Kelionės kraunami

« All Kelionės

  • Kelionė jau baigėsi

Jurkalnės skardis- Suitų dainos ir papročiai- Audrų muziejus – Ventspilis

rugpjūčio 3


Kaina: 27€

7.30 val. Išvykimas iš Klaipėdos, Akropolis, iš Dubysos gatvės  (Išvykimo laikas gali keistis)

8.00 val. iš Palangos (prie „Iki“ parduotuvės – Klaipėdos g. 62a, Palanga (buvęs Centas).

Vyksime į retai apgyvendintą miestuką prie  Baltijos jūros – Jūrkalnę. Apie Jūrkalnės kaimo įkūrimą pasakoja legenda. Kadaise viduramžiais netoli Jūrkalnės į audrą pateko laivas, kurio įgula buvo mirtinai išsigandusi – praktiškai nebetikėjo, galėsiantys pasiekti krantą. Laivo kapitonas įgulai prisiekė – jei jie ras krantą – vietoje, kurioje išsilaipins, jis pastatysiąs bažnyčią kaip dėkingumo ženklą Dievui. Netrukus laivui pavyko išsikapanoti iš audros žabangų – pirmas pasiektas krantas buvo dabartinės Jūrkalnės – taip šioje vietoje pastatyta pirmoji bažnyčia. Beje, tuo metu Jūrkalnė buvo pavadinta Feliksbergu – Laiminguoju Kalnu. Šiai dienai Jurkalnė garsėja 20 metrų stačiu krantų, laukine pakarante. Grožėsimės šlaitais su į jūra virstančiomis pušimis, neaprėpiamais smėlėtais paplūdimiais.

Šiame miestelyje taip pat įsikūrusi suitų bendruomenė. Tai unikalus Latvijos kultūros fenomenas, 2009 m. įrašytas į UNESCO Pasaulio nematerialaus kultūrinio paveldo sąrašą. Kadaise ir šis regionas buvo liuteroniškas, bet Johannas Ulrichas von Schwerinas, pamilęs katalikę lenkaitę Barbarą Konarską, dėl jos pats priėmė katalikų tikėjimą ir perkrikštijo visus savo valdinius. Yra kalbama, kad grafas von Schwerinas buvęs lietuvių kilmės. Katalikybė, nors ir sunkiai (grafas net buvo nunuodytas), prigijo, o nuo žodžio „jėzuitai“ ir visa Kuržemės katalikybės sala gavo savo pavadinimą – suitai. Kadangi suitams net praeitame amžiuje nebuvo leidžiama tuoktis su kitatikiais, susiklostė tokios tradicijos, kokių nerasi niekur kitur Latvijoje. Svečius žavi ypatinga žmonių meilė savo kraštui, pagarba savo išskirtinei tautinei kultūrai. Svečiuodamiesi pas suitus paragausime pyragėlį arba pienišką žuvienės sriubą, išgirsime jų dainų ir sužinosime apie ritualus.

Aplankysime prieš keletą metų atidarytą „Vėtrų muziejų“. Muziejaus gidė  pasakos apie Baltijos jūros avarijas,  pamatysite senovėje paplūdimyje rastus objektus iš jūros gelmių. Pamatysime povandeninį kultūrinį ir istorinį paveldą, laivo nuolaužas rastas Jurkalnėje. Ekspozicija apima nardymo įrangą ir atributus, nuotraukas ir vaizdo medžiagą apie jūros dugną. Garsas ir apšvietimas kambaryje pagyvina įvairią ir įdomią ekspoziciją ir atrodo kaip laivas.

Vėliau vyksime į miestą išsiskiriantį įvairių spalvų ir formų gėlėmis, augančiomis daugybėje gėlynų, vazonų, piramidžių – Ventspilį.  Ventspilyje, laikas skaičiuojamas kitaip, kur net gėlės, besipriešindamos gamtos ritmui, sužydi anksčiau, o nerūpestingas poilsiautojas neskubėdamas vaikštinėja po miesto gatveles, žingsniams aidint nuo grindinio. Ventspilis yra gėlių ir fontanų sostinė, kurios gatvėse ar net ant stulpų įsitaisiusios spalvotos karvės, o gatves, parkus, skverus ir vidinius kiemelius puošia gėlių skulptūros, figūriniai gėlių kūriniai bei skoningos lysvės, nenuvystančios net karščiausiomis vasaros dienomis.

Rugpjūčio 4 dieną Venspilis švęs miesto gimtadienį, kurio metu vyks Baltijos gėlių kilimų festivalis ir paradas. Visą dieną Ostas gatvės promenadoje, Rotušės aikštėje (Rātslaukums) ir Dzirnavu aikštėje. Po trumpos apžvalginės ekskursijos laisvas laikas, kurio metu  grožėsimės gėlininkų paruoštomis kompozicijomis, kilimais iš gėlių, šventės metu taip pat vyks tautodailininkų mugė.

Kelionės kaina –  27  € asmeniui.

Į kelionės kainą įskaičiuota: kelionė autobusu, kelionės vadovo-gido paslaugos, kelionės programos rengimas ir derinimas.

Papildomiems mokamiems objektams:

Programa pas suitus + tradicinis Kuržemės pyragėlis :  5-6  € asmeniui, priklausomai nuo grupės dydžio.

Muziejus Jurkalnėje „Vėtrų muziejus“ – 1 €  suaugusiam asmeniui,  0,5 €  senjorams, neįgaliems.

 

         Pastaba. Ekskursinių objektų lankymo tvarka ir mokamų objektų bilietų kainos gali nežymiai keistis

         Kelionės maršrutą parengė gidavimo ir turizmo agentavimo veikla užsiimanti Ingrida Pociutė (Ingrida tours).

         Pasiteirauti apie kelionę tel. 865556313, 8677 27306, 868626261;  [email protected]  arba  [email protected],   Facebook – Ingrida tours, el.paštas – [email protected]

Pasidalinti:

Informacija

Data:
rugpjūčio 3
Kaina:
27€

Vieta

Latvija

Organizatorius

UAB „Ingrida tours“

Grupė pilna