Marso kanjonai: Menčių klinčių karjeras - Šaltiškių molio karjeras - Papilės apžvalgos bokštas - Viekšnių vaistinės muziejus

birželio 19
Kaina asmeniui 30€
  • Pradžia
  • Kelionės
  • Marso kanjonai: Menčių klinčių karjeras - Šaltiškių molio karjeras - Papilės apžvalgos bokštas - Viekšnių vaistinės muziejus

Su vietiniu gidu šios gamtinės pažintinės dienos kelionės metu dalyvausime išskirtinėje ekskursijoje po Akmenės rajono karjerus ir gražiausias krašto vietas. Aplankysime Menčių klinčių bei Šaltiškių molio karjerus, kurie dėl įspūdingų, kraterius primenančių vaizdų dažnai vadinami “Marso kanjonais”. Užlipsime į apžvalgos bokštą Papilėje, nuo kurio atsiveria puikus vaizdas į Ventos slėnį, jo terasas, Jurakalnio atragį. Pabuvosime Viekšnių vaistinės muziejuje, kur apžiūrėsime atnaujintą ekspoziciją.


Išvykimas
2021 m. birželio 19 d. 09:30
Kaina asmeniui 30€

Garantuojame įspūdingą pažintinę kelionę ir dar nematytus vaizdus.

Kelionės programa

Dienos gamtinę-pažintinę kelionę autobusu pradėsime nuo Viekšnių vaistinės muziejaus. vienintelis kaimiško tipo vaistinės muziejus Lietuvoje su išlikusiomis vaistininkų šeimos gyvenamosiomis patalpomis bei paties vaistininko ranka rašyta visa vaistinės istorija. Čia galima pamatyti  baldus, specialiai pagamintus vaistinės pagrindiniam kambariui, vaistų gamyboje naudotus prietaisus, įrankius, indus, vaistinius preparatus bei vaistinę žaliavą, net  XIX a. rašytus gydytojų receptus, vėlesnio laikotarpio apskaitos knygas bei kitą vaistinės dokumentaciją. Tarp vaistinių medžiagų pavyzdžių eksponuojamos ne tik augalinės kilmės, bet ir organinės kilmės medžiagos, tokios, kaip vėžio girnelės, Sibiro bebro sruogliai, žmogaus odos diržai ir kt.

Pietūs:  sriuba + vištienos patiekalas ir gėrimas (Jeigu pietų atsisakote, prašome registruojantis į kelionę, pažymėti, kitu atveju bus užsakoma bendra tvarka. Taip pat informuoti registruojantis, jeigu norėsite vegetariško patiekalo).

Šioje dienos gamtinėje-pažintinėje kelionėje autobusu ir pėsčiomis su vietiniu gidu aplankysime   “Marso kanjonus” – taip dažnai dėl įspūdingų, kraterius primenančių vaizdų vadinami  Naujojoje  Akmenėje  esantys ir iki šiol veikiantys karjerai. Pirmiausia vyksime į Menčių klinčių karjerą. Dar 1932 m. Menčiuose buvo pradėtos kasti klintys kalkių gamybai ir cukraus pramonei. Dabar dalis iškasto karjero užtvindyta, susidarė dirbtiniai ežerėliai, kurie skalauja išlikusias klinčių atodangas.  Ne mažesnį įspūdį negu atsiveriantis vaizdas paliks ir kasybai naudojama technika, ypač gigantiškas  žingsniuojantis ekskavatorius, kurio gabaritai tikrai įspūdingi: strėlės ilgis- 70 m, masė-688 t, kabinos aukštis- 9,6 m, kaušo tūris -10 m3.

Vėliau dienos gamtinėje-pažintinėje kelionėje su vietiniu gidu nuvažiuosime į Šaltiškių molio karjerą. Ankstyvojo triaso laikais, prieš 250 mln. metų, čia tvyrojo dykumų klimatas. Dumbančiose lygumose tuomet kaupėsi aliuvio nuosėdos. Per milijonus metų irstant biotito ir raginukės mineralams, išsiskirdavo geležis, suteikusi šiems sluoksniams raudoną spalvą. Molio sudėtyje yra silicio, aliuminio, magnio, kalcio oksidų, apie 5-8 proc. geležies. Molis ir jį dengiantis grunto sluoksnis kasami galingais žingsniuojančiais ir vikšriniais ekskavatoriai, o jam išvežti į karjerą atvestas geležinkelis. Įdomu tai, kad Šaltiškių molio karjere, rasti triaso geologiniame periode (prieš 250-200 mln. metų) gyvenusių roplių - fitozaurų fosilijos – du dantys ir dviejų žandikaulių liekanos.

Po to su vietiniu gidu aplankysime Jurakalnio atragį ir apžvalgos bokštą Papilėje. Jurakalnio atragis – tai tipiška linijinės erozijos suformuota reljefo forma. Čia matomas linijinės erozijos procesas ir jo padariniai – pats erozinis atragis, raguvos bei griovos, kuriose randasi ir trykšta šaltiniai. Nuo apžvalgos bokštelio atsiveria puikus vaizdas į Ventos slėnį, jo terasas.

Pilni įspūdžių  keliausime namo.

Gamtinės-pažintinės kelionės autobusu ir pėsčiomis kelionės kaina –  30 € asmeniui.

Į gamtinės-pažintinės kelionės autobusu ir pėsčiomis kainą įskaičiuota: kelionė autobusu;  kelionės vadovo-gido paslaugos, kelionės programos kūrimas, rengimas ir derinimas, objektų apžiūra, darbuotojų pagalba kuriant ir įgyvendinant programą.

Gamtinės-pažintinės kelionės autobusu ir pėsčiomis papildomos išlaidos (neprivalu į visus objektus eiti ar pietauti, tik registruojantis apie tai reikia pranešti, kitu atveju bus užsakoma ir Jūsų vardu):

Ekskursija po kanjonus su vietiniu gidu- 6-8  € asmeniui (priklausys nuo grupės dydžio)

Pietūs (sriuba+karštas vištienos patiekalas+gėrimas) - 7 €

Viekšnių vaistinės muziejus – 3,00 -4.50  € asmeniui

Pastaba. gamtinės-pažintinės kelionės autobusu ir pėsčiomis ekskursinių objektų lankymo tvarka ir mokamų objektų bilietų kainos gali nežymiai keistis. Ekskursijos karjeruose vyksta ir blogo oro sąlygomis

Rekomendacija. Pasirūpinti tinkama avalyne, guminiais batais, vandeniu ir užkandžiais.

Gamtinės-pažintinės kelionės autobusu ir pėsčiomis kelionės maršrutą sudarė: UAB Ingrida tours. Be autorių sutikimo, kelionės programą  naudoti ar platinti draudžiama.

Nuotraukos priklauso: Karjerais.lt, be autorių sutikimo nuotraukas naudoti draudžiama.

 Pasiteiravimui apie gamtinę-pažintinę kelionę autobusu ir pėsčiomis  tel. +370 677 27036, +370 65556313, el.paštas –  [email protected] arba [email protected].

Išvykimas

9.30 val.  išvykimas iš Klaipėdos, nuo Akropolio iš Dubysos gatvės pusės.

9.50 val. iš Gargždų,  Klaipėdos g. 15-17 (tarp banko ir kultūros namų).

10.30 val. iš Plungės (Lidl parduotuvė, J.Tumo – Vaižganto g.)

Transportas Autobusas
Organizatorius UAB „Ingrida Tours“

Kelionės datos ir kainos

Kaina asmeniui 30€
Data 2021 m. birželio 19 d.
Kaina asmeniui 30€
Data 2021 m. rugpjūčio 21 d.

Daugiau kelionių

Karinis-pažintinis turas: bunkeriai-partizanų žeminė-interaktyvus tardymo kambarys

PAŽINČIŲ kelionė: žygis – Alaus degustacija – “Nuodėmių miestas” – Karinis bunkeris su žaidimu – Europos parkas

Pažintinė kelionė Panemunės (Rojaus) keliu su žiobrių kepimu

Pažintinė dienos kelionė po Kurtuvėnus ir Kelmę

Karinis pažintinis turas: slapta kratų įranga, ginklų istorija, karinė ekskursija, ekspozicija

Gamtinė - pažintinė kelionė : T.Ivanausko muziejus ir sodyba – Naktinėjimas su švytinčiais organizmais

Gamtinė dienos kelionė po Žemaitijos piliakalnius ir kūlgrindą (MAX 18 keliautojų)

Marso kanjonai: Menčių klinčių karjeras - Šaltiškių molio karjeras - Papilės apžvalgos bokštas - Pavirvytės dvaras

Pažintinė dienos kelionė iš Klaipėdos: Vilkaviškio krašto įdomybės

Plaukimas baidarėmis - Partizanų žeminė - Žygis su gidu

PAŽINČIŲ kelionė: Arbatgėris su vyniotiniu – Orientacinis žaidimas – Žygis su gidu

Pažintinė dienos kelionė autobusu iš Klaipėdos po Vilnių: Plaukimas laivu-Užupio Respublika – Rasų kapinių istorijos

Pažintinė dienos kelionė autobusu po Kaišiadorių rajoną

Pažintinis - Karinis turas iš Klaipėdos: Pogrindžio spaustuvė – Raketinė bazė – slapti kariniai objektai

Savaitgalio kelionė autobusu: Pažintis su Ignalinos kraštu

Gamtinė savaitgalio kelionė: kalnai ir piliakalniai – Naktinis žygis – Nakvynė palapinėse – ėjimas Kūlgrinda

Naktinė ekskursija su žibintais - Bandelės su lašinukais – Išskirtinė bažnyčia - Aštuonračio muziejus

Pažintinė kelionė autobusu: Hortenzijų žiedai – dvarai -vienuolynas

Savaitgalio kelionė po Dzūkiją su stabtelėjimu Suvalkijoje

Dienos kelionė iš Klaipėdos: Asmenybių kelias palei Nemuną

Aukštaitijos įdomybės: Kitokie Radvilos ir troškinys – Gamtinis žygis – Verkių rūmai

...