros ir gamtos paveldo pirmojo sąrašo vienuoliktuką. Kasyklų gidai (grupė bus dalinama į dvi dalis) rusų kalba papasakos ir parodys naudotus kasimo mechanizmus ir mašinas, įrankius, pirmojo turistinio maršruto lokomotyvo keleivinius karučius, iškasenų pavyzdžius, demonstracinius kasyklų lygių skerspjūvio modelius. Aplankysite skirtingas kameras, kuriose pamatysite Veličkos druskos klodų formavimąsi, seniausią šiose kasyklose  Šv. Antano koplyčią, pamatysite įvairias skulptūras iš druskų, išgirsite įvairių legendų susijusių su Veličkų druskų kasyklomis.  Kasyklose yra suvenyrų parduotuvė todėl norintys galės jų įsigyti. JEIGU KELIAUJA kartu VAIKAI REGISTRUOJANTIS prašome nurodyti, nes pagal naują Druskų kasyklų tvarką bilietai turi būti nupirkti 90 dienų prieš kelionę.

  Apie 13.00 val. Pietūs Veličkose: sriuba – agurkienė, šonkauliukai, ledai (pietūs meniu gali keistis; pageidaujantys vegetariško prašome informuoti 5 dienas prieš kelionę).

  Po pietų važiuosite į Krokuvą.  Ekskursija prasidės Vavelyje, buvusioje Lenkijos karalių rezidencijoje. Vavelyje ves vietinė gidė rusų kalba gidė, kuri papasakos apie čia palaidotus Lenkijos ir Lietuvos vadovus, žymius poetus, politinius veikėjus.

  Vėliau lankysite Krokuvos senamiestį. Krokuva – vienas seniausių ir didžiausių Lenkijos miestų, dažnai vadinamas „Lenkijos deimantu“. Šis istorinis ir kosmopolitiškas miestas iškilo 4-ame amžiuje, XI-XVI a. buvo įsikūrusi Lenkijos sostinė, virš senamiesčio iškilusi Vavelio kalva, kurioje kadaise gyveno Lenkijos karaliai, o visame mieste priskaičiuojama apie 40 bažnyčių. Krokuvoje buvo vainikuotas Lenkijos karaliumi -  Jogaila. Miestas įsikūręs šalia Vyslos upės, iki 1596-ųjų buvo Lenkijos sostinė.  Krokuvos istorinį centrą, kurį sudaro Senamiestis, Vavelio kalva ir Kazimiero kvartalas, yra įtraukti į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Labiau pažinti šį miestą padės gidas (-ė).

  Apie 19 val. Po ekskursijos laisvas laikas. 

  Nakvynė viešbutyje Krokuvoje, tame pačiame viešbutyje.

 • 2023 m. liepos 16 d. (sekmadienis)

  Papusryčiaujate ir keliausite link namų.   Kelio apie 15 val.  Preliminarus grįžimo laikas apie vidurnaktį (apie 00.30 val).

Į kainą įskaičiuota


 • Nakvynė viešbutyje su pusryčiais
 • Kelionė patogiu autobusu
 • Kelionės vadovo-gido paslaugos
 • Kelionės programos rengimas ir derinimas

Į kainą neįskaičiuota


 • Asmeninės išlaidos
 • Kelionės draudimas
 • Papildomiems mokamiems objektams: apie 180 PLN suaugusiems, 170 PLN senjorams
 • Priemoka už vienvietį kambarį jeigu kas norėtų gyventi vienas:  58 €
 • Pietūs antra dieną po Druskų kasyklų – 57 PLN (apie 15 € asmeniui)

Papildoma informacija


Kelionės į Krokuvą kaina 210 € asmeniui (kai gyvena dviese dviviečiame kambaryje).

Kelionės į Krokuvą papildomiems mokamiems objektams (įėjimas į Druskų kasyklas, kasyklų gido paslaugos, įėjimas į Vavelio katedrą, įėjimas į Krokuvos požeminį muziejų, požeminio muziejaus gido paslaugos,  autobuso parkingai už apgyvendinimą Krokuvoje: apie 180 PLN  ( apie 40 € suaugusiam asmeniui), 170 PLN (apie 38 € senjorui)  +  vietinio gido rusų kalba Vavelyje  5-6 € asmeniui.

Kelionės į Krokuvą papildomos išlaidos:

Pietūs antra dieną po Druskų kasyklų – 57 PLN (apie 15 € asmeniui): sriuba – agurkienė, šonkauliukai, ledai. Pietų meniu gali keistis; pageidaujantys vegetariško prašome informuoti 5 dienas prieš kelionę).

Registruojantis prašome pasirinkti ar pietausite. Pietums bus skirta 1 valanda. Po to iškarto važiuojama į Krokuvą. 

* Išsikeisti pinigus galite Lietuvoje valiutos keitykloje, arba pasienyje važiuojant. Rekomenduojame išsikeisti Lietuvoje.

Kelionės į Krokuvą priemoka už vienvietį kambarį jeigu kas norėtų gyventi vienas:  58 € asmeniui.

Kelionės į Krokuvą medicininių išlaidų draudimas apie 7-10 € asmeniui.

Einant į druskų kasyklas TURĖKITE šiltų rūbų, nes jose +14 - +1 6 .  Apsimaukite patogią avalynę, nes reikės praeiti apie 800 laiptelių. Ekskursijos Veličkos druskų kasyklose visada vyksta tik su jų užsakytu gidu.

 

Reikalingi dokumentai:

 • LR piliečio pasas arba asmens tapatybės kortelė. Jų galiojimo laikas iki kelionės pabaigos turi būti ne trumpesnis nei 3 mėn.

Pastabos. Ekskursinių objektų lankymo tvarka ir mokamų objektų bilietų kainos gali nežymiai keistis. Nesusirinkus turistų grupei (40 asmenų), 2 dienų ir ilgesnės kelionės gali būti atšaukiamos 10 dienų prieš išvykimą. Turistui atšaukus užsakymą, likus mažiau kaip 28 kalendorinėms dienoms iki kelionės, avansas negrąžinamas. Kelionė gali būti komfortabiliu 20 arba 49 vietų autobusu.

* Paskaičiuoti ir įsigyti kelionės draudimą galite čia: kelionių draudimas.

Pažintinės savaitgalio kelionės autobusu į Lenkiją programą parengė: UAB Ingrida tours. Be autorių sutikimo, kelionės programą naudoti ar platinti draudžiama.

Pasiteiravimui apie pažintinę savaitgalio kelionę į Lenkiją autobusu tel.: +370 6555 6313 arba +370 677 27036, el.paštas – [email protected] arba [email protected].  

Išvykimas


Išvykimo laikas gali būti patikslintas priklausomai nuo naujai atsiradusių kelių remonto darbų ar kitų situacijų turinčių įtakos kelionės trukmei:

 

Išvykimas 2023 m. liepos 14 d. (iš ketvirtadienio į penktadienį)

 • 00.10 val. nakties nuo prekybos centro „Akropolis“ iš Dubysos gatvės
 • 00.25 val. nakties iš Gargždų autobusų stoties  
 • 00.55 val. nuo degalinės Trevena, prie kelio į Rietavą-Kvėdarną. Autostrados 57 kilometras
 • 01.20 val. iš Kryžkalnio, Orlean degalinė
 • 2.50 val. iš Kauno Circle degalinės (Vakarų aplinkelis 10, Kaunas)
Ingrida Pociutė

Keliauti kviečia kelionių žinovė Ingrida Pociutė

 • Tik asmeniškai išbandytos turiningos kelionės
 • Kruopščiai parinkti, iki detalumo suplanuoti maršrutai
 • 98% visų klientų liko patenkinti arba labai patenkinti kelionėmis

Norėtumėte individualaus pasiūlymo ar papildomų paslaugų?

Peržiūrėjote pasiūlymus ir neradote tinkamo? Kreipkitės į mūsų konsultantą, kuris pagal Jūsų poreikius pateiks asmeninį pasiūlymą.

Parašykite mums


Daugiau kelionių

Šilko keliu per Uzbekistaną (Uzbekiją). VIP turas (10d/9n)

Pažintinė – degustacinė kelionė kolektyvams: Pajauskime Paprūsės istoriją su folkloro kolektyvu – Žemaitiškų patiekalų degustacija

Intriguojanti pramoga kolektyvams - stalo žaidimų vakaras

Kvalifikacijos tobulinimo programa pedagogams: Ekskursija Žemaitijos sostinėje - žemaitiški patiekalai - dvarai ir parkas

Kvalifikacijos tobulinimo programa pedagogams: Unikalus Žemaičių Kalvarijos istorinis paveldas.

Sveikuoliškas žygis (pasivaikščiojimas) kolektyvams: gamtos perliukai

Pažintinė verslo kelionė kolektyvams po Latviją: Nacionalinis parkas - Rododendrų žiedai - plaukimas upe

Pažintinė kelionė kolektyvams autobusu ir pėsčiomis – "Karinis turas"

Pažintinė verslo kelionė autobusu kolektyvams po Zarasų kraštą