Kelionės kraunami

« All Kelionės

  • Kelionė jau baigėsi

Užutrakio dvaras – Vilniaus Katedros požemiai – Vilniaus senamiestis

vasario 23


Kaina: 28€

Išvykimas:

7.00 val. Klaipėdoje, Akropolis, iš Dubysos gatvės (Išvykimo laikas gali keistis)

7.20val. Gargžduose, Klaipėdos g. 15-17 (tarp banko ir kultūros namų). (Išvykimo laikas gali keistis)

Aplankysime Užutrakio dvaro rūmus. Prieš daugiau kaip šimtą metų Užutrakio dvaras apėmė virš 600 ha teritoriją, iš jų 80 ha plotą apėmė sodyba, kurią sudarė ūkinė ir reprezentacinė dalys. Šioje sodybos dalyje taip pat buvo Užutrakio alkakalnis, ant kurio nuo XVIII a.stovėjo unitų cerkvė, kurią Tiškevičiai pavertė dvaro koplyčia. Ūkinę dalį Juozapas Tiškevičius suformavo iš XIX a.pabaigoje įsigyto Užutrakio palivarko, o naujosios savo rezidencijos reprezentacinę dalį įrengė pusiasalio, vadinto „Algirdo sala“ tarp Galvės ir Skaisčio (Žydiškių) ežerų, gilumoje ant performuoto ir dalinai supilto Galvės ežero kranto. Ekskursijos metu susipažinsime su dvaro sodybos ir ją įkūrusios grafų Tiškevičių šeimos istorija, atliktais ir vykdomais dvaro sodybos restauracijos darbais.

Atvykę į Vilnių pažintį su Vilniaus senamiesčiu pradėsime nuo didingiausios Lietuvos bažnyčios – Vilniaus Katedros. Nelabai patogioje statybai vietoje bažnyčia pradėta statyti nuo 13 a. vidurio. Dabartinio klasicistinio stiliaus išvaizdą katedra įgijo 1783 metais pagal Lauryno Stuokos Gucevičiaus projektą. Su muziejaus gidu leisimės į Vilniaus katedros požemius – nematoma pastato dalis – pristato šventovės, stovinčios vienoje seniausiai gyvenamų Vilniaus vietų, istoriją, pastato kaitą, čia palaidotus Lietuvos valstybei ir Bažnyčiai nusipelniusius asmenis. Kriptose ir koridoriuose įrengta ekspozicija supažindina su laidojimo tradicijomis, archeologiniais radiniais, atveria Karališkąjį mauzoliejų.

Pažymėtina, jeigu norėtumėte laisvo laiko metu keltis į Katedros bokštą, informuokite gidę iš anksto, nupirks bilietus einant į Katedros požymius. Priešingu atveju turėsite mokėti daugiau.

Susipažinę su Katedros požemių gyvenimu, ekskursiją tęsime po senamiestį. Šalia Katedros aikštėje stovi paminklas Gediminui. Nuo čia matyti Gedimino pilies bokštas, kur prasidėjo miesto istorija. Tai Aukštutinės pilies likučiai. Pilies kalvos papėdėje šiais metais atidaryti Valdovų rūmai – buvusi Vilniaus žemutinės pilies komplekso dalis. Nuo Katedros aikštės link Rotušės aikštės tęsiasi Pilies gatvė, viena lankomiausių turistų gatvių Vilniuje. Eidami link Vilniaus rotušės staptelėsime prie Prezidentūros, kuri įsikūrusi XIX a. vėlyvojo klasicizmo stiliaus dviaukščiuose rūmuose. Pritaikant rūmus Prezidento rezidencijai, nuspręsta atkurti istorinį interjerą. Viduje yra klasicizmo epochos stiliaus salės. Vilniaus senamiestį juosė gynybinė miesto siena. Aušros Vartai buvo vieni iš penkių (vėliau devynerių) vartų gynybinėje sienoje. Aušros Vartų Švč. Mergelės Marijos koplyčioje laikomas Švenčiausiosios Mergelės Marijos paveikslas garbinamas kaip stebuklingas ir sutraukia daug piligrimų iš Lenkijos ir kitų katalikiškų šalių.

Kelionės kaina –  28 € asmeniui.

Ekskursija po Katedros požymius –  5€, senjorams ir moksleiviams 3 €.

Įėjimas į Užutrakio dvarą ir dvaro gidas – 5 € asmeniui; senjorams, vaikams – 3,5€ asmeniui.

Pastaba. Ekskursinių objektų lankymo tvarka ir mokamų objektų bilietų kainos gali nežymiai keistis

Kelionės maršrutą parengė gidavimo ir turizmo agentavimo veikla užsiimanti Ingrida Pociutė (Ingrida tours)

Pasiteirauti apie kelionę tel. 865556313, 868626261;  8677 27036 [email protected]  arba [email protected] arba [email protected]

 

Pasidalinti:

Informacija

Data:
vasario 23
Kaina:
28€

Vieta

Vilnius

Organizatorius

UAB „Ingrida tours“

Grupė pilna