Kelionės kraunami

« All Kelionės

  • Kelionė jau baigėsi

Kaliningradas (Karaliaučius)-pirmoji Ornitologinė stotis (1 dienos kelionė)

rugpjūčio 31 6:00 - 23:55


Kaina: 37€

Kaliningradas (Karaliaučius) – pirmoji Ornitologinė stotis

2019 m. rugpjūčio 31 d.

 

Išvykimas, išvykimo laikas gali keistis !!!

6.00 val. Klaipėdoje, Akropolis, iš Dubysos gatvės (būti 10 minučių anksčiau iki išvykimo).

Atvykę į Nidos pasienio postą sutvarkysime formalumus ir vyksime aplankyti pirmąją pasaulyje paukščių stebyklą, kurią 1901 m. įkūrė vokiečių ornitologas Johanas Tynemanas (vok. Johannes Thienemann) Kuršių nerijoje, 20 km į pietus nuo Nidos buvusiame Rasytės bažnytkaimyje (rus. Rybačij, Kaliningrado sritis). Pirmasis paukščius žieduoti moksliniais tikslais pradėjo Viborgo (Danija) parapijinės mokyklos mokytojas Hansas Christianas Kornelius Mortensenas. 1899 m. birželio 5 d. jis apžiedavo pirmąjį varnėną iš aliuminio padarytu žiedu su tokiu įrašu jame: „VIBORG 1“. Sistemingas paukščių žiedavimas Lietuvoje pradėtas prof. Tado Ivanausko iniciatyva 1929 m. iš Rasytės ornitologinės stoties gautais tos stoties žiedais kažkiek paukščių Lietuvoje jis pats apžiedavo dar iki 1929 m. Ornitologinės stoties mokslinis darbuotojas papasakos jos isoriją bei šių dienų aktualijas (bus pasakojama rusų kalba).

Išgirdę įdomių pasakojimų vystame į Kaliningradą. Kadangi būsime anksti atsikėlę, tad norėsis valgyti. Pietūs Kaliningarde.

Po pietų susitinkame su vietine gide(-u), kuri padės pažinti Karaliaučiaus (dabar Kaliningradas) istoriją, šių dienų aktualijas. Ekskursija vyks rusų kalba. Karaliaučiaus vietoje iki XIII a. buvo sembų gyvenvietė, kurią 1255 m. kryžiuočių ordinas sugriovė ir pradėjo statyti pilį. Piliai suteikė Kionigsbergo pavadinimą („Karalių kalva“). Ši pilis taip pavadinta ne veltui – šioje vietoje buvo įšventinami karaliai. Vėliau aplink Karaliaučiaus pilį ėmė kurtis pirmoji šiose apylinkėse gyvenvietė. Oficialiai miestas Kaliningradu imtas vadinti nuo 1946 m. Lietuviams bene svarbiausia istorinė žinia apie šį miestą tai, kad čia 1547 m. atspausdinta pirmoji lietuviška knyga – Martyno Mažvydo „Katekizmas“. Miesto istorija buvusi tikrai labai nerami. Ilgus metus tai buvo miestas tvirtovė, su galinga įtvirtinimų sistema. Aplankysime ryškiausią miesto simbolį – Karaliaučiaus katedrą. Kadangi ją iš beveik visų pusių supa vanduo, atrodo, kad pati katedra tarsi plaukia. Ji pastatyta XIV amžiuje, joje palaidotas garsus filosofas I. Kantas. Pamatysime ir gražiuosius Branderburgo vartus. Jie pastatyti XVII amžiuje. Vartų stilius – neogotikinis. XVII amžiuje buvo pastatyti 6-eri tokie vartai, tačiau šie išliko vieninteliai.

Kaliningradas yra Rusijos dalis. Tačiau tuo pačiu jis arčiau vakarų. Nors  jame vis dar yra nemažai sovietinių daugiabučių, aikštės ir gatvės vis dar vadinamos komunizmo pradininkių vardais, tačiau tuo pačiu miestas po truputį modernėja ir vis labiau atsiplėšia nuo Rusijos.

Po ekskursijos laisvas laikas lauktuvėms nusipirkti  ir vėlyvas grįžimas namo.

Kelionės kaina   – 37  € asmeniui.

Į kelionės kainą įskaičiuota: kelionė patogiu autobusu; kelionės vadovo paslaugos, vietinio gido rusų kalba Kaliningrade paslauga, Lietuvos ekologiniai mokesčiai, kelionės programos rengimas ir derinimas.

Papildomos išlaidos (pirmosios ornitologinės stoties lankymas ir pasakojimas joje; pietūs, įėjimas į Karaliaučiaus Katedrą, Kaliningrado ekologinis mokestis) – apie 1250 RUB (konvertavus apie 18 € asmeniui).

Į kelionės kainą neįskaičiuota:

Medicininių išlaidų draudimas kelionės metu 3-5 € (priklausomai nuo amžiaus, PRIVALOMAS, draudimu pasirūpiname)

Asmeninės išlaidos.

RUBLIUS PRAŠOME IŠSIKEISTI KAIPĖDOJE – taip sutaupysime laiko ir daugiau galėsime pamatyti Kaliningrade. Rublio (RUB) kursas 1 € apie 70 RUB.

 

VYKSTANT Į KALININGRADĄ.

Leidimą galite užsakyti nemokamai šiuo adresu savarankiškai :

http://electronic-visa.kdmid.ru/klgd_home.html

ATSIPRAŠOME Vizų pildymo klausimais nekonsultuojame, galime ją užpildyti už Jus elektroninės vizos (leidimo) sutvarkymas –  5 Eur (asmeniui).  Gauti leidimą į Kaliningrado sritį reikalingas pasas galiojantis bent 6 mėn. po kelionės pabaigos ir skaitmeninė nuotrauka.

 

 Pastaba. Ekskursinių objektų lankymo tvarka ir mokamų objektų bilietų kainos gali nežymiai keistis.

Keliaujantiems į Kaliningrado sritį viza nereikalinga, tačiau reikalingas leidimas ir PASAS (asmens tapatybės kortelė negalioja);

Vykstant beviziu rėžimu, muitinės ir pasienio tarnybos procedūros vyksta standartiškai kaip ir su viza.
Kelionių organizatorius už pasienio tarnybos darbą neatsako.
Registracija ne vėliau kaip prieš 7 darbo dienos iki kelionės pradžios.
Muziejuose, bažnyčiose ir kituose mokamuose objektuose kelionės vadovas ekskursijų neveda;

Kelionės maršrutą parengė kelionių agentūra UAB Ingrida tours,

Pasiteiravimui apie kelionę tel. 867727036, 865556313, Facebook – Ingrida tours, el.paštas – [email protected]  [email protected]

PASTABA. Kelionės metu su savimi turėkite PASĄ, galiojantį bent 6 mėn. po kelionės pabaigos.

 

Pasidalinti:

Informacija

Data:
rugpjūčio 31
Laikas:
6:00 - 23:55
Kaina:
37€

Vieta

Kaliningradas (Karaliaučius)

Organizatorius

UAB „Ingrida tours“

Grupė pilna