Pažintinė kelionė iš Klaipėdos: Pogrindžio spaustuvė – Raketinė bazė – slapti kariniai objektai

rugsėjo 18
Kaina asmeniui 33€
  • Pradžia
  • Kelionės
  • Pažintinė kelionė iš Klaipėdos: Pogrindžio spaustuvė – Raketinė bazė – slapti kariniai objektai

Šios pažintinės vienos dienos kelionės autobusu metu, aplankysime objektus, kurie paliko žymes, mūsų valstybės istorijoje. Ši kelionė skirta visiems, kurie domisi karine Lietuvos istorija bei objektais, kurie buvo visiškai slapti. Autobusu vyksime apžiūrėti, kokioje slėptuvėje buvo spausdinama pogrindžio spauda. Lankysime slaptą raketinę bazę, pasistiprinsime tikra kareiviška koše virta ant laužo, ir lankysime kitus slaptus objektus, į kuriuos pateksime žygio metu.


Išvykimas
2021 m. rugsėjo 18 d. 08:00
Kaina asmeniui 33€

Garantuojame įspūdingą pažintinę kelionę ir dar nematytus vaizdus.

Kelionės programa

Pirmiausia šioje vienos dienos kelionėje autobusu, vyksime į pogrindžio spaustuvę. Tai vienintelė tokia slėptuvė Lietuvoje, kurios niekada neaptiko sovietų saugumas. Iš šios slėptuvės pogrindiniai leidiniai pasklisdavo po mūsų šalį tūkstantiniais tiražais. Šios spaustuvės įkūrėjai kovojo prieš okupacinės valdžios skleistą propagandą ir siekė, kad nebūtų sunaikintos dvasinės vertybės. Šią slėptuvę įkūrėjas slėpė net nuo savo vaikų. Ekskursiją mums praves pačios spaustuvės įkūrėjo žmona, papasakos kaip buvo spausdinama spauda, kaip buvo slepiama nuo valdžios, kokias apsaugos priemones pasitelkė.

Toliau pažintinę kelionę tęsime į raketinę bazę, kurioje 1960 metais buvo laikomos aštuonios galingiausios sovietų armijos raketos – 8K63. Raketos paleidimui buvo paruoštos vieną kartą – 1968 m. SSRS karinės invazijos į Čekoslovakiją metu. Šis svarbus objektas buvo saugomas dieną ir naktį iš visų pusių ir tik po 30 metų, kai buvo priimtas susitarimas dėl mažo ir vidutinio nuotolio raketų likvidavimo ir buvo išgabentos visos raketos – ten galėjo įžengti civiliai. Pažintinės kelionės metu susipažinsime su sovietmečio raketine baze, jos teritorija, istorija ir taip pat aplankysime įkurtą Lietuvos partizanų istorijos muziejų, bei pasistiprinsime kareiviška koše (su mesa) su arbata.

Toliau savo pažintinę kelionę tęsime, su istoriku, savo srities žinovu, leisimės į karinės tematikos ekskursiją. Kažkada vienas didžiausių Lietuvoje sovietinių karinių aerodromų dabar pamirštas, apleistas ir naikinamas. Tačiau už pakilimo takų ir kaponirų dar saugo savo paslaptis nuošaliuose brūzgynuose paslėpti kariniai objektai. Žygio metu aplankysime tai, ko nelabai matė net patys lakūnai - aerodromo apsaugos požeminius ir antžeminius įtvirtinimus, orlaivių aprūpinimo bazių likučius ir kitus pašalinėms akims sunkiai pastebimus ženklus. Landžiosime po apleistus objektus, griuvėsius ir rūsius. Gidas papasakos šių objektų istoriją bei paskirtį kariniu laikotarpiu. Žygio metu praeisime apie 15 kilometrų, todėl rekomenduojame pasirinkti labai gerą avalynę, tinkančią vaikščioti bekele bei nuolaužomis ir stiklais. Įsidėkite vandens bei prožektorius, gali tekti į kai kuriuos objektus ir šliaužti, todėl ir apranga turėtų būti tinkama.

    Pažintinės vienos dienos kelionės autobusu kaina  –  33 € asmeniui.

Į pažintinės vienos dienos kelionės kainą įskaičiuota: kelionė autobusu;  kelionės vadovo-gido paslaugos, kelionės programos kūrimas, rengimas ir derinimas, objektų apžiūra, darbuotojų pagalba kuriant ir įgyvendinant programą.

Papildomiems mokamiems objektams pažintinėje vienos dienos kelionėje autobusu: (neprivalu į visus objektus eiti, valgyti pietus tik registruojantis būtina apie tai reikia pranešti, kitu atveju užsakoma bendra tvarka):

  • Raketinės bazės lankymas – 3 € asmeniui;
  • Soti kareiviška košė (su mėsa) su arbata – apie 4 € asmeniui;
  • Ekskursija apie slaptus karinius objektus – 7 – 10 € asmeniui (Priklausomai nuo grupės dydžio).

Pastaba. Pažintinėje kelionėje ekskursinių objektų lankymo tvarka ir mokamų objektų bilietų kainos gali nežymiai keistis.

Rekomenduotina. Turėkite patogią avalynę, tinkančią vaikščioti bekele bei nuolaužomis ir stiklais. Įsidėkite vandens bei prožektorius, gali tekti į kai kuriuos objektus ir šliaužti, todėl ir apranga turėtų būti tinkama. Pasirūpinkite maistu, jeigu manote, kad košės su mėsa gali neužtekti.

Pažintinės  kelionės maršrutą parengė: UAB Ingrida tours. Be autorių sutikimo, kelionės programą  naudoti ar platinti draudžiama.

Pasiteiravimui apie pažintinę kelionę tel. 867727036, 865556313, el.paštas –  [email protected] arba [email protected].

Išvykimas

Pažintinės vienos dienos kelionės išvykimo laikai gali keistis:

8.00 val.  išvykimas iš Klaipėdos, nuo Akropolio iš Dubysos gatvės pusės.

8.20 val. iš Gargždų,  Klaipėdos g. 15-17 (tarp banko ir kultūros namų).

8.50 val. iš degalinės Trevena, prie kelio į Rietavą-Kvėdarną. Autostrados 57 kilometras.

9.20 val. Kryžkalnis, Orlean degalinė

Galimi kiti sustojimai austostrados degalinėse pagal išankstinį suderinimą.

Transportas Autobusas
Organizatorius UAB „Ingrida Tours“

Daugiau kelionių

Pažintinė kelionė autobusu iš Vilniaus, Kauno po Suvalkijos muziejus

Naktinė ekskursija su žibintais - Bandelės su lašinukais – Išskirtinė bažnyčia - Aštuonračio muziejus

Gamtinė vienos dienos kelionė po Žemaitijos piliakalnius ir kūlgrindą (MAX 18 keliautojų)

Pažintinė dienos kelionė autobusu iš Klaipėdos: Palendrių vienuolynas - didžiausias gėlių parkas Pakruojo dvare

Kvalifikacijos tobulinimo programa pedagogams: Kūno kalba

Degustacinė kelionė iš Vilniaus – Alaus turas

Pažintinė dienos kelionė autobusu iš Klaipėdos: Ekologiškų pomidorų degustacija - Bitučių pažinimas

Gamtinė savaitgalio kelionė: kalnai ir piliakalniai – Naktinis žygis – Nakvynė palapinėse – ėjimas Kūlgrinda

Vienos dienos pažintinė kelionė iš Vilniaus, Kauno: Baubliai - S.Girėno gimtinė - Medvėgalis - Varniai