Kelionė į Latviją: Renavo dvaras – Salaspilis – vikingų laivas – Motor muziejus – Bauskės pilis – shitaki grybai

rugpjūčio 13 – rugpjūčio 14
Kaina asmeniui 120€
 • Pradžia
 • Kelionės
 • Kelionė į Latviją: Renavo dvaras – Salaspilis – vikingų laivas – Motor muziejus – Bauskės pilis – shitaki grybai
Grupė jau pilna. Dėl registracijos į rezervą, ar kitų klausimų rašykite - [email protected].

Šioje dviejų dienų kelionėje aplankysite garsųjį Salaspilio botanikos sodą. Plauksite senoviniu vikingų laivu. Su gidu pasiklausysite istorijų apie buvusią Koknesės pilį ir apžiūrėsite jos griuvėsius. Antrąją dieną aplankysite Rygos Motor muziejų. Dalyvausite ekskursijoje Bauskės pilyje ir miestelyje. Pabaigoje vyksite į shitaki grybų ūkį, kur degustuosite sriubos, duonos ir sviesto su šiais grybais.


Išvykimas
2022 m. rugpjūčio 13 d. 06:50

Kelionės programa

Kelionę autobusu pradėsite viename iš įdomiausių ir geriausiai išlikusių, vėlyvojo klasicizmo laikotarpio, dvaro ansamblių Žemaitijoje – Renavo dvare.  Ekskursijos metu gidė supažindins su reprezentacinių salių išlikusiu autentišku interjeru ir įspūdinga biblioteka. Veidrodžių salėje pamatysite dvare buvusių paveikslų reprodukcijas, bibliotekoje buvusias Antano ir Felikso Renne knygas.

Sustosite papietauti Latvijoje. Jūsų laukia sriuba + vištienos kepsnys su bulvėmis (jeigu pietų atsisakote, arba pageidaujate vegetariško patiekalo, praneškite, kitu atveju užsakoma bendra tvarka).

Pažintinės kelionės metu, lankysite Latvijos nacionalinį botanikos sodą, kuris yra sukaupęs vieną iš turtingiausių gyvų augalų kolekcijų šiaurės rytų Europoje. Čia auginama daugiau kaip 14 000 skirtingų rūšių augalų, įskaitant daugiau kaip 5000 medžių rūšių. Botanikos sodo specialistas ekskursijos metu supažindins jus su Latvijos ir pasaulio augalų įvairove.

Po botanikos sodo trumpam stabtelėsite Skriveru miestelyje, čia galėsite įsigyti tradicinių saldainių “Gotina”.

Kelionės metu turėsite unikalų pasiplaukiojimą vikingų laikų laivu. Plaukimo metu išgirsite įdomių istorijų iš laivo kapitono. Plauksite Dauguvos upe ir pamatysite nuostabius vaizdus iš laivo, kaip didingos pilies griuvėsius ir gražius gamtos vaizdus.

Taip pat turėsite ir pažintinę ekskursiją po Koknesės pilies griuvėsius. Vietinė gidė supažindins jus su šios pilies legendomis. Taip pat pasivaikščiosite po parką ir sužinosite įdomybių apie šį Latvijos miestelį.

(Laive vienu metu telpa iki 19 asmenų, tad kol viena grupė plauks laivu, kita grupė turės ekskursiją po parką ir pilies griuvėsius. Vėliau grupės apsikeis).

Vyksite link Rygos, pakeliui stabtelsite į savitarnos kavinukę pavalgyti vėlyvos vakarienės. Savitarnos kavinėje ką įsidėsite, už tą ir sumokėsite.

Nakvynė viešbutyje Rygos centre.

 

Po pusryčių viešbutyje. Aplankysite vieną įdomiausių Latvijos muziejų – motor muziejų, kuriame eksponuojami vakarietiški bei tarybiniai automobiliai, motociklai ir kitos mašinos. Muziejuje pamatysite seniausio pasaulyje patentuoto automobilio Benz Patent Motorwagen repliką; prabangių tarybinės vadovybės automobilių arba Kremliaus kolekciją, kuriai kol kas nėra analogų; įspūdingą specialios, krovininės ir karinės technikos kolekciją; dėmesio vertą lenktyninių ir rekordinių automobilių kolekciją. O muziejaus gidas, rusų kalba, papasakos labai įdomių istorijų, nutikimų. Muziejus įdomus visiems: ir vaikams, ir suaugusiems, ir vyrams, ir moterims.

Vyksite papietauti Bauskėje. 3 patiekalų pietūs. (dienos sriuba + karštas vištienos patiekalas + ledai).

Vyksime į vienintelę Latvijoje atstatytą Atgimimo epochos (renesanso) - Bauskės pilį. Pilies kompleksą sudaro: griuvėsiai, kurie yra atstatomi, atstatytas apžvalgos bokštas ir Kuržemės hercogo rezidencija. Pilis pirmąkart paminėta rašytiniuose šaltiniuose XV a. pirmoje pusėje. Apžiūrėsite svetainę ir prezentacijų salė, virtuvę ir holą, gyvenamąjį kambarį, rūsį, arklides ir sargo kambarį. Iš viso 28 erdvės. Pilies gidas rusų kalba papasakos įdomią pilies istoriją.

Turėsite trumpą ekskursiją su vietine gide po Bauskės miestą.

Apsilankysite ūkyje „Trubenieki“, kuris yra didžiausias „Šitake“ grybų augintojas Latvijoje. Tai išskirtiniai grybai, kurie auga ant medžių rastų, jiems paruošiamos vietos išgręžiant skylutes. Po to kai grybas užauga ir nuskinamas, medis ilsisi keletą metų, po to vėl daromos skylutės. Šiuos grybus galima valgyti žalius (išbandžiau iki šiol gyva ir sveika).  Sako šiuos grybus naudoja ir farmacijoje, ypatingai po radioterapijos ir hemeoterapijos. Sužinosite grybų auginimo paslaptis, paragausite šviežių „Šitake“ grybų ir pasimėgausite nuostabia grybų sriuba su iš „Šitake“ grybų iškepta duona ir „Šitake“ grybų sviestu. Duonos ir sviesto galėsite įsigyti.

Vienos dienos pažintinės kelionės kaina –  120 € asmeniui (gyvenant dviese dviviečiame kambaryje)

Į pažintinės kelionės autobusu kainą įskaičiuota: kelionė autobusu; nakvynė viešbutyje su pusryčiais, kelionės vadovo-gido paslaugos, kelionės programos kūrimas, rengimas ir derinimas, objektų apžiūra, darbuotojų pagalba kuriant ir įgyvendinant programą.

Kaina lankomuose objektuose:

 • Renavo dvaras ir ekskursija su gidu – 3 € suaugusiam asmeniui, 2 € senjorui;
 • Pietūs pirmąją dieną – 13 € asmeniui;
 • Botanikos sodas + ekskursija rusų kalba su gidu – 9 € suaugusiam asmeniui; 7 € vaikams ir senjorams;
 • Plaukimas laivu – 10 € asmeniui;
 • Ekskursija Koknesei su gidu rusų kalba – 2 € asmeniui;
 • Motor muziejus ir ekskursija rusų kalba – 12,5 € asmeniui;
 • Pietūs antrą dieną – 6 € asmeniui;
 • Ekskursija Bauskėje rusų kalba – 2 € asmeniui;
 • Bauskės pilis ir ekskursija rusų kalba – 7 € suaugusiam asmeniui; 4,5 € vaikams ir senjorams;
 • Shitaki grybų degustacija + pasakojimas rusų kalba – 7 € asmeniui;
 • Priemoka už vienvietį kambarį - 26 €

Pastabos: Vienos dienos pažintinės  kelionės autobusu ekskursinių objektų lankymo tvarka ir mokamų objektų bilietų kainos gali nežymiai keistis.  Priemoka už vienvietį kambarį 26 eur.

Vienos dienos pažintinės kelionės autobusu programą parengė: UAB Ingrida tours. Be autorių sutikimo, kelionės programą naudoti ar platinti draudžiama.

Pasiteiravimui apie vienos dienos pažintinę kelionę autobusu tel.: +37065556313 arba +37067727036, el.paštas – [email protected] arba [email protected]

Išvykimas


6:50 val. iš Klaipėdos (nuo Akropolio iš Dubysos g. pusės)

7:30 val. iš Palangos (prie „pigu.lt“ parduotuvės – Klaipėdos g. 62a, Palanga (buvęs

iki)

7.50 val iš Kretingos (nuo parduotuvės Lidl, Žemaitės al. 12, Kretinga)

Ingrida Pociutė

Keliauti kviečia kelionių žinovė Ingrida Pociutė

 • Tik asmeniškai išbandytos turiningos kelionės
 • Kruopščiai parinkti, iki detalumo suplanuoti maršrutai
 • 98% visų klientų liko patenkinti arba labai patenkinti kelionėmis

Norėtumėte individualaus pasiūlymo ar papildomų paslaugų?

Peržiūrėjote pasiūlymus ir neradote tinkamo? Kreipkitės į mūsų konsultantą, kuris pagal Jūsų poreikius pateiks asmeninį pasiūlymą.

Parašykite mums


Daugiau kelionių

Šilko keliu per Uzbekistaną (Uzbekiją). VIP turas (10d/9n)

Pažintinė kelionė kolektyvams autobusu ir pėsčiomis – "Karinis turas"

Kvalifikacijos tobulinimo programa pedagogams: Ekskursija Žemaitijos sostinėje - žemaitiški patiekalai - dvarai ir parkas

Sveikuoliškas žygis (pasivaikščiojimas) kolektyvams: gamtos perliukai

Kvalifikacijos tobulinimo programa pedagogams: Unikalus Žemaičių Kalvarijos istorinis paveldas.

Pažintinė verslo kelionė autobusu kolektyvams po Zarasų kraštą

Pažintinė verslo kelionė kolektyvams po Latviją: Nacionalinis parkas - Rododendrų žiedai - plaukimas upe

Pažintinė – degustacinė kelionė kolektyvams: Pajauskime Paprūsės istoriją su folkloro kolektyvu – Žemaitiškų patiekalų degustacija

Intriguojanti pramoga kolektyvams - stalo žaidimų vakaras