Pažintinė kelionė autobusu iš Vilniaus ir Kauno: kunigaikčių Oginskių keliu - geometriniai labirintai

rugpjūčio 7
Kaina asmeniui 38€
  • Pradžia
  • Kelionės
  • Pažintinė kelionė autobusu iš Vilniaus ir Kauno: kunigaikčių Oginskių keliu - geometriniai labirintai
Grupė jau pilna. Dėl registracijos į rezerervą, ar kitų klausimų rašykite - [email protected]

 Pažintinėje vienos dienos kelionėje autobusu susipažinsime Oginskių įtaka Lietuvoje, jų indėliu į kultūrą, bei jų giminės istorija. Pirmiausia  vyksime į Rietavą, aplankysime muziejų, įkurtą buvusioje Oginskių muzikantinėje. O charizmatiškas gidas taip įsuks į Oginskių giminės įdomius labirintus, kad norėsis dar ir dar klausytis. Pagal galimybė aplankysime bažnyčią, kurioje buvo įžiebta pirmoji lempa.  Pažintinę vienos dienos kelionę autobusu tęsime Plungės dvare ir parke su vietiniu gidu. Tai vieni gražiausių XIX a. Lietuvoje statytų istorizmo laikotarpio architektūrinių statinių.  Dienos pabaigoje poilsiui ir pasibuvimui gamtoje aplankysime Energetinių ir geometrinių figūrų parką.  


Išvykimas
2021 m. rugpjūčio 7 d. 06:30

Kelionės programa

Pažintinę kelionę su Žemaitija pradėsime atsinaujinusiame Rietavo Oginskių kultūros istorijos muziejuje, įsikūrusiame XIX a. vidurio architektūrinio ansamblio pastate, buvusioje dvaro muzikos mokykloje. Muziejaus gidas supažindins su Rietavo ir  kunigaikščio Oginskio dvaro istorija, muziejaus ekspozicijomis, papasakos apie Rietavo Oginskių įtaką Lietuvos politiniam ir kultūriniam gyvenimui, aprodys iki šių dienų išlikusius dvaro pastatus.

Pietūs: sriuba+karštas mėsos patieklas. (Jeigu pietų atsisakote ar pageidaujate vegetariško patiekalo registruojantis būtina tai nurodyti, kitu atveju užsakoma bendra tvarka).

Ekskursiją tęsime Plungėje, buvusiame kunigaikščio Mykolo Mikalojaus Severino Marko Oginskio dvare su dvaro gideM. Oginskio rūmai - vieni gražiausių XIX a. Lietuvoje statytų istorizmo laikotarpio architektūrinių statinių.  Prieš rūmus pamatysime neogotikinio stiliaus pastatą – buvusį žirgyną, kuriame buvo auginami įvairių veislių arkliai, ypač puoselėti žemaitukai. Buvusiame žirgyne kasmet vyksta tarptautiniai Mykolo Oginskio klasikinės muzikos festivaliai. Įdomių pasakojimų išgirsite iš gido ir Plungės parke. Čia pamatysite seniausią pastatą Plungėje – laikrodinę-oranžeriją, kitaip dar vadinama pilaite pamatysite dvaro parke. Pilaitė yra miniatiūrinė Palazzo Vecchio rūmų, esančių Florencijoje, kopija.

Po ekskursijų bus daug susikaupusios informacijos, apmąstyti, pasisemsime jėgų, sveikatos vyksime į  Energetinių ir geometrinių figūrų parką. Labirintai egzistavo jau prieš 4 000 metų.  Viduramžiais labirintai būdavo labai įvairūs. Energetiniai labirintai turi tik vieną taką, vedantį į centrą ir vėl atgal. Jame nėra uždarų sienų. Kai eini labirintu, vis vingiuoji pirmyn ir atgal, sukdamas 180 laipsnių kiekvieną kartą, pereidamas į naują ratą. Kai žmogus keičia ėjimo kryptį, taip pat keičiasi ir jo suvokimas iš dešiniojo smegenų pusrutulio į kairįjį. Tai viena iš priežasčių, kodėl labirintas gali skatinti suvokimo, jutimo, sąmoningumo imlumą. Greičiau gaunami atsakymai į klausimus, greičiau išsprendžiamos problemos. Labirintų parką pristatys jo šeimininkai.

Pažintinės vienos dienos kelionės autobusu kaina – 38 € asmeniui.

Į pažintinės vienos dienos kelionės autobusu kainą įskaičiuota: kelionė autobusu;  kelionės vadovo-gido paslaugos, kelionės programos kūrimas, rengimas ir derinimas, objektų apžiūra, darbuotojų pagalba kuriant ir įgyvendinant programą.

Papildomiems mokamiems objektams (neprivalu į visus objektus eiti ar pietauti, tik registruojantis apie tai reikia pranešti, kitu atveju bus užsakoma ir Jūsų vardu):

  • Įėjimas ir ekskursija „Rietavo Oginskių kultūros istorijos muziejuje -  1,5 -2  € asmeniui;  senjorams, moksleiviams – 1 - 1,5 € asmeniui.
  • Įėjimas į Plungės dvarą ir ekskursija su dvaro gidu – 3,5 – 4,00 € asmeniui;  senjorams,  studentams, moksleiviams – 2,5 -3,00 € asmeniui (priklausomai nuo keliautojų skaičiaus).
  • Pietūs –  8 € asmeniui (sriuba+karštas patiekalas) (jeigu pietų atsisakote informuokite bent savaitę prieš kelionę).
  • Įėjimas į  Geometrinių ir energetinių figūrų parką  –4,00 € suaugusiam asmeniui; studentams, moksleiviams, senjorams -2,00 € asmeniui.

Pastabos: Vienos dienos pažintinės kelionės autobusu ekskursinių objektų lankymo tvarka ir mokamų objektų bilietų kainos gali nežymiai keistis.

Vienos dienos pažintinės kelionės autobusu programą parengė: UAB Ingrida tours. Be autorių sutikimo, kelionės programą naudoti ar platinti draudžiama.

Pasiteiravimui apie vienos dienos pažintinę kelionę autobusu tel.: +37065556313 arba +37067727036, el.paštas – [email protected] arba [email protected]

Išvykimas

06.30 val Vilnius, Lukiškių a. prie šv. Apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčios.

08.00 val. Kaunas, Kauno pilis, automobilių stovėjimo aikštelė.

09.30 val. Kryžkalnis, nuo Orlean degalinė.

Transportas Autobusas
Organizatorius UAB „Ingrida Tours“

Daugiau kelionių

Jelgavos ledo skulptūrų festivalis – Jaunpils pilis – viduramžių laikų pietūs

Pažintinė kelionė autobusu į Vilniaus šviesų festivalį

Kalėdinė Varšuva aplankant faraono Tutanchamono ekspoziciją bei pramogos vandens parke

Jelgavos ledo skulptūrų festivalis – Sūrių degustacija

Saremo salos – Anglos vėjo malūnai – pilis - Talinas

Vandens pramogos didžiausiame vandens parke Europoje – Koperniko muziejus

GAUJOS NACIONALINIO PARKO GROŽYBĖS! Lygatnė – vyno degustacija – Araišių parkas – Cėsis – Sigulda – Turaidos pilis

Alatskivi pilis – estiško vyno degustacija – ekskursija Tartu – šaltalankių produktų degustacija

5 (penkių) dienų kelionė į Sakartvelą (Gruziją)