Pažintinė-piligriminė kelionė po Žemaitiją su edukacija vienuolyne ir Viduklės koldūnais

rugsėjo 11
Kaina asmeniui 29€
  • Pradžia
  • Kelionės
  • Pažintinė-piligriminė kelionė po Žemaitiją su edukacija vienuolyne ir Viduklės koldūnais
Grupė jau pilna. Dėl registracijos į rezerervą, ar kitų klausimų rašykite - [email protected]

Šios pažintinės – piligriminės kelionės metu leisimės į savęs pažinimą, šventų vietų lankymą. Aplankysime Kaltinėnų miestelį, garsų čia esančia šeštąja bažnyčia, nuostabų ir išskirtinį parka su akmenimis bei didžiausiu Lietuvoje kryžiumi. Kaltinėnai rašytiniuose šaltiniuose minimi dar nuo kryžiuočių laikų, kaip žygių į Žemaitiją, galutinis tikslas. Taip pat netoli Kaltinėnų augo prezidentas Aleksandras Stulginskis, čia esančioje kapinaitėse palaidotas žinomas rašytojas Dionizas Poška. Kaltinėnai buvo viena lankomiausių kunigaikščio Gedimino vietų.


Išvykimas
2021 m. rugsėjo 11 d. 07:30

Kelionės programa

Pirmiausia šioje kelionėje mikroautobusu vyksime į Kaltinėnus, aplankysime Šv. Jono Krikštytojo bažnyčią. Tai modernios sakralinės architektūros statinys su dviem trikampiais bokštais. Pagrindinis vidaus akcentas – didįjį altorių pakeičianti ir laiptais tikinčiųjų link žengianti puspenkto metro aukščio prisikėlusio Kristaus skulptūra – iš balto marmuro ir bronzos (dalininkas Alfonsas Vaura). Manoma, jog nuo Vytauto Didžiojo laikų Kaltanėnuose yra stovėjusios bent šešios medinės bažnyčios. Priešpaskutinę, 1896 m. statytą bažnyčią ugnis pasiglemžė 1988-aisias.

Toliau keliausimę į išskirtinį parką su akmenimis ir didžiausiu kryžiumi Lietuvoje. Tai viena iš labiausiai turistų, maldininkų lankomų vietų. Turėsite galimybę pasivaikščioti parko teritorijoje nutiestais takais. Apžiūrėsime aukščiausią kryžių, kurio aukštis apie 20 metrų. Kryžius simbolizuoja 1990 m. tautos prisikėlimą, tuo pačiu tai paskutinė Kryžiaus kelio iš unikalių stacijų, kurios iškaltos įvairių Lietuvos menininkų iš akmens dalis.

Toliau autobusu vyksime į Viduklę. Kuri garsėja savo išskirtiniais koldūnais. Čia mes pietausime. (Registruojantis parašykite ar didelę ar mažą porcija koldūnų norėsite) (Jeigu pietų atsisakote taip pat informuokite registruojantis. Pageidaujantys vegetariškų koldūnų, prašome nurodyti registracijos metu).

Toliau šios dienos kelionėje vyksime į Šiluvą. Šis miestelis garsėja tuo, kad čia 1608 m. apsireiškė švenčiausioji Mergelė Marija – stovinti ant akmens ji pasirodė piemenėliams. Šis jos pasirodymas 1775 m. buvo oficialiai pripažintas katalikų Bažnyčios ir laikomas seniausiu Europoje. Pasklidus žiniai apie apsireiškimą, į šią vietą pradėjo vykti vis daugiau maldininkų ir piligrimų. Su miesteliu ir jo istorija ekskursijoje mus supažindins viena iš seserų eucharistiečių.

Pažintinėje kelionėje autobusu aplankysime vieną žinomiausių Žemaitijos Tytuvėnų vienuolyną, dalyvausime ekskursijoje. Tai vienintelis Lietuvoje statinys kur šventoriaus tvoroje-arkadinėje galerijoje įrengtas procesijų koridorius su 39 Kryžiaus kelio stotimis, o kiemo viduryje Šventųjų Laiptų koplyčia. Apžiūrėję vienuolyną išeisime į buvusį ūkinį kiemą čia pamatysime tarnų namą, svirną, vienuolyno sodą, iš čia atsiveria vaizdas į bažnyčios apsidę mažiausiai pasikeitusią bažnyčios dalį-gotiką menančius arkinius presbiterijos langus, raudonų plytų akmenimis sutvirtintas sienas, ir statų bažnyčios stogą.

Edukacinės programos metu sužinosime apie vienuolynų vaistažolių sodelių augalus, bandysime iš kvapo atpažinti žoles gyduoles, minsime mįsles, bandysime išgirsti žolynų muzikos garsus. Visi edukacinės programos dalyviai pasidarys po kvapų maišelį iš žolelių, kurios Jums labiausiai patiks. 

Pažintinės –piligriminės kelionės autobusu kaina  –  29 € asmeniui.

Į  pažintinės-piligriminės kelionės kainą įskaičiuota: kelionė autobusu, kelionės vadovo - gido paslaugos, kelionės programos rengimas ir derinimas.

  • Papildomiems mokamiems objektams pažintinėje-pligriminėje kelionėje autobusu:
  • Ekskursija (auka) Šiluvoje – 1 € asmeniui.
  • Ekskursija Tytuvėnų vienuolyne – 3 - 4 € suaugusiam asmeniui, 2-3 € vaikams ir senjorams.
  • Edukacija vienuolyne  – 4 € asmeniui.
  • Auka Kaltinėnų bažnyčiai – 2 € asmeniui.
  • Viduklės koldūnai – maža porcija 4 €, didelė porcija 5 €; (Jeigu pietauti atsisakote informuokite registruojantis).
  • Vietinio gido paslauga – 3-4 € asmeniui.

Pastaba. Pažintinės kelionės ekskursinių objektų lankymo tvarka ir mokamų objektų bilietų kainos gali nežymiai keistis.

Pažintinės kelionės maršrutą parengė: UAB Ingrida tours. Be autorių sutikimo, kelionės programą  naudoti ar platinti draudžiama.

Pasiteiravimui apie pažintinę kelionę tel. 8677 27036, 865556313, el.paštas –  [email protected] arba [email protected].

Išvykimas

Pažintinės – piligriminės kelionės išvykimo laikai gali keistis:

7.30 val.  išvykimas iš Klaipėdos, nuo Akropolio iš Dubysos gatvės pusės.

7.50 val. iš Gargždų,  Klaipėdos g. 15-17 (tarp banko ir kultūros namų).

8.20 val. iš degalinės Trevena, prie kelio į Rietavą-Kvėdarną. Autostrados 57 kilometras.

Transportas Autobusas
Organizatorius UAB „Ingrida Tours“

Daugiau kelionių

Kvalifikacijos tobulinimo programa pedagogams: STEAM ugdymas ir pažintis su Vilniumi

Kvalifikacijos tobulinimo programa pedagogams: Zarasų krašte

Kvalifikacijos tobulinimo programa pedagogams: Kūno kalba

Kvalifikacijos tobulinimo programa pedagogams: STEAM ir pažintis su Kaunu

Virtuali alaus degustacija su pristatymu į namus

Arbatgėris su vyniotiniu - Malūnas – Žibintų festivalis “Stebuklų šalyje”

Kvalifikacijos tobulinimo programa pedagogams: istorinis, mitologinis, kultūrinis paveldas ir kraštovaizdžio pažinimas

Vienos dienos kelionė autobusu: Muziejus - mineralinis šaltinis - Kardinolo tėviškė

Alaus degustacija – Žibintų festivalis “Stebuklų šalyje”