Kalėdinė kelionė į Etiopiją: egzotiškos gentys

sausio 4 – sausio 20
Kaina asmeniui 2760€
Grupė jau pilna. Dėl registracijos į rezervą, ar kitų klausimų rašykite - [email protected].

Išvykimas
2021 m. sausio 4 d. 02:00

Kelionės programa

Etiopija – istorijos, gamtos, keistų genčių ir kavos mylėtojų rojus. Ši šalis vadinama žmonijos lopšiu, krikščionybė joje atsirado IV a.,  čia vis dar galima sutikti net tik karinguosius mursius, bet ir 6 m ilgio krokodilus (vietinės gentys labiau bijo mursių) ar babuinus. Be to, kelionės metu išvysite ortodoksų Šv. Kalėdų iškilmes su užburiančiomis giesmėmis paslaptingojoje Lalibeloje.

Kodėl verta rinktis šią kelionę į Etiopiją?

 • Švęsite etiopietiškas Kalėdas egzotiškoje Afrikoje.
 • Pažinsite žmonijos ištakas – neveltui Etiopija vadinama žmonijos lopšiu.
 • Ieškosite didžiausių Afrikos krokodilų.
 • Stebėsite paslaptingą genčių gyvenimą, iš arti pamatysite karinguosius mursius.
 • Žavėsitės meistriškai išskobtomis Lalibelos bažnyčiomis.
 • Stebėsite babuinus Semieno kalnuose.
 • Maža ir jauki grupė iki 12 keliautojų – galimybė geriau pažinti šalį.
 • Dovanojame kompleksinį kelionių draudimą: medicininių išlaidų, nelaimingų atsitikimų, kelionės atšaukimų, bagažo vėlavimo ir kt.

1 diena.

Skrydis Vilnius – Adis Abeba.

Skrydis iš Vilniaus į Adis Abebą. Adis Abeboje nusileisite po vidurnakčio ir keliausite į viešbutį. Nakvynė viešbutyje.

2 diena.

Adis Abeba.

Adis Abeba arba Naujoji gėlė – didžiausias Etiopijos miestas ir šalies sostinė. Šiandien aplankysite Šv. Trejybės katedrą, Etiopijos nacionalinį muziejų, kuriame „gyvena“ Liusė – viena pirmųjų žmonių žemėje. Užsuksite į didžiausią Rytų Afrikoje turgų po atviru dangumi. Nakvynė viešbutyje.

3 diena.

Adis Abeba – skrydis į Lalibelą.

Ryte lauks skrydis į žymiausią šios kelionės vietovę – Lalibelą, kuri iki XII a. vadinosi Roha. Šis miestas laikomas Etiopijos krikščionių ortodoksų centru ir piligrimystės vieta. XIII a. Lalibelą buvo numatyta padaryti naująja Jeruzale, kaip atsaką į musulmonų užimtą Jeruzalę. Daugelis pastatų pavadinti tais pačiais pavadinimais, kaip ir pastatai Jeruzalėje, net per miestą tekanti upė vadinama Jordano upe. Lalibeloje, vadovaujant imperatoriui, smiltainio uolose buvo iškalta daugybė didžiulių įspūdingų bažnyčių, laikomų vienu iš pasaulio stebuklų. Įsikūrę viešbutyje po trumpo poilsio vyksite lankyti pirmosios Lalibelos bažnyčių grupės: dvynių Bete Debre Sina ir Golgotha su Selassie koplyčia, taip pat Bete Medhane Alem, Bete Mariam, Bete Meskel ir Bete Danagil. Nepmirškite, kad lankant bažnyčias teks nusiauti apavą ir apsirengti kuklesniais drabužiais. Nakvynė viešbutyje.

4 diena.

Lalibela.

Šiandien stebėsite Leddet arba kalėdines Lalibelos apeigas. Kalėdų metu čia atvyksta apie 50 tūkstančių piligrimų. Jie įsikuria styvoklose po atviru dangumi, ir tik kunigams ar vienuoliams yra skiriami paprasti namukai. Kas telpa – naktį susirenka į bažnyčią. Petys prie peties visi meldžiasi ir prieš pat 7 val. ryto, su pirmais saulės spinduliais daugiau nei 100 kunigų su tiurbanais ir keistomis kepurėmis, skirtingais apsiaustais bei puošniais skėčiais pradeda eiti uolos kraštu. Kratydami sistras (delno dydžio muzikos instrumentas iš Senojo testamento laikų), giedodami ir linguodami kunigai įveda į keistą būseną visus, stebinčius ceremoniją. Po šio įspūdingo reginio pratęsite Lalibelos bažnyčių lankymą.

Kai kurios bažnyčios visiškai pasislėpusios giliose įdubose, kai kurios stovi atvirose vietose. Painus ir gluminantis tunelių labirintas, siauri koridoriai su požeminiais perėjimais, grotomis ir galerijomis sujungia visas bažnyčias į visumą. Legenda teigia, kad Zagvės dinastijos imperatorius Lalibela susapnavo sapną, kuriame jam Dievas liepė pastatyti bažnyčias. Tiksliai nurodė vietas, kur jos turi būti pastatytos, ir kaip atrodyti. Statybos vyko labai sparčiai, nes dienomis dirbo meistrai, o naktimis, kaip teigia legenda, dirbo angelai. Po pietų aplankysite antrąją Lalibelos bažnyčių grupę: Bete Gabriel–Raphael, Bete Mercurious, Bete Lehem, Bete Emanuel, Bete Aba Libanose ir pačią nuostabiausią – kryžiaus formos Šventojo Jurgio bažnyčią, iškirstą raudoname smiltainio bloke. Manoma, kad ji simbolizuoja Nojaus arką.

Nakvynė viešbutyje.

5 diena.

Lalibela – skrydis į Gonderą.

Ryte skrisite į dar vieną karališką Etiopijos miestą – Gonderą. Jis garsus imperatorių pilimis, kadaise vadintomis Afrikos Kamelotu (legendinio karaliaus Artūro pilimi). Taip pat aplankysite Fasiledes baseiną, kuriame vyksta didžiausia šalyje Epifanijos (Kristaus Krikšto) šventė. Ypatingos tapybos Šv. Trejybės bažnyčioje šviesa su nuo lubų žvelgiančiais angelais patiks visiems, besidomintiems menu. Antroje dienos pusėje jūsų lauks autentiška etiopiško maisto gaminimo pamoka ir tradicinė kavos ceremonija. Susipažinsite su Etiopijoje naudojamų prieskonių įvairove ir patiekalais: troškiniais, kariu, duona. Vėliau išmoksite skrudinti kavos pupeles. Nakvynė viešbutyje.

6 diena.

Gonderas – Semieno kalnai – Gonderas.

Diena, skirta gamtai – vaikščiosite po į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą įtrauktus Semieno kalnus, stebėsite endeminius paukščius, į medžius išaugusias jonažoles, puikius peizažus ir įdomius raudonkrūtinius babuinus gelatas. Pasivaikščiojimo tempas neišvargins, o pietausite apžvalgos aikštelėje. Nakvynei grįšite į viešbutį Gondere.

7 diena.

Gonderas – Bahir Daras.

Šiandien keliausite į Bahir Darą – miestą, įsikūrusį ant Tana ežero kranto. Atvykę įsiregistruosite viešbutyje ir leisitės į kelionę laivu po Tana ežero saleles. Ežere skaičiuojamos net 37 didesnės ar mažesnės salelės ir 20 vienuolynų, įkurtų jose. Dėl jų izoliacijos nuo aplinkinio pasaulio į vienuolynus saugojimui buvo suvežta didelė dalis meno kūrinių. Vienuolynai puošti tradicine etiopiška tapyba religine tematika. Keletą tokių vienuolynų aplankysite ir jūs. Po pasiplaukiojimo ežere grįšite į viešbutį poilsiui. Nakvynė viešbutyje Bahir Dare.

8 diena.

Bahir Daras – skrydis į Adis Abebą – Avasa.

Ryte lauks skrydis į Adis Abebą. Adis Abeboje sėsite į džipus ir vyksite į Etiopijos pietus. Pakeliui pamatysite kraterių ežerus (Shala, Abiata, Langano), stebėsite paukščius ir kitus gyvūnus. Nakvynė viešbutyje Avasoje.

9 diena.

Avasa – Arbaminčas.

Papusryčiavę užsuksite į rytinį žuvų turgų, o vėliau pradėsite ilgą kelionę Nečisaro nacionalinio parko link. Taip, jau antra ilgų pervažiavimų diena, tačiau tai – puiki proga pamatyti tikrą šalies gyvenimą. Sustosite prie spalvotai išdažytų kaimelių, pakeliui pirksite mangus ir kilsite į Dorze kaimą, kuriame iš netikrų bananų kepsite duoną. Nakvynė viešbutyje.

10 diena.

Arbaminčas: Nečisaro parkas ir Čamo ežeras.

Ryte kilsite tyrinėti Nečisaro nacionalinio parko gyvūnų. „Baltoji žolė“ – taip išvertus iš amharų kalbos skamba parko pavadinimas. Balzganas žolės kilimas dengia didžiąją parko dalį. Keliaudami po parką bandysite atspėti, kokios gi spalvos yra zebrai, o kokios – jų juostos. Paplaukiosite Čamo ežeru ir stebėsite hipopotamus bei krokodilus (čia gyvena vieni ilgiausių krokodilų Afrikoje – 6 ir daugiau metrų ilgio). Taip pat aplankysite Arbaminčo karštąsias versmes. Nakvynei grįšite į viešbutį.

11 diena.

Arbaminčas – Turmi.

Šiandien keliausite tolyn Turmi link, pakeliui sustosite spalvingame Alduba kaimelio turguje. Didžiausiame hamarių genties kaime įvairiais buityje naudojamais rakandais ir papuošalais prekiauja Hamariai, Ari, Bena ir Tsemai gentys. Popiet atvyksite į Hamarių kaimą – Turmi. Hamariai puošia kūną randais, o daugiausiai jų turinti moteris laikoma gražiausia, todėl dažnam keliautojui tenka stebėti stulbinančias apeigas, kai hamarių moterys prašosi būti savo vyrų plakamos. Tiek genties moterys, tiek vyrai labai daug dėmesio skiria savo išvaizdai, valandų valandas sugaišdami įmantriausioms šukuosenoms kurti. Įveiksite 120 km, sustodami važiuosite apie 6 – 7 val. Nakvynė viešbutyje.

12 diena.

Turmi – Omorate – Turmi.

Dar viena dienos išvyka,  šį kartą – Omorate kaimo link. Persikėlę per Omo upę, aplankysite Omo Galeb gentį. Po pietų užsuksite pas spalvingą ir vieną mažiausių vietinių genčių – Karo gentį. Vakare nakvynei grįšite į Turmi.

13 diena.

Turmi – Džinka.

Ryte važiuosite į Džinką, o keliui vingiuojant raudona žeme akys mėgausis įspūdingais vaizdais:  versis apvalios, tarsi kažin kur nesustojamai riedančios tamsiai raudonos kalvos, kur ne kur pasitaikantys miškeliai ar javų laukeliai bei juos dirbantys nepaprastai gražūs žmonės. Sustosite pasidairyti spalvingame Keye Afer turguje. Keliaudami toliau matysite spalvingas Benna, Tsemay, Ari gentis, kurias mažiau paveikė išorinis pasaulis. Įveiksite 260 km, su sustojimais važiuosite apie 7 – 8 val. Atvykę į Džinką nakvosite viešbutyje.

14 diena.

Džinka: Mago parkas ir Mursiai.

Papusryčiavę pajudėsite į Mago nacionalinį parką aplankyti garsiausios Omo upės slėniogenties – mursių. Tai viena nuožmiausių ir karingiausių genčių regione. Jų nemėgsta ir prisibijo bemaž visi Omo slėnio gyventojai, tačiau turistams, tvarkingai susimokantiems už fotografavimą, mursiai negrasina. Didžiausią įspūdį palieka genties moterys, puošiančios savo kūną randais ir apatinėn lūpon įvertomis įvairiausio skersmens lėkštelėmis. Jos mielai pozuoja ir demonstruoja neįtikėtinas kūno puošmenas ir, keisčiausias, neįsivaizduojamas šukuosenas. Prisifotografavę į valias klajosite Mago nacionalinio parko platybėse, o vakare grįšite į Džinką nakvynei. Įveiksime 160 km, visa išvyka truks 6 – 7 val.

15 diena.

Džinka – Veyto – Arbaminčas.

Paliksite Omo slėnį ir, aplankę mažučio Veyto kaimelio turgų, atsisveikinsite su Omo slėnio gentimis. Užsuksite į Konso kaimą. Jei pasiseks, aplankysite ir patį genties karalių. Konso genties žmonės garsėja kaip vieni nagingiausių Etiopijos žemdirbių. Savo laukus įkurdindami aplinkinių kalnų šlaituose, jie jau 6000 metų plėtoja terasinę žemdirbystę. Konso terasiniai laukai įtraukti į pasaulinio UNESCO paveldo sąrašą. Važiuosite per kaimelius, stebėsite kasdienį gyvenimą. Įveiksite 285 km, su sustojimais turguose važiuosite 7 – 8 val. Nakvynė viešbutyje.

16 diena.

Arbaminčas – Adis Abeba – skrydis namo.

Po pusryčių džipais pajudėsite į Etiopijos sostinę. Keliausite visą dieną, pakeliui sustosite pasigrožėti Rėvų slėnio ežerais. Įveiksite 505 km, su sustojimais miesteliuose važiuosite apie 9 – 10 val. Adis Abeboje jūsų lauks pramoginė vakaro programa, po kurios vyksite į oro uostą. Po vidurnakčio – skrydis namo. Lietuvą pasieksite 17-tą kelionės dieną.

Kelionės kaina: 2760 € asmeniui + aviabilietas

Į kelionės kainą įskaičiuota:

 • Pervežimai džipais ir autobusu;
 • 3 vietiniai skrydžiai;
 • Nakvynės 3* viešbučiuose ir lodžijose;
 • Pusryčiai ir pietūs;
 • Ekskursijos ir objektų bilietai pagal programą;
 • Anglakalbiai vietiniai gidai;
 • Lietuvio kelionės vadovo paslaugos;
 • Kelionės draudimas.

Papildomos išlaidos:

 • Tarptautini0 skrydžio bilietai (nuo 690 EUR);
 • Viza (75 EUR);
 • Papildomos pramogos;
 • Mokesčiai už fotografavimą ir filmavimą;
 • Gėrimai pietų metu;
 • Maitinimas nenumatytas programoje;
 • Arbatpinigiai (apie 80 EUR);

Svarbu: Kelionės programa ir lankomi objektai gali būti sukeisti vietomis, kai kurių objektų ar genčių gali nepavykti pamatyti dėl nenumatytų aplinkybių. 

Kelionės organizatorius UAB "Travel Planet"

Travel Planet kelionių organizatoriaus atsakomybė užtikrinama Laidavimo draudimo liudijimu LD 113425644 (Lietuvos draudimas). Draudimo suma 150 000 eur. Galioja iki 2020-04-30. 

Ingrida Pociutė

Keliauti kviečia kelionių žinovė Ingrida Pociutė

 • Tik asmeniškai išbandytos turiningos kelionės
 • Kruopščiai parinkti, iki detalumo suplanuoti maršrutai
 • 98% visų klientų liko patenkinti arba labai patenkinti kelionėmis

Norėtumėte individualaus pasiūlymo ar papildomų paslaugų?

Peržiūrėjote pasiūlymus ir neradote tinkamo? Kreipkitės į mūsų konsultantą, kuris pagal Jūsų poreikius pateiks asmeninį pasiūlymą.

Parašykite mums