Kelionės kraunami

« All Kelionės

  • Kelionė jau baigėsi

Draugiška, prieskoniais kvepianti bei kalnų vaizdais žavinti Gruzija

rugpjūčio 22 11:30 - rugpjūčio 29 23:30


Kaina: 380€

2019 m. rugpjūčio 22 – rugpjūčio 29 d., septynios dienos/šešios naktys

PAPILDOMOS KELIONĖS DATOS:

Kelionės kaina ( gyvenama dviviečiuose arba triviečiuose arba keturviečiuose kambariuose – kai važiuoja ne mažiau kaip 12 asmenų):  380 € asmeniui.

Šioje kelionėje maksimalus keliautojų skaičius 14 asmenų !!!!

Šioje kelionėje įskaičiuotos – 6 nakvynės, 4 pusryčiai,  vietinio transporto pervežimo paslaugos, kelionės vadovo iš Lietuvos paslaugos, kelionės programos rengimas ir derinimas, kelionės dokumentų sutvarkymas.

Papildomos išlaidos (įėjimas prie Boržomi natūralaus vandens, įėjimas į Rabati tvirtovę + vietinis gidas; pasikėlimas į Negresi vienuolyną; įėjimas į Vardzia esančią kalnų gyvenvietę + vietinis gidas, 5 vakarienės; pasikėlimai džipais, gruziniškų saldainių čiurčelos gaminimo pamokėlė 2 vyno degustacijos + nacionalinis gėrimas+ konjakas+ jų duona+sūris; kaimo muzikantai, tradiciška gruziniška vakarienė su muzikantais) – apie 120 € asmeniui.

Skrydis Ryga-Stambulas-Tbilisis ir Tbilisis-Stambulas-Ryga – apie  300 € asmeniui.

Neįskaičiuotos: lauktuvės, suvenyrai, užkandžiai, pietūs, 2 pusryčiai Tbilisyje, kelionė iki Rygos oro uosto ir atgal, medicininių išaidų draudimas, arbatpinigiai, leidimai filmuoti ar fotografuoti.

PASTABA. Lankytinų objektų eiliškumas gali keistis atsižvelgiant į orus, ar kitas svarbias aplinkybes.

 

2019.10.13-20.

Pirma diena (iš rugpjūčio 22 į rugjūčio 23 d.)

Skrydis: Ryga –Tbilis. Tbilisyje būsime 2019.08.23 ryte. Skrendama su Turkijos avialinijomis, įskaičiuotas 30 kg. bagažas.

Keičiame pinigus, pavalgome ir vyksime į Šiaurinę Gruzijos dalį, Kazbegą kurio naujas pavadinimas Stepantsminda. Tai nedidelis ramus miestelis pačiame Gruzijos ir Rusijos pasienyje. Kelionė ilga – bet vaizdai išties nuostabūs.

Pakeliui pamatysime didžiulį tvenkinį – vandens saugyklą. Atrodo, kad kalnai auga iš vandens. Nors tai dar ne kalnai, tiksliau, kaip sako vietiniai: Jei karvės gali užlipti ant jų, reiškia, tai ne kalnai.“

Vykdami aplankysime senąją Ananuri pilį, kažkada buvusią prieglobsčiu karo keliu vykusiems prekybininkams ir gynybinis punktas nuo neprašytų svečių. Dabartinė pilis – tai buvusios tvirtovės viršutinė dalis. Žemiau buvę bokštai ir sienos neišliko.  Palei visą Karo kelią, kuriuo vyksime automobiliu, galima pamatyti gynybinius bokštus (ar jų liekanas), kurių funkcija kažkada buvo įspėti apie ateinantį priešą ir galbūt šiek tiek jį užlaikyti. Pakilus dar aukščiau pravažiuosime Gudauri. Tai slidinėjimo mėgėjų meka.

Stabtelsime prie nuostabaus gamtos kūrinio – kalnų krioklio bei apžvalgos aikštelės -arkos skirtos tautų draugystei paminėti. Arka pasatyta 1983 metais, tai viena iš geriausių apžvalgos aikštelių Gruzijoje, iš kur galima grožėtis įstabiu kalnų grožiu.

Stabtelsime prie mineralinio vandens versmės tekančios iš kalnų. Iš toli akį traukia rusvai rudi šlaitai. Čia įdomus išgaubtas ruožas su vaizdingomis uolomis, vietomis lygus, vietomis slidus paviršius. Vanduo yra gydomasis, todėl čia nuolat daug žmonių pilančių vandenį į butelius. Paragauto šio vandens rekomenduojame, tad neišmeskite tuščio plastikinio butelio. Tai pat verta paminėti, kad naudingas mineralinio vandens turtas butelyje nėra ilgas, tad labai daug neverta prisipilti.

Pagal galimybę šiandien aplankysime 2170 m aukštyje stovinčią Gergeti Švč. Trejybės cerkvę. Tai aukščiausiai esantis statinys visoje Europoje. Pasakiško grožio Kaukazo kalnų panoramos apsuptyje esanti bažnyčia sužavės atviruko vertais vaizdais. Iki jos važiuosime džipais. Jus nustebins vienas už kitą įspūdingesni vaizdai į užgesusį Kazbeko ugnikalnį (5034 m.). Nakvynė ir vakarienė kalnuose viešbutyje.

Antra diena (rugjūčio 24 d.)

Ryte papusryčiaujame. Ši diena skirta kalnams. Jeigu pirmą dieną nespėsime aplankyti Gergeti Švč.Trejybės cerkvės, tada šios dienos kelionę pradėsime nuo minėto vienuolyno. Vėliau vyksime prie Darialio tarpeklio, esančio prie Rusijos (Šiaurės Osetijos) ir Gruzijos (Mcchetos-Mtianetijos) sienos. Tai natūralus kalnų lūžis, iš kurio teka Terek upė, ir jungia šiaurines ir pietines Kaukazo dalis. Remiantis šia geografine padėtimi, XVII a. pradžioje buvo pradėtas statyti garsusis Gruzijos karinis kelias. Senovės geografams Dariali tarpeklis buvo žinomas kaip Kaukazo vartai (aprašė Puškinas), Alano vartai (mini Lermontovas) ir Sarmatijos vartai (aprašo Lermontovas). Dariali tarpeklis minimas ir filme „dvylika kėdžių“.

Šiandien apžiūrėsime Truso slėnį. Jis beveik negyvenamas, žmonės jame gyvena tik vasarą. Slėnyje yra nemažai mineralinio vandens šaltinių.Tik pasiruoškite, jog vanduo gali būti laaabai šaltas. Pagal galimybę vaikščiosime per apleistus kaimus, matysime senovinius bokštus.

Nakvynė ir vakarienė kalnuose viešbutyje.

Trečia diena (rugjūčio 25 d.)

Ryte papusryčiaujame ir vyksime į ramų Gruzijos miestelį – Borjomi, įsikūrusį žaliuojančių miškų apsuptyje. Borjomi, tai kurortinis miestelis įsikūręs prie Kuros upės, rytiniame Bordžomi-Charagauli nacionalinio parko krašte. Tai tarsi mūsiškiai Druskininkai – ramu, tylu ir sveikas oras bei mineralinio vandens versmės ir baseinai. Tiesa, šiltas ir negazuotas, bet tiesiai iš gręžinio bėgantis, „Borjomi“ įtiks ne kiekvienam, tačiau paragauti – verta. Aplankysime Mineralinio vandens parką, kur pamatysime vieną populiariausių pastatų – mėlynuosius rūmus „Firuza“, pastatyti 1892 m., atspindinčius Persijos, Gruzijos ir Europos stilių. Pasikelsime keltuvu ir pažvelgsime į parką bei miestą iš viršaus. Žavėsimės carinės Rusijos laikais statytomis vilomis, įdomiais architektūriniai sprendimai, veržliais, kaip ir gruziniška dvasia. Po malonių vaizdų, pasivaišinę šiltu ir šaltu borjomi mineraliniu vandeniu. Apie Boržomi papasakos vietinis gidas.

 

Po pietų vyksime apžiūrėti uolose iškaltą labirintų miestą – Vardzia. Tai požeminės „kalnų karalienės“ salės, išskaptuotos aukšto kalno kietoje uoloje, atrodo lyg būtų perkeltos į mūsų Pasaulį, tiesiai iš pasakiškų „Žiedų valdovo“ puslapių. Vardzia – tai ir urvas, ir rūmai, ir vienuolynas, ir ištisas požeminis miestas vienoje vietoje, pastatytas ne knygose išgalvotų neregėtų būtybių, o Gruzijos gyventojų. Ši neįtikėtina konstrukcija skirta legendinės karalienės Tamaros garbei. Bene svarbiausia lankytina vieta Vardzijoje – Dormition bažnyčia, kuri yra iškalta uoloje, jos ilgis sudaro 14,5 m, plotis – 8,2 m. Kai kuriose olose yra aptikta vertingų freskų. Apžiūrėti šį grožį galima lipant pėsčiomis arba užvažiuoti ten kursuojančiu autobusu ir vaikštant pėsčiomis. Nusileidimas galimas tik pėsčiomis. Apie šią nuostabią vietą papasakos vietinis gidas.

Nakvynė ir vakarienė viešbutyje.

Ketvirta diena (rugjūčio 26 d.)

Ryte papusryčiaujame ir lankome Rabati tvirtovę- vieną iš Samche-Džavacheri srities įžymybių. Dabar tvirtovės teritorijoje yra viešbutis, muziejus, vy…o ir suvenyrų parduotuvės, kavinė ir informacijos centras.  Rabat yra arabų kilmės žodis reiškiantis bet kokią įtvirtintą vietą. Įprastai taip vadinosi prekybinis kvartalas prie tvirtovės. Šioje vietoje pilis buvo pastatyta dar 13 amžiuje, tačiau visai neseniai ji buvo restauruota bei pristatyta naujų pastatų. 7 hektarų ploto teritorijoje yra ne tik pilis, tačiau taip ir bažnyčia, mečetė, minaretas, sinagoga, Gruzijos istorijos muziejus, o užlipus į pilies bokštus atsiveria pribloškianti panorama. Tai vieta, kurioje dera autentika bei šiuolaikinis turizmas, mat čia įsikūręs viešbutis, yra suvenyrų ir vy…o parduotuvė, kavinė. Su šia vietove supažindins vietinis gidas.

Vėliau vyksime į pirmają Gruzijos civilizacijos sostinę Mschetą. Čia pietausime.

Mschetoje žmonių čia gyventa dar ankstyvajame Bronzos amžiuje. Nuo čia stūksančio kalno, dviejų skirtingų spalvų upių santakoje, anot padavimų, Šventoji Nino pakrikštijo visą Gruziją rankose laikydama savo plaukais perrištas vynuogienojo šakeles, kurios ir tapo kiek sulenkto gruziniškojo kryželio prototipu. Šiandienos Mcchetoje gyvena apie 10.000 žmonių. Ši vietovė įtraukta į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Viena iš šio miesto pažibų aplankysime – Džvari vienuolyną. Tai – ankstyvojo Viduramžių periodo šedevras, įsikūręs ant kalno, nuo kurio atsiveria neįtikėtino grožio Mcchetos miesto panorama. Gruzinai tiki, jog kadaise vienuolyno vietoje meldėsi Šv. Nino – šventoji, kuri atnešė krikščionybę į gruzinų žemes. Dar viena Mcchetos miesto įžymybė – Svetitskhoveli katedra, į kurią užsuksime ir mes.  Šioje Katedroje saugoma išskirtinė relikvija – Kristaus mantija. Svetitskhoveli katedrą, kaip ir Džvari vienuolyną, globoja UNESCO. Pasigrožėję nuostabiais vaizdais, sužinoję įdomių istorinių faktų vyksime nakvynei į tradicinius gruzinų svečių namus.

Nakvynė ir vakarienė tradiciniuose gruzinų namuose.

Penkta diena (rugjūčio 27 d.)

Papusryčiavę važiuosime į Meilės miestą –  Signachį,  neoficialiai vadinamas Kachetijos regiono sostine.  Meilės miestu vadinamas, kadangi čia santuokos rūmai dirba visą parą. Signachį juosia XVIII a. II pusėje karaliaus Iraklijaus II (Erekle II) pastatyta gynybinė siena. Joje yra šeši vartai ir 23 bokšteliai, pavadinti artimiausių kaimų vardais. Persų užpuolimų metu į bokštelius bėgdavę slėptis tų kaimų gyventojai žinojo savo vietas. Įtvirtinęs miestą, karalius jam suteikė ir pavadinimą, kuris lietuviškai reiškia „pastogė“. Dar XIX a. tai buvo pirklių miestas, kuriame gyveno begalė v…darių ir kilimų rišėjų. Dabar miestelis virto turistiniu, bet v…darių ir kilimų rišėjų gretos neretėja. Signachyje įsikūręs kilimų fabrikas, o miestas garsėja geriausiais Gruzijoje kulinarais. Iš Signachio matyti snieguoti Kaukazo kalnai ir apačioje nusidriekęs Alazani upės slėnis. Vieną mažiausių šalies miestų, kuriame gyvena tik trys tūkstančiai žmonių.  Aplankysime moterų Šventos  Nino vienuolyną Bodbe. Prie jo yra vadinamasis stebuklingas šaltinis. Gruzinai čia veža žmones su negalia, vaikus, juos girdo vandeniu, tepa, po to prisipila pilnus butelius ir dar vežasi namo. St. Nino vienuolynas buvo pastatytas dar IX amžiuje, XVII amžiuje visiškai renovuotas.

Pietausime vienoje iš Signachio kavinių.

V….no degustacija, kurios metu apžiūrėsime v…..no muziejų, papasakos apie gaminamas v….no rūšis. Degustuosime tris rūšis v….no (dvi raudono, vieną balto) + čača (jų nacionalinis gėrimas iš vynuogių- mūsiškai vadinamas sam…….nu) + konjakas+duona+sūris.

Į pavakarę atvyksime į tradicinius gruziniškus namus, kur mūsų lauks muzika, soti gruziniška vakarienė. Dalyvausime edukacinėje veikloje – skinsime vynuoges, gaminsime nacionalinį gruzinišką čiurčelą, gaminamą iš vynuogių sulčių ir riešutų.

Nakvynė, vakarienė, edukacija tradiciniuose gruzinų namuose.

 

Šešta diena diena (rugjūčio 28 d.)

Pusryčiaujame ir vyksime į Negresi vienuolyną – nedidelį gražų vienuolyną aukštai ant kalno virš Alazani slėnio. Dabar čia tik vienuolynas ant kalno, anksčiau kalno papėdėje buvo senovinis miestas.
Pradžioje netoli buvo senovinis Nekresi miestas. VI amžiuje prie miesto vienuolyną įkūrė vienas iš asirų tėvų Abo (Abibos) iš Nekresi. Tuo metu visa rytinė Gruzija buvo persų valdžioje ir krikščionybė susidurdavo su tam tikrais sunkumais. Krikščionių ir zoroastristų santykiai nebuvo geri ir persai išvežė Abo iš Nekresi į Mcchetą, kur jį nužudė, todėl Abo palaidotas ne Nekresi vienuolyne, o Samtvaro cerkvėje Mcchetoje.
Vienuolynas ne kartą nukentėjo nuo įvairiausių priešų. Pagal legendą, vieno priešų įsiveržimo metu vienuoliai į vienuolyną atginė kiaulių bandą, ir įsiveržėliai musulmonai pasibjaurėjo užeiti į vienuolyną. Dabar vienuolyne yra tradicija švenčių metu šašlykus kepti tik iš kiaulienos.

Vėliau vyksime į  šalies sostinę – Tbilisį. Papietausime. Su miestu mus supažindins vietinis gidas.

Miestas dieną atskleidžia spalvingą istorinę architektūros įvairovę ir modernaus pasaulio simbolius. Čia pamatysite Azijos, Rytų ir Vakarų kultūros pėdsakų. Miestas pasikeitė pastaraisiais dešimtmečiais: pridygo postmodernistinių formų pastatų, buvo įrengtas lyno keltuvas. Be to, čia itin aktyviai vyksta statybos ir senų pastatų renovacija. Apžvalginė ekskursija mieste, kur pamatysime Baltuosius rūmus primenančią prezidentūrą, televizijos bokštą pramogų parke Mtacminda, kurio papėdėje įrengtas Vilniaus skveras, taip pat Motinos Gruzijos skulptūrą, Narikalos tvirtovės griuvėsius.

Nakvynė viešbutyje be vakarienės.

Septinta diena (rugpjūčio 29 d.)

Labai anksti ryte atsisveikiname su Gruzija ir vykstame į oro uostą

Skrydis Tbilisis – Ryga. Kelionė namo link Klaipėdos.

Kelionės kaina ( gyvenama dviviečiuose arba triviečiuose arba keturviečiuose kambariuose – kai važiuoja ne mažiau kaip 12 asmenų):  380 € asmeniui.

Šioje kelionėje maksimalus keliautojų skaičius 14 asmenų !!!!

Šioje kelionėje įskaičiuotos – 6 nakvynės, 4 pusryčiai,  vietinio transporto pervežimo paslaugos, kelionės vadovo iš Lietuvos paslaugos, kelionės programos rengimas ir derinimas, kelionės dokumentų sutvarkymas.

Papildomos išlaidos (įėjimas prie Boržomi natūralaus vandens, įėjimas į Rabati tvirtovę + vietinis gidas; pasikėlimas į Negresi vienuolyną; įėjimas į Vardzia esančią kalnų gyvenvietę + vietinis gidas, 5 vakarienės; pasikėlimai džipais, gruziniškų saldainių čiurčelos gaminimo pamokėlė 2 vyno degustacijos + nacionalinis gėrimas+ konjakas+ jų duona+sūris; kaimo muzikantai, tradiciška gruziniška vakarienė su muzikantais) – apie 120 € asmeniui.

Skrydis Ryga-Stambulas-Tbilisis ir Tbilisis-Stambulas-Ryga – apie  300 € asmeniui.

Neįskaičiuotos: lauktuvės, suvenyrai, užkandžiai, pietūs, 2 pusryčiai Tbilisyje, kelionė iki Rygos oro uosto ir atgal, medicininių išaidų draudimas, arbatpinigiai, leidimai filmuoti ar fotografuoti.

PASTABA. Lankytinų objektų eiliškumas gali keistis atsižvelgiant į orus, ar kitas svarbias aplinkybes.

Skrydžius vykdo bendrovė Turkish airlines arba AirBaltic, todėl neatsakome už oro bendrovės skrydžių laikų keitimą, skrydžių atšaukimą ar lėktuvo vėlavimą ir nekompensuojame klientui patirtų nuostolių dėl skrydžio bendrovės nenumatytų veiksmų. Rezervavus bilietą iki tam tikros datos galima keisti vykstančio asmens vardą ir pavardę (ar bus priemoka kiekvienu atveju klausiama oro bendrovės. Jeigu turistas pavėluoja arba dėl savo kaltės neatvyksta į oro uostą, už pasekmes atsako pats. Likus mažiau nei valandai iki skrydžio aviakompanija baigia registraciją skrydžiui ir turi teisę neregistruoti vėluojančių keleivių.

Kelionės maršrutą parengė gidavimo ir turizmo agentavimo veikla užsiimanti Ingrida Pociutė.

Kelionės organizatorius UAB „Alvaturas“, Valstybinio turizmo departamento prie Ūkio ministerijos išduoto pažymėjimo Nr. 12510. Prievolių užtikrinimo draudimo polisas. Nr. KOF001230 (BTA draudimas).

 

Pasidalinti:

Informacija

Pradžia:
rugpjūčio 22 11:30
Pabaiga:
rugpjūčio 29 23:30
Kaina:
380€

Vieta

Gruzija

Grupė pilna