Vienos dienos išvyka į Kaliningradą – laivas “Vityaz”

Spalio 3
Kaina asmeniui 40€
  • Muziejus
  • Bažnyčia
  • Maitinimas
  • Architektūra
  • Paminklai (skulptūros)
  • Aikštė
  • Gamta

Informacija

Išvykimas 2020 m. Spalio 3 06:00
Transportas Autobusas
Organizatorius UAB „Ingrida Tours“

Išvykimo vietos

  • Klaipėda, nuo Akropolio iš Dubysos gatvės

Aprašymas

Išvykimo laikas gali keistis !!!

6.00 val. Klaipėdoje, Akropolis, iš Dubysos gatvės (būti 10 minučių anksčiau iki išvykimo).   

Atvykę į Nidos pasienio postą sutvarkysime formalumus ir pažintį su Kaliningrado apskritimi pradėsime lankydami įdomų gamtos reiškinį – šokantį mišką, pasižymintį neįprastai susirangiusiomis ir išsiraičiusiomis pušimis. Tikroji medžių išsiraitymo priežastis nežinoma, tačiau mokslininkai spėja, kad tai gali būti stipraus vėjo gairinimo pasekmė. Apie šį mišką yra išlikęs padavimas: „Kadaise vietiniai gyventojai nenorėję į neriją įsileisti atvykėlių ir uoliai saugoję pakrantę. Tačiau kartą atplaukė valtimi mergina, kuri nieko su savimi neturėjo, tik arfą. Vietiniai gyventojai įsileido merginą, kuri buvo neapsakomo grožio ir puikiai grojo arfa. Jai grojant, arfos garsai privertė šokti net medžius, o merginai baigus groti, pušys taip ir liko stovėti šokio judesyje. Sakoma, kad pučiant stipriam vėjui, šokančių pušų šakose pasigirsta arfos melodija.“

Pasigrožėję šiuo gamtos reiškiniu vyksime į Kaliningradą.

Susitinkame su vietine gide(-u), kuri padės pažinti Karaliaučiaus (dabar Kaliningradas) istoriją, šių dienų aktualijas. Ekskursija vyks rusų kalba. Karaliaučiaus vietoje iki XIII a. buvo sembų gyvenvietė, kurią 1255 m. kryžiuočių ordinas sugriovė ir pradėjo statyti pilį. Piliai suteikė Kionigsbergo pavadinimą („Karalių kalva“). Ši pilis taip pavadinta ne veltui – šioje vietoje buvo įšventinami karaliai. Vėliau aplink Karaliaučiaus pilį ėmė kurtis pirmoji šiose apylinkėse gyvenvietė. Oficialiai miestas Kaliningradu imtas vadinti nuo 1946 m. Lietuviams bene svarbiausia istorinė žinia apie šį miestą tai, kad čia 1547 m. atspausdinta pirmoji lietuviška knyga – Martyno Mažvydo „Katekizmas“. Miesto istorija buvusi tikrai labai nerami. Ilgus metus tai buvo miestas tvirtovė, su galinga įtvirtinimų sistema. Aplankysime ryškiausią miesto simbolį - Karaliaučiaus katedrą. Kadangi ją iš beveik visų pusių supa vanduo, atrodo, kad pati katedra tarsi plaukia. Ji pastatyta XIV amžiuje, joje palaidotas garsus filosofas I. Kantas. Katedroje pasiklausysime įstabaus vargonų muzikos koncerto. Pamatysime ir gražiuosius Branderburgo vartus. Jie pastatyti XVII amžiuje. Vartų stilius – neogotikinis. XVII amžiuje buvo pastatyti 6-eri tokie vartai, tačiau šie išliko vieninteliai.

Pietūs Kaliningrade.

Kaliningradas yra Rusijos dalis. Tačiau tuo pačiu jis arčiau vakarų. Nors  jame vis dar yra nemažai sovietinių daugiabučių, aikštės ir gatvės vis dar vadinamos komunizmo pradininkių vardais, tačiau tuo pačiu miestas po truputį modernėja ir vis labiau atsiplėšia nuo Rusijos.

Apžiūrėsime laivą – muziejų „Vityaz“. Šis laivas vienas populiariausių “Pasaulinio vandenyno” muziejaus eksponatų. Tai yra tyrimų laivas , kurį 1939 m. Pastatė Brėmene, Vokietijoje, ir pavadino Marsu. 1945 m. Jis buvo paskirtas Sovietų Sąjungai, 1946 m. ​​Pagal Potsdamo susitarimą ir pervadinta Ekvator, o 1949 m. jis buvo pervadintas į Vityaz ir buvo naudojama kaip tyrimų laivas. Su „ Vityaz“ laivu mokslininkai atrado 1176 naujas jūrinių augalų ir gyvūnų rūšis. „ Vityaz“, kaip tyrimų laivas, aplankė 49 šalis ir buvo geros valios ambasadoriumi Sovietų Sąjungoje, 1982 m. jis buvo išsaugotas kaip muziejaus laivas. Šiandien šiame laive galima apžiūrėti įspūdingą ekspoziciją, beje laive galima ir išsinuomoti kajutę, tai viena iš įdomiausių vietų nakvynei Kaliningrade.

Po ekskursijos laisvas laikas lauktuvėms nusipirkti  ir vėlyvas grįžimas namo.

Kelionės kaina   - 40  € asmeniui.

Į kelionės kainą įskaičiuota: kelionė patogiu autobusu; kelionės vadovo paslaugos, vietinio gido rusų kalba Kaliningrade paslauga, Lietuvos ekologiniai mokesčiai, kelionės programos rengimas ir derinimas.

Papildomos išlaidos (pietūs, įėjimas į Karaliaučiaus Katedrą ir vargonų muzika, Kaliningrado ekologinis mokestis, laivas „Vityaz“) – apie 25-30 € asmeniui.

Į kelionės kainą neįskaičiuota:

Medicininių išlaidų draudimas kelionės metu 3-5 € (priklausomai nuo amžiaus, PRIVALOMAS, draudimu pasirūpiname)

Asmeninės išlaidos.

RUBLIUS PRAŠOME IŠSIKEISTI KAIPĖDOJE – taip sutaupysime laiko ir daugiau galėsime pamatyti Kaliningrade. Rublio (RUB) kursas 1 € apie 68 RUB.

VYKSTANT Į KALININGRADĄ.

Leidimą galite užsakyti nemokamai šiuo adresu savarankiškai : 

http://electronic-visa.kdmid.ru/klgd_home.html

ATSIPRAŠOME Vizų pildymo klausimais nekonsultuojame, galime ją užpildyti už Jus elektroninės vizos (leidimo) sutvarkymas –  5 Eur (asmeniui).  Gauti leidimą į Kaliningrado sritį reikalingas pasas galiojantis bent 6 mėn. po kelionės pabaigos ir skaitmeninė nuotrauka.

Pastaba. Ekskursinių objektų lankymo tvarka ir mokamų objektų bilietų kainos gali nežymiai keistis.

Keliaujantiems į Kaliningrado sritį viza nereikalinga, tačiau reikalingas leidimas ir PASAS (asmens tapatybės kortelė negalioja);

Vykstant beviziu rėžimu, muitinės ir pasienio tarnybos procedūros vyksta standartiškai kaip ir su viza.
Kelionių organizatorius už pasienio tarnybos darbą neatsako.
Registracija ne vėliau kaip prieš 7 darbo dienos iki kelionės pradžios.
Muziejuose, bažnyčiose ir kituose mokamuose objektuose kelionės vadovas ekskursijų neveda;

Kelionės maršrutą parengė kelionių agentūra UAB Ingrida tours,

Pasiteiravimui apie kelionę tel. 865556313, 867727036, el.paštas – [email protected] [email protected]

PASTABA. Kelionės metu su savimi turėkite PASĄ, galiojantį bent 6 mėn. po kelionės pabaigos.

Žymės


Kelionių pasiūlymai


Pažintis su dangaus objektais ir žvaigždynais. Molėtų observatorija – Dangaus šviesulių stebykla – Etnokosmologijos muziejus

Naujųjų Metų sutikimas Maskvoje

Pažintis su dangaus objektais ir žvaigždynais. Molėtų observatorija – Dangaus šviesulių stebykla – Etnokosmologijos muziejus

Pažintinė – pramoginė kelionė Lajų takas – A.Baranausko klėtelė – Siauruko muziejus – Natūralių kvepalų gamyba

Savaitgalis Varšuvoje prabangiame 5* viešbutyje „InterContinental Warsaw“

Vienos dienos išvyka: Šampanas iš beržų sulos – saldainiai Karvutė (Gotina) – naminių ledų degustacija