Kelionės kraunami

« All Kelionės

  • Kelionė jau baigėsi

Paukščių stebėjimas Nemuno deltoje

gegužės 18 7:30 - 17:00


Kaina: 25€

Galimas maksimalus dalyvių skaičius – 8 asmenys.

 7.30 val.  Išvykimas iš Klaipėdos, nuo Akropolio (iš Dubysos gatvės pusės), išvykimo laikas gali keistis.

Dar XIX amžiuje paukščių stebėjimas natūralioje gamtoje tapo mada. Tuomet mėgta kolekcionuoti iškamšas ir kiaušinius, nes manyta, jog tai – geriausias būdas pažinti paukščius. 1901 metais knygoje „Gražieji paukščiai“ britų ornitologas Edmundas Selous pirmą kartą prabilo apie „paukščių stebėjimą“ kaip alternatyvą jų šaudymui pažinimo tikslais. Stebint paukščius, sužinomi ne tik jų vardai, bet išmokstama skirti giesmes, išmanyti elgseną, suvokti paukščių ryšius su gamta.

Turo metu keliaujausime po Nemuno deltos regioninį parką ir kitas gamtiškai vertingas teritorijas, kuriose gausu retų ir gražių Lietuvos krašto sparnuočių bei kitų gamtos vertybių. Profesionalus gidas-ornitologas Borisas Belchevas  padės surasti ir atpažinti daugeliui dar neregėtų sparnuočių, papasakos apie jų gyvenseną, migraciją, žiedavimą biologiją ir ekologiją. Paukščius stebėsime plika akimi, taip pat naudojant žiūronus ar teleskopą. Be to, klausysimės ir žvalgysimės, nes dauguma paukščių rūšių lengvai atpažįstamos pagal jų garsus.

Turo metu dažniausiai stebimi paukščiai Jūriniai ereliaivienas stambiausių pasaulyje ir didžiausių Lietuvoje perinčių plėšriųjų paukščių. Suaugusio paukščio svoris siekia 4,1 kg, o patelės – net 5,5 kg. Šio milžino sparno tarpugalis gali siekti iki 2,5m. Jis minta žuvimi, daugiausia lydekomis, kuojomis, karšiais, vandens paukščiais, vidutinio dydžio žinduoliais, lesa dvėselieną.

Baltakaktė žąsis – dažniausiai aptinkama žąsų rūšis Lietuvoje. Kūnas 65-70 cm ilgio, sveria apie 2-3 kg. Viršutinė kūno dalis rusvai pilka. Kakta balta. Plasnojamosios plunksnos juodai rudos su baltais stiebais. Juodai rudų vairuojamųjų plunksnų viršūnės baltos. Lietuvoje aptinkama per migraciją pajūryje ir vidaus vandenyse. Gyvena tundroje. Maitinasi sausumoje įvairiomis žolėmis.

Krantinis tilvikas – Lietuvoje dažnas. Aptinkamas balandžio – spalio mėn. Kūno viršutinė pusė pilkai rusva, gelsvai žalio atspalvio. Nugara juosvai dėmėta. Visa apatinė kūno pusė balta. Ant kaklo ir krūtinės siauros tamsios dėmelės. Snapas trumpokas, tamsus. Kojos pilkos. Gyvena miškinguose vandenų pakraščiuose. Lizdą krauna ant žemės, duobutėje, kiek toliau nuo vandens. Deda 4 kiaušinius, išmargintus taškučiais ir dėmelėmis. Peri abu porelės nariai 20-23 dienas. Apdžiūvę jaunikliai netrukus palieka lizdą ir juos vedžioja abu tėvai.

Gali būti vaikštoma per šlapią žolę, pelkėtą ar kitą nekasdienišką kelią (taką), todėl pasirūpinkite atitinkamą aprangą ir avalynę. Dalį kelionės bus važinėjama žvirkeliais, pažliugusiu keliu.  Iš anksto atsiprašome, tačiau tik tokiose atokiose vietose galima pamatyti daugiausiai paukščių J

Kelionės kaina  –  25 € asmeniui.

Papildomos išlaidos: žiūronų nuoma – 5 € asmeniui.

Į kelionės kainą įskaičiuota: kelionė mikroautobusu;  kelionės gido – ornitologo paslaugos, kelionės programos rengimas ir derinimas.

     Pastaba. Ekskursinių objektų lankymo tvarka ir mokamų objektų bilietų kainos gali nežymiai keistis

  Kelionės maršrutą parengė gidavimo ir turizmo agentavimo veikla užsiimanti Ingrida Pociutė (Ingrida tours).

Pasiteirauti apie kelionę tel. 865556313, 8677 27306  [email protected]  arba [email protected]

Pasidalinti:

Informacija

Data:
gegužės 18
Laikas:
7:30 - 17:00
Kaina:
25€

Vieta

Rusnė

Organizatorius

UAB „Ingrida tours“

Grupė pilna