Kelionės kraunami

« All Kelionės

  • Kelionė jau baigėsi

Seimas – Mo muziejus – Vilniaus senamiestis

liepos 19


Kaina: 29€

Išvykimas:

6.20 val. Klaipėdoje, Akropolis, iš Dubysos gatvės (Išvykimo laikas gali keistis)

6.40val. Gargžduose, Klaipėdos g. 15-17 (tarp banko ir kultūros namų). (Išvykimo laikas gali keistis)

7.30 val. Kryžkalnis

Šioje kelionėje į Vilnių aplankysime įstatymų leidžiamąją instituciją – Lietuvos Respublikos Seimą. Čia supažinsime su Lietuvos valstybės valdymo sistema, parlamento veikla, įstatymų leidybos procedūra, institucijos struktūra ir kas itin svarbu – piliečių galimybėmis dalyvauti teisės aktų leidyboje. Seimo rūmus sudaro trys pastatai. Pirmuose rūmuose yra Seimo narių, jų padėjėjų kabinetai. Pagrindinėje įstatymų leidėjų posėdžių salėje 1990-ųjų kovo 11-ąją buvo atkurta Lietuvos valstybės Nepriklausomybė. Antruose rūmuose yra naujoji Seimo posėdžių salė. Čia įkurdinta Seimo kanceliarija. Ekskursijos metu apžiūrėsime svarbiausią Seimo posėdžių salę, sužinosime įstatymų projektų svarstymo tvarką, ….. Ekskursiją ves Seimo gidas. Apie dalyvaujančius ekskursijoje privaloma pranešti likus ne vėliau kaip savaitei iki kelionės, tad kviečiu iš anksto registruotis.

Apžiūrėję Seimo rūmus eisime į šiuolaikinio meno (MO muziejų), kuris įkurtas asmenine mokslininkų Danguolės ir Viktoro Butkų iniciatyva (2018 metais spalio mėnesį). MO muziejus – koks jis? MO – tai atviras požiūris. MO yra gero laisvalaikio vieta. Čia užsukti kviečia parodos, kinas, edukaciniai užsiėmimai, koncertai ir kiti renginiai, skirti įvairioms amžiaus grupėms. MO tikslas yra burti žmones, kurti naująjį muziejų drauge. Meno kolekcijos branduolį sudaro gausūs tapybos, grafikos, fotografijos ir videomeno rinkiniai, juos papildo mažesnis skulptūros ir tarpdisciplininių menų (performanso, instaliacijos ir kt.) rinkinys. Atspindėdama platų meninių stilių ir idėjų diapazoną  kolekcija kviečia susipažinti su esminiais Lietuvos meno raidos procesais per pastaruosius 60 metų. Sukaupta 5000 modernaus ir šiuolaikinio meno kūrinių kolekciją sudaro Lietuvos dailės aukso fondas nuo XX a. 6-ojo dešimtmečio iki šių dienų. Įdomiai, šiuolaikiškai su muziejumi supažindins muziejaus gidas.

Ir dar mūsų lauks pažintis su Vilniaus senamiesčiu. Ekskursijos metu, praeisime pro Valdovų rūmus- buvusi Vilniaus žemutinės pilies komplekso dalis;  didingiausią Lietuvos bažnyčią – Vilniaus Katedrą. Nelabai patogioje statybai vietoje bažnyčia pradėta statyti nuo 13 a. vidurio. Dabartinio klasicistinio stiliaus išvaizdą katedra įgijo 1783 metais pagal Lauryno Stuokos Gucevičiaus projektą. Katedros aikštėje stovi paminklas Gediminui. Nuo Katedros aikštės link Rotušės aikštės tęsiasi Pilies gatvė, viena lankomiausių turistų gatvių Vilniuje. Eidami link Vilniaus rotušės stabtelėsime prie Prezidentūros, kuri įsikūrusi XIX a. vėlyvojo klasicizmo stiliaus dviaukščiuose rūmuose. Pritaikant rūmus Prezidento rezidencijai, nuspręsta atkurti istorinį interjerą. Viduje yra klasicizmo epochos stiliaus salės. Vilniaus senamiestį juosė gynybinė miesto siena. Aušros Vartai buvo vieni iš penkių (vėliau devynerių) vartų gynybinėje sienoje. Aušros Vartų Švč. Mergelės Marijos koplyčioje laikomas Švenčiausiosios Mergelės Marijos paveikslas garbinamas kaip stebuklingas ir sutraukia daug piligrimų iš Lenkijos ir kitų katalikiškų šalių. Kelionės kaina –  29 € asmeniui.

Įėjimas į Mo muziejų ir muziejaus gidas (kaina vienoda visų amžių asmenims) – 10-11 eurų (priklauso nuo grupės dydžio).

Pastaba. Ekskursinių objektų lankymo tvarka ir mokamų objektų bilietų kainos gali nežymiai keistis

Kelionės maršrutą parengė gidavimo ir turizmo agentavimo veikla užsiimanti Ingrida Pociutė (Ingrida tours).

Pasiteirauti apie kelionę tel. 865556313, 867727036 [email protected]  arba [email protected]

Pasidalinti:

Informacija

Data:
liepos 19
Kaina:
29€

Vieta

Vilnius

Organizatorius

UAB „Ingrida tours“

Grupė pilna