Išskirtinė Kuršių Nerija: Juodkrantė – Nidos švyturys – Šokio spektaklis-ekskursija “Užpustyti” Parnidžio kopose

rugpjūčio 15
Kaina asmeniui 28€
  • Pradžia
  • Kelionės
  • Išskirtinė Kuršių Nerija: Juodkrantė – Nidos švyturys – Šokio spektaklis-ekskursija “Užpustyti” Parnidžio kopose
Grupė jau pilna. Dėl registracijos į rezerervą, ar kitų klausimų rašykite - [email protected]

Išvykimas
2020 m. rugpjūčio 15 d. 06:30

Kelionės programa

Aplankysime įspūdingąją Parnidžio kopą, kurioje mūsų laukia išskirtinis šokio spektaklis - ekskursija "Užpustyti". Šio spektaklio metu išgirsime pasakojimus apie unikalią pamario krašto gamtą ir jo gyventojų likimus. Kerinčios gamtos apsuptyje vykstantis spektaklis nepaliks abejingų. Tai poetinė istorinė ekskursija, kurioje galėsime išgirsti ir patirti pasakojimus apie užpustytus ir vėl iš naujo statytus Neringos kaimus, čia atklydusius žymius dailininkus, rašytojus ir filosofus. Nuo Parnidžio kopos, atsiveria Nidos gyvenvietė ir užpustyti jos istorijos puslapiai.

6.30 val. išvykimas iš Mažeikių (degalinė Orlen, Žemaitijos g. 42, Mažeikiai)

6.55 val. iš Sedos

7.10 val. iš Plungės (Circle degalinė prie žiedo, Truikiai, Trukių km., prie kavinės Porto )

7.40 val. iš Kretingos, nuo parduotuvės LIDL Žemaitės al. 12, Kretinga

7.50 val. iš Vydmantų (stotelė)

8.00 val. iš Palangos (prie „Iki“ parduotuvės – Klaipėdos g. 62a, Palanga (buvęs Centas).

9.00 val. iš Klaipėdos, nuo Akropolio iš Dubysos gatvės.

Keltu kartu su kirų palyda keliamės į Smiltynę, iš kurios nuostabių pušynų apsuptyje važiuojame į Juodkrantę. Pažintį su Kuršių Nerija pradėsime nuo vilų kvartalo, kuris turi savo istoriją. Juodkrantėje tarp prieplaukos ir kapinių susiformavo vilų kvartalas. Čia buvo du dideli viešbučiai, daug privačių vilų ir pensionų. Iki šiol išlikusi vila "Monbijou". Pagrindinis poilsiautojų srautas apsistodavo "Kurische hof" ir "Sturmhoefel" (pasikeitus savininkams tapusio "Hotel May") viešbučiuose. Pirmasis vilos "Sturmhoefel" pavadinimas "Flora". Juodkrantės vystymosi dinamika per šimtmetį buvo tikrai įspūdinga: XVIII amžiaus antrojoje pusėje Juodkrantėje tebuvo smuklė - pašto stotis, mokykla ir 9 žvejų namai. O šį kraštą atradus vokiečiui ir ėmus gintaro kasybos verslo, visa Kuršių Nerija ėmė smarkiai plėstis ir pasauliui tapo žinoma kaip kurortas.

O kaipgi be Raganų kalno. Vieno lankomiausių turistinių objektų Neringoje. Tai unikalus medinių skulptūrų muziejus Juodkrantėje, kur karaliauja velniai, raganos ir kiti tautosakos herojai, atveriantys lankytojams šios vietos gamtinę-mistinę dvasią. Didžioji Raganų kalno skulptūrų dalis išdėstyta aplink vaizdingąjį Eglių slėnį. Šis slėnis – natūralus miško amfiteatras, suformuotas parabolinių kopų, taip pat ir Ievos kalnas buvo vieta, kur nuo XIX a. pabaigos kasmet per Jonines suplaukdavo minios (iki 1000 žmonių) lietuvininkų iš kito marių kranto pasimelsti mistiškoje atmosferoje ir paviešėti populiariame Juodkrantės kurorte.

Atvykę į Nidą eisime papietauti. Pietums sriuba + karštas vištienos patiekalas. (Jeigu pietų atsisakote informuokite bent savaitę iki kelionės).

Po pietų gidas nuves grupę į Nidos švyturį, kuris pagaliau šią vasarą atveria duris turistams ne tik apžiūrėti iš lauko pusės, bet ir užkopti 132-u laiptelius, kur pasiekiama apžvalgos aikštelė, iš kurios atsiveria nuostabi Nidos bei visos Kuršių nerijos panorama. Nidos švyturys buvo išskirtinis švytuokliniu spinduliu – apie 40 km matydavosi jo skleidžiama šviesa. Švyturys skaičiuoja šimtametę istoriją.

Aplankysime Parnidžio kopą. Parnidžio kopos viršūnėje įrengta apžvalgos aikštelė nuo kurios atsiveria Grobšto gamtos rezervate esančių pustomų kopų vaizdas, matosi Nidos gyvenvietės panorama ir vakaruose banguojanti Baltijos jūra. 1995 m. pastatytas, 1999 m. uragano "Anatolijaus" nugriautas ir 2011 m. atstatytas ant Parnidžio kopos viršūnės stovi akmeninis Saulės laikrodis, pagal krentančio šešėlio kryptį ir ilgį, rodantis tikslų astronominį laiką. Kuršių nerija yra vienintelė vieta Lietuvoje, kur saulė teka nuo ir leidžiasi ant vandens paviršiaus.

Šį kartą Nidą siūlome pažinti šiek tiek kitaip. Dar nematytai. Dalyvausime spektaklyje – istorijoje po Parnidžio kopą ir jos apylinkes. Šio spektaklio metu išgirsime pasakojimus apie unikalią pamario krašto gamtą ir jo gyventojų likimus. Kerinčios gamtos apsuptyje vykstantis ir naujoms patirtims ausinėmis apsiginklavusius žiūrovus viliojantis šokio spektaklis „Užpustyti“ tai poetinė istorinė ekskursija, kurioje galėsime išgirsti ir patirti pasakojimus apie užpustytus ir vėl iš naujo statytus Neringos kaimus, čia atklydusius žymius dailininkus, rašytojus ir filosofus. Nuo Parnidžio kopos, atsiveria Nidos gyvenvietė ir užpustyti jos istorijos puslapiai, o kopose pasklidusių šokėjų kūnai lakoniškais judesiais subtiliai atliepia istorinį-poetinį-muzikinį pasakojimą ir sukuria unikalią patirtį žiūrovams.

Kelionės kaina – 28 € asmeniui.

Į kelionės kainą įskaičiuota: kelionė autobusu, kelionės vadovo - gido paslaugos, kelionės programos rengimas ir derinimas, autobuso kelto mokesčiai, autobuso ekologinis mokestis.

Papildomiems mokamiems objektams:

  Šokio spektaklis “Užpustyti” su ausinukais – 20-24 € asmeniui (priklausomai nuo grupės dydžio)

Pietūs (Sriuba + vištienos patiekalas) – 8,5 € asmeniui (jeigu pietų atsisakote informuokite bent savaitę prieš kelionę)

Nidos švyturys – 5 € suaugusiam asmeniui, 3 € vaikams, senjorams. (informuokite gidę jeigu į švyturio vidų eiti nenorite)

Pastaba. Ekskursinių objektų lankymo tvarka ir mokamų objektų bilietų kainos gali nežymiai keistis.

Kelionės maršrutą sudarė: UAB Ingrida tours.

Nuotraukos priklauso Donatui Bielkauskui, be sutikimo naudoti, griežtai draužiama

Pasiteiravimui apie kelionę tel. 8677 27036, 865556313, el.paštas –  [email protected] arba [email protected].

Transportas Autobusas
Organizatorius UAB „Ingrida Tours“

Daugiau kelionių

Pažintinė kelionė iš Vilniaus: Eglutės žaisliukų muziejus – Porceliano ekspozicija – J.Miltinio palikimų studija

Vienos dienos pažintinė kelionė autobusu: kalėdaičio (plotkelės) gamyba – Kudirkos Naumiestis – dvaras

Pažintinė vienos dienos kelionė į Anykščių Helovino labirintų parką

Naktinis Kalėdinių eglučių turas

Kelionė iš Vilniaus: Šviesų festivalis ir šokolado gaminimas - pažintinė vienos dienos kelionė autobusu

Pažintinė vienos dienos kelionė: Sudargo piliakalniai - Zanavykiškas ragaučius - Zyplių dvaras - Gelgaudiškio dvaras

Pažintinė dienos kelionė: Pažaislio vienuolynas – Kauno pilis – Stipriųjų gėrimų degustacija

Pažintinė kelionė iš Klaipėdos: Rusnės sala – Uostadvario švyturys – Šilutė

Pažintinė-degustacinė dienos kelionė autobusu į Biržus su avienos degustacija ir girnų muziejumi