Kita naudinga kelionės informacija (priedas prie Turizmo paslaugų sutarties)

  • Pradžia
  • Kita naudinga kelionės informacija (priedas prie Turizmo paslaugų sutarties)

Vykstant į kelionę privaloma turėti PASĄ arba ASMENS TAPATYBĖS KORTELĘ. Vykstant į Europos Sąjungai ir Šengeno erdvei priklausančias valstybes reikia turėti pasą arba asmens tapatybės kortelę, galiojančius visos kelionės metu. Vykstant į šalis, nepriklausančias Europos Sąjungai ir Šengeno erdvei, būtinas pasas, kuris galiotų ne trumpiau kaip 6 mėn., skaičiuojant nuo kelionės pabaigos dienos; kai kurios šalys reikalauja ir 12 mėn. paso galiojimo termino (pvz. Indija). Ne visos šalys pripažįsta asmens tapatybės kortelę. Keliaujantiems per/į Albaniją, Andorą, Rusiją, Ukrainą, Baltarusiją, Maroką ir kt., vykstantiems į tolimuosius kraštus - Izraelį, Indiją, Meksiką, Kiniją, Tailando Karalystę, Vietnamą, Šri Lanką, ir kt., būtina vežtis Lietuvos Respublikos piliečio pasą. Prieš kelionę būtina įsitikinti, ar asmens dokumentai galioja. Tikslesnę informaciją apie kelionės metu reikalingus dokumentus gali suteikti migracijos tarnybos. Rekomenduojame į kelionę pasiimti asmens dokumento kopiją. Kelionės dokumentai (turizmo paslaugų teikimo sutartis, kelialapis, bilietai, būtinosios medicininės pagalbos užsienyje draudimas ir kt.) turi būti saugomi visos kelionės metu.

Sienų kirtimo ir pasų kontrolės tvarka Šengeno erdvei nepriklausančių valstybių piliečiams (ne Lietuvos piliečiams) yra kitokia. Daugiau informacijos: https://urm.lt

Daugelis pažintinių kelionių autobusu (išskyrus keliones į pramogų parkus) nėra pritaikytos kelionei su vaikais, jaunesniais nei 12 m. Norime, kad atostogos atneštų tik geriausius įspūdžius visiems į ją vykstantiems, todėl, jei turite abejonių, prieš užsakydami pažintinę kelionę su mažamečiais vaikais, būtinai pasitarkite su Ingrida tours komandos nariais. Padėsime išsirinkti Jūsų šeimai tinkamiausią kelionės variantą.

Pažintinės kelionės autobusu, lėktuvu yra organizuojamos įvairiu metų laiku, visuomet prašome prieš įsigyjant kelionę ir sprendžiant dėl jos krypties savarankiškai pasidomėti pasirinktos šalies vidutine to laikotarpio, kuomet planuojama kelionė, temperatūra, klimato ypatybėmis, augmenija ir kitomis Jums kaip turistui svarbiomis, tačiau nuo kelionių organizatoriaus nepriklausančiomis aplinkybėmis. Tai leis Jums pasirinkti labiausiai Jūsų lūkesčius atitinkančią ir tenkinančią pažintinę kelionę. Taip pat rekomenduojame visuomet būti pasirūpinus tinkamomis apsaugos  nuo saulės, lietaus, vėjo ir kitomis Jums būtinomis ir reikalingomis priemonėmis, keliaujant.

Kelionės vaistinėlėje rekomenduojama turėti:

  • Vaistų nuo skausmo ir temperatūros,
  • Dezinfekcinių priemonių žaizdoms ir pleistrų,
  • Vaistų virškinimo problemoms gydyti,
  • Priemonių nuo žalingo saulės poveikio,
  • Repelentų nuo vabzdžių,
  • Vaistų nuo alergijos,
  • Reguliariai vartojamų vaistų lėtinėms ligoms gydyti.

Europos sveikatos draudimo kortelė (toliau – ESDK) galioja ir reikalinga laikinai vykstant į Europos Sąjungos šalis, Norvegiją, Islandiją, Lichtenšteiną bei Šveicariją (toliau – ES šalys). Europos sveikatos draudimo kortelė nėra kelionės draudimo alternatyva. Ši kortelė leidžia lengviau naudotis valstybinių ligoninių paslaugomis ir užtikrina, kad už medicinos pagalbos paslaugas mokėsite tą pačią kainą, kaip ir vietiniai gyventojai. Kortelė negarantuoja medicinos paslaugų išlaidų apmokėjimo, jei žmogus kreipiasi į gydymo įstaigą, nepriklausančią valstybinei tos šalies sveikatos sistemai. Ši kortelė neužtikrina paciento priemokų ( mokesčių) ir transportavimo išlaidų kompensavimo, jei dėl ligos jam tenka atsilikti nuo grupės ir savarankiškai grįžti namo.  Daugiau informacijos: http://ehic.europa.eu

Svarbios informacijos apie šalį, į kurią ketinate vykti, taip pat galite rasti Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos interneto svetainėje - www.urm.lt 

Prieš išvykstant į kelionę, patariame paskaityti Valstybinės Vartotojų teisių apsaugos tarnybos puslapyje →Turizmo paslaugų teikėjai → Patarimai turistams -    https://www.vvtat.lt/vartojimo-paslaugos/turizmo-paslaugos/patarimai-turistui/127

Reikalingos informacijos apie išvykimo į užsienį sąlygas galite gauti paskambinę į Valstybės sienos apsaugos tarnybą (prie LR vidaus reikalų ministerijos) tel. (8 707) 59 305 -  www.pasienis.lt.

Vaikams iki 18 metų, keliaujantiems į Šengeno erdvei priklausančią valstybę be tėvų ar su vaiką lydėti įgaliotais asmenimis, raštiško vieno iš tėvų sutikimo nereikia.

Vaikams  iki 18 metų, keliaujantiems  į užsienio valstybę, nepriklausančią Šengeno erdvei,  keliaujantiems be tėvų ar su vaiką lydėti įgaliotais asmenimis, būtinas vieno iš tėvų notaro patvirtintas rašytinis sutikimas ir jo kopija.

Jei vaikas vyksta su vienu iš tėvų, antrojo tėvo sutikimo nereikia. Kai vaiko pavardė nesutampa su vieno iš kartu vykstančių tėvų pavarde, kelionės metu reikia turėti vaiko gimimo liudijimą bei jo kopiją.

Išsamesnės informacijos  teiraukitės paskambinę į Valstybės sienos apsaugos tarnybą prie Lietuvos Respublikos Vidaus reikalų ministerijos tel. tel. (8 707) 59 305 -  www.pasienis.lt

Orų prognozės -  https://www.accuweather.com/

Šalių pinigai - https://rekvizitai.vz.lt/valiutu-kursai/  → paspaudus ant šalies pavadinimo galite matyti preliminarų tos šalis valiutos kursą.

Šalių sostinių laikas - https://www.thetimenow.com/worldclock.php  arba https://www.timeanddate.com/worldclock/

Šalių miestų metro žemėlapiai - https://www.metrolinemap.com/

Pasaulio šalių žemėlapiai - https://ontheworldmap.com/

← Svarbi informacija