Išskirtinė Kuršių Nerija: Juodkrantė – Nidos švyturys – Šokio spektaklis-ekskursija “Užpustyti” Parnidžio kopose

rugpjūčio 15
Kaina asmeniui 28€
 • Pradžia
 • Kelionės
 • Išskirtinė Kuršių Nerija: Juodkrantė – Nidos švyturys – Šokio spektaklis-ekskursija “Užpustyti” Parnidžio kopose
Atsiprašome, dėl COVID-19 apribojimų kelionė nėra galima.
 • Maitinimas
 • Nacionalinis parkas
 • Gamta
 • Kultūros objektai

Informacija

Išvykimas 2020 m. rugpjūčio 15 d. 06:30
Transportas Autobusas
Organizatorius UAB „Ingrida Tours“

Išvykimo vietos

 • Klaipėda, nuo Akropolio iš Dubysos gatvės
 • Kretinga, nuo parduotuvės LIDL Žemaitės al. 12
 • Mažeikiai, Circle K, Žemaitijos g. 57
 • Palanga, prie „Iki“ parduotuvės – Klaipėdos g. 62a, (buvęs Centas)
 • Plungė, (Circle degalinė prie žiedo, Truikiai, Trukių km.)
 • Seda (Baltic Petroleum degalinė)

Aprašymas

Aplankysime įspūdingąją Parnidžio kopą, kurioje mūsų laukia išskirtinis šokio spektaklis - ekskursija "Užpustyti". Šio spektaklio metu išgirsime pasakojimus apie unikalią pamario krašto gamtą ir jo gyventojų likimus. Kerinčios gamtos apsuptyje vykstantis spektaklis nepaliks abejingų. Tai poetinė istorinė ekskursija, kurioje galėsime išgirsti ir patirti pasakojimus apie užpustytus ir vėl iš naujo statytus Neringos kaimus, čia atklydusius žymius dailininkus, rašytojus ir filosofus. Nuo Parnidžio kopos, atsiveria Nidos gyvenvietė ir užpustyti jos istorijos puslapiai.

6.30 val. išvykimas iš Mažeikių (degalinė Orlen, Žemaitijos g. 42, Mažeikiai)

6.55 val. iš Sedos

7.10 val. iš Plungės (Circle degalinė prie žiedo, Truikiai, Trukių km., prie kavinės Porto )

7.40 val. iš Kretingos, nuo parduotuvės LIDL Žemaitės al. 12, Kretinga

7.50 val. iš Vydmantų (stotelė)

8.00 val. iš Palangos (prie „Iki“ parduotuvės – Klaipėdos g. 62a, Palanga (buvęs Centas).

9.00 val. iš Klaipėdos, nuo Akropolio iš Dubysos gatvės.

Keltu kartu su kirų palyda keliamės į Smiltynę, iš kurios nuostabių pušynų apsuptyje važiuojame į Juodkrantę. Pažintį su Kuršių Nerija pradėsime nuo vilų kvartalo, kuris turi savo istoriją. Juodkrantėje tarp prieplaukos ir kapinių susiformavo vilų kvartalas. Čia buvo du dideli viešbučiai, daug privačių vilų ir pensionų. Iki šiol išlikusi vila "Monbijou". Pagrindinis poilsiautojų srautas apsistodavo "Kurische hof" ir "Sturmhoefel" (pasikeitus savininkams tapusio "Hotel May") viešbučiuose. Pirmasis vilos "Sturmhoefel" pavadinimas "Flora". Juodkrantės vystymosi dinamika per šimtmetį buvo tikrai įspūdinga: XVIII amžiaus antrojoje pusėje Juodkrantėje tebuvo smuklė - pašto stotis, mokykla ir 9 žvejų namai. O šį kraštą atradus vokiečiui ir ėmus gintaro kasybos verslo, visa Kuršių Nerija ėmė smarkiai plėstis ir pasauliui tapo žinoma kaip kurortas.

O kaipgi be Raganų kalno. Vieno lankomiausių turistinių objektų Neringoje. Tai unikalus medinių skulptūrų muziejus Juodkrantėje, kur karaliauja velniai, raganos ir kiti tautosakos herojai, atveriantys lankytojams šios vietos gamtinę-mistinę dvasią. Didžioji Raganų kalno skulptūrų dalis išdėstyta aplink vaizdingąjį Eglių slėnį. Šis slėnis – natūralus miško amfiteatras, suformuotas parabolinių kopų, taip pat ir Ievos kalnas buvo vieta, kur nuo XIX a. pabaigos kasmet per Jonines suplaukdavo minios (iki 1000 žmonių) lietuvininkų iš kito marių kranto pasimelsti mistiškoje atmosferoje ir paviešėti populiariame Juodkrantės kurorte.

Atvykę į Nidą eisime papietauti. Pietums sriuba + karštas vištienos patiekalas. (Jeigu pietų atsisakote informuokite bent savaitę iki kelionės).

Po pietų gidas nuves grupę į Nidos švyturį, kuris pagaliau šią vasarą atveria duris turistams ne tik apžiūrėti iš lauko pusės, bet ir užkopti 132-u laiptelius, kur pasiekiama apžvalgos aikštelė, iš kurios atsiveria nuostabi Nidos bei visos Kuršių nerijos panorama. Nidos švyturys buvo išskirtinis švytuokliniu spinduliu – apie 40 km matydavosi jo skleidžiama šviesa. Švyturys skaičiuoja šimtametę istoriją.

Aplankysime Parnidžio kopą. Parnidžio kopos viršūnėje įrengta apžvalgos aikštelė nuo kurios atsiveria Grobšto gamtos rezervate esančių pustomų kopų vaizdas, matosi Nidos gyvenvietės panorama ir vakaruose banguojanti Baltijos jūra. 1995 m. pastatytas, 1999 m. uragano "Anatolijaus" nugriautas ir 2011 m. atstatytas ant Parnidžio kopos viršūnės stovi akmeninis Saulės laikrodis, pagal krentančio šešėlio kryptį ir ilgį, rodantis tikslų astronominį laiką. Kuršių nerija yra vienintelė vieta Lietuvoje, kur saulė teka nuo ir leidžiasi ant vandens paviršiaus.

Šį kartą Nidą siūlome pažinti šiek tiek kitaip. Dar nematytai. Dalyvausime spektaklyje – istorijoje po Parnidžio kopą ir jos apylinkes. Šio spektaklio metu išgirsime pasakojimus apie unikalią pamario krašto gamtą ir jo gyventojų likimus. Kerinčios gamtos apsuptyje vykstantis ir naujoms patirtims ausinėmis apsiginklavusius žiūrovus viliojantis šokio spektaklis „Užpustyti“ tai poetinė istorinė ekskursija, kurioje galėsime išgirsti ir patirti pasakojimus apie užpustytus ir vėl iš naujo statytus Neringos kaimus, čia atklydusius žymius dailininkus, rašytojus ir filosofus. Nuo Parnidžio kopos, atsiveria Nidos gyvenvietė ir užpustyti jos istorijos puslapiai, o kopose pasklidusių šokėjų kūnai lakoniškais judesiais subtiliai atliepia istorinį-poetinį-muzikinį pasakojimą ir sukuria unikalią patirtį žiūrovams.

Kelionės kaina – 28 € asmeniui.

Į kelionės kainą įskaičiuota: kelionė autobusu, kelionės vadovo - gido paslaugos, kelionės programos rengimas ir derinimas, autobuso kelto mokesčiai, autobuso ekologinis mokestis.

Papildomiems mokamiems objektams:

  Šokio spektaklis “Užpustyti” su ausinukais – 20-24 € asmeniui (priklausomai nuo grupės dydžio)

Pietūs (Sriuba + vištienos patiekalas) – 8,5 € asmeniui (jeigu pietų atsisakote informuokite bent savaitę prieš kelionę)

Nidos švyturys – 5 € suaugusiam asmeniui, 3 € vaikams, senjorams. (informuokite gidę jeigu į švyturio vidų eiti nenorite)

Pastaba. Ekskursinių objektų lankymo tvarka ir mokamų objektų bilietų kainos gali nežymiai keistis.

Kelionės maršrutą sudarė: UAB Ingrida tours.

Nuotraukos priklauso Donatui Bielkauskui, be sutikimo naudoti, griežtai draužiama

Pasiteiravimui apie kelionę tel. 8677 27036, 865556313, el.paštas –  [email protected] arba [email protected].

Žymės

Kelionių pasiūlymai

Pažintis su dangaus objektais ir žvaigždynais. Molėtų observatorija – Dangaus šviesulių stebykla – Etnokosmologijos muziejus

Savaitgalio kelionė: Saaremo sala - Talinas

Ryga iš aukštai – Pirklių brolijos namai – Rygos senamiestis – Plaukimas laivu

Medaus degustacija – Teatralizuota ekskursija Panemunės pilyje – Raudonės pilis – Veliuona – ekskursija Raudondvario dvare su Rozalija

Vienos dienos išvyka: Edolės pilis – Ventspilio pilis – VENTSTPILIS

Išskirtinė Kuršių Nerija: Juodkrantė – Nidos švyturys – Šokio spektaklis-ekskursija “Užpustyti” Parnidžio kopose

Vienos dienos išvyka: Cinevilla kino miestelis – Ekskursija Jūrmaloje – Moderniausias Baltijos šalyse išparduotuvių miestelis “Via Jurmala outlet village”

Dienos kelionė: Švelnūs ir inteligentiški gyvūnai Alpakų ūkyje – Žolinių šventė Naisiuose

Linksmas laikas radio imtuvų muziejuje – Salako bažnyčia – Gražutės regioninis parkas – Šlyninkų vandens malūnas su blynų ragavimu – Zarasuose ekskursija su apžvalgos ratu

Ryga iš aukštai – Pirklių brolijos namai – Rygos senamiestis – Plaukimas laivu

Vienos dienos kelionė: Rundalės dvaras – Vynuogių uogų degustacija –Vyno degutacija

Savaitgalio kelionė: Saaremo sala - Talinas

Dienos kelionė: Ekskursija Birštone – Apžvalgos bokštas – Plaukimas Nemunu – Dzūkiškos bandos

Degustacinė kelionė: latviški sūriai – shitake grybai – česnakų gaminiai

GAUJOS NACIONALINIO PARKO GROŽYBĖS !!!!! Latvijos etnografinis buities muziejus – Ligatnė – vyno degustacija – Cėsis – naktinė ekskursija su žibintais – Sigulda – Turaidos pilis

top

Savaitgalio kelionė: Vyno turas Latvijoje per Gargždus, Plungę ir Mažeikius

Aštuonračio muziejus – Stanevičiaus sodyba – Viduklės koldūnai – Lyduvėnų tiltas – Atlaidai Šiluvoje (Šilinės)

Liko 2 vietos

Rokiškio dvaras – Mato bažnyčia – edukacija „sūrio kelias“ – Ilzenbergo dvaras

Pažintis su dangaus objektais ir žvaigždynais. Molėtų observatorija – Dangaus šviesulių stebykla – Etnokosmologijos muziejus

Dienos kelionė: Kirkilų apžvalgos bokštas – Biržų pilis – Alaus degustacija Butautų dvare

Garantuota

Vienos dienos kelionė: Kernavė – Trakai – Trakų pilis

Liko 1 vieta

2-jų dienų kelionė į Anykščius (max keliautojų skaičius - 16); Lajų takas – A.Baranausko klėtelė – Siauruko muziejus – Laimės žiburys – Arklio muziejus – Siesikų pilis (tinka ir medikams)

Garantuota

Pažaislio vienuolynas – Kauno pilis – Tiškevičių koldūnai su antiena – teminė ekskursija su grafiene Rozalija

Pažintinė – pramoginė kelionė Lajų takas – A.Baranausko klėtelė – Siauruko muziejus – Natūralių kvepalų gamyba

Pažintis su dangaus objektais ir žvaigždynais. Molėtų observatorija – Dangaus šviesulių stebykla – Etnokosmologijos muziejus

Kalėdų žaisliuko gamyba - Frenkelio vila – Žibintų festivalis “Stebuklų šalyje” Pakruojo dvare iš MAŽEIKIŲ, PLUNGĖS, TELŠIŲ

Žibintų festivalis "Stebuklų šalyje" - Pramoginė ekskursija “Kultūrinis musgaudis” Šiauliuose, IŠ PALANGOS, KRETINGOS, PLUNGĖS, TELŠIŲ

Naktinis Kalėdinių eglučių turas

Sekmadienis

Экскурсия по старому городу Клайпеды и мемелианский обед (rusų kalba)

Naktinis Kalėdinių eglučių turas

Naujųjų Metų sutikimas Maskvoje

Kalėdinė kelionė į Etiopiją: egzotiškos gentys

Pažintinė kelionė su poilsiu į Filipinus