Pažintinė degustacinė kelionė iš Vilniaus: bandos - šampanas - dzūkiški pietūs

liepos 17
Kaina asmeniui 28€
  • Pradžia
  • Kelionės
  • Pažintinė degustacinė kelionė iš Vilniaus: bandos - šampanas - dzūkiški pietūs
Grupė jau pilna. Dėl registracijos į rezerervą, ar kitų klausimų rašykite - [email protected]

Šioje pažintinėje-degustacinėje kelionėje vyksime į Dzūkiją, susipažinsime su lietuvišku kulinariniu paveldu-  ragausime dzūkišką bandą su spirgučiais. Dalyvausime ekskursijoje putojančio vyno gamykloje “Alita”, degustuosime putojančius vynus bei stiprius gėrimus, mokysimės suprasti skonių ir aromatų gamą.   Lankysime didžiausią Pietų Lietuvos miestą-Alytų. Vyksime į Punios šilą - unikalų gamtos kampelį, kurį iš trijų pusių supa  19 km ilgio Nemuno kilpa. 


Išvykimas
2021 m. liepos 17 d. 08:00

Kelionės programa

Šioje pažintinėje vienos dienos kelionėje  vyksime į Nemajūnus, ten, kur Nemunas palikęs Punios šilą daro didžiausią kilpą, ant dešiniojo kranto įsikūrusią seną gyvenvietę. Susipažinsime su dzūkiškos bandos paruošimu ir kepimu ant kopūsto lapo duonkepės krosnyje. Dažnam dzūkui banda atstodavo duoną. Dabar laikai pasikeitė, duonos galima nusipirkti, tačiau Nemajūnų bendruomenėje lietuviškas kulinarinis paveldas yra gyvas ir puoselėjamas. Ragausime dzūkišką bandą su spirgučiais. (Jeigu degustacijos atsisakote būtina tai nurodyti registracijos metu, kitu atveju degustacija užsakoma bendra tvarka).

Dzūkiškai pasistiprinę, šioje pažintinėje kelionėje vyksime į Punios šilą. Tai unikalus gamtos kampelis, kurį iš trijų pusių supa  19 km ilgio Nemuno kilpa.  Manoma, kad miškas Punios šilo teritorijoje niekada nebuvo iškirstas, iki  šiol išlaikė sengirės bruožų. Čia tebeauga itin seni medžiai, ypač  didelė augmenijos įvairovė. Apsilankysime Punios girininkijos miško muziejuje, kuriame vietinis gidas papasakos apie medžioklės trofėjų kolekciją, senovinius miško darbuose naudotus įrankius, buities rakandus. Pasivaikščiosime pažintiniu taku.

Didžiausiame Pietų Lietuvos mieste – Alytuje, gidas supažindins su miesto istorija, pamatysite Baltosios rožės tiltą, Rotušę, senamiesčio skverą ir daugelį kitų objektų puošiančių miestą. Alytus - didžiausias Pietų Lietuvos miestas. Vaizdingais miškais, žaliuojančiomis kalvomis pasipuošusį Alytų juosia 16 km Nemuno kilpa. Tarpukario laikotarpiu, Alytus buvo kurortas, kuriame mėgo ilsėtis Kauno ponios.

Pietūs: Dzūkiška grybų sriuba+dzūkiškos šiuškės su spirgučiais + dzūkiškas spanguolių kisielius.  (Jeigu pietų atsisakote ar pageidaujate vegetariško patiekalo būtina tai nurodyti registruojantis, kitu atveju užsakoma bendra tvarka).

Dzūkijos sostinėje, Alytuje, jau nuo seno yra gaminamas putojantis vynas ir stiprieji alkoholiniai gėrimai. Tačiau, ar žinote, kokį kelią gėrimas turi „nueiti“, kad pasiektų šventinį stalą? Atsakymą galima rasti visai čia pat - tereikia užsukti į Alytuje veikiančią putojančio vyno gamyklą „Alita“, kad galėtumėte išgirsti, pamatyti, užuosti ir paragauti. Ekskursijos metu pamatysite kaip gimsta alkoholiniai gėrimai, ir kiek laiko reikia, kad jie iš pirminės žaliavos virstų putojančiu vynu, brendžiu. Sužinosite vyno ir stipriųjų gėrimų gamybos būdus, įmonės istoriją, aplankysime tiek tradiciniu „Méthode traditionelle“, tiek „Charmat“ metodu gaminamų putojančio vyno gamybos cechus. Po ekskursijos dalyvausime degustacijoje, kurioje sužinosite apie gėrimų vartojimo kultūra, mokysitės  suprasti skonių ir aromatų gamą. Degustuosite tris putojančius vynus ir 2 stiprius gėrimus. (Jeigu degustacijos atsisakote būtina tai nurodyti registruojantis, kitu atveju degustacija užsakoma bendra tvarka).

Pažintinės-degustacinės vienos dienos kelionės autobusu kaina – 28  € asmeniui.

Į pažintinės- degustacinės vienos dienos kelionės autobusu kainą įskaičiuota: kelionė autobusu;  kelionės vadovo-gido paslaugos, kelionės programos kūrimas, rengimas ir derinimas, objektų apžiūra, darbuotojų pagalba kuriant ir įgyvendinant programą.

Papildomiems mokamiems objektams (neprivalu į visus objektus eiti ar pietauti, tik registruojantis apie tai reikia pranešti, kitu atveju bus užsakoma ir Jūsų vardu):

  • Dzūkiškų bandų degustacija - 7 € asmeniui.
  • Vietinio gido paslaugos Alytuje – 2 € asmeniui.
  • Dzūkiški pietūs  - 9 € asmeniui.
  • Degustacija vyno gamykloje „Alita“ - 14 € asmeniui.
  • Punios girininkijos miško muziejaus įėjimas+ekskursija – 3-4€ asmeniui.

Pastabos: Vienos dienos pažintinės - degustacinės kelionės autobusu ekskursinių objektų lankymo tvarka ir mokamų objektų bilietų kainos gali nežymiai keistis.

       Rekomendacija. Avėti patogią avalynę ir aprangą, repelentus nuo uodų (nes būsite gamtoje), įsidėkite vandens ir užkąsti.

Vienos dienos pažintinės-degustacinės kelionės autobusu programą parengė: UAB Ingrida tours. Be autorių sutikimo, kelionės programą naudoti ar platinti draudžiama.

Pasiteiravimui apie vienos dienos pažintinę-degustacinę kelionę autobusu tel.: +37065556313 arba +37067727036, el.paštas – [email protected] arba [email protected]

Išvykimas

08.00 val Vilnius, Lukiškių a. prie šv. Apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčios.

Transportas Autobusas
Organizatorius UAB „Ingrida Tours“

Daugiau kelionių

Latvijos etnografinis buities muziejus – Lygatnė – vyno degustacija – Cėsis – Sigulda – Turaidos pilis

Alaus degustacija – Žibintų festivalis “Didieji Azijos žibintai” Pakruojo dvare

Alatskivi pilis – estiško vyno degustacija – ekskursija Tartu – šaltalankių produktų degustacija

Pažintinė kelionė: Telefonijos muziejus – Azijos žibintų festivalis Pakruojo dvare

Maironio muziejus – 1000 šviesų žibintų festivalis

Čenstakavos vienuolynas – Krokuva - Veličkų druskų kasyklos

Saremo salos – Anglos vėjo malūnai – pilis - Talinas

5 (penkių) dienų kelionė į Sakartvelą (Gruziją)

Kvalifikacijos tobulinimo programa pedagogams: Kūno kalba