Pažintinė kelionė autobusu: Hortenzijų žiedai – dvarai -vienuolynas

rugpjūčio 14
Kaina asmeniui 38€
  • Pradžia
  • Kelionės
  • Pažintinė kelionė autobusu: Hortenzijų žiedai – dvarai -vienuolynas
Grupė jau pilna. Dėl registracijos į rezerervą, ar kitų klausimų rašykite - [email protected]

Šioje pažintinėje dienos kelionėje lankysimės nuostabiame Burbiškio dvare. Aplankysime įstabaus grožio hortenzijų parką, kuriame išvysime šias gėles, galėsime apžiūrėti skirtingas jų rūšis, bei pasidaryti gražių nuotraukų. Vyksime į dominikonų vienuolyną, kuriame apžiūrėsime rūsius, paragausime tradicinių šio krašto patiekalų ir pagurkšnosime arbatos. Taip pat apžiūrėsime Komarų dvarą, kurio istoriją mums papasakos, pati dvaro savininko anūkė.


Išvykimas
2021 m. rugpjūčio 14 d. 07:00

Kelionės programa

Šios vienos dienos pažintinės kelionės autobusu vyksime į Burbiškio dvarą istoriniuose šaltiniuose minimas nuo XVII a. Dvare - peizažinio tipo parkas, užimantis 28 ha plotą. Parko teritorijoje esančiuose tvenkiniuose yra 15 salų. Šis dvaras pasižymėjo senosios bajoriškos dvarų kultūros puoselėjimu. Dvaro savininkai Baženskiai kūrė didelį ir puošnų parką, jame statė paminklus, skulptūras, kaupė archyvą ir biblioteką. Su dvaro gidu pasivaikščiosime po parką ir dvarą, išgirsime įdomių pasakojimų.

     Kai jau ryškiaspalviai vasaros gėlynai prigęstą, savo išdidžias galvas iškelia hortenzijos. Taigi, suvilioti ryškiaspalvių žiedų grožio, leisimės į nuostabaus grožio hortenzijų mini parką, kuriame išvysime šias nuostabias gėles, galėsime apžiūrėti skirtingas jų rūšis, pasifotografuoti. Trapių nėrinių debesėlius primenančios hortenzijų žiedų kekės stebina dydžiu, formomis, džiugina spalvomis iki vėlyvo rudens. Ne veltui jas vadina sodo karalienėmis.

     Toliau šioje pažintinėje dienos kelionėje vyksime į dominikonų vienuolyną. Dalyvausime ekskursijoje, kurios metu apžiūrėsime vienuolyno pastatus, sužinosime įdomių pasakojimų apie vienuolyno istoriją, pagal galimybę apsilankysime paslaptinguose rūsiuose. Šis domininkonų vienuolynas - vienintelis Aukštaitijoje vėlyvojo baroko pavyzdys. Vienuolyno istorija pradedama skaičiuoti nuo 1676 m. Architektūros ir dailės istorijos požiūriu vertingiausias ansamblio pastatas – mūrinė bažnyčia. Manoma, kad bažnyčios interjeras yra išlikęs iš XVIII a. antros pusės, nes ankstesnysis buvo sunaikintas Šiaurės karo metu. Šios bažnyčios interjeras su aštuoniais  altoriais  yra  vienas  originaliausių  vadinamojo  liaudiško  baroko  pavyzdžių  Lietuvoje.

Vėliau degustuosime zacierkos sriubą ir koldūnus su silke ir burokėliais, taip pat atsigaivinsime vietinių žolelių arbata ir vienuolyno spurgytėmis (Jeigu šios edukacijos atsisakote būtina nurodyti registruojantis, kitu atveju bus užsakoma bendra tvarka).

Kelionės pabaigoje aplankysime Komarų dvarą. Šiuo metu dvarą valdo jį atgavusi Bogdano Komaro anūkė. Ji ir papasakos mums apie jį.  Mykolas Komaras, bajorų Komarų iš Padniestrės palikuonis, 1654 m. įsikūrė Palėvenės dvare. Iki mūsų dienų išlikę dvaro rūmai, oficina, pieninė, bravoras, sandėlis. Iki XIX a. antros pusės dvaro pastatas buvo vienaukštis, klasicistinio stiliaus. Rūmuose buvo 26 įvairios paskirties, formos ir dydžio patalpos. Rūmus supo 2 ha ploto angliško stiliaus parkas. Čia buvo daug meno kūrinių, per 5 tūkst. tomų biblioteka. Šiuo metu dvarą valdo jį atgavusi Bogdano Komaro anūkė.

Pažintinės vienos dienos kelionės kaina – 38 € asmeniui.

Į pažintinės vienos dienos kelionės autobusu kainą įskaičiuota: kelionė autobusu;  kelionės vadovo-gido paslaugos, kelionės programos kūrimas, rengimas ir derinimas, objektų apžiūra, darbuotojų pagalba kuriant ir įgyvendinant programą.

Papildomiems pažintinės vienos dienos kelionės mokamiems objektams:

  • Įėjimas į Burbiškio dvarą, parką, dvaro gido paslaugos apie 5 € suaugusiam asmeniui, 3 € vaikams, senjorams.
  • Hortenzijų sodo lankymas – apie 2 € asmeniui
  • Palėvenės bažnyčia – 2 € asmeniui;
  • Ekskursija ir pietūs vienuolyne – 12 € asmeniui (priklauso nuo grupės dydžio)
  • Komarų dvaras - 1€ asmeniui

Pastaba. pažintinės vienos dienos kelionės ekskursinių objektų lankymo tvarka ir mokamų objektų bilietų kainos gali nežymiai keistis.

Pažintinės vienos dienos kelionės maršrutą parengė: UAB Ingrida tours. Be autorių sutikimo, kelionės programą  naudoti ar platinti draudžiama.

Nuotraukos priklauso: Kupiškio r. turizmo ir verslo informacijos centrui, SkyShot Media&Photo, tomasfoto.lt, be autorių sutikimo nuotraukas naudoti draudžiama.

Pasiteiravimui apie pažintinę vienos dienos kelionę tel. 8677 27036, 865556313, el.paštas –  [email protected] arba [email protected].

Išvykimas

Pažintinės vienos dienos kelionės autobusu išvykimo laikai gali keistis

7.00 val.  išvykimas iš Klaipėdos, nuo Akropolio iš Dubysos gatvės pusės.

7.20 val. iš Gargždų,  Klaipėdos g. 15-17 (tarp banko ir kultūros namų).

8.00 val. iš Plungės (LIDL parduotuvė,  J. Tumo-Vaižganto g. 110, Plungė)

8.30 val. iš Telšių (Baltic petroleum degalinė, prie Telšių, Šiaulių pl. 12,)

9.15 val.  Kuršėnai (vieta bus patikslinta keliautojams prieš kelionę).

9.50 val. iš Šiaulių, Šiaulių Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus katedra ( Aušros takas 3, Šiauliai)

Transportas Autobusas
Organizatorius UAB „Ingrida Tours“

Daugiau kelionių

Pažintinė vienos dienos kelionė autobusu į Kalėdinį Vilnių

Verkių regioninis parkas – Pučkorių atodanga – Lukiškių kalėjimas

Pažintinė vienos dienos kelionė į Anykščių Helovino labirintų parką

Vienos dienos pažintinė kelionė autobusu: kalėdaičio (plotkelės) gamyba – Kudirkos Naumiestis – dvaras

Savaitgalio pažintinė kelionė autobusu – Kuršių pėdsakais Lietuvoje

Kelionė į Latviją: Renavo dvaras – Salaspilis – vikingų laivas – Motor muziejus – Bauskės pilis – shitaki grybai

Marso kanjonai: Menčių klinčių karjeras - Šaltiškių molio karjeras - Papilės apžvalgos bokštas – Renavo dvaras

Patyriminė kelionė: Bistrampolio dvaras – Eglutės žaisliukų muziejus – Porceliano ekspozicija

Savaitgalio kelionė gėlių turas: Saulėgrąžos – hortenzijos – gėlių festivalis