3 diena. 2025 m. kovo 24 d. (pirmadienis). Tokijas
Pažintį su Japonijos sostine – Tokiju pradėsite iš ryto, nuo apžvalginės ekskursijos Asakusa regione. Jame tvyro senojo Tokijo atmosfera. Pro didžiulius ryškiai raudonus Kaminarimon vartus (išverčiama kaip „Perkūno vartai“), kuriuos iš abiejų pusių saugo griaustinio dievo Raidžino ir vėjo dievo Fudžino statulos, pateksite į vieną seniausių Tokijo prekybos gatvių – Nakamise-dori, vedančią prie miesto simbolio – Senso-ji šventyklos. Abiejose gatvės pusėse yra mažos parduotuvėlės, kuriose prekiaujama tradiciniais japoniškais saldumynais, keramika, popieriniais skėčiais ir sulankstomomis vėduoklėmis. Prie Senso-ji šventyklos, kurios pavadinimas išverčiamas kaip „Jaunos žolės šventykla“, įsikūrė mažų šventyklų kompleksas, penkių pakopų pagoda, sodas su tvenkiniu ir statulomis. Pagrindiniu garbinimo objektu laikoma deivės Kanonos statula, kuri išgarsėjo visoje Japonijoje dėl savo stebuklingų gydomųjų galių.

Toliau keliausite į vietą, kuri galima pavadinti nesenstančia Tokijo širdimi ir siela – Šibujos rajoną. Praeisite antrąją judriausių sankryžų pasaulyje, kurią kas dvi minutes praeina vidutiniškai 1 000 – 2 500 žmonių. Tai tikrai neįtikėtinas vaizdas – gyvas organizuoto chaoso pavyzdys. Pamatysite Šibujos rajono centrą ir pagrindinį orientyrą – Hačiko stoties išėjimą. Stotis pavadinta šuns, pelniusio Japonijos šlovę, vardo garbei. Kažkada šis šuo kas rytą išlydėdavo savo šeimininką, išeinantį į darbą, iki geležinkelio stoties, o vakare sutikdavo jį toje pačioje vietoje. Ir net po šeimininko mirties Hačiko daugelį metų kasdien ateidavo prie stoties durų, minioje ieškodavo savo šeimininko. Sujaudinti šuns ištikimybe, vietiniai gyventojai surinko pinigus ir 1936 metais šalia stoties pastatė jo statulą.

Vėliau aplankysite vieną populiariausių ir gyvybingiausių Tokijo rajonų – Šindžiuku. Ši vieta kaip magnetas traukia apsipirkimo, skanaus maisto ir poilsio mėgėjus. Čia galima rasti visko – nuo modernių daugiaaukščių pastatų iki paslėptų žalių oazių. Šindžiuku stotis yra oficialiai pripažinta lyderiu pagal keleivių srautą. Per dieną vidutiniškai ja naudojasi apie 3,64 mln. žmonių.
Laikas pietums (į kainą neįskaičiuota).
Pagal situaciją, po apžvalginės ekskursijos keliausite prie oficialios Japonijos imperatoriaus rezidencijos nuo 1868 metų – Tokijo imperatoriškųjų rūmų. Prieš tai valdovai gyveno Kiote, senojoje šalies sotinėje. Imperatoriškieji rūmai su prabangiais sodais yra įsikūrę buvusios Tokugava Iejasu pilies teritorijoje, pačioje miesto širdyje. Tai tikras architektūros šedevras, kurį sudaro tradicinio japoniško stiliaus pastatai, pagodos, akmeniniai tiltai, arkos ir vartai. Pasivaikšiosime aplink Imperatoriškuosius rūmus.
arba
Pagal situaciją ir turimas jėgas, važiuosime į vieną ryškiausių, triukšmingiausių ir linksmiausių Tokijo rajonų – Ginza, kurio pavadinimas išverčiamas kaip „Sidabrinė moneta“. Jis buvo pavadintas taip dėl to, kad nuo XVII iki XIX amžiaus šioje vietoje veikė monetų kalykla, kurioje kaldino sidabrines monetas. Tačiau, pasivaikščioję rajono gatvėmis suprasite, kad šis pavadinimas puikiai tinka rajonui su nesuskaičiuojama daugybe parduotuvių, prekybos centrų, kavinių, restoranų, klubų – čia viskas skirta tam, kad su malonumu išleistumėte pinigus. Ginzoje yra daug įdomių pastatų, tarp kurių Ginza-Vako bokštas ir kompanijos „Sony“ būstinė.

Ekskursijų metu naudosime viešąjį transportą ir vaikščiosime pėsčiomis.
Laisvas laikas vakarienei (į kainą neįskaičiuota).
Nakvynė viešbutyje.