Vienos dienos kelionė: Panevėžio rajono perlai + levandų ūkis

liepos 10
Kaina asmeniui 35€
  • Pradžia
  • Kelionės
  • Vienos dienos kelionė: Panevėžio rajono perlai + levandų ūkis

Aplankysime XIX amžiaus dvarą -  Bistrampolį. Bistrampolio dvaro bibliotekoje saugomos Nobelio premijos laureato, lenkų rašytojo Henriko Senkevičiaus rankraščiai ir knygos. Jis šiuose rūmuose gyveno ir kūrė garsiąją trilogiją „Tvanas“.

Kaip seniai girdėti gromofono garsai, o gal išgirsite pirmą kartą ? Charizmatiškas, įdomus muziejaus savininkas Klemensas aprodys antikvarinių daiktų kolekciją, užsuks gromofonus su skirtingomis muzikomis, ir akimirksniu persikelsite į tuos laikus, norėsite šokti ir ilgam pasilikti. Jau buvę keliautojai sakė:” ekskursijos laikas ėjo į pabaigą, o mums dar ir dar norėjosi klausytis įdomaus muziejininko pasakojmo.

Desertui vyksime į Biržų rajone įsikūrusį levandų ūkį (40 arų). Tai minimalus Provansas. Pagal Lietuvos klimato sąlygas išpuoselėti levandų ūkį yra didžilis iššūkis, ir kiekvienas levendos krūmelis teikia džiaugsmą, o jos kvapas harmoniją ir ramybę savyje.

Išvykimas
2021 m. liepos 10 d. 07:00
Kaina asmeniui 35€

Garantuojame įspūdingą pažintinę kelionę ir dar nematytus vaizdus.

Kelionės programa

  Pažintinėje vienos dienos kelionėje autobusu vyksime Panevėžio link į naujai atgimusį  senąjį  Bistrampolio dvarą. Nuo XVII a. pabaigos iki 1940 m. dvaras buvo Bistramų giminės rankose. Bistramai giminiavosi su kunigaikščiais Puzinais, bajorais Meištavičiais ir kitais žinomais krašto dvarininkais. Bistrampolio puošmena – klasicistiniai dviejų aukštų mūriniai rūmai. Manoma, kad juos statant neišvengta architekto K.Podčašinskio kūrybos įtakos. Romantika dvelkia išlikęs rūmų parkas su medžių alėjomis, tilteliais, Birutės kalneliu ir sodininko nameliu. Bistrampolio dvaro parko pakraštyje yra įsikūręs Knygnešystės muziejus. Šis pastatas kadaise buvo dvaro elektrinė, o vėliau — koplyčia. Ji puošta didžiulėmis freskomis, kurios vaizduoja ilgą ir sunkų lietuviškos knygos kelią. Apžiūrėsime rūmus,  vietinis gidas papasakos šio dvaro istoriją. Išvysime parką, koplyčią, kurios sienas puošia įspūdingos freskos, vaizduojančios knygnešių laikus.  

    Šioje pažintinėje vienos dienos kelionėje aplankysime Klemenso Sakalausko neeilinę kolekciją. K. Sakalauskas – Panevėžio rajono garbės pilietis, bajoras, kolekcininkas Piniavoje įkūręs unikalų antikvarinių daiktų muziejų. Jis ypatingas tuo, kad eksponatai yra veikiantys ir kiekvienas jų turi savo istorijas, kurias pasakodamas muziejaus šeimininkas sugeba sudominti kiekvieną lankytoją. Muziejaus kolekcijos labai įvairios: senoviniai automobiliai, žemės ūkio mašinos ir padargai, spynos, lygintuvai, indai, muzikiniai prietaisai, verpstės, monetos, dokumentai, šventųjų skulptūrėlės, rankdarbiai, naro kostiumas su visu inventoriumi ir daugybė kitų daiktųYpatingą vietą užima gromofonai, jie restauruoti, veikiantys, todėl kiekvienas vykstantis išgirs juo grojant. Muziejaus lankytojai turi unikalią galimybę šiame muziejuje pamatyti milijonų metų senumo dinozauro kiaušinį. K. Sakalauskas sako, kad visko tiek daug todėl, kad taip įdomiau, nes įvairovė nenusibosta.

Pietūs: sriuba + karštas mėsos patiekalas (Jeigu pietų atsisakote registruojantis praneškite, kitu atveju bus užsakoma bendra tvarka. JEIGU reikalingas vegetariškas patiekalas taip prašome nurodyti registruojantis.

   Po šmaikščios ekskursijos kelionę tęsime į Biržų rajoną. Kuriame įsikūręs Levandų ūkis. Norint iš arčiau susipažinti su Provansu nebūtina trenktis tūkstančius kilometrų į Prancūzijos pietryčius. Kartais užtenka pavažiuoti keliasdešimt, ilgiausiu atveju, kelis šimtus kilometrų ir išskirtinė Provanso aplinka jaučiama čia pat - lietuviškame kaime. Po aštuonių gyvavimo metų laukas prasiplėtė iki 40 arų ir panašu, kad lauko plėtros darbai nesiruošia sustoti: kiekvienais metais Ūkio šeimininkai pasiima nemažą plotą aplinkui esančių laukų ir apsodina levandų sodinukais. Gausiai violetiniais žiedais nusėtu lauku dažniausiai galima grožėtis visą liepos mėnesį, tada laikas praleistas švelniai kedenamų levandų apsuptyje - magiškas ir raminantis. Ekskursijos metu susipažinsime su levandų auginimu, bus pristatoma ūkyje gaminama produkcija, vaišinsimęs arbata. Turėsime progą pasivaikščioti ir nusifotografuoti levandų lauke, pasilsėti jaukioje ir kvapnioje „Provanso stiliaus“ aplinkoje.

              Pažintinės vienos dienos kelionės kaina – 35 € asmeniui.

Į pažintinės vienos dienos kelionės kainą įskaičiuota: kelionė autobusu; kelionės vadovo-gido paslaugos, kelionės programos kūrimas, rengimas ir derinimas, objektų apžiūra, darbuotojų pagalba kuriant ir įgyvendinant programą.

Pažintinėje vienos dienos kelionėje papildomiems mokamiems objektams:

  • Bistrampolio dvaras + gido paslauga – 3,00 € asmeniui, 2,5 € senjorams ir vaikams.
  • Pietūs: sriuba + pusė porcijos Čičinsko kepsnio (1 kepsniukas) – 6,5 € asmeniui; Sriuba + pilna porcija Čičinsko kepsnio (2 kepsniukai) – 9,5 € asmeniui; (Registruojantis praneškite, kokios porcijos norėsite, jeigu pageidaujate vegetariško, arba pietų atsisakote registruojantis praneškite)
  • Ekskursija Levandų ūkyje – 5 € asmeniui.
  • Klemenso Sakalausko muziejus – 2 € asmeniui.

Pastaba. Pažintinės vienos dienos kelionės ekskursinių objektų lankymo tvarka ir mokamų objektų bilietų kainos gali nežymiai keistis.

Pažintinės vienos dienos kelionės maršrutą parengė: UAB Ingrida tours. Be autorių sutikimo, kelionės programą  naudoti ar platinti draudžiama.

Pasiteiravimui apie pažintinę vienos dienos kelionę tel. 8677 27036, 865556313, el.paštas –  [email protected] arba [email protected].

Išvykimas

Pažintinės dienos kelionės išvykimo laikai gali keistis:

7.00 val.  iš Klaipėdos, nuo Akropolio iš Dubysos gatvės pusės.

7.20 val. iš Gargždų,  Klaipėdos g. 15-17 (tarp banko ir kultūros namų).

7.40 val. Degalinė Trevena, prie kelio į Rietavą – Kvėdarną, automagistralės 57 kilometras.

8.15 val. iš Kryžkalnio, Orlean degalinė

Galimi ir kiti sustojimai autostrados sutartoje degalinėje iki Čekiškės.

Transportas Autobusas
Organizatorius UAB „Ingrida Tours“

Daugiau kelionių

Marso kanjonai: Menčių klinčių karjeras - Šaltiškių molio karjeras - Papilės apžvalgos bokštas - Viekšnių vaistinės muziejus

Pažintinė dienos kelionė autobusu iš Klaipėdos po Vilnių: Plaukimas laivu-Užupio Respublika – Rasų kapinių istorijos

PAŽINČIŲ kelionė: Arbatgėris su vyniotiniu – Orientacinis žaidimas – Žygis su gidu

Nuotaikinga dienos kelionė autobusu iš Klaipėdos po Kupiškio kraštą

Marso kanjonai: Menčių klinčių karjeras - Šaltiškių molio karjeras - Papilės apžvalgos bokštas - Pavirvytės dvaras

Pažintinė ekskursija „Po Klaipėdą šekelio keliu“ (I dalis) + memelietiški pietūs

Pažintinė - degustacinė ekskursija „Prūsijos Karalių takais” su Memelietiškais pietumis

Karinis-pažintinis turas: bunkeriai-partizanų žeminė-interaktyvus tardymo kambarys

PAŽINČIŲ kelionė: žygis – Alaus degustacija – “Nuodėmių miestas” – Karinis bunkeris su žaidimu – Europos parkas

Savaitgalio pažintinė kelionė po Visagino ir Zarasų kraštus

Naktinė ekskursija su žibintais - Bandelės su lašinukais – Išskirtinė bažnyčia - Aštuonračio muziejus

Pramoginė savaitgalio kelionė autobusu: Radvilų pėdsakais

Savaitgalio kelionė autobusu: Pažintis su Ignalinos kraštu

Karinis pažintinis turas: slapta kratų įranga, ginklų istorija, karinė ekskursija, ekspozicija

Gamtinė savaitgalio kelionė: kalnai ir piliakalniai – Naktinis žygis – Nakvynė palapinėse – ėjimas Kūlgrinda

Pažintinė dienos kelionė iš Klaipėdos: Vilkaviškio krašto įdomybės

Pažintinė kelionė Panemunės (Rojaus) keliu su žiobrių kepimu

Gamtinė dienos kelionė po Žemaitijos piliakalnius ir kūlgrindą (MAX 18 keliautojų)

Экскурсия по старому городу Клайпеды и мемелианский обед (rusų kalba)

Pažintinis - Karinis turas iš Klaipėdos: Pogrindžio spaustuvė – Raketinė bazė – slapti kariniai objektai

Pažintinė dienos kelionė autobusu: Tėvo Stanislovo saugotuvės – Kėdainiai – Vaišės

...