Vienos dienos pažintinė kelionė po Kauno fortus

rugsėjo 11
Kaina asmeniui 33€
Grupė jau pilna. Dėl registracijos į rezerervą, ar kitų klausimų rašykite - [email protected]

Šioje pažintinėje kelionėje autobusu ir pėsčiomis su profesionaliu vedančiuoju aplankysite Kauno fortus, tamsius tunelius, požeminę susisiekimo galeriją, sužinosite apie gynybinių įtvirtinimų sistemas statytas Rusijos Imperijos laikotarpiu bei jų istoriją Pirmojo pasaulinio karo metais. Susipažindinsite su svarbiais statiniais, pamatysite vienintelį Lichačiovo pakilimo mechanizmą. Valgysite kareivišką košę.


Išvykimas
2021 m. rugsėjo 11 d. 07:00

Kelionės programa

Pažintinė kelionė autobusu prasidės apžvalgine ekskursija su profesionaliu tos srities gidu po I fortą, statytą XIX amžiuje. Forto paskirtis buvo dengti Kauno tvirtovę nuo vokiečių. Jo įtvirtinimai neapsaugojo karių nuo stambaus kalibro artilerijos šūvių ir karo metu fortas labai nukentėjo. Čia buvo įrengta pirmoji Lietuvoje dujų kamera, skirta nusikaltėlių mirties bausmei vykdyti.  

Vienos dienos pažintinę kelionę autobusu tęsime   III-iame forte.  Palyginus su pirmuoju fortu, III-iasis fortas konflikto metu nukentėjo mažiau. Jame dar galima pamatyti originalių forto detalių: durų, laiptų, turėklų ir kitų. Profesionalus tos srities gidas papasakos įdomių detalių apie forto rajone bei prieigose sprogusius virš 15 tūkstančių artilerijos sviedinius. Iki šių dienų išlikę vokiečių artilerijos pabūklų pėdsakų, sugriovimų. 

Toliau, šioje pažintinėje karine tematika kelionėje autobusu keliausime į ilgiausią požeminį galerijų tinklą, neregėtą ir vienintelį Lichačiovo pakilimo mechanizmą, kuris kadaise buvo išbandomas kiekvieną dieną trejus metus. Kol nebuvo šio mechanizmo, artileristai prieššturminius pabūklus iš forto apatinės dalies į viršuje esančias pozicijas užtempdavo rankomis. Jį sumontavus, pabūklus buvo galima greitai užkelti į viršų ir parengti šaudyti. 1941 metais užėjus vokiečiams, forte nuo rugpjūčio mėnesio pradėti naikinti žydai. Didžioji dalis čia atvesti iš Kauno geto. 

Pietūs: soti kareiviška sriuba-troškinys su mėsa valgoma buvusioje forto virtuvėje. (Jeigu pietų atsisakote, prašome registruojantis pranešti, kitu atveju užsakoma bendra tvarka. Vegetariško patiekalo pasirinkimo nėra).   

Šioje vienos dienos pažintinėje kelionėje sužinosime apie Panemunės ir Šančių karinius miestelius, geležinkelio tiltą ir Linkuvos įtvirtinimus. Įtvirtinimai saugojo strategiškai svarbią poziciją, kurią užėmus artilerija laisvai galėtų apšaudyti patį Kauno centrą. Šiuose įtvirtinimuose vienuose pirmųjų jau buvo naudojama elektra, o kaip statybinė medžiaga – cementas.

Pažintinės vienos dienos kelionės metu autobusu aplankysime fortą, kuriame buvo įrengta elektra ir aplink juosė vienintelis Kaune gynybinis vandens griovys, į kurį vanduo iš Nemuno patekdavo per šliuzą. Dabar kazematų viduje yra išlikę nemažai originalios forto įrangos, tarp jų ir forte naudoto elektros generatoriaus fragmentai.

Pažintinės kelionės pabaigoje autobusu važiuosime į patį populiariausia IX fortą.  Jame turėsime ekskursiją apie IX forto gynybinę sieną, pasivaikščiosime požeminėse susisiekimo galerijose. Įžengus į beveik prieš 100 metų iš betono ir gelžbetonio statytą tvirtovę, rodos, dar galima pajusti to laiko mūšiuose naudotų patrankų parako kvapą. Šis fortas buvo pats moderniausias iš visų prieškario metais pastatytų laikinojoje sostinėje. Tais laikais fortas buvo aprūpintas elektra, turėjo vandentiekį ir kanalizaciją. Tuo tarpu pirmasis fortas buvo apšviestas žibalinėmis lempomis. 

Pilni įspūdžių autobusu keliausime namo.

Vienos dienos pažintinės kelionės autobusu kaina – 33 € asmeniui. 

Į vienos dienos pažintinės kelionės autobusu kainą įskaičiuota: kelionė autobusu; kelionės vadovo-gido paslaugos, kelionės programos kūrimas, rengimas ir derinimas, objektų apžiūra, darbuotojų pagalba kuriant ir įgyvendinant programą. 

Vienos dienos pažintinės kelionės autobusu papildomiems mokamiems objektams: 

  • Ekskursija po atskirus penkis fortus  – 16-20 € asmeniui  (priklauso nuo dalyvaujančių asmenų skaičiaus).
  • Pietūs (kareiviška sriuba-troškinys su mėsa)– 4 -5 € asmeniui (priklauso nuo dalyvaujančių asmenų skaičiaus. Jeigu pietų atsisakote registruojantis būtina tai nurodyti, kitu atveju užsakoma bendra tvarka. Vegetariško patiekalo pasirinkimo nėra). 
  • Ekskursija IX forte –  3,5 €  asmeniui, 2 € asmenims su lengvata.

Pastaba: Vienos dienos pažintinės kelionės ekskursinių objektų lankymo tvarka ir mokamų objektų bilietų kainos gali nežymiai keistis. 

Rekomenduojame. Šioje vienos dienos pažintinėje kelionėje autobusu patartina avėti patogią avalynę, būtina turėti žibintuvėlį ir šiltesnį drabužį apsirengti lankantis požemiuose. 

Vienos dienos pažintinės kelionės autobusu maršrutą parengė  UAB Ingrida tours. Be autorių sutikimo, kelionės programą naudoti ar platinti draudžiama. 

Nuotraukos priklauso: Všį Kauno tvirtovės parkui, be autorių sutikimo nuotraukas naudoti draudžiama.

Pasiteirauti apie vienos dienos pažintinę kelionę autobusu tel. +370 65556313, +370 677 27306; [email protected] arba [email protected] 

Išvykimas

Pažintinės kelionės autobusu išvykimo vietos ir laikai prieš kelionę gali būti patikslinti : 

7:00 išvykimas iš Klaipėdos, nuo Akropolio iš Dubysos gatvės. 

7:15 išvykimas iš Gargždų ( Klaipėdos g. 15-17, Gargždai, tarp Kultūros namų ir banko). 

7:30 degalinė Trevena, prieš viaduką, prie kelio į Rietavą 

8:10 Kryžkalnis, degalinė Orlen. 

Galimi kiti sustojimai autostrados sutartoje vietoje, pagal atskirą susitarimą. 

Transportas Autobusas
Organizatorius UAB „Ingrida Tours“

Daugiau kelionių

Arbatgėris su Kuršėnų vyniotiniu – Žibintų festivalis Pakruojo dvare

Vandens pramogos didžiausiame vandens parke Europoje – Koperniko muziejus

Pažintinė kelionė: Telefonijos muziejus – Azijos žibintų festivalis Pakruojo dvare

Naujametinis Talinas su šventine vakariene ir apgyvendinimu centre

Naktinis Kalėdinių eglučių turas

Alaus degustacija – Žibintų festivalis “Didieji Azijos žibintai” Pakruojo dvare

Pažintinė kelionė autobusu į Vilniaus šviesų festivalį

Latvijos etnografinis buities muziejus – Lygatnė – vyno degustacija – Cėsis – Sigulda – Turaidos pilis

Čenstakavos vienuolynas – Krokuva - Veličkų druskų kasyklos