Kelionės kraunami

« All Kelionės

Edukacinė-pažintinė ekskursija Retro Šiauliai-Pakruojo dvaras-Alpakų ūkis

rugsėjo 21


Kaina: 27€

7.30 val. Išvykimas iš Klaipėdos, nuo Akropolio (iš Dubysos gatvės pusės), išvykimo laikas gali keistis.

7.45 val. Gargždų (Klaipėdos g. 15-17, bankas- Kultūros centras).

8.30 val. Plungė (prie Topo centro, Žaltakalnio 20a, Plungė).

9.00 val. Telšiai (Baltic Petroleum,  Šiaulių pl. 12,Telšiai).

Galimi kiti sustojimai pagal atskirą susitarimą.

Aplankysime Šiaulius vadinamus Saulės, saldainių ir savitų muziejų miestu. O kokie Šiauliai buvo tada, prieš šimtą metų ? Trumpam užsimerkime ir įsivaizduokime, kad vieną sekmadienį mes atsidūrėme  tarpukario Šiauliuose, mieste su nuostabia architektūra, besivystančia pramone, sutvarkytais parkais ir skverais…Pagrindinėje Vilniaus gatvėje tarsi jūros vilnys banguoja išsipuošusių ponų ir ponių minia : kas užsuka į foto atelje ( o jų tuo metu centre būta apie 15), kas į žydų parduotuves, kas į žymiausią to meto kavinę Šiauliuose „Milštein“….Taip savo pasakojimą ekskursijoje „ Retro pasakojimai ir skoniai“ pradeda skrybėlėtoji retro ponia  Antanina. Gidės pasakojime atgyja tarpukario Šiaulių kasdieninis gyvenimas, miestiečių laisvalaikio pomėgiai, intriguojančios meilės istorijos…Sužinome, kad Šiauliuose buvo kinoteatrai, kuriuose dirbo taperiai, veikė žiemos sodas, grojo žymiausi to meto styginiai orkestrai filmų demonstravimo pertraukų metu. Ar išlikę šie pastatai ? Pasivaikščiosime buvusia Raudonųjų žibintų gatve….ir dar daug įvairių įdomybių jūsų laukia ekskursijoje, kuri tęsiasi apie valandą.

Po ekskursijos ponia Antanina keliautojus pakvies į buvusią populiariausią tuomet Milštein kavinę ir skambant retro muzikai paragausite smetoniškų patiekalų ,pagamintų pagal autentiškus tarpukario receptus, išgirsite  įdomiausių istorijų apie tarpukario etiketą, stalo serviravimą, vakarėlius. Jūs dalyvausite smetoniškuose vakarėlių žaidimuose, pvz. taip mėgtuose tarpukario gėlių flirto ar  likimo kortų ir kt. žaidimuose, galėsite tapti net to meto aktoriais. Aktyviausi dalyviai neliks be saldžiausių šiaulietiškų prizų. Kviečiame norinčius ir drąsiausius kavinėje pasipuošti retro stiliaus rūbais ar detalėmis. Ponia Antanina tikrai tai įvertins.

Vėliau, aplankysime vieną iš  penkių vertingiausių Lietuvos dvarų – Pakruojo dvarą, kuriame buvo filmuojamas legendinis serialas „Tadas Blinda“. Klaisicistinio stiliaus Pakruojo dvaro ansamblis didžiausias šalyje –  užima 49 ha plotą. Iš keturiasdešimt aštuonių buvusių statinių dvaro teritorijoje išlikę keturiasdešimt trys (iš jų dvidešimt penki restauruoti). Ekskursijos po dvarą metu, prisiliesite prie dvaro istorijos, mintimis nusikelsite į praeities laikus, apžiūrėsite dvaro teritoriją ir joje esančius pastatus, sužinosite, kokie valdovai Pakruojo dvare gyveno, kokie darbai jame buvo dirbami bei kokios istorijos ir legendos yra apipynusios senojo dvaro sienas.

Ekskursijos pabaigoje užsuksime pasigrožėti alpakomis, išgirsite iš kur jos kilo, kaip atsirado Lietuvoje, kuo ypatingi šie gyvūnai. Ūkio istorija prasidėjo nuo 3 gyvūnų, dabar jame ganosi nuo 60 iki 80 gyvūnų. Šiandien mini ZOO įsikūręs didesnėje nei 3 hektarų teritorijoje. 2017 metais atidarytame zoologijos sode mini ZOO gyvena taip pat gyvena lamos, stručiai, kupranugariai, olandiški mini ožiukai, triušiai ir kiti gyvūnai.

Kelionės kaina –   27  € asmeniui.

Į kelionės kainą įskaičiuota: kelionė autobusu, kelionės vadovo-gido paslaugos, kelionės programos rengimas ir derinimas.

Papildomiems mokamiems objektams:

Ekskursija „Retro Šiauliai“ –  3 € asmeniui.

Smetoniški patiekalai  – 8,5 € asmeniui.

Pakruojo dvaras ir  ekskursija – 7 € asmeniui.

 Alpakų ūkis – 5 € asmeniui,  4 € senjorams, vaikams.

Pastaba. Ekskursinių objektų lankymo tvarka ir mokamų objektų bilietų kainos gali nežymiai keistis.

Kelionės maršrutą parengė gidavimo ir turizmo agentavimo veikla užsiimanti Ingrida Pociutė ir kelionių organizatorius UAB „Alvaturas“.

Pasiteiravimui apie kelionę tel. 865556313 arba 868626261, Facebook – Ingrida‘s tours, el.paštas – [email protected] arba [email protected]

Pasidalinti:

Informacija

Data:
rugsėjo 21
Kaina:
27€

Grupė pilna