Kirgizija - dangiškų kalnų šalis (9d/8n.)

rugpjūčio 22 – rugpjūčio 30
Kaina asmeniui 1500€
+ aviabilietas

Erelių medžioklės šou, klajoklių jurtos, kalnų terminis baseinas, nacionaliniai valgiai

Biškekas – Jesikas – Džety Oguzas – Altyn-Arašan – Karakolas – Kochkor – Sankiolis – Biškekas

2024 m. rugpjūčio 22 – 30 d.

Pažintinės kelionės metu į Kirgiziją, Jūsų laukia miestai, kirgizų kaimai, svetingi žmonės bei skani virtuvė. Pajusite tikrą Kirgizijos dvasią, ragausite autentiškus nacionalinius patiekalus, pažinsite vietinių gyventojų tradicijas ir kultūrą, o svarbiausia – mėgausitės Kirgizijos kalnų grožiu ir kvapą gniaužiančiais vaizdais, aplankant Kirgizijos perlą – Jesiko ežerą. Turėsite galimybę gyventi nacionalinėje jurtoje, susitikti su sakalininku bei išsimaudyti terminiame baseine. Pajusite nepakartojamą Kirgizijos koloritą, pasikrausite pozityvumu bei ryškia saule ir parsivešite su savimi tik malonius prisiminimus.


 • Autentiška patirtis – artimai susipažinsite su šalies paveldu tradicinio kirgizų folkloro pasirodymo metu.
 • Jurtos statybos meistriškumo klasė.
 • Nepakartojamas erelių medžioklės šou.
 • Poilsis ant ežero kranto ir maudymasis terminiame baseine.
 • Išsamus ir dinamiškas kelionės maršrutas, kurio metu pažinsite Kirgizijos kultūrą, religiją, istoriją ir gamtą.
 • Įskaičiuoti visi pusryčiai, pietūs ir vakarienės.
 • Kvalifikuoti vietos gidai rusų kalba.
 • Lydinčio kelionės vadovo iš Lietuvos paslaugos.
 • Maža grupė – daugiausiai 12 keliautojų!
Išvykimas
2024 m. rugpjūčio 22 d. 11:35
Kaina asmeniui 1500€ + aviabilietas

Garantuojame įspūdingą pažintinę kelionę ir dar nematytus vaizdus.

Kelionės programa

 • 1 diena: 2024 m. rugpjūčio 22 d. (ketvirtadienis). Vilnius - Biškekas

  Kelionė lėktuvu, skrydis į Kirgiziją iš Vilniaus oro uosto su persėdimu Stambulo oro uoste.

  2024.08.22 – 11:40 val. Vilnius – Biškekas (Kirgizija) (+1 d.).

  *Skrydžių laikai gali keistis, būtinai pasitikrinkite prieš kelionę! Skrydį vykdo Turkish Airlines.

 • 2 diena: 2024 m. rugpjūčio 23 d. (penktadienis). Biškekas – Ala Arčos nacionalinis parkas

  01:05 val. nusileidimas Kirgizijoje, Biškeko oro uoste. 

  Pervežimas nakvynei į viešbutį.

  Pusryčiai viešbutyje.

  Pirmą dieną Kirgizijoje pradėsite nuo apžvalginės ekskursijos didžiausiame Kirgizijos mieste ir jo sostinėje – Biškeke. Tai labai žalias miestas su daugybę parkų, bulvarų ir viešųjų sodų. Iš kitų miestų Biškekas išsiskiria tuo, kad čia praktiškai nerasite vingiuotų gatvelių. Tai kvadratinis miestas, kuriame beveik neįmanoma pasiklysti. Ekskursijos metu aplankysite centrinę miesto dalį ir jo pagrindinę aikštę – Ala-Too („margi kalnai“), kurioje pastatyta bronzinė statula, vaizduojanti tautinį didvyrį, jojantį ant žirgo. Šis paminklas skirtas Aikoliui Manasui – pagrindiniam epinės poemos „Manas“ veikėjui, kuris sujungė kirgizų gentis į vientisą tautą. Šalia randasi postas, kur kiekvieną dieną, nepriklausomai nuo oro sąlygų, budi du Nacionalinės gvardijos kariai.

  Vėliau pamatysite Pergalės aikštę, kurios simbolis yra Triumfo arka. Arkos kontūrai primena jurtos siluetą – tai tarsi sugrįžimas į gimtuosius, ramius namus. Neskubėdami pasivaikščiosite seniausiame Biškeko parke – Ąžuolų parke. Dauguma čia augančių ąžuolų yra miesto bendraamžiai. Jų pavėsyje įsikūrė skulptūrų muziejus po atviru dangumi.

  Pietūs jaukiame vietiniame restorane, kurio metu ragausite autentiškus Kirgizijos patiekalus.

  Po sočių pietų, savo pažintį su Kirgizija tęsite aplankydami Ala Arčos nacionalinį parką. Išvertus iš kirgizų kalbos „Ala-Arča“ reiškia „Marga arča“ (arča – tai vietinis kadagio pavadinimas). Nacionalinis parkas – tai tarpeklio viduje esantis slėnis, kurio kalnų masyvus dengia amžinas ledas, o šlaitus – spygliuočių miškai. Iš ledynų teka tirpsmo vandens srovės, kurios vėliau susijungia ir virsta Ala-Arča upe. Draustinis, užimantis apie 20 tūkstančių hektarų plotą,  garsėja ne tik dėl įspūdingos floros, bet ir dėl unikalios faunos. Ala-Arčos nacionaliniame parke gyvena į Raudonąją knygą įtrauktas snieginis leopardas ir retas mėlynas paukštis, kurį vietiniai gyventojai vadina „laimės paukščiu“.

  Vakarienė.

  Nakvynė viešbutyje.

  Kirgizija - dangiškų kalnų šalis (9d/8n.)

 • 3 diena: 2024 m. rugpjūčio 24 d. (šeštadienis). Jurtų statybos šou – Erelių šou – Terminis baseinas

  Pusryčiai viešbutyje.

  Po pusryčių, Jūsų pažintinė kelionė po Kirgiziją tęsis toliau, važiuosite prie didžiausio Kirgizijos ežero – Jesiko ežero, kurio pavadinimas išverčiamas kaip „karštas ežeras“. Jo vandens temperatūra niekada neatšąla iki „minuso“. Pakeliui sustosite Kyzyl-Tuu kaime, kuris garsėja veltinio menu ir jurtų gamyba. Kiekviena šeima šiame kaime gamina jurtas ir parduoda jas ne tik Kirgizijoje, bet ir už jos ribų. Taigi, čia ir papietausite su vietine šeima, ir galėsite sudalyvauti įspūdingoje jurtos statybos edukacijoje. Toliau važiuosite į Bokonbajevo kaimą, stebėsite kvapą gniaužiantį erelių medžioklės šou bei išgirsite pasakojimą apie erelių medžioklės paslaptis. Nuo seniausių laikų buvo tikima, kad plėšrus paukštis yra ištikimiausias ir patikimiausia medžiotojo padėjėjas. Ereliai ir sakalai buvo naudojami dar gerokai ankščiau iki šaunamųjų ginklų atsiradimo ir turėjo šeimos nario statusą. Kirgizų gentys plėšriuosius paukščius naudojo medžioklei nuo X a. ir iki mūsų dienų šią neįtikėtiną tradiciją perduoda iš kartos į kartą.

  Atvykimas į Kaji-Say kaimą. Laisvas laikas, kurio metu galėsite pailsėti bei išsimaudyti terminiame baseine.

  Vakarienė.

  Nakvynė svečių namuose.

  Kirgizija - dangiškų kalnų šalis (9d/8n.)

 • 4 diena: 2024 m. rugpjūčio 25 d. (sekmadienis). Kanjonas „Pasaka“ – Barksoon krioklys – Džety-Oguzas slėnis

  Pusryčiai svečių namuose.

  Po pusryčių pažintinės kelionės dieną Kirgizijoje pradėsite kelione link Džety-Oguzo slėnio. Pakeliui aplankysite vieną įdomiausių ir dažniausiai lankomų gamtos vietų Kirgizijoje – Pasakos kanjoną, kuris garsėja savo raudono molio uolomis. Vaikščiodami Pasakos kanjono labirintais pasijusite tarsi tikroje pasakoje – uolos čia primena pilis, bokštus, monstrus, žmones bei gyvūnus. Kiekvienam Pasakos kanjonas atsiveria skirtingai – priklausomai nuo oro sąlygų vieni mato įvairiaspalves uolas, kiti – tik raudonas, vėjuotu ir lietingu oru, uolų reljefai gali visiškai pasikeisti! Nuo uolų viršūnių atsiveria išskirtinio grožio Jesiko ežero panorama.

  Antrą sustojimą padarysite Barksono slėnio žiotyse, kuris garsėja savo kriokliais bei puikiomis sąlygomis ne tik žygiams pėsčiomis, bet ir jodinėjimui. Vienas garsiausių krioklių, kurio aukštis siekia 24 metrus – Barksoon krioklys. Kelias iki jo, einantis per slėnį, buvo vienas iš Šilko kelio maršrutų, o dabar tai pagrindinis kelias, vedantis į Kumtoro aukso kasyklą. Šalia randasi keletą mažesnių krioklių.

  Pietūs jurtų stovykloje arba piknikas gamtoje.

  Atvykus į Džety-Oguzo slėnį, leisitės į žygį prie „Mergelės pynė“ krioklio, kurio šaltinis yra vietinių kalnų požeminiai vandenys. Galėsite giliai kvėpuoti gaiviu kalnų oru ir grožėtis pasakiškais gamtos vaizdais. Pakeliui pamatysite įspūdingas raudonas uolas, kurios vadinamos „Septynių bulių“ arba „Sudaužyta širdimi“. Yra daugybe legendų, susijusių su raudonomis uolomis ir jų pavadinimais, apie kurias žygio metu papasakos vietinis gidas.

  Vakarienė.

  Nakvynė jurtų stovykloje. Jaukios dvivietės jurtos, tualetai atskirai nuo miegamos jurtos. 

  Kirgizija - dangiškų kalnų šalis (9d/8n.)

 • 5 diena: 2024 m. rugpjūčio 26 d. (pirmadienis). Altyn-Arašan karštųjų versmių kompleksas – Karakolas

  Ankstyvi pusryčiai jurtų stivykloje.

  Keliausite į Altyn-Arašan tarpeklį, kuris kartu su savo gydomosiomis karštosiomis versmėmis ir įspūdingu Ala-Kol ežeru, jau seniai pelnė vieno gražiausių Kirgizijos kampelių reputaciją.

  Pietūs.

  Po pietų galėsite išsimaudyti Altyn-Arašano karštosiose versmėse. Šis versmių kompleksas jau nuo senų laikų buvo žinomos dėl savo gydomųjų savybių. Altyn-Aršan versmių kompleksas yra nuostabi vieta, kur nedideliame plote iš žemės trykšta skirtingos temperatūros šaltiniai nuo 32 iki 50 laipsnių. Juose galima maudytis ištisus metus, be to, tikima, kad šis vanduo gydo virškinimo sistemos, sąnarių, kepenų, inkstų ir netgi širdies ligas!

  Vakare atvažiuosite į vieną gražiausių Kirgizijos miestų – Karakolą.

  Vakarienė su vietine šeima, kurios metu klausysitės vietinės muzikos bei stebėsite tradicinį kirgizų liaudies šou.

  Nakvynė viešbutyje.

  Kirgizija - dangiškų kalnų šalis (9d/8n.)

 • 6 diena: 2024 m. rugpjūčio 27 d. (antradienis). Karakolas – Jesikas – Kočkoras

  Pusryčiai viešbutyje.

  Pažintinės kelionės dieną Kirgizijoje pradėsite nuo apžvalginės ekskursijos po miestą. Karakolas – tai savotiškas įvadas į daugiatautės istorijos, puikios virtuvės ir vaizdingos gamtos pasaulį. Ekskursijos metu pamatysite pagal geriausias Kinijos architektūros tradicijas pastatytą Dungano mečetę, kurios konstrukcija neįprasta tuo, kad statant, nebuvo panaudota nė vienos vinies: visos pastato dalys sujungtos per įpjovas ir griovelius. Unikalus meno kūrinys – ornamentiniai karnizų raštai, vaizduojantys tradicines kinų mitologijos scenas: drakonai, feniksai, liūtai, pasakų būtybės. Pasak legendų, jie apsaugo mečetę nuo piktųjų dvasių. Karakolo miesto centre randasi dar vienas įspūdingas architektūros paminklas – Šv. Trejybės stačiatikių bažnyčia. Čia saugomos šventųjų kankinių Promo, Tarakho ir Andronikos relikvijos, bei Tikhvino Dievo Motinos ikona, nutapyta maždaug prieš maždaug 150 metų Atėnuose. Šv. Trejybės stačiatikių bažnyčia, išgyvenusi daugybę išbandymų, išliko tokios pačios formos, kokia buvo prieš daugiau nei šimtmetį. Pabaigoje užsuksite į nedidelį Bugu turgų, kur rasite daugybę džiovintų vaisių, riešutų, prieskonių bei įvairių suvenyrų.

  Nusipirkę lauktuvių, važiuosite link Kočkoro kaimo. Pakeliui sustosite papietauti bei praleisti laiką paplūdimyje prie ežero.

  Atstatę jėgas, aplankysite Čolpon Ata petroglifų muziejų po atviru dangumi, kuris kartais dar vadinamas akmens sodu. Čia galėsite pamatyti daugybę priešistorinių paminklinių statinių, tokių kaip: akmeniniai apskritimai, kapai, ribinės akmeninės sienos liekanos ir t.t. Akmenyse yra lentos su trumpa informacija, o visi keliai pažymėti rodyklėmis.

  Vakarienė.

  Nakvynė svečių namuose.

  Kirgizija - dangiškų kalnų šalis (9d/8n.)

 • 7 diena: 2024 m. rugpjūčio 28 d. (trečiadienis). Kočkoras – Sonkiolis

  Pusryčiai svečių namuose.

  Po pusryčių aplankysite vietinį veltinio fabriką. Apžiūrėję vietinius gaminius, keliausite prie Sonkiolio kalnų ežero, kuris yra 3000 metrų aukštyje virš jūros lygio. Ryškiai mėlynas ežeras, apsuptas plačių derlingų pievų, kuriose klajoklių gentys šimtmečius ganė gyvulius. Prie ežero veda keletas kelių, tačiau važiuosite per Moldo Ašu perėją, garsėjančią savo įspūdingais vaizdais bei serpantinais. Nuo perėjos atsiveria nuostabūs vaizdai į tarpeklius, aukštus kalnus su ledo kepurėmis bei šlaitus, apaugusius didžiulėmis eglėmis. Čia dažnai būna rūkas, tirštas kaip pienas, todėl aplinkui beveik nieko nesimato.

  Atvykus į jurtų stovyklą, Jus pasitiks šeimininkai ir pavaišins nacionaliniu gėrimu – kumysu.

  Pietūs.

  Po pietų tam, kad geriau susipažinti su tradicine klajoklių kultūra, galėsite pasivaikščioti pakrante, pajodinėti žirgais arba leistis į žygį kalnuose.

  Vakarienė.

  Nakvynė jurtų stovykloje. Jaukios dvivietės jurtos, dušas (bendri) ir tualetai atskirai nuo miegamos jurtos. Yra šiltas vanduo.

  Kirgizija - dangiškų kalnų šalis (9d/8n.)

 • 8 diena: 2024 m. rugpjūčio 29 d. (ketvirtadienis). Sonkiolis – Buranos bokštas – Biškekas

  Pusryčiai jurtų stovykloje.

  Po pusryčių atsisveikinsite su jurtų šeimininkais ir keliausite atgal į Biškeką. Kelias per Kalmak-Ašu perėją, nuo kurios atsiveria nepakartojami vaizdai į snieguotus kalnus, o akmenuotos dykumos užleidžia vietą nesibaigiančioms alpinėms pievoms, papuoštomis nuostabiais edelvesais (augalai, žydintys liepos – rugpjūčio mėnesiais).

  Pakeliui sustosite papietauti kartu su vietine šeima.

  Po pietų aplankysite vieną garsiausių šalies archeologinių vietų – Buranos bokštą. Tai viskas, kas liko nuo IX amžiuje buvusios Karakhanidų imperijos sostinės – Balasaguno. Aplink Buranos bokštą rasta mūrinių pastatų pamatų įrodymų, taigi archeologai mano, kad senovinis miestas išsiplėtė už Buranos bokšto ribų, jame buvo parduotuvių, turgų, pirčių ir gyvenamųjų pastatų. Čia randami svarbūs artefaktai, pasakojantys apie Kirgizijos istoriją ir jos vaidmenį Didžiajame šilko kelyje.

  Vakare atvykimas į Biškeką.

  Atsisveikinimo vakarienė.

  Nakvynė viešbutyje.

  Kirgizija - dangiškų kalnų šalis (9d/8n.)

 • 9 diena: 2024 m. rugpjūčio 30 d. (penktadienis). Biškekas – Vilnius

  Ankstyvi pusryčiai viešbutyje arba pusryčių dėžutė.

  Pervežimas į Biškeko (Kirgizijos) oro uostą.

  10:15 val. skrydis Biškekas (Kirgizija) – Vilnius su persėdimu Stambule.

  19:30 val. nusileidimas Vilniaus oro uoste.

  *Skrydžių laikai gali keistis, būtinai pasitikrinkite prieš kelionę! Skrydį vykdo Turkish Airlines.

  Kirgizija - dangiškų kalnų šalis (9d/8n.)

Į kainą įskaičiuota


 • Apgyvendinimas: 4 nakvynės 4* viešbučiuose; 2 nakvynės svečių namuose; 2 nakvynės jurtų stovykloje.
 • Maitinimas: Visi pusryčiai, pietūs ir vakarienės; Kumyso degustacija.
 • Maitinimas skrydžio metu.
 • Ankstyvas įsiregistravimas pirmą dieną Biškeke (rugpjūčio 24 d.)
 • Lydinčio kelionės vadovo iš Lietuvos paslaugos – grupę lydės Ingrida Pociutė.
 • Ekskursijos bei įėjimo bilietai pagal programą.
 • Pervežimai turistiniu autobusu Kirgizijoje.
 • Pervežimas į Altyn-Arašan karštųjų versmių kompleksą su VAZ automobiliais.
 • Vietinio rusakalbio gido paslaugos.
 • Vanduo (1 litras asmeniui per dieną).
 • Klajoklių jurtos įrengimo meistriškumo klasė.
 • Erelių medžioklės šou.
 • Vietinio folkloro pasirodymas.
 • Pervežimas iš/į oro uostą Kirgizijoje.

Į kainą neįskaičiuota


 • Tarptautinio skrydžio Vilnius – Biškekas – Vilnius bilietai su įskaičiuotų 30 kg bagažų ir rankinių bagažų iki 8 kg (1 vnt.) – nuo 600 €.
 • Pagal poreikį priemoka už vienvietį kambarį – 460€.
 • Draudimas. Galite apsidrausti savarankiškai: https://www.ingridatours.lt/draudimas
 • Arbatpinigiai gidui, vairuotojui – nuo 7 € už dieną nuo asmens.
 • Asmenines išlaidos, papildomos paslaugos ir lauktuvės.
 • Pervežimai į/iš Vilniaus oro uosto.
 • Jodinėjimas žirgais.
 • Alkoholiniai gėrimai.

Papildoma informacija


Kelionės kaina – 1500 €  gyvenant dviese dviviečiame kambaryje.

Kelionė įvyks, jeigu susidarys 8 asmenų grupė.

Priemoka už vienvietį kambarį – 460 € (visos kelionės laikotarpiui).

Avia bilietas perkamas po avanso apmokėjimo. Įmoka už aviabilietą yra negrąžinama. Bilietas negrąžinamas, keleivio vardas ir pavardė nekeičiami, data keičiama už papildomą mokestį 36 val. iki kelionės pradžios, keitimo mokestį nustato avialinijos Turkish Airlines. Dėl išsamesnės informacijos teirautis +370 65556313. Skrydį vykdo oro bendrovė Turkish Airlines.

Kelionei būtinas galiojantis pasas.

Pastaba: kelionės į Kirgiziją programa ir lankytinų objektų eiliškumas, atsižvelgiant į nenumatytas oro, eismo sąlygas ar kitas aplinkybes, gali keistis.

Pastaba: Vaikščiojimas kalnuose nereikalauja specialaus sportinio pasiruošimo. Reikia turėti patogią avalynę ir rūbus.

Pažintinės kelionės į Kirgiziją maršrutą sudarė: UAB Ingrida Tours. Be autorių sutikimo, kelionės programą naudoti ar platinti draudžiama.

Pasiteiravimui apie pažintinę kelionę į Kirgiziją tel.: +370 655 56313, +370 677 27036 arba +370 644 42909, el.paštas: [email protected], [email protected] arba [email protected].

 

#Kirgizija #KelionesLektuvu #KelionesiKirgizija #KelionesisKlaipedos #VilniausOrouostas #IngridaTours #PazintinesKeliones #KirgizijosKalnai #gamta #kultura #Karakolas #Biskekas #Kirgizijostradicijos #KalnuEzeras #ErelioMedziokle #JurtosStatyba #Jurta #AlaArcosNacionalinisParkas #PasakosKanjonas #Barksonoslenis #AltynArasan #VersmiuKompleksas #Buranosbokstas

Išvykimas


Skrydižių informacija:

2024.08.22 – 11:40 val. Vilnius – Biškekas (Kirgizija) su persėdimu Stambule (+1 d.).

2024.08.30 –  10:15 val. skrydis Biškekas (Kirgizija) – Vilnius su persėdimu Stambule.

19:30 val. nusileidimas Vilniaus oro uoste.

*Skrydžių laikai gali keistis, būtinai pasitikrinkite prieš kelionę! Skrydį vykdo Turkish Airlines.

Ingrida Pociutė

Keliauti kviečia kelionių žinovė Ingrida Pociutė

 • Tik asmeniškai išbandytos turiningos kelionės
 • Kruopščiai parinkti, iki detalumo suplanuoti maršrutai
 • 98% visų klientų liko patenkinti arba labai patenkinti kelionėmis

Norėtumėte individualaus pasiūlymo ar papildomų paslaugų?

Peržiūrėjote pasiūlymus ir neradote tinkamo? Kreipkitės į mūsų konsultantą, kuris pagal Jūsų poreikius pateiks asmeninį pasiūlymą.

Parašykite mums


Daugiau kelionių

Pažintinė dienos kelionė autobusu: Tėvo Stanislovo saugotuvės - ekskursija Kėdainiuose – Radvilų sarkofagai – midaus degustacija

Šilko keliu per Uzbekistaną (Uzbekiją). VIP turas (10d/9n)

Kvalifikacijos tobulinimo programa pedagogams: Unikalus Žemaičių Kalvarijos istorinis paveldas.

Pažintinis dviračių turas kolektyvams į Juodkrantę

Savaitgalio degustacinė verslo kelionė kolektyvams į Latviją: Latviški sūriai - česnakų pasaulis - karamelė

Pažintinė verslo kelionė autobusu kolektyvams: Maironio tėviškė - dvaras - saulėgrąžų laukas - medinės tulpės dekoravimas

Pažintinė savaitgalio verslo kelionė autobusu: Vintažinių transporto priemonių muziejus – Renesanso epochos pilis - sūrių degustacija

5 (penkių) dienų kelionė į Sakartvelą (Gruziją)

Pažintinė verslo kelionė kolektyvams po Latviją: Nacionalinis parkas - Rododendrų žiedai - plaukimas upe