Kelionės kraunami

« All Kelionės

  • Kelionė jau baigėsi

Teatralizuotas pasakojimas Kelmės dvare – Užgavėnės Naisiuose

kovo 2


Kaina: 26€

Išvykimas :

8.00 val. Klaipėdoje, Akropolis, iš Dubysos gatvės (Išvykimo laikas gali keistis)

8.15 val. Gargžduose, Klaipėdos g. 15-17 (tarp banko ir kultūros namų). (Išvykimo laikas gali keistis)

Arba išvykimai iš  Palangos ir Kretingos, priklausomai iš kur bus keliaujančių turistų.

Vyksime į Kelmę dvarą, vertinamą kaip retai išlikusi baroko stiliaus Lietuvos provincijos dvaro sodybą. Kelmės dvaro ansamblio mūriniai rūmai statyti 1780 m., dviaukščiai bokšto išvaizdos vartai – 1668 m. Iki šių dienų yra išlikę devyni šios sodybos dvaro laikotarpio pastatai. Daugiau kaip 300 metų Kelmės dvarą valdė lenkų kilmės bajorai Gruževskiai (Gruzewski). Kelmės dvaras – vieta, kur pirmiausiai Lietuvoje prasidėjo 1831 metų sukilimas prieš carinę Rusiją. Dalyvausime edukacinėje programoje „ Teatralizuotas  pasakojimas apie dvarą ir jo papročius“. Jos metu XVIII amžiaus muzika, prabangiai apstatyta  dvaro rūmų salė mintimis perkels į baroko spindesio, manieringų papročių laikotarpį. Mus, pasitiks  „ponia“ ir „ponas“,, kurie pasiūlys  susipažinti  su  XVIII a. dvariškių apranga,  jos aksesuarais, papročiais bei  etiketu. Pakvies pažaisti  dvariškių tarpe populiarius  stalo žaidimus,  taip pat kai kurie keliautojai taps  surengtų „gyvųjų paveikslų“ herojais. Pats dvaro savininkas Julius Gruževskis  „virtualaus paveikslo“ pagalba  papasakoja  apie  lemtingą atsitiktinumą, nulėmusį    tai, kad   Kelmės dvaro vardas įėjo  į Lietuvos istoriją.

Vėliau vyksime į mažą, bet garsią gyvenvietę Naisius, kurie iki 1795 m. priklausė valstybės iždui, buvo Šiaulių ekonomijos dvaras. Kartu su visa Šiaulių ekonomija Rusijos imperatorė Jekaterina II Naisius padovanojo grafui Platonui Zubovui. Kelionės vadovė supažindins su Naisiais ir juose esančiais Baltų Dievų muziejumi, Inkilų muziejumi – vienintelį toks Lietuvoje. Čia iškelta daugiau šimtas įvairaus dydžio inkilų. Kovo 2 dieną vyks Didžiosios Naisių Užgavėnės, kur galėsite pažiūrėti blynų kepimo varžytuves. Vieni kepėjai vaišins blynais, kiti pardavinės. O norint išvaryti žiemą, žinome, kad būtina sočiai, riebiai ir daug privalgyti. Čia vyks muzikantų („Daumantų muzikantai“, Nešpėtni bernai“) pasirodymai ir žinoma Kanapinio ir Lašininio kovos bei Morės deginimas. Tad kviečiu dūkti, trypti ir žiemą išvaryti!

Kelionės kaina – 26 € asmeniui.

Papildomos išlaidos:

Teatralizuotas pasakojimas Kelmės dvare – 3 € asmeniui.

Į kelionės kainą įskaičiuota: kelionė autobusu;  kelionės vadovo-gido paslaugos, kelionės programos rengimas ir derinimas.

  Pastaba. Ekskursinių objektų lankymo tvarka ir mokamų objektų bilietų kainos gali nežymiai keistis

Kelionės maršrutą parengė gidavimo ir turizmo agentavimo veikla užsiimanti Ingrida Pociutė (Ingrida tours).

Pasiteirauti apie kelionę tel. 865556313, 8677 27306  [email protected]  arba [email protected]

 

Pasidalinti:

Informacija

Data:
kovo 2
Kaina:
26€

Organizatorius

UAB „Ingrida tours“

Grupė pilna