Apgyvendinimas (priedas prie Turizmo paslaugų sutarties)

  • Pradžia
  • Apgyvendinimas (priedas prie Turizmo paslaugų sutarties)

Viešbučio paslaugų Europos Sąjungoje klasifikavimo reikalavimus parengė  Europos viešbučių asociacija „Hotelstars Union“ patvirtintą viešbučių klasifikavimą. Jie paskelbti interneto svetainėje https://www.hotelstars.eu. Papildomai kiekviena šalis turi savo standartus, todėl kiekvienoje šalyje viešbučiai klasifikuojami pagal tos šalies nustatytus standartus ir kriterijus. Dėl šios priežasties tos pačios kategorijos viešbučiai skirtingose šalyse dažniausiai skiriasi. Viešbučio kategorija priklauso nuo jo būklės, teritorijos dydžio, kambarių dydžio ir jų įrengimo, aptarnavimo lygio, teikiamų paslaugų kiekio bei kokybės ir kt. Kadangi, priklausomai nuo šalies, egzistuoja skirtingi vienodų viešbučių kategorijų standartai, kiekvienoje valstybėje kategorijų reikalavimai ir jų interpretavimas gali skirtis. Vienos kategorijos viešbučiai gali skirtis ne tik skirtingose, bet ir toje pačioje šalyje.

Viešbučio paslaugų kokybės lygis (Klasė) yra žymimas žvaigždutėmis ☆, ☆☆, ☆☆☆, ☆☆☆☆, ☆☆☆☆☆. Aukščiausia viešbučio paslaugų Klasė yra ☆☆☆☆☆ „Plius“ (5 žvaigždutės plius), o žemiausia – ☆ (1 žvaigždutė).

Plačiau apie viešbučių klasifikaciją mūsų šalyje rasite čia  https://eimin.lrv.lt/uploads/eimin/documents/files/Vie%C5%A1bu%C4%8Dio%20paslaug%C5%B3%20klasifikavimo%20reikalavimai.pdf

Viešbučiuose gali būti vienviečiai, dviviečiai, triviečiai kambariai ar apartamentai (numeris, kuriame du atskiri miegamieji kambariai naudojasi vienu dušu ir tualetu).

Atkreipiame dėmesį, kad standartiniame dviviečiame viešbučio kambaryje, priklausomai nuo viešbučio interjero, gali būti viena dvigulė arba dvi atskiros lovos. Turint specialių pageidavimų dėl lovos tipo, prašome prieš užsakant kelionę apie šiuos pageidavimus informuoti pažymėti registruojantis dalyje „Pageidavimai, pasiūlymai“.  Įprastai viešbučiuose nebūna triviečių kambarių arba jų skaičius yra labai ribotas. Užsakius vietą trečiajam asmeniui, dviviečiame kambaryje pastatoma papildoma (sudedama) lova, sofa arba sulankstomas fotelis. Tuo atveju, jei neįmanoma užsakyti triviečio kambario arba viešbutis tokių neturi – vienas iš trijų asmenų apgyvendinamas vienviečiame kambaryje už papildomą mokestį.

Keliaujant vienam (-ai) yra taikoma vienviečio kambario priemoka. Konkretus priemokos dydis yra nurodytas prie kiekvienos programos aprašymo.

Atvykimo dieną viešbučio paros pradžia yra 14–18 valanda, išvykimo dieną viešbučio paros pabaiga yra 10–12 valanda.

 

Viešbutis gali būti miesto centre arba pakraštyje. Apie konkretų viešbutį (-čius) kelionėje informacija įprastai pateikiama laiške su „kelionės informacija“, kurią siunčiame 2-4 dienas prieš kelionę.

Jei kelionės metu yra daugiau nei 1 nakvynė viešbutyje, viešbučių, kuriuose apgyvendinama grupė, kategorija gali skirtis (t.y. tos pačios kelionės metu turistai gali būti apgyvendinti skirtingų kategorijų viešbučiuose). Tos pačios grupės turistai gali būti apgyvendinti skirtinguose tos pačios kategorijos viešbučiuose. Kai kuriuose mažaaukščiuose viešbučiuose gali nebūti lifto.

Viešbučio administracija savo nuožiūra apgyvendina poilsiautojus atvykimo dieną laisvuose užsakyto tipo kambariuose. Turistai viešbučio administracijos nustatyta tvarka gali būti apgyvendinti skirtingo tipo viešbučio kambariuose. Prašymai gyventi konkrečiame viešbučio aukšte, kaimyniniuose kambariuose ir pan. laikomi papildomais turisto pageidavimais, kurie neįpareigoja kelionių organizatoriaus ir viešbučio. Jie yra tenkinami tik esant galimybei.

Viešbučių kategorijos. Pažintinėse Ingrida tours organizuojamose kelionėse turistai dažniausiai apgyvendinami 2*, 3* 4* viešbučiuose, išskyrus išimtis nurodytas kelionės programoje. Kelionės metu turistai apgyvendinami tvarkinguose ekonominės klasės viešbučiuose, kurių patogumai (tualetas, dušas arba vonia) yra kambaryje. Kai kuriuose gali būti ir balkonas, televizorius, telefonas, šaldytuvas.  Kambariai gali būti nevienodi.

2* VIEŠBUČIAI

Tai  „ekonominės klasės“ viešbutis. Ši viešbučių kategorija labiau skirta jauniems, aktyviems, daug keliaujantiems ir mažai laiko viešbutyje praleidžiantiems žmonėms.

 3* VIEŠBUČIAI

Viešbučiai orientuojami į „ekonominės klasės“ poilsį jaunimui ir šeimoms.

 4* VIEŠBUČIAI

Tai viešbučiai, siūlantys gana kokybiškų paslaugų spektrą, todėl tinka plačiausiam poilsiautojų ratui. 4* ir aukštesnės kategorijos viešbučius rekomenduojame rinktis tiems žmonėms, kurie planuoja daugiau laiko praleisti viešbučio teritorijoje ir naudotis jo teikiamomis paslaugomis. Šios kategorijos viešbučio kaina dažniausiai ženkliai skiriasi 2* ir 3* viešbučių.

5* VIEŠBUČIAI

Viešbučiai, tinkami visų kategorijų keliautojams, patogumo ir stiliaus ieškotojams. Tarp šios kategorijos viešbučių galima rasti optimalų kainos ir kokybės santykį šeimyniniam poilsiui. Tačiau iš šių viešbučių kainodaros galima išvesti ir taisyklę, kad kuo aukštesnė viešbučių kaina, tuo efektyviau išpildomi poilsiautojų lūkesčiai. Taip yra todėl, kad šios kategorijos viešbučiai taip pat gali būti skirtingo lygio – nuo ekonominių 5* iki prabangiausių.

Apie konkretų viešbutį(-čius) kelionėje informacija įprastai pateikiama laiške su „kelionės informacija“ (2-4 dienos prieš kelionę).  Net vienodo tipo viešbučių kambariai gali skirtis savo dydžiu, lokacija, kambario suprojektavimu, kambaryje esančių baldų išdėstymu ir realia kambario būkle.

Atkreipiame dėmesį, kad dėl kai kurių viešbučių lokacijos (viešbutis ant stataus kalno, senamiestyje ir pan.) autobusai ne visada gali privažiuoti prie pat visų mūsų siūlomų viešbučių ar apartamentų. Tokiu atveju turistai atvežami/paimami iki tam tikros vietos ir kelis šimtus metrų iki/nuo apgyvendinimo vietos gali tekti eiti pėsčiomis.

Paprastai viešbučiai siūlo maitinimą. Ingrida tours organizuojamose kelionėse 99 % viešbučių užsakoma su pusryčiais. Vakarienės, pietūs viešbutyje ar kelionės metus yra papildomi pageidavimai dėl kurių susitarė abi šalys.  Pagal kelionės programą, ar atsiradus nenumatytoms aplinkybėms, gali pasitaikyti atvejų, kai pusryčiai įdedami išsinešimui.

Ekonominės klasės viešbučiuose pusryčiai gali būti kontinentiniai arba švediškas stalas. Konkrečią maitinimo paslaugų teikimo tvarką, laiką, patiekalų ir gėrimų pasirinkimo įvairovę nustato viešbučio administracija priklausomai nuo šalies specifikos, viešbučio kategorijos ir kt. Apie maitinimo tipus viešbučiuose plačiau rašoma - Mokami lankytini objektai, maitinimas, degustacijos, pramogos ir ekskursijos (priedas prie Turizmo paslaugų sutarties)

← Svarbi informacija