Šakočio kepimas – krepšinio muziejus – sinagogų kompleksas

kovo 4
Kaina asmeniui 40€
  • Pradžia
  • Kelionės
  • Šakočio kepimas – krepšinio muziejus – sinagogų kompleksas

Pažintinės savaitgalio kelionės metu vyksite į Joniškio kraštą, čia apžiūrėsite Sinagogų kompleksą, susipažinsite su miestelio ir žydų bendruomenės istorija, toliau kelionės metu padegustuosite tradicinius Žiemgalos krašto virtienius. Pasistiprinę vyksite į vienintelį Lietuvoje krepšinio muziejų, o kelionę užbaigsite kepdami šakotį.


Išvykimas
2023 m. kovo 4 d. 07:30
Kaina asmeniui 40€

Garantuojame įspūdingą pažintinę kelionę ir dar nematytus vaizdus.

Kelionės programa

Pažintinės – patyriminės kelionės autobusu pradžioje lankysite Sinagogų kompleksą. Sinagogų kompleksą sudaro vasarinė „Baltoji“ ir žieminė „Raudonoji“ sinagogos. Raudonojoje sinagogoje atkurtas ir restauruotas unikalus interjeras – lubų puošyba, sienų tapyba, aron kodešas (hebr. – šventoji skrynia), kuriame būdavo saugomi Toros ritiniai. Sinagogoje įrengta ekspozicija, kuri reprezentuoja Joniškio žydų bendruomenės istoriją iki Antrojo pasaulinio karo. Baltojoje sinagogoje veikia ekspozicija, kurioje panaudojus modernias eksponavimo priemones, kūrybiškai perteikiama Joniškio istorinė raida, svarbiausieji miesto istorijos momentai. Viską papasakos ir aprodys vietinis gidas.

Pažintinės kelionės metu būsite išalkę, todėl jūsų laukia pietūs, tradiciniai Žiemgalos krašto virtieniai. Juos mėgdavo ne tik paprasti žmonės, bet ir to krašto didikai, bajorai. Čia pietums bus patiekti kelių rūšių virtieniai, 8 vienetai, apie 300 g. + kisielius. Virtienius skanausite su pasakojimu apie juos.

Patyriminės kelionės autobusu metu, aplankysite unikalią vietą ir pabendrausite su žmogumi, kuris geriau nei bet kas kitas net ir nesidominčius krepšiniu sužavės ir sužadins kibirkštėlę pasižvalgyti po muziejų. Krepšinis Lietuvoje vadinamas antrąja religija, tačiau vietos, kur šios sporto šakos gerbėjai, sportininkai ir visi besidomintys galėtų pamatyti žymiausius šalies krepšininkų laimėjimus, atributiką, istorines nuotraukas, ilgą laiką nebuvo, kol Joniškyje duris atvėrė vienintelis Lietuvoje krepšinio muziejus. Čia įrengtas ir specialus kambarys 1937-ųjų metų Lietuvos krepšinio rinktinės pergalei II Europos krepšinio čempionate Rygoje (Latvija) pažymėti. Šio muziejaus siela Leonas, viską Jums parodys ir papasakos, o gal net išpranašaus kada Lietuva laimės auksą.

Pažintinės – patyriminės kelionės pabaigoje, po pilnos įspūdžių dienos laukia smagus laikas kepant šakotį. Gražioje kaimo bendruomenėje Jums bus pristatomas šakočio kepimas iš vietinių kaimo produktų. Čia Jūs ne tik pasimokinsite kepti šakotį, bet ir turėsite kaimiškų produktų (sūrio, duonelės, liofilizuotų vaisių, aliejaus) pristatymą su degustacija. Galėsite įsigyti kaimiškų natūralių produktų. Iškepus šakočiui jūsų laukia šakočio su arbata degustacija, bei (svoris apie 300 g) šakočio vežimasis namo.

 

Patyriminės kelionės kaina – 40 € asmeniui.

Į pažintinės kelionės autobusu kainą įskaičiuota: kelionė autobusu; kelionės vadovo-gido paslaugos, kelionės programos kūrimas, rengimas ir derinimas, objektų apžiūra, darbuotojų pagalba kuriant ir įgyvendinant programą.

Papildomiems mokamiems objektams:

  • Ekskursija Sinagogų komplekse – 5 € suaugusiam asmeniui; 3,5 € vaikams ir senjorams;
  • Pietūs (virtieniai 8vnt. apie 300g.) + kisielius – 5 € asmeniui;
  • Krepšinio muziejus – 2 € asmeniui;
  • Šakočio kepimas ir degustavimas – 15 € asmeniui;

 

Pastabos. Ekskursinių objektų lankymo tvarka ir mokamų objektų bilietų kainos gali nežymiai keistis. Nesusirinkus turistų grupei (40 asmenų), vienos dienos kelionė gali būti atšaukiama 2 dienas prieš išvykimą. Turistui atšaukus vienos dienos kelionę likus 3 dienoms ir mažiau iki išvykimo, pinigai negrąžinami. Kelionė gali būti komfortabiliu 20 arba 49 vietų autobusu.

Pažintinės vienos dienos kelionės autobusu maršrutą parengė: UAB Ingrida tours. Be autorių sutikimo, kelionės programą  naudoti ar platinti draudžiama.

Pasiteiravimui apie pažintinę vienos dienos kelionę autobusu tel. 8677 27036, 865556313, el.paštas –  [email protected] arba [email protected].

Išvykimas

7.30 val. iš Klaipėdos, nuo Akropolio (iš Dubysos gatvės)

7.50 val. iš Gargždų, nuo autobusų stoties, Klaipėdos g. 35, Gargždai

8.30 val. iš Plungės (LDL parduotuvė,  J. Tumo-Vaižganto g. 110, Plungė)

9.00 val. iš Telšių (Baltic petroleum degalinė, prie Telšių, Šiaulių pl. 12,)

10.30 val. iš Šiaulių (Šiaulių Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus katedra, Aušros tak. 3)

Transportas Autobusas
Organizatorius UAB „Ingrida Tours“

Daugiau kelionių

Kelionė į Latviją per Palangą: rododendrų žiedai – plaukimas Dauguvos upe Rygoje

Latvijos etnografinis buities muziejus – Lygatnė – vyno degustacija – Cėsis –– Sigulda – Turaidos pilis 2d./1n.

Lenkija: Jotvingių prūsų gyvenvietė –vienuolynas Vygriuose– Seinai – Vilanovo rūmai – Karalių rūmai – plaukimas Augustavo kanalu