Kelionės kraunami

« All Kelionės

  • Kelionė jau baigėsi

Ekskursija „Po Klaipėdą šekelio keliu“

liepos 13 10:00 - 13:30


Kaina: 6€

Ekskursijos pradžia. 10 val.

Ekskursijos trukmė 2 – 2,5 val.,

Ekskursijos kaina:   6 € asmeniui.

Ekskursijos pradžia: prie Klaipėdos pilies, ties pasukamuoju tilteliu (šalia yra viešbutis Old Mill, Žvejų g. 22, Klaipėda)

Šios ekskursijos metu siūlome pakeliauti po dabartinę Klaipėdą (istorinį Memelį) ir pažinti daugiakultūrinį miestą: sužinoti kiek Klaipėdoje buvo sinagogų, kas Klaipėdos žydus sieja su gintaru, kaip žydų kilmės gydytojas prisidėjo stabdydamas raupsų plitimą į Europą, kodėl vienas turtingiausių ir garsiausių Mėmelio filantropų, pirklys Liudvikas Vyneris, po mirties visą savo turtą palikęs miesto magistratui ir varguoliams, buvo palaidotas ne žydų, o miesto kapinėse ir kodėl ekskursija pavadinta “Po Klaipėdą šekelio keliu”.

Ekskursiją pradėsime istorinėje miesto širdyje, prie Klaipėdos pilies, ties pasukamuoju tilteliu. Žydų paveldo kelias ves pro vietą kur stovėjo žydų pirklio Epraheimo Michaelsono sandėlius, pro viešbutį, kur nuolatos gyveno žymus mecenatas Liudvikas Vyneris, pamatysime kur buvo įsikūrę žydų bankai, sinagogos ir mokyklos, sužinosime kas yra kašrutas, kas sovietmečiu buvo įrengta istorinėse žydų bendruomenės kapinėse ir kas bei kada įkūrė „Žaliąją vaistinę“. Ekskursiją baigsime prie miesto rotušės, kurios istorijoje taip pat galime rasti žydiškų pėdsakų.

Ekskursiją ves maršruto autorė, gidė Laurencija Budrytė-Ausiejienė.

Ekskursiją organizuoja turizmo agentavimo ir gidavimo veikla užsiimanti Ingrida Pociutė, individuali veikla Nr. 768625 (Ingrida tours) .

Pasiteiravimui apie kelionę tel. 865556313, 8677 27036 Facebook – Ingrida‘s tours, el.paštas – [email protected]   arba [email protected]

Pasidalinti:

Informacija

Data:
liepos 13
Laikas:
10:00 - 13:30
Kaina:
6€

Vieta

Klaipėda

Organizatorius

UAB „Ingrida tours“

Grupė pilna