Kelionės kraunami

« All Kelionės

  • Kelionė jau baigėsi

Dvariški šokiai – Zanavykiškas ragaučius (maistas) -Paežerių dvaras

rugpjūčio 17


Kaina: 26€

Kelionės datos:

2019 m. gegužės 18 d.

2019 m. rugpjūčio 17 d.

7.00 val. Išvykimas iš Klaipėdos, prie Akropolio iš Dubysos gatvės ( išvykimo laikas gali keistis)

7.20 val. Gargždų, tarp Kultūros namų ir banko ( Klaipėdos g. 15-17, Gargždai).

Važiuosime pro Skaudvilę.

Galimi išvykimai iš Palangos, Kretingos, Šilutės už papildomą 5 eurų mokestį, kai vyksta keturiolika ir daugiau asmenų.

Ekskursiją pradėsime,  viename iš originaliausių Lietuvos dvarų Gelgaudiškio dvare, kurį supa 118 ha parkas, pradėtas kurti dar XVI a. Rūmai garsėjo prabanga: parketas, gipso lipdiniai, oda bei šilku muštos sienos. XX a. pradžioje dvaras buvo rekonstruotas ir įgijo tuo laikotarpiu madingų klasikinių formų.  Pajusti dvaro gyvenimą padės dvaro šokių pamoka.

Išgirdę nuostabių pasakojimų apie dvarą bei išmokę dvaro šokių, vyksime į vieną jauniausių dvarų Lietuvoje – Zyplių dvarą. Zyplių dvarą XIX a. įkūrė Polocko gubernijos dvarininkas Jonas Barkovskis. Vėliau valdymą perėmė dvarininkas Tomas Potockis. Laikui bėgant dvaras buvo perstatomas, kol galiausiai įgavo neobarokinių bruožų. Dabar Zyplių dvaro erdvė, tai ir istorinis paveldas, ir reikšmingas kultūros objektas, kuriame vyksta įvairūs renginiai, konferencijos, šventės, sueigos, plenerai.

Po ekskursijos apsilankysime Lietuvos didikų virtuvės paveldą puoselėjančiame restorane, kur  svečius pasitiks gaspadinė ir jos „mergučės“, kurios susodins už stalo pagal unikalias krašto tradicijas. Tada vaišinsimės ir klausysimės pasakojimų apie zanavykiškų patiekalų bei gėrimų istoriją, pamokys vietinės šnektos. Žadins vaizduotę negirdėta košeliena, vinigretas ar krosnyje kepta kopūsto galva. Sužinosime, kodėl zanavykai taip didžiuojasi iš senolių paveldėtais abriedukais, švilpikais, sausgare ir duonzupe. Sužinosite su kuo geriausiai tinka silkė, kada skaniausia naminė gira ir nuo kokių ligų saugo naminukė. Tad įdomybių netruks iki pat edukacijos pabaigos. Vieni braukia ašarą sujaudinti tikrumo ir istorijos gyvumo, kiti fotografuoja patiekalus ir džiaugiasi atradę tokią šarmingą Lietuvą. Geriau vieną kartą paragauti, nei vėl ir vėl išgirsti!

Ekskursijos pabaigoje aplankysime vieną gražiausių išlikusių rezidencijų Lietuvoje  – Paežerių dvarą. Tai  klasicizmo epochos kūrinys, prancūzų turisto lūpomis įvardintas, kaip mažasis Paryžius. Tai Sūduvos regiono puošmena ir pasididžiavimas.  Paežeriai nuo XV a. vid.priklausė Glinskiams, o XVIIa. – Zabieloms. 1750 m. Paežerių dvaras atiteko Simonui Zabielai, kuris pastatė dvaro rūmus ir kitus ansamblio statinius, išlikusius iki šių dienų.

Kelionės kaina –  26 € asmeniui.

Į kelionės kainą įskaičiuota: kelionė autobusu, kelionės vadovo-gido paslaugos, kelionės programos rengimas ir derinimas.

Papildomiems mokamiems objektams:

Gelgaudiškio dvaras įėjimas, gidas, dvariškų šokių pamoka – 5 € asmeniui.

Zanavykiškas ragaučius – 12 € asmeniui.

Paežerių dvaras, dvaro gido paslaugos  – 5,5 € asmeniui.

Zyplių dvaras – 1,50 € asmeniui, 1,00 – senjorams, vaikams.

Pastaba. Ekskursinių objektų lankymo tvarka ir mokamų objektų bilietų kainos gali nežymiai keistis.

Kelionės maršrutą parengė gidavimo ir turizmo agentavimo veikla užsiimanti Ingrida Pociutė.

Registracija kelionei tel. 865556313, 868626261, 8677 27036 Facebook – Ingrida‘s tours, el.paštas –  [email protected]  arba [email protected]

Pastaba. Ekskursinių objektų lankymo tvarka ir mokamų objektų bilietų kainos gali nežymiai keistis.

Pasidalinti:

Informacija

Data:
rugpjūčio 17
Kaina:
26€

Organizatorius

UAB „Ingrida tours“

Grupė pilna