Kelionės kraunami

« All Kelionės

  • Kelionė jau baigėsi

Levandų uostas-Paulavos Respublikos griuvėsiai- Jašiūnų dvaras-Tabariškės

rugpjūčio 3


Kaina: 30€

Šios kelionės metu, žurnalistė, knygų autorė, kelionių vadovė Aurelija Arlauskienė supažindins su dalele Pietryčių Lietuvos

6.20 val. išvykimas iš Klaipėdos,  nuo Akropolio iš Dubysos gatvės.

6.35 val. išvykimas iš Gargždų ( Klaipėdos g. 15-17, Gargždai,  tarp Kultūros namų ir banko).

6.50 val. degalinė Trevena, prieš viaduką, prie kelio į Rietavą

7.30 val. Kryžkalnis, degalinė Orlen.

Galimi kiti sustojimai autostrados sutartoje vietoje, pagal atskirą susitarimą.

Pažintį su Pietryčių Lietuva pradėsime Tabariškių kaime. Jame stovinti įspūdingo grožio  Šv. Mykolo Arkangelo bažnyčia mena čia kitados triūsusius senosios regulos karmelitų vienuolius. Tabariškės istoriniuose šaltiniuose pirmąsyk paminėtos 1507 metais. Manoma, kad šis vietovardis susijęs su vyskupu Vojteku Taboru, kuris čia pastatydinęs pirmąją medinę bažnyčią. Iki mūsų dienų išlikusią medinukę (1770 –aisiais) pastatė šiose apylinkėse gyvenusi Važinskių giminė. Aplankysime Anos Krepštul muziejų. Tabariškėse – ligota moteris per gyvenimą nutapė daugiau kaip 3 500 grožiu, gėriu ir ramybe alsuojančių paveikslų. 50 iš jų eksponuojama muziejuje, kiti pateko į kolekcijas Lietuvoje, Lenkijoje, JAV, Anglijoje, kitose šalyse.

 

Ar žinojote, kad Šalčininkų rajone, šalia Merkio upės, stūkso kažkada buvusių didingų rūmų, arklidžių ir kitų pastatų liekanos- buvusi  Paulavos respublika?  Ji galėjo tapti lietuviškuoju Monaku ar Lichtenšteinu? 1769 metais didikas, kunigas Povilas Ksaveras Bžostovskis čia buvo įkūręs atskirą valstybę. Būtent čia, Valstybė valstybėje,  1769-1795 metais gyvavo vienintelė to meto Europos miniatiūrinė valstybė, turėjusi Lietuvos ir Lenkijos Seimo patvirtintą Konstituciją, nuosavą herbą, vėliavą, kariuomenę ir pinigus. Respublika nebuvo didelė – apie 3 kv. km ploto, joje gyveno apie tūkstantis žmonių.

Toliau, savo kelionę tęsime įspūdingame Jašiūnų dvare, dar kitaip vadinamas – Šalčininkų krašto perlu. Vėlyvojo klasicizmo stiliaus, beveik prieš du šimtus metų iškilę dvaro rūmai,– žymaus architekto Karolio Podčašinskio kūrinys. Dvaras buvo to meto kultūros židinys, čia lankydavosi tuometis Vilniaus universiteto rektorius Jonas Sniadeckis, Adomas Mickevičius, Mykolas Balinskis, Julijus Slovackis ir nemažai kitų 19-o amžiaus mokslo bei meno žmonių.

Ekskursijos pabaigoje po įdomių istorinių pasakojimų vyksime į Levandų uostą. Čia auga 3000 levandų krūmelių. Malonioje, jaukioje sodyboje rasime ramybę, jaukumą, šilumą,  o sodybos šeimininkė pasidalins apie levandų uostą, jo plėtrą, papasakos apie levandų vandens savybes.

Pilni malonių įspūdžių vėlai, vėlai grįšime namo J

 

Kelionės kaina –  30 € asmeniui.

Į kelionės kainą įskaičiuota: kelionė patogiu autobusu; kelionės vadovo paslaugos, kelionės programos rengimas ir derinimas.

Neįskaičiuota: medicininių išlaidų draudimas.

Papildomos išlaidos (vietinės gidės paslaugos, įėjimas į Jašiūnų dvarą ir įėjimas į levandų uostą, arbata ir žagarėlis):  11 € suaugusiam asmeniui,   8  € –  vaikams – iki 10 metų; vaikams virš 10 metų –  9 €  asmeniui.

Šv. Mykolo Arkangelo bažnyčia – auka,

Anos Krepštul muziejus – auka.

Pastaba !!!!! Ekskursinių objektų lankymo tvarka ir mokamų objektų bilietų kainos gali nežymiai keistis, kadangi programa parengta daugiau nei prieš 2 mėnesius iki ekskursijos pradžios.

Kelionės maršrutą parengė gidavimo bei turizmo agentavimo veikla užsiimanti Ingrida Pociutė (Ingrida tours).

Pasiteiravimui apie kelionę tel.  865556313, 8 67727036 Facebook – Ingrida‘s tours, el.paštas – [email protected]  arba [email protected]

Pasidalinti:

Informacija

Data:
rugpjūčio 3
Kaina:
30€

Vieta

Šalčininkai

Organizatorius

UAB „Ingrida tours“

Grupė pilna