Pažintinis - Karinis turas iš Klaipėdos: Pogrindžio spaustuvė – Raketinė bazė – slapti kariniai objektai

rugsėjo 18
Kaina asmeniui 33€
  • Pradžia
  • Kelionės
  • Pažintinis - Karinis turas iš Klaipėdos: Pogrindžio spaustuvė – Raketinė bazė – slapti kariniai objektai
Atsiprašome, dėl COVID-19 apribojimų kelionė nėra galima.

Šios pažintinės - karinės vienos dienos kelionės autobusu metu, aplankysime objektus, kurie paliko žymes, mūsų valstybės istorijoje. Ši kelionė skirta visiems, kurie domisi karine Lietuvos istorija bei objektais, kurie buvo visiškai slapti. Autobusu vyksime apžiūrėti, kokioje slėptuvėje buvo spausdinama pogrindžio spauda. Lankysime slaptą raketinę bazę, pasistiprinsime tikra kareiviška koše virta ant laužo, ir lankysime kitus slaptus objektus, į kuriuos pateksime žygio metu.


Išvykimas
2021 m. rugsėjo 18 d. 08:00

Kelionės programa

Pirmiausia šioje vienos dienos kelionėje autobusu, vyksime į pogrindžio spaustuvę. Tai vienintelė tokia slėptuvė Lietuvoje, kurios niekada neaptiko sovietų saugumas. Iš šios slėptuvės pogrindiniai leidiniai pasklisdavo po mūsų šalį tūkstantiniais tiražais. Šios spaustuvės įkūrėjai kovojo prieš okupacinės valdžios skleistą propagandą ir siekė, kad nebūtų sunaikintos dvasinės vertybės. Šią slėptuvę įkūrėjas slėpė net nuo savo vaikų. Ekskursiją mums praves pačios spaustuvės įkūrėjo žmona, papasakos kaip buvo spausdinama spauda, kaip buvo slepiama nuo valdžios, kokias apsaugos priemones pasitelkė.

Toliau karinį turą tęsime į raketinę bazę, kurioje 1960 metais buvo laikomos aštuonios galingiausios sovietų armijos raketos – 8K63. Raketos paleidimui buvo paruoštos vieną kartą – 1968 m. SSRS karinės invazijos į Čekoslovakiją metu. Šis svarbus objektas buvo saugomas dieną ir naktį iš visų pusių ir tik po 30 metų, kai buvo priimtas susitarimas dėl mažo ir vidutinio nuotolio raketų likvidavimo ir buvo išgabentos visos raketos – ten galėjo įžengti civiliai. Pažintinės kelionės metu susipažinsime su sovietmečio raketine baze, jos teritorija, istorija ir taip pat aplankysime įkurtą Lietuvos partizanų istorijos muziejų, bei pasistiprinsime kareiviška koše (su mesa) su arbata.

Toliau savo karinį turą tęsime, su istoriku, savo srities žinovu, leisimės į karinės tematikos ekskursiją. Kažkada vienas didžiausių Lietuvoje sovietinių karinių aerodromų dabar pamirštas, apleistas ir naikinamas. Tačiau už pakilimo takų ir kaponirų dar saugo savo paslaptis nuošaliuose brūzgynuose paslėpti kariniai objektai. Žygio metu aplankysime tai, ko nelabai matė net patys lakūnai - aerodromo apsaugos požeminius ir antžeminius įtvirtinimus, orlaivių aprūpinimo bazių likučius ir kitus pašalinėms akims sunkiai pastebimus ženklus. Landžiosime po apleistus objektus, griuvėsius ir rūsius. Gidas papasakos šių objektų istoriją bei paskirtį kariniu laikotarpiu. Žygio metu praeisime apie 15 kilometrų, todėl rekomenduojame pasirinkti labai gerą avalynę, tinkančią vaikščioti bekele bei nuolaužomis ir stiklais. Įsidėkite vandens bei prožektorius, gali tekti į kai kuriuos objektus ir šliaužti, todėl ir apranga turėtų būti tinkama.

    Pažintinės - karinės vienos dienos kelionės autobusu kaina  –  33 € asmeniui.

Į pažintinės - karinės vienos dienos kelionės kainą įskaičiuota: kelionė autobusu;  kelionės vadovo-gido paslaugos, kelionės programos kūrimas, rengimas ir derinimas, objektų apžiūra, darbuotojų pagalba kuriant ir įgyvendinant programą.

Papildomiems mokamiems objektams pažintinėje – karinėje vienos dienos kelionėje autobusu: (neprivalu į visus objektus eiti, valgyti pietus tik registruojantis būtina apie tai reikia pranešti, kitu atveju užsakoma bendra tvarka):

  • Raketinės bazės lankymas – 3 € asmeniui;
  • Soti kareiviška košė (su mėsa) su arbata – apie 4 € asmeniui;
  • Ekskursija apie slaptus karinius objektus – 7 – 10 € asmeniui (Priklausomai nuo grupės dydžio).

Pastaba. Pažintinėje - karinėje kelionėje ekskursinių objektų lankymo tvarka ir mokamų objektų bilietų kainos gali nežymiai keistis.

Rekomenduotina. Turėkite patogią avalynę, tinkančią vaikščioti bekele bei nuolaužomis ir stiklais. Įsidėkite vandens bei prožektorius, gali tekti į kai kuriuos objektus ir šliaužti, todėl ir apranga turėtų būti tinkama. Pasirūpinkite maistu, jeigu manote, kad košės su mėsa gali neužtekti.

Pažintinės - karinės kelionės maršrutą parengė: UAB Ingrida tours. Be autorių sutikimo, kelionės programą  naudoti ar platinti draudžiama.

Pasiteiravimui apie pažintinę karinę kelionę tel. 867727036, 865556313, el.paštas –  [email protected] arba [email protected].

Išvykimas

Pažintinės – karinės vienos dienos kelionės išvykimo laikai gali keistis:

8.00 val.  išvykimas iš Klaipėdos, nuo Akropolio iš Dubysos gatvės pusės.

8.20 val. iš Gargždų,  Klaipėdos g. 15-17 (tarp banko ir kultūros namų).

8.50 val. iš degalinės Trevena, prie kelio į Rietavą-Kvėdarną. Autostrados 57 kilometras.

9.20 val. Kryžkalnis, Orlean degalinė

Galimi kiti sustojimai austostrados degalinėse pagal išankstinį suderinimą.

Transportas Autobusas
Organizatorius UAB „Ingrida Tours“

Daugiau kelionių

Marso kanjonai: Menčių klinčių karjeras - Šaltiškių molio karjeras - Papilės apžvalgos bokštas - Pavirvytės dvaras

Naktinė ekskursija su žibintais - Bandelės su lašinukais – Išskirtinė bažnyčia - Aštuonračio muziejus

Vienos dienos pažintinė kelionė po Kauno fortus

PAŽINČIŲ kelionė: Arbatgėris su vyniotiniu – Orientacinis žaidimas – Žygis su gidu

Nuotaikinga dienos kelionė autobusu iš Klaipėdos po Kupiškio kraštą

Savaitgalio pažintinė kelionė po Visagino ir Zarasų kraštus

Marso kanjonai: Menčių klinčių karjeras - Šaltiškių molio karjeras - Papilės apžvalgos bokštas - Viekšnių vaistinės muziejus

Pažintinė ekskursija „Po Klaipėdą šekelio keliu“ (I dalis)

Savaitgalio kelionė autobusu: Pažintis su Ignalinos kraštu

Gamtinė - pažintinė kelionė : T.Ivanausko muziejus ir sodyba – Naktinėjimas su švytinčiais organizmais

Экскурсия по старому городу Клайпеды и мемелианский обед (rusų kalba)

Nuotaikinga pramoginė kelionė autobusu: Lopaičių piliakalnis – Cepelinų edukacija su žaidimais – Šviesos skulptūros Pakruojo dvare

Dienos kelionė iš Klaipėdos: Asmenybių kelias palei Nemuną

Pažintinė ekskursija „Po Klaipėdą šekelio keliu“ (I dalis) + memelietiški pietūs

Pažintinė dienos kelionė autobusu: Tėvo Stanislovo saugotuvės – Kėdainiai – Vaišės

Karinis-pažintinis turas: bunkeriai-partizanų žeminė-interaktyvus tardymo kambarys

Pažintinė - degustacinė ekskursija „Prūsijos Karalių takais” su Memelietiškais pietumis

Plaukimas baidarėmis - Partizanų žeminė - Žygis su gidu

Pažintinė kelionė autobusu Panemunės (Rojaus) keliu su grafiene Rozalija ir Sofijos virtukais

Aukštaitijos įdomybės: Kitokie Radvilos ir troškinys – Gamtinis žygis – Verkių rūmai

Pažintinė dienos kelionė autobusu po Kaišiadorių rajoną

...