Vienos dienos pažintinė kelionė į Klaipėdą iš Vilniaus ir Kauno

liepos 31
Kaina asmeniui 40€
  • Pradžia
  • Kelionės
  • Vienos dienos pažintinė kelionė į Klaipėdą iš Vilniaus ir Kauno
Grupė jau pilna. Dėl registracijos į rezerervą, ar kitų klausimų rašykite - [email protected]

Vienos dienos pažintinė-edukacinė kelionė skirta pažinčiai su Klaipėda bei jos istorijos vingiais. Aplankysime Antrojo pasaulinio karo baterijoje įkurtą muziejų – Memel Nord bunkerį. Ragausime tradicinius memelietiškus patiekalus.Vaikščiosime jaukiomis Klaipėdos senamiesčio gatvelėmis, susipažinsime su  miesto istorija. Apžiūrėsime Muziejų 39/45, kuris pristato Klaipėdos miestui ir kraštui labai skaudų istorijos etapą – Antrąjį pasaulinį karą.


Išvykimas
2021 m. liepos 31 d. 06:00

Kelionės programa

Vienos dienos pažintinę-edukacinę kelionę autobusu pradėsime pajūryje. Pasigėrėję Baltijos bangų mūša, aplankysime Antrojo pasaulinio karo baterijoje įkurtą muziejų – Memel Nord bunkerį. Tai Antrojo pasaulinio karo laikų gynybiniai įtvirtinimai prie Baltijos jūros, įrengti Klaipėdos kraštą prijungus prie Vokietijos. Bunkeryje sumontuoti jūriniai pabūklai, kurie buvo naudojami kariniuose veiksmuose su raudonosios armijos pajegomis. Kažkada bunkeris buvo paslėptas po smėliu, bet po tiek metų jūra išplovė smėlį ir bunkeris dabar yra matomas iš toli. Su vietiniu gidu supižinsime su Klaipėdos krašto istorija ir pasivaikščiosime po tikrą bunkerį naudojamą Antrojo pasaulinio karo metu.

Po ekskursijos vyksime pietauti. Paragausite tradicinius memelietiškus pietus: marinuoti memelio ridikai (šiltas užkandis + karštas patiekalas "Vienas puodas" ("Aintop") - šiupinys, pastarnokai, petražolė, slyva, kriaušė, kruopos, jautienos mėsa + meškinio gėrimas (midus su cinamonu, citrinos žievele) + mažas desertukas (štroidelis). (Jeigu pietų atsisakote arba pageidaujate vegetariško patiekalo registruojantis būtina tai nurodyti, kitu atveju užsakoma bendra tvarka).

Po pietų pažintinės kelionės autobusu nuvyksime į Muziejų 39/45. Šis muziejus pristato Klaipėdos miestui ir kraštui labai svarbų ir skaudų istorijos etapą – Antrąjį pasaulinį karą. Muziejus itin modernus – ekspozicijų salėje yra įrengta 13 interaktyvių taškų bei 4 salės, pristatančios skirtingus karo laikmečio etapus. Apžiūrėsime keturias ekspozicijų sales: „Klaipėda karo išvakarėse“, „Klaipėdos šturmas“, „Klaipėda po karo“ bei „Atminties“ salė. Taip pat apžiūrėsime ir muziejaus gidas pristatys Pilies muziejaus ekspozicijas, kurios  supažindina lankytojus su Klaipėdos pilies ir miesto raida XIII–XVII a.

Pažintinę kelionę užbaigsime ekskursija po Klaipėdos senamiestį su gidu, kurios metu sužinosime, kodėl Klaipėda taip skiriasi nuo likusių Lietuvos miestų, kokia kalba šiame mieste buvo kalbama prieš 100 metų, kur dingo originali, miesto simboliu vadinama Taravos Anikės skulptūra, atskleistos Hitlerio atvykimo į Klaipėdą aplinkybės bei išgirsite kitas šio miesto įdomybes. Apžiūrėsime svarbiausias Klaipėdos senamiesčio  įžymybes: Teatro aikštę, išlikusius senuosius  fachverko stiliaus pastatus, Danės upės krantinę, paklaidžiosime jaukiais senamiesčio kiemeliais.  Apžiūrėsime ir senamiesčio traukos objektais tapusias skulptūras: „Stebuklingąjį peliuką“ , „Katiną su džentelmeno veidu“, ant namo sienos įsikūrusį „Slibiną“ ir kitus.

Vėlai vakare autobusu grįžimas į Kauną bei Vilnių.

Vienos dienos pažintinės-edukacinės keliones autobusu kaina –  40 € asmeniui.

Į vienos dienos pažintinės-edukacinės keliones autobusu kainą įskaičiuota: kelionė autobusu;  kelionės vadovo-gido paslaugos, kelionės programos kūrimas, rengimas ir derinimas, objektų apžiūra, darbuotojų pagalba kuriant ir įgyvendinant programą.

Papildomiems mokamiems objektams (neprivalu į visus objektus eiti ar pietauti, tik registruojantis apie tai reikia pranešti, kitu atveju bus užsakoma ir Jūsų vardu):

  • Memel Nord bunkeris su pasakojimu – 2 € asmeniui.
  • Memelietiški  pietūs:  13 € asmeniui
  • Ekskursija Klaipėdos senamiestyje su vietiniu gidu- 5-6 € asmeniui (priklausomai nuo žmonių skaičiaus).
  • Muziejus 39/45 su gidu – apie  4 € asmeniui, moksleiviams, studentams, senjorams -  apie 3  € asmeniui (priklausomai nuo dalyvaujančių skaičiaus).

Pastabos.  Vienos dienos pažintinės-edukacinės kelionės autobusu ekskursinių objektų lankymo tvarka ir mokamų objektų bilietų kainos gali nežymiai keistis.

Vienos dienos pažintinės-edukacinės kelionės autobusu programą parengė: UAB Ingrida tours. Be autorių sutikimo, kelionės programą naudoti ar platinti draudžiama.

Pasiteiravimui apie vienos dienois pažintinę-edukacinę kelionę autobusu tel.: +37065556313 arba +37067727036, el.paštas – [email protected] arba [email protected]

Išvykimas

Vienos dienos pažintinės-edukacinės kelionės autobusu išvykimo vietos ir laikai (prieš kelionę gali būti patikslinti) :

06.00 val Vilnius, Lukiškių a. prie šv. Apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčios.

07.30 val. Kaunas, Kauno pilis, automobilių stovėjimo aikštelė.

09.00 val. Kryžkalnis, nuo autobusų stoties.

Transportas Autobusas
Organizatorius UAB „Ingrida Tours“

Daugiau kelionių

Pažintinė kelionė iš Klaipėdos: Rusnės sala – Uostadvario švyturys – Šilutė

Pažintinė vienos dienos kelionė: Sudargo piliakalniai - Zanavykiškas ragaučius - Zyplių dvaras - Gelgaudiškio dvaras

Pažintinė dienos kelionė autobusu: Tėvo Stanislovo saugotuvės –– Kėdainiai–vaišės

Pažintinė kelionė autobusu: Siesikų dvaras – Antano Smetonos rezidencija – kugelis – Taujėnų dvaras

Pažintinė vienos dienos kelionė autobusu į Kalėdinį Vilnių

Naktinis Kalėdinių eglučių turas

Pažintinė kelionė: Telefonijos muziejus – Žibintų festivalis Pakruojo dvare

Patyriminė kelionė: Bistrampolio dvaras – Eglutės žaisliukų muziejus – Porceliano ekspozicija

Veličkų druskų kasyklos-Krokuva- Čenstakavos vienuolynas