Pažintinė kelionė: Kinijos perlai

spalio 12 – spalio 26
Kaina asmeniui 2195€
Grupė jau pilna. Dėl registracijos į rezervą, ar kitų klausimų rašykite - [email protected].

Išvykimas
2020 m. spalio 12 d. 13:10

Kelionės programa

Kinija – sunkiai suvokiamo dydžio šalis, stebinanti ir žavinti, o kartais tiesiog priverčianti šūktelėti iš susižavėjimo. Pekinas nustebins dydžiu ir kontrastais, Didžioji kinų siena ir Molinė kariuomenė privers aikščioti iš susižavėjimo, Avataro kalnai nukels tarsi į kitą planetą, o daugybė mažų kaimų dar kartą parodys, kokia įvairi ir nepakartojama yra Kinija.

Kodėl verta rinktis šią kelionę į Kiniją?

  • Pamatysite garsiausius Kinijos turizmo perlus: Tiananmenio aikštę Pekine, Didžiąją kinų sieną, Molinę kariuomenę.
  • Gėrėsitės unikalia Kinijos gamta: Avataro kalnais, ryžių terasomis, karstinėmis uolomis.
  • Lankysite masinio turizmo nepaliestą Pingyao miestelį.
  • Kelionę baigsite Rytų Paryžiumi vadinamame Šanchajaus mieste.
  • Maža ir jauki grupė iki 12 keliautojų – galimybė geriau pažinti šalį.
  • Dovanojame kompleksinį kelionių draudimą: medicininių išlaidų, nelaimingų atsitikimų, kelionės atšaukimų, bagažo vėlavimo ir kt.

1 – 2 dienos.

Skrydis Vilnius – Pekinas.

Skrydis į Pekiną su persėdimu Helsinkyje. Antrosios dienos ryte atvyksite į Pekiną ir įsikursite viešbutyje. Papusryčiavę ir atsipūtę po kelionės pradėsite pažintį su miestu. Aplankysite didžiausią pasaulyje Tiananmenio aikštę. Milžiniška aikštė, kurioje telpa apie 1 mln. žmonių, ypač išgarsėjo po 1989 m. birželio 4 d., kai čia buvo sušaudyta studentų demonstracija. Vėliau užsuksite į Uždraustąjį miestą. Tai – Ming ir Cing (Qing) dinastijų laikotarpio imperatoriaus rūmai, pastatyti 1407 – 1420 m. Juos statė maždaug milijonas žmonių. Iki 1924 m., kai imperatorius buvo nuverstas, čia gyveno ir valdė 14 Ming ir 10 Cing dinastijų imperatorių. 1987 m. Uždraustasis miestas įtrauktas į UNESCO Pasaulio kultūros paveldo sąrašą. Po pietų aplankysite Dangaus šventyklą – išskirtinį XV a. kulto pastatų kompleksą.

3 diena.

Pekinas ir Didžioji kinų siena.

Ryte vyksite apžiūrėti vieno žinomiausių pasaulio stebuklų – Didžiosios kinų sienos. 220 m. pr. Kr., valdant imperatoriui Cin Ši Huang, kuris pirmasis suvienijo Kiniją, atskirų provincijų gynybiniai įtvirtinimai buvo pradėti jungti į ištisinę sieną, saugančią nuo iš šiaurės puolančių hunų genčių. Sienos statyba tęsėsi iki Ming dinastijos laikotarpio (1368 – 1644 m.). Kinų siena yra didžiausia pasaulyje militarinė struktūra. 6700 km ilgio, vingiuojanti per 5 provincijas Didžioji kinų siena iš viršaus atrodo kaip gigantiškas drakonas. 1987 m. Didžioji kinų siena įtraukta į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Po pietų grįšite į Pekiną. Grįždami pravažiuosite pro Olimpinį kompleksą (be sustojimo), pamatysite „Paukščio lizdą“ – nacionalinį Pekino stadioną. 

4 diena.

Pekinas – Pingyao.

Anksti ryte traukiniu išvyksite į Pingyao, laikomą geriausiai išlikusiu, gynybine siena apjuostu miestu šalyje. Gyvenimas čia, rodos, sustojęs vietoje: beveik 2000 metų skaičiuojantis miestelis išlaikė didžiąją dalį savo senosios architektūros ir išliko autentiškas, tad čia mėgsta lankytis ir Kinijos turistai, tuo tarpu vakariečiai sutinkami daug rečiau.

Įsiregistravę  senamiestyje esančiame viešbutyje pradėsite ekskursiją su kelionės vadovu (miestelyje vis dar nėra angliškai kalbančių gidų). Pingyao senamiestį supančios gynybinės sienos statytos dar XIV a. Visos jos, išskyrus 2004 m. atstatytą pietinės sienos dalį, yra originalios, o tai – unikalus dalykas Kinijoje. Pasivaikščiosite miesto gynybine siena, nuo kurios atsivers vaizdas į 72 gynybinius bokštus ir 6 miesto vartus, žyminčius 4 pasaulio puses (vakarų ir rytų pusėje yra po 2 vartus). Nusileidę nuo gynybinės sienos į senamiesčio šurmulį aplankysite Konfucijaus ir Karaliaus Qingxu šventyklas, Rishengchang banką, senovinį vyriausybės pastatą ir Goshi bokštą. Taip pat galėsite susipažinti su senaisiais amatais, apsilankysite turguje, saulei leidžiantis įlipsite į miesto bokštą pasigėrėti vakarėjančio miesto vaizdais. 

5 diena.

Pingyao – Sianas. Šilko kelio pradžia.

Papusryčiavę atsisveikinsite su Pingyao ir greituoju traukiniu vyksite į vieną svarbiausių senosios Kinijos miestų – Sianą, Šansi provincijos ir vieną iš keturių senųjų istorinių Kinijos sostinių, išlaikiusią galią valdant 70-čiai imperatorių iš eilės. Sianas buvo ne tik žymiojo Šilko kelio pradžia, bet ir apskritai kinų civilizacijos gimimo vieta, tad jo indėlis į šiandieninę šalies kultūrą yra didžiulis.

Atvykę keliausite į vieną didžiausių Kinijoje – Šansi istorijos muziejų, kurio ekspozicija leidžia nuosekliai susipažinti su viena seniausių Kinijos sostinių ir ankstyvąja Kinijos imperijos istorija. Musulmonai Siane gyveno jau XII a., tad turėsite progą susipažinti ir su jų paveldu: pasivaikščiosite klaidžiomis musulmonų kvartalo gatvelėmis, nuklotomis įvairiausių suvenyrų prekystaliais, aplankysite kiniškos ir islamiškos architektūros bruožų turinčią Didžiąją Siano mečetę – vieną didžiausių Kinijoje.

6 diena.

Sianas – Molinė kariuomenė – skrydis į Džangdziadzie.

Po pusryčių autobusu važiuosite apžiūrėti Molinės kariuomenės – ko gero, didžiausio XX a. archeologinio radinio. Kariuomenė, kurią sudarė bent 7000 žmogaus dydžio molinių karių ir žirgų figūrų su visa kovine amunicija, turėjo po mirties saugoti netoliese palaidotą imperatorių Cin Ši Huan. Molinė kariuomenė, be abejo, yra įtraukta į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Taip pat aplankysite dirbtuves, kuriose sužinosite, kaip gimė molinė kariuomenė. Po ekskursijos grįšite į Sianą ir apsilankysite Mažosios Žąsies pagodoje. Po to jūsų lauks vakarinis skrydis į Džangdziadzie miestelį.

7 – 8 dienos.

Avataro kalnai.

Jūsų laukia 2 dienų programa, ko gero, žinomiausiame  Kinijos gamtos kampelyje – Avataro kalnuose. Garsus Holivudo režisierius Džeimsas Kameronas buvo pakerėtas šios vietos grožio ir didingumo, jos įkvėptas sukūrė ir daugeliui lietuvių žinomą filmą „Įsikūnijimas“. Džangdziadzie nacionalinis parkas buvo pirmasis Kinijos nacionalinis parkas, įkurtas 1982 m., o dėl savo išskirtinumo jau po 10 metų tapo UNESCO Pasaulio paveldo objektu ir UNESCO pasauliniu geoparku. Dabar beveik visi šią vietovę vadina Avataro kalnais – Holivudo įtaka net ir Kinijoje yra milžiniška. Per 2 dienų programą Avataro kalnuose netrūks pažinčių su pasaulio rekordais: į kalnus kelsitės aukščiausiu pasaulyje ne pastate esančiu Bailongo liftu – į 326 m aukštį pasikelsite vos per 2 minutes. Pasivaikščiosite Didžiojo kanjono stiklo tiltu – 300 m aukštyje esantis tiltas yra ilgiausias ir aukščiausias stiklinis tiltas pasaulyje, atidarytas 2016 m. rugpjūtį. Kalnais gėrėsitės nesudėtingų žygių metu ir nuo specialių apžvalgos aikštelių. O gėrėtis tikrai bus kuo: nacionaliniame parke yra daugiau nei 3000 įvairiausių formų smiltainio uolų, daugelis kurių – aukštesnės nei 200 m, o kur dar tekančios sraunios upės, kriokliai, žaliuojantys miškai!

9 diena.

Džangdziadzie – Guilinas.

Kelionei įpusėjus bus proga leisti savo įspūdžiams susigulėti: jūsų lauks ilgiausias kelionėje pervažiavimas (viso apie 8 val.): pirmiausia traukiniu pasieksite Čangša, kur galėsite papietauti, po to sėdę į greitajį traukinį vakarop pasieksite Guiliną – dar vieną kelionės tikslą.

10 diena.

Guilinas – Longšengas. Ryžių terasos ir vietinės tautos.

Po pusryčių vyksite į Longšeng tautinių mažumų regioną, kuriame gyvena daugybės įvairių tautelių atstovai. Iš gyvenančiųjų Longšenge įspūdingiausi yra raudonieji ir juodieji jao. Šie pavadinimai atspindi tradicinėje aprangoje dominuojančias spalvas. Beje, aprangai skiriama itin daug dėmesio, kaip ir plaukams, kuriuos moterys čia augina itin ilgus ir pina į kasas. Be jao tautelės čia gyvena ir dongai, džuangai, miao tautelės. Jie augina ryžius, garsėja spalvingais rankų darbo audiniais ir įspūdingais batikos darbais.

Longšengo vietovė taip pat garsėja įspūdingomis ryžių laukų terasomis (ryžiai taip auginami todėl, kad lygios vietos laukui čia nerasite). Atvykę pasiimsite tai, ko reikia nakvynei, ir palikę didįjį bagažą saugojimui keliausite aukštyn laiptais. Pakeliui galėsite grožėtis Longdzi arba Drakono stuburu vadinamų ryžių terasų ir čia išsidėsčiusių namelių kraštovaizdžiu. Jas prieš 800 m. pradėjo įrenginėti čia gyvenusi džuang tautelė. 

11 diena.

Longšengas – Jangšuo.

Pervažiuosite į Jangšuo – vieną jaukiausių Kinijos vietų. Atvykę pasivaikščiosite pagrindine ir seniausia miestelio gatve – Sidzie (Xijie), kurios istorija siekia daugiau nei 1400 m. „S“ raidės forma vinguriuojanti Sidzie gatvė tęsiasi 517 m, o abiejose jos pusėse gausu įvairiausių amatininkų dirbtuvėlių, parduotuvių, kavinių, kung fu akademijų. Pavargusiems nuo specifinės kinų virtuvės patiekalų, vietiniai restoranai ir barai pasiūlys platų meniu.

Vėliau bambukiniais plaustais plauksite Yulong upe ir gėrėsitės klasikiniais Kinijos gamtos peizažais: nuostabaus grožio karstinėmis uolomis, upės pakrantėse įsikūrusiais kaimeliais. Yra sakančių, kad Jangšuo karstinių uolų kraštovaizdis yra vienas gražiausių pasaulyje. Ar tai teisybė, galėsite įsitikinti ir savo akimis. Po tosusipažinsite su garsiaisiais Pietų Kinijos jūros perlais, o vakare, jei bus tinkamos oro sąlygos, lauks įspūdingas Zhang Yi Mou režisuotas spektaklis ant vandens, kurio scenografijai panaudotas natūralus Guilino peizažas (spektaklio bilietai papildomai kainuoja nuo 35 JAV dolerius). 

12 diena.

Jangšuo – Guilinas – Šanchajus.

Ryte pervažiuosite į Guiliną ir skrisite į Šanchajų – didžiausią Kinijos miestą, dažnai vadinamą Rytų Paryžiumi. Atvykę ir užsiregistravę  viešbutyje dar  galėsite pasivaikščioti po Šanchajaus senamiestį. Nors kadaise šis rajonas buvo labai skurdus, dabar situacija ženkliai pasikeitusi: seni ir skurdūs pastatai nugriauti, jų vietoje pastatyti nauji, o istoriniu požiūriu vertingi statiniai restauruoti. Norintys (įsigiję bilietą už papildomą mokestį) galės aplankyti Yuyuan sodą, galintį lygintis su Sudžou klasikinių kinų sodų grožybėmis. Sutemus gėrėsitės šviesų ir spalvų nutviekstu Huangpu upės pakrantės gyvenimu.

13 diena.

Šanchajus – Sudžou – Tongli – Šanchajus.

Šiandien vyksite į Sudžou tyrinėti klasikinių sodų, garsėjančių savo ypatinga konstrukcija ir grožiu. Tai – dar vienas UNESCO Pasaulio paveldo objektas Kinijoje. Būtent čia gimė kinų sodų menas, davęs pradžią ir Japonijos sodams. Tvenkiniai, kalvelės, įdomių formų akmenys, terasos, medžiai ir gėlės – pagrindiniai sodo elementai. Vienu gražiausių Sudžou sodų pavadintas Tinklų meistro vardu. Jis – mažiausias mieste, tačiau ypatingas: gyvenamoji erdvė čia persipina su sodu, kuris, rodos, įžengia tiesiai į kambarį. Vėliau aplankysite Sudžou muziejų ir šilko gamyklą-muziejų. Pakeliui į Šanchajų taip pat aplankysite Rytų Venecija vadinamą Tongli kaimelį ant vandens ir paplaukiosite didžiuoju kanalu. Nakvynė viešbutyje Šanchajuje.

14 diena.

Šanchajus.

Ryte keliausite pasigrožėti senovės kinų meno šedevrais, sukauptais Šanchajaus meno muziejuje. Vėliau aplankysite Šanchajaus dangoraižių rajoną ir pakilsite į Rytų perlu vadinamą televizijos bokštą (Oriental Pearl) – ne aukščiausią, tačiau išskirtinių potyrių galintį suteikti naujojo Šanchajaus architektūros pasididžiavimą. Pasigrožėję miesto panorama iš aukštai, prekybiniuose miesto kvartaluose galėsite išleisti paskutinius kiniškus juanius dovanoms sau ir artimiesiems. 

15 diena.

Skrydis Šanchajus – Vilnius.

Kelionės kaina: 2195 € asmeniui + aviabilietas

Į kelionės kainą įskaičiuota:

  • Lietuvio kelionių vadovo, kinų kultūros specialisto paslaugos visos kelionės metu;
  • Vietinių anglakalbių gidų paslaugos (išskyrus 4, 9, 12 dienas);
  • Apgyvendinimas vidutinės klasės viešbučiuose su pusryčiais;
  • 3 nakvynės svečių namuose su pusryčiais;
  • 2 vidiniai skrydžiai (Sianas – Džangdziadzie ir Guilinas – Šanchajus);
  • Traukinių bilietai, pervežimai privačiu transportu (pagal programą);
  • Įėjimo mokesčiai į programą įtrauktų objektų lankymui;
  • Kompleksinis kelionės draudimas.

Papildomos išlaidos:

  • Tarptautinių skrydžių bilietai Vilnius – Pekinas, Šanchajus – Vilnius (565 EUR - balandžio mėn. turui; 695 EUR - spalio mėn. turui);
  • Pingyao miestelio turistinis mokestis (apie 21 EUR);
  • Pietūs ir vakarienės;
  • Arbatpinigiai gidams;
  • Asmeninės išlaidos;
  • Kinijos viza (110 EUR);
  • Priemoka už vienvietį kambarį (450 EUR).

 Svarbu: 

  • Galimi nedideli maršruto pakitimai (lankomų objektų eilės tvarka ar pan.), kuriems įtaką padarytų pasikeitusi situacija vietoje;
  • Grupės dydis – ne daugiau 12 keliautojų, minimalus keliautojų skaičius – 8.

Kelionių organizatorius UAB "Travel planet"

Travel Planet kelionių organizatoriaus atsakomybė užtikrinama Laidavimo draudimo liudijimu LD 113425644 (Lietuvos draudimas). Draudimo suma 150 000 eur. Galioja iki 2020-04-30.   

Ingrida Pociutė

Keliauti kviečia kelionių žinovė Ingrida Pociutė

  • Tik asmeniškai išbandytos turiningos kelionės
  • Kruopščiai parinkti, iki detalumo suplanuoti maršrutai
  • 98% visų klientų liko patenkinti arba labai patenkinti kelionėmis

Norėtumėte individualaus pasiūlymo ar papildomų paslaugų?

Peržiūrėjote pasiūlymus ir neradote tinkamo? Kreipkitės į mūsų konsultantą, kuris pagal Jūsų poreikius pateiks asmeninį pasiūlymą.

Parašykite mums