Pažintinė-degustacinė kelionė autobusu iš Vilniaus, Kauno į Zanavykų kraštą

birželio 26
Kaina asmeniui 36€
  • Pradžia
  • Kelionės
  • Pažintinė-degustacinė kelionė autobusu iš Vilniaus, Kauno į Zanavykų kraštą
Grupė jau pilna. Dėl registracijos į rezerervą, ar kitų klausimų rašykite - [email protected]

Tai pažintinė – pramoginė vienos dienos kelionė, skirta pažinčiai su Zanavykų kraštu. Dalyvausime teatralizuotoje ekskursijoje Zyplių dvare, vaišinsimės ir klausysimės pasakojimų apie zanavykiškų patiekalų bei gėrimų istoriją. Lankysimės Gelgaudiškio dvare.  Po gido pasakojimo pasivaikščiosime po aukščiausius Zanavykų žemės kalvas – Sudargo piliakalnius.


Išvykimas
2021 m. birželio 26 d. 07:30

Kelionės programa

Pažintinės-degustacinės kelionės autobusu pradžioje aplankysime  vieną jauniausių dvarų Lietuvoje – Zyplių dvarądalyvausime teatralizuotoje ekskursijoje. Dvaro istorija pateikiama persikeliant į paskutiniojo grafo Tomo Potockio vadovavimo laikmetį, o dvaro  dabartis pristatoma, kaip „ateities paranašystė“. Lankytojai pasitinkami grafo dukterėčios, apsirengusios dvariškais rūbais, o dvaro tarnaitė visus vaišina arbata ir sausainiais. Kad visi pasijustų dvaro ponais, ekskursijos dalyviai kviečiami pasipuošti dvariškais akcentais.

Po teatralizuotos ekskursijos apsilankysime Lietuvos didikų virtuvės paveldą puoselėjančiame restorane, kur  svečius pasitiks gaspadinė ir jos „mergučės“, kurios susodins už stalo pagal unikalias krašto tradicijas. Tada vaišinsimės ir klausysimės pasakojimų apie zanavykiškų patiekalų bei gėrimų istoriją, pamokys vietinės šnektos. Žadins vaizduotę negirdėta košeliena, vinigretas ar krosnyje kepta kopūsto galva. Sužinosime, kodėl zanavykai taip didžiuojasi iš senolių paveldėtais abriedukais, švilpikais, sausgare ir duonzupe. Sužinosime su kuo geriausiai tinka silkė, kada skaniausia naminė gira ir nuo kokių ligų saugo naminukė. Tad įdomybių netruks iki pat edukacijos pabaigos. (Jeigu edukacijos atsisakote būtina tai nurodyti registruojantis, kitu atveju užsakoma bendra tvarka)

Degustacinę-pažintinę vienos dienos kelionę autobusu tęsime viename originaliausių Lietuvos dvarų Gelgaudiškio dvare. Svečius pasitiks dvaro ponia, ves ekskursija po rūmus – išgirsite dvaro istoriją, supažinsite su unikalia rūmų puošyba (secesija), su 19-20 a. pradžios gyvenimo būdu dvare. Vedant pažintinę ekskursiją salėje pasitiks antroji dvaro ponia ir pakvies pasimokyti nuotaikingų dvaro šokių – bus vedama šokių pamoka. Tai šokiai, kurių choreografija nesudėtinga, jie pritaikyti įvairaus amžiaus žmonėms. Po šokių pamokos pažintinė ekskursija bus tęsiama toliau.

Pažintinės-degustacinės kelionės autobusu pabaigoje apžiūrėsime ir pasivaikščiosime, po aukščiausius Zanavykų žemės kalvas – Sudargo piliakalnius. Jų istoriją papasakos gidas. Viduramžiais čia būta vienos svarbiausių gynybinių pilių kovose su kryžiuočiais, o šiandien lankytojų akis džiugina nuo 5 piliakalnių viršūnių atsiverianti Nemuno juosta. Piliakalnių kompleksas istorine, archeologine ir kultūrine prasme laikomas svarbiausiu po Kernavės. Tik apsilankę čia sužinosite, iš kur kilę piliakalnių vardai: Žydkapiai, Balnakalnis, kas buvo apdirbama ant Burgaičių piliakalnio, per kelis kartus supilti pylimai ir dar daug kitų įdomių istorinių detalių.

Pažintinės-degustacinės vienos dienos kelionės autobusu kaina – 36 € asmeniui.

Į pažintinės-degustacinės vienos dienos kelionės autobusu kainą įskaičiuota: kelionė autobusu;  kelionės vadovo-gido paslaugos, kelionės programos kūrimas, rengimas ir derinimas, objektų apžiūra, darbuotojų pagalba kuriant ir įgyvendinant programą.

Pažintinės-degustacinės vienos dienos kelionės autobusu papildomiems mokamiems objektams (neprivalu į visus objektus eiti ar pietauti, tik registruojantis apie tai reikia pranešti, kitu atveju bus užsakoma ir Jūsų vardu):

  • Ekskursija Zyplių dvare -  5 € asmeniui.
  • Zanavykiškas ragaučius -  12 € asmeniui.
  • Ekskursija Gelgaudiškio dvare + šokių pamoka – 6-7 € asmeniui.
  • Ekskursija Sudargo piliakalniuose  –2- 3 € asmeniui.

Pastabos: Vienos dienos pažintinės-degustacinės kelionės autobusu ekskursinių objektų lankymo tvarka ir mokamų objektų bilietų kainos gali nežymiai keistis.

Vienos dienos pažintinės-degustacinės kelionės autobusu programą parengė: UAB Ingrida tours. Be autorių sutikimo, kelionės programą naudoti ar platinti draudžiama.

Pasiteiravimui apie vienos dienos pažintinę-degustacinę kelionę autobusu tel.: +37065556313 arba +37067727036, el.paštas – [email protected] arba [email protected]

Išvykimas

Pažintinės-degustacinės vienos dienos kelionės autobusu išvykimo vietos ir laikai (prieš kelionę gali būti patikslinti) :

07.30 val Vilnius, Lukiškių a. prie šv. Apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčios.

09.00 val. Kaunas, Kauno pilis, automobilių stovėjimo aikštelė.

Transportas Autobusas
Organizatorius UAB „Ingrida Tours“

Daugiau kelionių

Kelionė iš Vilniaus: Šviesų festivalis ir šokolado gaminimas - pažintinė vienos dienos kelionė autobusu

Pažintinė dienos kelionė autobusu: Tėvo Stanislovo saugotuvės –– Kėdainiai–vaišės

Naktinis Kalėdinių eglučių turas

Pažintinė vienos dienos kelionė į Anykščių Helovino labirintų parką

Pažintinė dienos kelionė: Pažaislio vienuolynas – Kauno pilis – Stipriųjų gėrimų degustacija

Patyriminė kelionė: Bistrampolio dvaras – Eglutės žaisliukų muziejus – Porceliano ekspozicija

Vienos dienos pažintinė kelionė autobusu: kalėdaičio (plotkelės) gamyba – Kudirkos Naumiestis – dvaras

Kvalifikacijos tobulinimo programa pedagogams: Kūno kalba

Pažintinė kelionė iš Vilniaus: Eglutės žaisliukų muziejus – Porceliano ekspozicija – J.Miltinio palikimų studija