Prano Sederevičiaus skulptūrų ansamblis – Istoriniai Kybartų miesto slėpiniai – metalo fantazija

liepos 18
Kaina asmeniui 29€
  • Pradžia
  • Kelionės
  • Prano Sederevičiaus skulptūrų ansamblis – Istoriniai Kybartų miesto slėpiniai – metalo fantazija
Grupė jau pilna. Dėl registracijos į rezerervą, ar kitų klausimų rašykite - [email protected]

Išvykimas
2020 m. liepos 18 d. 06:30

Kelionės programa

6.30 val. Išvykimas iš Klaipėdos, nuo Akropolio iš Dubysos gatvės (laikas gali būti patikslintas

6.50 val. Gargždų, Klaipėdos g. 15-17 (tarp banko ir kultūros namų).

7.20 val. Degalinė Trevena, prie kelio Rietavas-Kvėdarna, automagistralės 57km.

7.45val.  Kryžkalnis, Orlen degalinė

8.30 val. Jurbarkas, prie autobusų stoties (Vydūno g. 7,  Jurbarkas)

Trumpai sustosime pasigrožėti  liaudies skulptoriaus Prano Sederevičiaus skulptūrų ansambliu - vienintelis tokio pobūdžio primityviojo liaudies meno pavyzdys Lietuvoje. Milžiniškose skulptūrose, pagamintose iš cemento, savamokslis skulptorius įamžino savo autoritetus: Vytautą Didįjį, Vincą Kudirką, JAV viceprezidentą Kenedį, lakūnus Darių ir Girėną, Juozą Tumą-Vaižgantą ir kitus.  Skulptorių žavėjo žirgai, todėl kiemo centre iš cemento išdygo milžiniškas Pegasas, kiti herojai taip pat buvo užsodinti ant arklių. Pr.Sederevičius lipdydamas iš cemento arklį savo kieme trims dienoms įkurdindavo pasiskolintą gyvulį. Jį šerdavo, glostydavo, grožėdavosi ir kurdavo skulptūrą. Žmonės pasakoja, kad didžiausio arklio skulptūroje yra įmūrytas prieš daug metų vienoje sodyboje sudegęs motociklas BMW su priekaba: priekaba arklio pilve, o visos kitos detalės panaudotos kitose betoninio arklio dalyse.  Prano Sederevičiaus, sukūrusio milžiniškas skulptūras iš betono, jau nebėra tarp gyvųjų. Dabar P. Sederevičiaus name gyvena miestelio pedagogai Vizbarai. Jie nepyksta, kad kieme apie skulptūras nuolat sukiojasi turistai. Naujieji šeimininkai retkarčiais ir patys išeina į kiemą, pasakoja lankytojams apie skulptūras ir jų autorių.

Toliau keliausime į unikalų miestą - Kybartus, iš kurio 1940 m. birželio 15 d. vidurnaktį Lietuvos Respublikos prezidentas Antanas Smetona pasitraukė iš Lietuvos į Vakarus.  Miestas turi spalvingą istoriją, kurią laaaabai įdomiai papasakos bei aprodys įdomiausias vietas vietinis gidas. Tikrai liksite nustebę ir sužavėti šiuo miestu, nes jis turi kuo pasigirti : po geležinkelio stotimi esantys skliautuoti rūsiai, kurie buvo pastatyti 1963 m., ir vėl netikėtai atrasti tik 2002 m. muitinės sandėlio remonto metu; pirmoji cerkvė Užnemunėje – ją daug dažniau lankė aukštieji carinės Rusijos asmenys nei  bet kurią kitą Lietuvoje; ilgiausias pėsčiųjų viadukas Lietuvoje (287 metrai); ir daugelis kitų.

Po įdomios ekskursijos, pietūs Kybartuose (sriuba + mėsos kepsnys).

Toliau pažintį su Vilkaviškio kraštu, tęsime  muziejuje „Metalo Fantazija“. Muziejus įsikūręs labai gražioje teritorijoje prie Vištyčio ežero.  Eksponatai išdėstyti gana didelėje teritorijoje. O jų yra apie 800, ir tai vieno žmogaus rankų darbas. Darbų autorius yra vilkaviškietis Darius Dulinskas. Tai išskirtinis muziejus ir eksponatai vienetiniai, skirtingi.  Tuo jie ir žavi. Pamatysite kiek juose įdėta darbo, kiek fantazijos įlieta. Pamatysite šių eksponatų: gyvūnėlių, robotų, mašinų, lėktuvų...Ir visa tai pagaminta iš metalo. Tiksliau iš metalo laužo, iš atliekų, tai kas galėjo atsidurti savartyne, pavirto meno kūriniais. Prie kiekvieno kūrinio norisi stabtelti, nes kartais  tik atidžiai įsižiūrėjus pamatai iš ko jis pagamintas. O kai supranti, tai tik dar labiau stebiesi: ir iš kur tiek išmonės, iš kur tiek fantazijos.

Kelionės kaina – 29 € asmeniui.

Į kelionės kainą įskaičiuota: kelionė patogiu autobusu; kelionės vadovo paslaugos, kelionės programos rengimas ir derinimas.

Neįskaičiuota: medicininių išlaidų draudimas.

Papildomos išlaidos:

Ekkursija Kybartuose – 1,5 € asmeniui.

Pietūs Kybartuose (sriuba + mėsos kepsnys)  – 7 € asmeniui.

Įėjimas ir pasakojimas muziejuje „metalo fantazija“ – 3 € asmeniui.

Pastaba. Ekskursinių objektų lankymo tvarka ir mokamų objektų bilietų kainos gali nežymiai keistis.

Kelionės maršrutą parengė: UAB Ingrida tours.

Pasiteiravimui apie kelionę tel. 8677 27036, 865556313, el.paštas –  [email protected] arba [email protected].

Transportas Autobusas
Organizatorius UAB „Ingrida Tours“

Daugiau kelionių

Lenkija: Jotvingių prūsų gyvenvietė –vienuolynas Vygriuose– Seinai – Vilanovo rūmai – Karalių rūmai – plaukimas Augustavo kanalu

Alatskivi pilis – estiško vyno degustacija – ekskursija Tartu – šaltalankių produktų degustacija 2d./1n.

Vilanovo rūmai – Tatrų kalnai - Zakopanė – Ojcovo nacionalinis parkas 3d./2n.